MP3 Player

G

gefodo

ben bi mp3 çalar almak istiyorum.fakat zen xtra zen touch,ipod arasında kararsız kaldım.
ama şu özelliklerin olmasını istiyorum:
-en az 40 gb
-uzun pil ömrü
-araçta da çalan mp3 çalar istiyorum.
araca bağlanması benim için çok önemli arabada da mp3 çalar dinlemek istiyorum.

"BenQ Joybee 102R 256MB" o minik tasarımıyla tam bir teknoloji harikası

eusa_clap.gif

çok sağol ses kalitesi nasıl bende bir inca varda otobüste full ses bile tatmin edemiyor beni headbang moduna sokamıyor hissedemiyorum müziği.

Creative tx-fm 256 MB 129$+kdv
bu aletten kullanan var mı? özelliklerine baktım nette ama ses kalitesi, çıkışı felan nasıl ki?

bir de Minton gibi markaların fiyatları da creative ler kadar var hatta daha fazla.. ne gibi artıları var?

Galthor demiş ki:
Creative tx-fm 256 MB 129$+kdv
bu aletten kullanan var mı? özelliklerine baktım nette ama ses kalitesi, çıkışı felan nasıl ki?

bir de Minton gibi markaların fiyatları da creative ler kadar var hatta daha fazla.. ne gibi artıları var?

Üç ay önce Minton 3002 MP3 player aldım(103$)...usb flash disk, 128 MB...MMC/SD arttırabilir bellek...FM...Radyo ve dışardan kayıt özelliği (ki bu kayıt kalitesi 8000-48000 Hz arasında seçilebiliyor...ve kayıt işlemi WAV olarak yapılıyor.)...Ses kalitesi olarak çok iyi...Ama kayıt kalitesi vasat bir alet...
belleğin arttırılması sağlıksız çalışmasına neden olabilir diye duymuştum...Denemediğim için bilmiyorum...Ama sorunsuz bir alet ve tavsiye edebilirim...

Creative'in 4GB lık Nomad modeli var:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=302&productId=bd13969

Fiyatı oldukça uygun ancak radyo özelliği yok. 128K cachenin de yeterli olmadığı söyleniyor forumlarda. Ayrıca Creative'İn menü sisteminin dandikliği epey bir eleştiri alıyor.

Bir diğer alternatif de stoklarda bulmanın epey zor olduğu ve daha önce adını hiç duymadığım bir model:
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&catId=4206&pId=626280&aType=product

1 GB kapasitenin yanına bir sürü özellikle bu fiyata bu nasıl oluyor dedirtiyor insana. Alan kullanan felan varsa görüşlerini yazarsa iyi olur.

Ipod konusunda yukardaki linkte epey bir şey anlatılmış onu yazmaya gerek yok sanırım.

oo süper marka ya Piranha :D
evet baya zengin özelliklere sahip..

inf marka var 512 mb , küçücük renki ekranlı bişey, 190 YTL ye almış arkadaş.. bu inf.ler USB den şarj oluyor yani, dahili pili var. değişmiyo sanırım. ben de güvenmiyorum, pili ölüp giderse nolucak? garanti olayını bilmiyorum..

bir de arkadaşın kardeşi kullanmıyomuş bana ödünç verdi Minton 256MB, pilli. alet iyi güzel de, USB'ye bağlıyosun, dosya transferi sırasında pil.den enerji alıyor, bu nasıl tasarım yahu? USB ye bağlıyken pilden niye yersin? :) veri transfer ederken pil bitince kalıyosun öyle..

o Piranha iyiymiş ama, fiyatı da uygun.

eğer ucuz ve kullanışlı bir şey istiyorsanız kesinlikle i river imp-150 diyorum yok benim param var babam fabrikatör falan diyorsanız ise ipodu tek geçin derim

Pek işu özellikler için hangi marka+modeller önerilebilir?

-)128 veya 256 MB hafıza
-)kayıt yapılabilirlik
-)iyi ses kalitesi
-)kullanışlılık, verimlilik
-)sağlamlık
-)kalite
-)mümkünse ucuzluk

valla ben amerikadan bi dell pocket pc aldim babalar gibi mp3 de var msn i de kesinlikle böyle birsey edinin derim çok pahali bir alette degil yani i-pod u geçmez

nienturi demiş ki:
Pek işu özellikler için hangi marka+modeller önerilebilir?

-)128 veya 256 MB hafıza
-)kayıt yapılabilirlik
-)iyi ses kalitesi
-)kullanışlılık, verimlilik
-)sağlamlık
-)kalite
-)mümkünse ucuzluk

evet 2 ay önce falan aynı özelliklerde ben de aradım araştırdım, Creative TX - FM düşündüm. 129$ + KDV ydi . parayı çarçur ettiğim için alamadım o ayrı. PC gold satıyor bunlardan.

128MB hiç düşünme derim, şimdi 512MB lar artmaya ve ucuzlamaya başladı bile. ama 256MB ideal, fiyat açısından da.

Minton.lar bile pahalı Creative'den.
arkadaşın Minton 256Mblık bir mp3 playerını kullandım bi süre.
aletin flash RAM eklenebilir özelliği var ama dosyalama yapmıyor.
ayrıca yukarda önceki mesajda da yazdığım gibi, Minton, USB den veri aktarımı yaparken resmen pil.den yiyor! bütün modelleri öyle mi bilemem.
ama çok kötü bi özellik, ve pili çabuk tüketiyor, pil biterse de yarıda kalıyo aktarım.

ses kalitesi(hemde çok kaliteli) sağlamlık 128 mb ucuzluk hafiflik(30 gr) ufaklık(serçe parmak boyu 2 serçe parmak genişlik ve bayada ince) diyorsanız ki bence bence 128 mb yeterde artar bile neyse crative muvo 128 mb kaçırmayın anahtarlık kadar bişi

Geri