The Rain

bizim başlığa da yazdım.. çok şahane olmuş şarkılar.. çok samimiler..yanılgı yı dönüp dönüp baştan dinliyorum.. ellerinize sağlık.. daha çok istiyoruz:)

Teşekkürler Alp. Biraz uzun oldu o şarkı, ama bize kalsa daha da uzatırdık valla. Volkan şiddetle karşı çıkınca bastık fade-out' a. Aslında Ozan "abi ben daha 3 - 4 dakika solo atmak isterdim buna" şeklinde konuşmuştu. Konserlerde inşallah...

Herkesi bekliyoruz:

http://music.download.com/therain

En kıdemli The Rain fan'larından biriyim herhalde...
Yeni kaydın tüm şarkılarını indirdim. İki gündür sürekli dinliyorum. Çok güzel olmuş. Tüm parçalarda verilmek istenen hava tam olarak yakalanmış. (Belki de bana öyle geliyordur çoğunun nasıl, ne zaman ve hangi şartlar altında ortaya çıktığını bildiğimden...) Özellikle "Yanılgı" beni kalbimden vurdu.

Teşekkürler The Rain.

Kuru kuruya bir teşekkür edip geçmek istemedim:
http://www.bidibidi.biz/index.php?go=ahHayat

Dostların da en kıdemlisisin sen Can. Yazdığın şiir epeydir düşündüğüm şeyleri, sence, öyle güzel anlatıyor ki...

"Şeker Güftar ne demek?" diye sormuştuk hep bir ağızdan, hatırlar mısın o geceyi?... Tok sesinle "Tatlı Dilli demek" dediğini anımsıyorum. "Şair olmak bu olsa gerek" dedim her zaman içimden, şimdi ise dışımdan, yazdığın şu 7 kelimeyi arka arkaya koyduğumda :

Gustav Şeker Güftar
Bir pantolon
Bir hırka

Gerisi zaten bizim hikayemiz, geçmişimiz, yaşanmışlıklar. İşte Yanıldık ve Ah Hayat dedik. Hayat yarın hangi error' ı verecek kestirmek güç. Mavi ekranı bekler dururuz, alışkanlık de, bağımlılık de, sevgi de, ne dersen de. Biz akıyoruz Can, duramadık akıntıya karşı...

İşte İnanmıyorum Savaş Sana diyen Hakan şimdi asker, onbaşı yapmışlar onu. Ben de çavuş olmuştum bir zamanlar, omuzumdaki kazıklara bakınca bunların hayattan yediğim kazıkların ne ilki ne de sonuncusu olacağını biliyordum. Şimdilerde... omuzlarıma bakmaya korkuyorum... ağırlığını hissetmek bile yetiyor zamanın ve getirdiklerinin...

Herşey için tekrar teşekkürler dostum, paylaşmaya devam, biz hala o parktayız...

hacılar herkese saygılar. internete neredeyse hiç girmediğim için ancak bugün dinleyebiliyorum şarkıları. kayıtlar oldukça güzel. bir the rain ve detay müzik klasiği olmuş. provalar esnasında ortalıkta bulunan bir kişi olarak kayıtları dışardan dinlemek oldukça enteresan ama güzel geldi. üretmeye kaydetmeye devam cüneytim..

Yıllarca yıprattım grubun gelmiş geçmiş tüm elemanlarını!

Stüdyodan atıldım, stüdyoyu iptal ettirip ortamı alkole, muhabbete bağladım, barda yövmiyelerini tükettim, sahnede şarap içtim, bir elde şarap şişesi, kolumda güftecisi sahnede GUSTAV söyledim, konser sonrası alkollü kaza yapıp 100.yıl karakolunda kendime geldim ama her seferinde sınırsız eylendim.

Yaş kemale erdi artık yapmam bunları, otururum YANILGI dinlerim, eş dost gelirse yine içerim! BU SEFER İÇKİYİ MÜZİÐE MEZE YAPARIM!!!!!!!

Saygılarımla

KAYIPKOPUK

Olm geliyorum hafta sonu, ben ısırcam o balığı...

Çok büyük sürpriz oldu Özkanım seni buralarda da görmek. Bu kumpas bitmez !!!

Bütün yaşananlar - bütün yıpratmalar - bütün muhabbetler ve bütün katkıların için sağol, dostluğun yetiyor iyi hissetmek için... (Ne zaman attık lan stüdyodan seni?)

Şarkılarımız her daim burada ---->

Ooooo sevgilimi ve klavyecimi çalarsınız ay pardon çaldırırsınız haa. :D Gösteririm ben size. Bana ne, yeni şarkılarda bir füçirink durumu isterim. Kıskandım yani. :!: :?:

Şaka bir yana, hakkaten şarkılar çok güzel arkadaşlar. Valla gurur duyuyorum sizlerle. Hem besteler, hem sözler, hem düzenlemeler, hem enstrümanistlikler, hem de vokal performansı çok başarılı.
Umarım yolunuz çok ama çok açık olur.
Sevgiler...

İzgi çok teşekkürler, senin o muhteşem sesini mutlaka bir şarkımızda duymak / duyurmak istiyoruz. Hakan dönünce yeni bestelere gireceğiz ve tam da senin için bir partisyonumuz var. Hatta Ozan' a bahsetmiştim. Kabul edersen gurur duyarız...

steve_o; desteğin ve güzel dileklerin için teşekkürler. Yolumuzun açık olması tam olarak bize bağlı, umarım full motivasyon ve bol zaman sahibi olacağımız günler gelecek...

Bugün download.com' a baktım. Tekrar 1 numaraya yerleşmişiz Foreign Language Rock listesinde. Destekleriniz için teşekkürler. Şarkılarımızın linki aşağıda:

MiKRoPP demiş ki:
İzgi çok teşekkürler, senin o muhteşem sesini mutlaka bir şarkımızda duymak / duyurmak istiyoruz. Hakan dönünce yeni bestelere gireceğiz ve tam da senin için bir partisyonumuz var. Hatta Ozan' a bahsetmiştim. Kabul edersen gurur duyarız...

Çok teşekkür ederim.
Ne demek efendim kabul etmek. Ben de gurur duyarım söylemekten. Evet Ozan bahsetmişti bana da o şarkıdan.
Hakan'ın gelmesini ve yeni bestelerin gün yüzüne çıkmasını merakla bekliyoruz...

İnşallah diyorum ben de, şafak 80 dedi dün akşam telefonda. Hafta sonu izin alıp Ankara' ya gelecekmiş, soluğu sizin çaldığınız bir barda alacağımızdan hiç şüphem yok. Görüşürüz...

Sevgiler

Arkadaşlar,

Bu akşam Radyo ODTÜ Sahne Arkası Programı' nın konuğu The Rain olacak. Tüm grup üyelerinin biraraya geldiği bu röportajı The Rain şarkıları eşliğinde dinlemek isteyenler:

Bu akşam saat 21.30' da

FM 103.1 (Ankara)

veya

www.radyoodtu.com.tr (Internetten 24 saat canlı yayın)

Keyifli bir sohbet için sizi Radyo ODTÜ' ye bekliyoruz...

Verdiğiniz oyların da katkısı büyük oldu programa bu kadar kısa sürede katılmamıza... Bu yüzden de tekrar teşekkür ediyoruz The Rain olarak...

Programı kaçıranlar daha sonra istedikleri zaman podcast' i indirip dinleyebileceklerdir. Dosyanın linkini ayrıca paylaşmak üzere,

Sevgiler

Geri