Redd

hardblack sana katılıorumm bencede çok yapmacıklar sanki onları zorlayan var şarkı sölemeleri için

bana ayrıca biras da tarzları taklit geldi alternatif rock adı altında pop yapıolar bennce ... ve bence çok da sıkıcılar !

ya ne diim daha fazlada bişi sölemek istemiorum !!

bitti.

İlk sarkilari fena degildi, diger sarkilari guven abi'nin programda izlemistim hic isinamadim acikcasi... Daha once de belirtildigi gibi adamlar zorla sarki soyluyor havasi sezdim ben de...

Klibi beğenmedim.Daha güzel bi şey çekilebilirdi..Mete Özgencil'den daha iyi bi şeyler beklerdim açıkcası :!:
Ama albüm güzel..Güzel şarkılar var.Umarım 50/50 veya Deliyim'e klip çekilir bundan sonra...

cine 5 te ceyhunyılmazshow da ceyhun şööle bişi dedi...siz türkiye deki kısa zamanda üne kavuşan bir pop rock grubusunuz...redd elemanı şoole bir cwp werdi: o pop lafını ordan çıkarsak..HADİ BE MANYAK...DAHA DISTORTION PEDALI KULLANMAYAN Bİ GRUBA KIM ROCK GRUBU DER YA..BİZ BURDA BUTUN CENAAT BU LAFA ..MİZLE GÜLÜYORUZ....:):):):):):)

sadece saygı!

Arkadaşlar!
Fazla saldırgan davranılıyor grup Redd’e karşı.Adamlar kendi inandıkları şeyi yapıyorlar.Müzikle uğraşıyorlar.Kullandığınız ifadelere bir bakın.Ben “dinleyen” biri olarak böyle yorumlarda bulunmanın insana artı bir şeyler katacağını düşünmüyor, aksine kişiyi küçülttüğünü savunuyorum.Kim kimi dinlemek istiyorsa dinler.Kimseye saygısızlık yapmanın gereği yok.Bu nasıl ifadelerdir böyle.Dinlemiyorsan dinleme ama kirletme. Sadece bu grup için söylemiyorum.Dinlediğiniz insanlar hakkında böyle yorumları okuduğunuzda ne düşünüyorsunuz? Hoş mu?

yorum ve eleştirininde bir sınırı var ve önemli olan bu dengeleri göze alarak eleştiri yapmaktır.hiç bir zaman kişi veya gruba hakaret etmek,sizi yüceltmez,aksine ne kadar dar kalıplara sıkışmış bir insan olduğunu gösterir.

Re: sadece saygı!

hillia demiş ki:
Arkadaşlar!
Fazla saldırgan davranılıyor grup Redd’e karşı.Adamlar kendi inandıkları şeyi yapıyorlar.Müzikle uğraşıyorlar.Kullandığınız ifadelere bir bakın.Ben “dinleyen” biri olarak böyle yorumlarda bulunmanın insana artı bir şeyler katacağını düşünmüyor, aksine kişiyi küçülttüğünü savunuyorum.Kim kimi dinlemek istiyorsa dinler.Kimseye saygısızlık yapmanın gereği yok.Bu nasıl ifadelerdir böyle.Dinlemiyorsan dinleme ama kirletme. Sadece bu grup için söylemiyorum.Dinlediğiniz insanlar hakkında böyle yorumları okuduğunuzda ne düşünüyorsunuz? Hoş mu?

Sana kesinlikle katılıyorum.Beğenip beğenmemek değil bazı arkadaşların yaptığı burda.
Önemli olan ilk önce emeğe saygı.Sonrasında eleştiri,ama düzgün bir tavırla.Sizin bi kalemde çizip attığınız insanların,düşündüklerini sizlere ulaştırmak adına çektikleri..Özellikle Rock müzik (ya da benzeri tarz)müzik yapıyorsanız Türkiye'de,bu işten karşılığını almanın ne kadar zor olduğunu Rock müzik dinleyen insanlar olarak zaten biliyorsunuzdur.Bu yüzden eleştirirken birazda bu açıdan bakarsanız sevinirim ;)

Her şeyden önce alternatif müzik ya da rock müziğinin gelişmesi için ilk önce üreten insanlara saygı duymak gerek.Bizim bir lafla harcadığımız albümlerde sarf edilen emekleri göz ardı ediyoruz.Yapılan yorumlar dinlediğimiz kişiler kadar dinleyicilere de yapılıyor.Bunu unutmamak lazım..

Nefes bile almadan

Kelebek kadar ömrümüz var
Sevmek lazım,hemen başlayalım
Kaybedecek daha neyimiz var
Aşk için ne gerekiyorsa hepsi bende var
Nefes bile almadan seviyorum seni
Sarmaşıklar gibi sardın kalbimi
Değiştirdin kanıma koydun zehrini
Örümcek gibi ördün zihnimi
Düşündükçe daha çok isterim seni
İçimde dolaşan alkol gibi
Sana gitgide sarhoş oluyorum
Ruhumu kaybetmiş gibi
Sadece senin için yaşıyorum

Albümdeki en iyi parçalardan biri.

Bu kadar kötü eleştirilere maruz kalmış bir grup var ortada ve eleştirilerin çoğu grubun pop a yakın olmasından yada hafif omasından kaynaklanıyor... Çok yazık bir müzik sert değil diye kötü olamaz bence grubun bu yönünü eleştirmekten vaz geçin kendi tarzlarında neredeler onları eleştirin...

Geri