Redd

Okuduğum bir röportaj vardı.Üstadın birebir cümlesi "Sevmediğine vereceğin enerjiyi sevdiğine ver o zaman, Onu daha çok dinle, etrafına öner, sahip çık değil mi"
Ne kadar anlamlı!
Anlayana tabi.

www.grupredd.com sitesinde yazıldığına bakılırsa redd'in temmuz ayında;

21 Temmuz istanbul Yedikule Zindanları 21:00
22 Temmuz Mersin/Susanolu NIGHT PARK 22:00
23 Temmuz Antakya ESKİCİ Bar saat 22:00
24 Temmuz Mersin X LARGE saat 22:00
25 Temmuz Anamur APOLLO saat 22:00
30 Temmuz İstanbul Çubuklu Hayal Kahvesi

Konserleri varmış

gatorgrubun aradığı her neyse redd de bulamadıysa hiçbir yerde bulamaz...ayrıca bence sen doğan ı tam olarak duymamış ve görmemişsin....

elijah sevdiğin grubu savunman hoş bir şey ama insanların aklındaki düşünceyi bu denli değiştirmeye çalışmaktan vazgeçmelisin ha bende bir REDD severiyim hatta sisebira saolsun bu konuda ama sen cvp verdikçe konu inada binmiş gibi oluo bırak REDD sevenler birbirine yeter;) 19 haziran konserine gidemedim çokta pişmenim şişebiracım affet beni öptüm seni..

esiner demiş ki:
gatorgrubun aradığı her neyse redd de bulamadıysa hiçbir yerde bulamaz...ayrıca bence sen doğan ı tam olarak duymamış ve görmemişsin....

redd kim oluyoda ben aradığımı bulamıyorum.....türkiyede kurban gibi bi grub olduktan sonra ben napıyım pop müzik yapan adamları.BENİM İSTEDİÐİM SEY ROCK MÜZİK POP DEGİL

bence 'NEFES' ve 'KEYİFLİ BİR GÜN' en iyi sarkıları.kaset zaten güzelde bunlar benim favorilerim.insan rahatlıyo dinlerken.denemek lazım

ya neden çok daha kalitesiz şeyleri beğenen arkadaşlarım redd'i sevmedi bilmiyorum. Belki de daha pop göründüğü içindir. Ben sevdim ama. Son zamanlarda çok grup çıktı ama en iyilerinden redd.

bence millet o kadar rock grubun arasından bu grubu secemedi.acıkcası biraz sonuk kaldılar ama önemli olan az görünene bakabilmektir!!!

iyi de bu grupta rock adına birşeyler göremedim ki ben.klipleri de popçular gibi.garip garip danseden kızlar.sevmek için bi neden söylesenize bu grubu.ayrıca son zamanlarda çıkan bir çok sağlam grup var redd den başka

klipleri de popçular gibi.garip garip danseden kızlar.sevmek için bi neden söylesenize bu grubu.

kliple tür tahlili mi yapıyorsunuz? bravo yani. mikrofonu yiycek gibi poz mu vermesi lazım?

mor ve ötesinden çok mu farklıdır tarzı da rockçı değil bunlar diyorsun. olay sert olmasıysa al sana örnek.

tür tahlili ne demek onu bilmiyorum ama mikrofonu yiyecek gibi derken kastetdiğin zardanadam ise redd haltetmiş yanında.en azından öperler bahçelere daldık gibi ne idü belirsiz parçalar yapmıyorlar.

hele redd i mor ve ötesi ile karşılaştırırsan sana yuh derim başka da bişey demem.adamlar diğer rock gruplarından popüler olabilirler ama önce buralara kadar nasıl geldiklerini öğren önce ondan sonra redd ile karşılaştır.

bak canım bırak zaman aksın cıktığından beri mor ve ötesi dinliyorum, eskiden hastasıydım mor ve ötesi'nin bana onları anlatmaya kalkma. sadece ne farkı var çok mu farkı var onu sordum. mesela daha mutlu olamam ın klibinde de bi kadınla harun birbirlerinin yanaklarını okşuyorlardı. ha kadınlar hoplamış zıplamış, ha harun kadının yanağını ellemiş. sound olarak ne farkları var merak ediyorum. mor ve ötesi redd' e göre çok mu sert? ya da babazula'yı örnek vereyim 'babamız bizi sevmedi' vs. saçma sözlerle müzik yapmasına rağmen dünyaca ünlü festivallere katılabilen ender belki de tek türk grubu.
elbette redd mor ve ötesi'nin de babazula'nın da yanında bir hiç. ama sence rock ne? teoman dersin sen şimdi.

bedave demiş ki:
klipleri de popçular gibi.garip garip danseden kızlar.sevmek için bi neden söylesenize bu grubu.

kliple tür tahlili mi yapıyorsunuz? bravo yani. mikrofonu yiycek gibi poz mu vermesi lazım?

mor ve ötesinden çok mu farklıdır tarzı da rockçı değil bunlar diyorsun. olay sert olmasıysa al sana örnek.

boşuna kavga etmeyin!herifler zaten reportajlarına ''Biz pop-rock yapıyoruz'' dediler!

denoktabenokta demiş ki:
bedave demiş ki:

boşuna kavga etmeyin!herifler zaten reportajlarına ''Biz pop-rock yapıyoruz'' dediler!

hay ağzınla bin yaşa.bende tam bunu hatırlatacaktım.o ropörtajı bende okudum.olaya son noktayı da bu cümle koyar sanırım.ulan şu grup için bile birsürü msj atılıyo.Ne diyeyim ben daha.ayrıca redd dinlediğine göre Teomanı da gayet güzel dinliyosundur tahminimce

Hala bu grubu dinleyip savunanlar olmaasına ben sadece gülüyorum hem adamlar resmen rock grubuyuz diyo(ceyhun yılmaz showda bizzat kulaklarımla duydum)ben ogünden bu yana anlatmaya calısıyorum ama anlayan yokki?Ya pop yapıyoz desinler başımın üstünde yerleri var ama rock müzik damgasını ne olursa olsun zedelemesinler

Aslında yapılan bütün bu tartışmalar ya da kavgalar müziğin bir sanat olarak algılanmayışından ileri geliyor.Göreceli olduğu bu kadar açıkken sanki tartışma için neden aranıyormuş izlenimi bırakıyorlar iyice.Biraz da daha yukardan bakmak lazım,lütfen.En kötü işte bile saygıyı unutmayın emeğe karşı.Bu arada Redd içn şahsi bir görüştür,Bahçelere Dalardık sözler bir kenara da müzikal anlamda başarılı bence.Özellikle 2.ci kısım içim klarnet fikrini veren kimseyi kucaklıyorum.Hastası olduğum bir alettir ezelden beri. Yapıcılık ileriye götürür.Lütfen seçerek ve düşünerek konuşalım..

Geri