Haluk Levent

Herkez hayatının bi döneminde haluk levent dinlemiştir..özellikle de 20li yaşları geçen kesimden bahsediyorum..
Eski albümleri çok güzel,lafım yok..
Tabi son yıllarda rock müzikte bir patlama olunca 2.planda kaldı..
Bence en azından bir tarzı var,bunun peşinden gidiyor..
Dinlermiyim artık dinlemiyorum fazla ama saygım olduğu da sonsuz..
Zamanında konserlerinde az eğlenmedim.. :)

Crematoria demiş ki:
Herkez hayatının bi döneminde haluk levent dinlemiştir..özellikle de 20li yaşları geçen kesimden bahsediyorum..
Eski albümleri çok güzel,lafım yok..
Tabi son yıllarda rock müzikte bir patlama olunca 2.planda kaldı..
Bence en azından bir tarzı var,bunun peşinden gidiyor..
Dinlermiyim artık dinlemiyorum fazla ama saygım olduğu da sonsuz..
Zamanında konserlerinde az eğlenmedim.. :)

maalesef acı ama gerçek :D

haluk levent'i yıllardır dinlerim ve ilk kez böyle bir cümle sarf edicem, modayla uzaktan yakından alakası yoktur.. tamamen böyle düşündüğüm içindir..
akşam üstü albümünü ben hiç beğenmedim, sanırım albümü beğenmemek haluk levent'i kötülemek de değildir, objektif bir değerlendirmedir.. haluk levent bu değil..
ancak bu albümde tek şarkı var o da tut ki çıldırdım.. pardon bir de töre şarkısı var..
ayrıca liselilerin rockçısı sözüne de katılmıyorum.. kitlesi bellidir.. aslında bu kitle tartışmaları da çok yersizdir..

en beğendiğim rockcı değil ama en eğlendiğim rockcı.nası anlatsam,yani adam sahnedeyken teknik bi ayrıntı,bi solo,bi metal müzik anlamında atmosfer yok gidiyosun ve inanılmaz eğleniyosun.şuna adım gibi eminim nolursa olsun onun sahip olduğu kitle hiç bi rockcı da yok.fan değil ama yaşlı genç herkes doldurur onun çıktığı mekanı.ayrıca inanılmaz karizmatik,mikrofon bi adama bu kadar yakışır.duruşu vs mükemmel.

Ben de Haluk Levent'i zamanın da severek dinleyenlerdenim ama artık yalvarıyorum monoton tarzdan çıksın çünkü ben melodilerini element gibi beynime kazıdım,artık ezber oldu ya
saygı duyuyorum kendisine ama bu isi illa albüm çıkarmak için yapıyorsa,,,,bence hatırlanmak yerine iyice çöküste

Şarkı yazdığı Elfida artık yok
Demirhan HARARLI

Kanser hastası 16 çocuğun bakımını üstlendiği öğrenilen Haluk Levent, bu çocuklar arasında bulunan 9 yaşındaki Elfida’nın vefatıyla yıkıldı.

Haluk Levent’in geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü "Akşamüstü" adlı albümünde yer alan "Elfida" adlı şarkısını, bakımını üstlendiği kanser hastası bir çocuk için yazdığı ortaya çıktı. Elfida’nın albümün çıktığı günlerde hayatını kaybetmesi ise Levent’e büyük bir acı yaşattı.

Tedavi masraflarını üstlendiğini basından sakladığı çocuklardan biri olan Elfida’nın kaybıyla kendini evine kapatan ünlü rock’çının, özellikle minik Elfida için yazdığı şarkıyı dinleyemediği, duyduğu anda da gözyaşlarına boğulduğu öğrenildi.

yukarıda yazılan haber tamamıyla maksat adım iyi görünsün adıyla yapılmış bir haber... ve ki parça haluk levente ait değildir! bunun çok ciddi kaynaklardan biliyorum. ki saten şu son zamanlarda başı baya bir sıkışık :=)) o yüzden iyi görünmeye çalışıyor sayın abimiz yine bir oyun oynayarak...

yok benim kafama takılan,arkasında çalan elemanların tamamı başka bir grup kurdu...Sitesi kapalı,bakımda yazıyor ama hiç sanmıyorum...Hepsinin ötesinde Haluk abi nerdeeee...

bir çok oyun... aynı formatta oynanan oyunlar... bitmek bilmeyen tükenmek bilmeyen bir bataktan kurtulmanın ümidi ama kurtulamayışı... yazık okadar çok harcandı ki...

ee heralde tamamı başka grup kurcak. herşey bir yere kadardır. emek ver ama emeğin karşılığını göreme. nereye kadar sabredecekler ki??? adamlar profesyonel çalışıyorlar ve istedikleriyle çalışırlar, sonuçta iş parasıyla değilmi?

site açılmaz ben söylim:=)) ben diyosam bir bildimiz vardır elbette... sitede saten haluk leventi kurtarmaz! ne bakımı abicim ya:=)) adamın işi gücü yok siteyle mi uraşacak! saten başını sokcak bir delik bulsa kaçacak adam...

haluk abin bu aralar sorunları yüzünden kayıplarda biraz...

ha birde sanırım yakın zamanda 2007 yılı içerisinde baba olucakmış.

Bazı kişilerin şahsi menfaat ve muhalefetleri yüzünden çıkan asparagasların aslında öyle olmadığını belgeleriyle kanıtlamaktan bıktım,ama karakter özelliği işte ne yaparsın,vazgeçilmiyor...

Kanserden ölen o küçücük şirin kızı hastanede gören bu olayın tanıklarından biri bakınız ekşi sözlüğe neler yazmış:

"esmerdi, narindi, yaşı ufacıktı, ismim ile ismi benzeşiyordu. cerrahpaşa hastanesi ağrı merkezinde arkadaşımın annesini ziyaret ettiğim sırada annesinin ona seslenmesini duyunca bana seslendi sanarak gayri ihtiyari dönüp baktığımda gördüm onu. tam karşı yatakta yatıyordu. içim cız etti. aldığım nefesten , alabileceğim nefeslerden utandım. gözlerim doluverdi kendimi tutum. gülümsedim "benim de adım seninki gibi" dedim. gülümsedi. elindeki telefonu gösterdi "haluk abim aldı" dedi. "bana şarkı yazdı" dedi "klibinde beni oynatacak" dedi. "ama oynamak istemediğimi söyledim" dedi. "biliyorum yapamam" dedi burkularak...

"yaparsın niye yapamayasın ki" dedim. cevap vermedi , sustu. suskunluğu içimi dağladı. söylenmemiş ama binlerce kelime içeren bir suskunluktu. "gene gel" dedi. "haluk abim hep geliyor" dedi.

eve dönerken hep aklımda idi. sonrasında bir daha hiç gidemedim oraya. teyzemiz de eve döndü. 1-2 ay sonra teyzemizi kaybettik.sonra arkadaşımdan öğrendimki "elfida" da 2 ay öncesinden gitmiş. orda buluşacaklar."
içime akıttığım yaşlarımı tutamadım bu sefer...

haluk levent'in yaşamında dışardan görünen yüzü haricinde nasıl birisi olduğunu anlatan bir şarkı bana bu. her dinlediğimde ağlatan, o kara gözleri hatırlatan...

edit: elfida yaklasık mayıs sonu gibi vefat etmişti. haberlere yeni çıkınca tekrar hatırladım...
(likeaprayer, 27.11.2006 17:53 ~ 28.11.2006 00:09)"

Link aşağıda,dileyen girip gözleriyle görebilir...Entry no:10

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=elfida

Utanırsınız artık...Tabii hala utanacak yüzünüz varsa!!! :x

haluk leventin o kdr şarkısının içinde bir kaç şarkısını severdim melodilerini müziklerinide pek sevmiyorum ama yigidi öldür hakkını yemem misali şunu demek istiyorum geçenlerde cafede haluk leventin elfida şarkısını yeni duyup dinledim ve çok begendim şarkıyı kendimde gitarımla çalıp söylemek için korsan cd sini aldım beni baya yanıltı albümdeki şarkı isimlerini bilmiyorum hemen hemen hepsi çok i olmuş artı içlerinde daha bi iyi olanlarıda var kısaca özetlemek gerekirse bu albüm harbi süper olmuş kimse laf söylemesin

Forumun tamamını okumadım, yine 2002 yılından kalma bir tartışmaya denk geldim.

Yazıların tamamını okumama gerek yok çünkü 2002 yılından yani internet'e sık girmeye başladığımdan beri Haluk Levent konusunda aynı kişilerin aynı mesajlarını okumaktan gına geldi.

Bende bir zamanlar Haluk Levent dinlemiş biri olarak şuraya bir defada olsa birşeyler yazmak istedim.

Geçmişte yaşanmış sıkıntıları, kişisel sorunları, haksızlıkları ve düşmanlıkları olgun insanlar gibi sanal ortamlarda bir ıp adresi arkasında çözmek, çözmeye çalışmak bence ergenlik çağına yeni giren ve burnunun ortasında büyük bir sivilce çıkınca ağlamaya zırlamaya başlayan çocukların işidir (Bence). Sanatçı ile yaşanmış kişisel problemleri bu denli yansıtmak üstelik bunu göstere göstere yapmak insanı haklıyken haksız yere düşürür. Herşeyden önce size bir saygısızlık yapıldığını düşünüyorsanız ve buna kızmışsanız bu saygısızlıktan ders alıp başkalarına bunu yapmamalısınız. Sözüm şudur ki bu sanatçı Mahsun Kırmızıgülde olabilir James Hetfield te olabilir her ne yaşamışsanız yaşadığınız gibi kendi aranızda çözmenizdir mantıklı olan gidip sevenlerine laf atmak yakışmaz. Bir süre sonra bu bana bir ego tatmin yolu olarak gözükür ve ego tatmini için bok atmak, karalamak yerine birşeyler üretmek, üretkenliğe yol vermek daha doğru bir davranıştır. Eğer iş ego tatmininden öteyse yani kişisel hazlar ve anlık sevinçler bekliyorsa insan Tenis, Yüzme, Buz hokeyi stres atmak için süper sporlardır yetmediyse yapılan sporun ardından bir adet kız yada erkek cinsel tercihlere göre tavlanır ve sevişilir... 20'li yaşları aşmış gençlerin bir taraflarını şişirme yolu "internet üzerinden adam karalama" olmamalıdır. Nacizhane fikrim budur... Lafım ortaya karışık bir salata gibidir dileyen marulu yer dileyen salatalığı...

Evet bende şu anda Haluk Levent'in piyasadaki duruşunu benimsemiyor olabilirim ve hayatımda ilk defa çıkmış bir Haluk Levent albümü için hadi alayım demedim ancak bu benim fikrimdir ve bunun yüzünden gidip kimseye bok atmadım.

Saygılar sunarım

Geri