Redd

shine demiş ki:
madxcan_die demiş ki:
shine demiş ki:
ahhhahahaha ay hiç güleceğim yoktu. siz redd dinlediğinize emin misiniz?

sizin sözlerin de her satırından zeka fışkırmış. başarılarınızın devamını diliyorum.
şunu söyleyeyim arkadaşım bu redd grubunun başlıgı ilk açıldıgından beri ben burda yorum yapıyorum ve kendilerini yakından takip ediyorum o konuda merak etme ok now keep on laughing ve bunlarla devam et and go on with these ones
:LOL:
http://www.youtube.com/watch?v=LP33PH10mjA

http://www.youtube.com/watch?v=zrKoJFVkRT4

yaa tabi doğru söylüyorsun şahsen ben özellikle kooorkmuuuyoooooruuum dediğiniz kısımdan çok etkilendim. doğan'ın sizden ders alması lazım... adamda ses de yok zaten. opera eğitimi falan almış ama.

hayır bir şeyi anlayamıyorum. insanda emeğe ve dinleyenlere saygı olur. hadi burda dinleyiciler arasında böyle tartışmalar yapılıyor. bununla mücadele ediliyor sürekli. işin içinde olmadıkları için bir yere kadar hoş görülüyorlar. ama bu saçmalığı müzikle uğraşan birisinin yapması çok ayıp. ne olursa olsun, tarzı size uymaz ya da sözleri size hitap etmez önemli değil, bu durum kesinlikle size onlara ve dinleyenlerine saygısızlık etme hakkını vermez.

madxcan_die demiş ki:
merak etme ok now keep on laughing ve bunlarla devam et and go on with these ones
önce hangi dilde konuşacağına karar ver ondan sonra tercih ettiğin dilde müziğe gerçek katkılarını görelim ve takdir edelim. ilerde hayranlarınızla da böyle iletişim kurmaya kalkarsanız işiniz zor :)
şimdilik sana diyecek sözüm yok arkadaşım ;)

emeğe saygı diye boşuna mı diyoruz acaba ? hele ki müzikle uğraşan insanlardan bu tip tuhaf eleştiriler gelmesi....bahsi geçen insanların (sözlere ve müziklere kafalar takıldığı için direk solist diyelim o zaman) bahsi geçen insanın müzik bilgisi, eğitimi ve müzik adına yurtiçi/yurtdışı yaptıkları hakkında ne kadar fikriniz var acaba ? kişi hakkında etraflıca bi araştırma yapıp, daha sonra eleştirileri getirmek daha doğru bir yaklaşım olmaz mı ?

yok herkes oturduğu yerden "ben daha iyisini yaparım, hatta ahanda yaptım" diyebilir. ama neye göre, kime göre daha iyisi ? sizin daha iyisi olarak gösterdikleriniz, kusura bakmayın ama benim yüzümde bi gülümsemeyle izlediğim şeyler olmuştur..ha eğer amaç bi şekilde kendi reklamınızı yapmaksa, ona bişey diyemem tabi :)

biraz daha dikkat ve özen lütfen. emeğe saygı.

yelda13 demiş ki:
emeğe saygı diye boşuna mı diyoruz acaba ? hele ki müzikle uğraşan insanlardan bu tip tuhaf eleştiriler gelmesi....bahsi geçen insanların (sözlere ve müziklere kafalar takıldığı için direk solist diyelim o zaman) bahsi geçen insanın müzik bilgisi, eğitimi ve müzik adına yurtiçi/yurtdışı yaptıkları hakkında ne kadar fikriniz var acaba ? kişi hakkında etraflıca bi araştırma yapıp, daha sonra eleştirileri getirmek daha doğru bir yaklaşım olmaz mı ?

yok herkes oturduğu yerden "ben daha iyisini yaparım, hatta ahanda yaptım" diyebilir. ama neye göre, kime göre daha iyisi ? sizin daha iyisi olarak gösterdikleriniz, kusura bakmayın ama benim yüzümde bi gülümsemeyle izlediğim şeyler olmuştur..ha eğer amaç bi şekilde kendi reklamınızı yapmaksa, ona bişey diyemem tabi :)

biraz daha dikkat ve özen lütfen. emeğe saygı.
tek kelimeyle şunu söyleyebilirim yaptıkları şarkıların sözleri( beyoglunda seni öperler)gibi
kliblerinin alaksız bi şekilde yurtdışında yapmaları zaten ne kdr anlamsız ve saçma oldugunu göstermektedir egitimleri konusunda sadece şunu diyebilirim her türlü egitimi bilgiyi almış olabilirler ben sadece yaptıkları tarzın(örnegin rock yapıyoruz demeleri) ve şarkı sözlerinin kliblerinin makul ve çok çok dinlenebilir oldugunu düşünmüyorum tüm diyeceklerim bunlar saygılar

öncelikle tek kelimeyle söyleyememişsin onu belirteyim. bu kadar ifade sıkıntısı çeken birisi olarak şarkı sözlerini eleştirmen de son derece ironik. bunun dışında olumlu ya da olumsuz eleştiriye kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum, en azından gerçek redd dinleyicilerinin. anlayamadığın nokta; bir eleştiriyi yaparken kendince yapmalı, dinleyeni ve bizzat işi icra edeni aşağılamak -ki haddine değildir- yerine, şöyle olsaydı daha iyi olurdu, şu sebeple tarzı bana uymuyor ya da klipleri bana göre anlamsız deseydin kimse sana birşey demezdi. üstelik link verip, bana göre üstüne 80 fırın ekmek yeseniz ve hatta yediğiniz sindirseniz ancak redd kadar kaliteli bir iş çıkarma ihtimaliniz olan çalışmalarınızla, gülsek mi ağlasak mı bilemiycek hale soktunuz bizi ya helal olsun. öperler şarkısını anlamamış olman hiç önemli değil, klipleri basit bulman da hiç önemli değil. saygı saygı saygı. senden beklenen budur arkadaşım. ne ekersen onu biçersin...

İkinci klipleri ikide iki,sözleri süper,edebiyat parçalıcamda kafam kaldırmıyor şu anda,bu gurup ilerde çok iyi yerlere gelicek böyle giderse,albümünü bile yavaş yavaş dinlemeyi düşünüyorum o derece kaliteli buluyorum,önü açık,hayırlı olsun.Birde Digiturkten Mtv çıktan sonra sadece powerTürk kaldı,ne zman açsam Redd çıkıyor 3-4 aydır,ayıp bence sadece Redd'le Efsunmu var tamam çok iyi gruplar ama.
Konuyla alakası yok ama Türkiyede Metal grubu yok(Pentagram black),Punk grubu yok,Hard Rock gurubu(Mavi Sakal kayıplarda)yok,Blues yapan yok(Rahmetli intihar etti) .Şu koskoca ülkede hala kalitelli gruplar nasıl çıkmaz bu kategorilerde aklım almıyor.Nu Metal grubu bile çıktı..
canlı yayında şeytaaanlaaaaarr,ben böyle güzelim falan filan süper sözler.Sadece sözler değil soundu ve tonuda güzel uygun tabi bu sözlere<
Müzik ödülleri olsaydı 06'da Redd en iyi rock grubunu alabilirdi bana göre.

shine demiş ki:
öncelikle tek kelimeyle söyleyememişsin onu belirteyim. bu kadar ifade sıkıntısı çeken birisi olarak şarkı sözlerini eleştirmen de son derece ironik. bunun dışında olumlu ya da olumsuz eleştiriye kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum, en azından gerçek redd dinleyicilerinin. anlayamadığın nokta; bir eleştiriyi yaparken kendince yapmalı, dinleyeni ve bizzat işi icra edeni aşağılamak -ki haddine değildir- yerine, şöyle olsaydı daha iyi olurdu, şu sebeple tarzı bana uymuyor ya da klipleri bana göre anlamsız deseydin kimse sana birşey demezdi. üstelik link verip, bana göre üstüne 80 fırın ekmek yeseniz ve hatta yediğiniz sindirseniz ancak redd kadar kaliteli bir iş çıkarma ihtimaliniz olan çalışmalarınızla, gülsek mi ağlasak mı bilemiycek hale soktunuz bizi ya helal olsun. öperler şarkısını anlamamış olman hiç önemli değil, klipleri basit bulman da hiç önemli değil. saygı saygı saygı. senden beklenen budur arkadaşım. ne ekersen onu biçersin...
ben saygı duymuyorum demedim elbetteki ugraşlarına emeklerine saygı duyuyorum sadece görüşlerimide belirtmek istedim şöle olmalıydı böyle olmalıydı demek benim yorumumdur umarım anlamışsındır ;)

madxcan_die demiş ki:
biraz söz yazmayı ögrensinler önce falım sakızındaki sözlerle olmuyor bu işler

beni kızdırdın
küçük düştüm incitildim
ama beni ezemedin
aşagıladın işkence yaptın
ama beni öldüremedin
kinimi büyüttün diger yüzümü gördün
karanlık satırlarımda bogulacaksın şimdi
yıldızlara bir bak
gücümü artırıyorum
senden hiç korkmuyorum
beni kızdırdın
kinimi büyüttün diger yüzümü gördün
karanlık satırlarımda bogulacaksın şimdi
http://www.youtube.com/watch?v=IeiDvpsb0Bk

ben saygı duymuyorum demedim elbette uğraşlarına emeklerine saygı duyuyorum demişsin. saygı duymadığın fikrine, "saygı duymuyorum" dediğin için değil yukarıdaki sözleri söylediğin için vardık. biraz söz yazmayı öğrensinler demek yanlış, falım sakızındaki sözlerle olmuyor bu işler demek yanlış. hemen akabinde yazdığın şarkı sözleriniz de eleştirdiğin duruma sokmuş seni. çünkü senin yazdığın sözler de bana göre son derece basit ve herkesin yazabileceği sözler. her bir dizede gayet açık ve düz anlatım var. gönderme, gizli anlam hiç ama hiçbirşey göremiyorum. yani o dizelerde acaba ne anlatmak istemiş gibi bir durum yok. insanı düşündürmüyor. karanlık satırlarımda boğulacaksın şimdi dizesi biraz gaza getirmiş seni anlaşılan.
şöyle olmalıydı böyle olmalıydı demek benim yorumum demişsin hiçbirşey anlamadım. ben zaten öyle demen gerektiğini söyledim. ama sen direkt saldırıp kendi grubunun reklamına girişmişsin. (üstelik size ait bir başlık zaten var.) önce gereksiz yere saldırıp sonra da öyle demedim böyle demedim deme, net konuş, sözünün arkasında dur. bir sürü insan burda redd'di beğenmediğini söyledi neden seninle uzadı mevzu? sana ne garezimiz var ki? hiç bir garezimiz yok. sadece üslubun yanlıştı.
her neyse bu mevzu çok uzadı. sonuç olarak siz de yolun başındasınız. umarım kendinizi daha da geliştirir, rock müzik adına çok güzel şeyler kazandırırsınız dinleyenlere. başarılar diliyorum size.

akvaryumunda sana başarılar
biraz sessiz biraz sevgisiz kal
bak kendin bile inanmıştın
sen rengarenk kraldın
kirli suyunda parıltılar
artık bir değerin var
yalnızlığın tadı hep böyle kacar mı
bir gün kalbin elinde sessizce patlar mı

artık yalnızlığın var
kirli suyunda parıltılar...

arkadaşın bütün yazdıklarını okudum hatta üşenmedim verdiği linklerden birtanesinide izledim, sonuna kadar (2.yi izlemeye gücüm kalmadı), ve tek kelime ile yorum yapmak istiyorum, "bayıldım"...

arkadaşım siz gerçek misiniz ya? hani şunu diyecektim, siz gerçekseniz ve redd söz yazmasını bilmiyor, müzikten anlamıyorsa, ben saçma sözleri olan, beni bir nevze birşeyleri düşünmeye sevketmeyen, kliplerini izledikçe aaa nekadar saçma konulara değinmişler, müzik yapmasını bilmeyen "redd'i" seviyorum ve sonuna kadar destekliyorum.

sözler kötü klip saçma diyorsun, pardon ama sen vokal eğitimini nerden aldın ona göre bilelimde kazara başkalarını kurban vermeyelim orada.

ilk defa bu derece ileri giderek müzikle uğraşan :!: birinin yazdıkları karşısında şaşırıp birşeyler yazmak istedim.
sen hiç kendi vokalini dinleme cesaretini gösterdin mi de burda gelip ahkam kesip, onların sözü söz değil işte benim yazdığım sözler güzel falan filan diyebiliyorsun?

bu arada şarkının hangi bölümünde hangi sözden başlayacağını bilmediğini ve uyardıklarını da duymadım sanma.
youtubeta yapılan yorumlara bile kılıf uydurmuşsunuz, sadece :D .

son olarak redd'i yakından takip ettiğini yazmışsın, nacizane tavsiyem o yakın takibi biraz aç, arada mesafe olsun, belki bi faydasını görür sözleri anlarsın, düz mantıkla değil de biraz düşününce anlam yüklersin.

Redd en beğenerek takip ettiğim Türk gruplardan biri zaten bir elin parmaklarını geçmez keyif alarak dinlediklerim...şarkı sözlerinin anlamsız bulunmasına şaşırdım bilakis derin ve anlamlı,yüzeysel olmayan sözler yazıyorlar tabii bu benim fikrim...

Redd'in ikinci albümünü dinledim,birinciyi merak ediyorum.'Dünya' şarkısını çok seviyorum.Dünya yeniden dönüyor derken sanki dünyanın döndüğünü hissediyorum veya hissettiğimi hissediyorum.Sanki dünya bu müzikle dönüyor gibi.albümü alma sebebim bu şarkı ama bütün şarkılar çok güzel ve düşündürücü.Anlamsız olduklarını düşünmüyorum.Klip çekilmiş 'dünya'ya,mart ayında gösterilecekmiş.Merakla bekliyorum.
Dön be dünya...Daha hızlı dön...

ilk önce pop albümü yaptılar(hatta blue jean'de pop'dan kormamak lazım diye bunlarla ilgili bi yzı vardı)sonra ne olduda rock(ki bana göre hala pop)yapmaya başladılar...

az önce dünya nın klibini izledim.müzik hattı nda yayınlandı.fakat sonlarını izledim.ilginç ve güzel bir klip olmuş.siyah beyaz.Şarkıda sözlerin altında gizli bir acı hissediliyordu.müziğin dinamizmine rağmen yavaş görüntüler koymuşlar,hem siyah beyaz görüntüler hem de yavaş çekimle bu acının altını çizmişler.bence bu kliple redd i tanıyanlar ve dinleyenler artacaktır.yani çok güzel bir şarkı ve iyi bir klip.

Geri