Haluk Levent

türk rock tarihinde cok önemli yeri vardır haluk leventin.ayrılık,bir erkeğin günlüğü ve türkiye turnesi albümleri en tuttuğum albümleridir.

Haluk Levent i eleştirmeyi bırakıp onu paranoya bir şekilde karalayan insanlar gün gelecek diyecek ki ben yıllarımı bu insanı karalamakla geçirdim elime ne geçti..Onun hakkında kara kara formlar yazmak yerine sosyal faaliyetlerimi gerçekleştirsem içimde hayat güneşi doğardı gibisinden laflar söyleyecektirr...

Ama Haluk u karalamayı hayatta kendine amaç bilmiş bir insan (terim biraz basit olacak ama) zaten boş insandır..Yani sana burada para bağlamıyorlardır heralde günlük mesaj başına 5 ytl diye..

Yeni albüm hareketlenmesine doğruysa ve sertlik söz konusu düşünüyorsa Haluk Levent için iyi olacak derim.

Albümün üstünden aylar geçmesine rağmen pop rock kıyamındaki şarkılarına alışmış değilim..Üzüldüğüm nokta albümdeki şarkı sözlerinin kaliteli, soundunun zayıf ve basit oluşu..Yeni Albüm fikrine geri dönecek olursam biraz geç kaldı derim böyle bir albümün ardından..Ki zaten daha çıkana kadar 2008 i bulur.

Ben artık Haluk un yeni soundunun oturduğuna inanıyorum yani geçmiş formlarda grup ayırması yapılmış..Evet leyla com dan sonra yeni soundunu son albümü ile oturttu ve yeni albümde buna yakın gelecek..Eğer hala kemikleşmiş hard rockçılar bir umutla dolanıyorsa bu formda bence dolanmasın albüm yine aynı gelecek çünkü bu yıllardan beridir okuduğum bu formlarda yeni albüm sürecinde sürekli sert olacak eskiyi yakalayacak kendini bulacak sert haluk asi haluk gibisinden laflar döndü bizde bizim gibi klavye arkadasından yazan bu arkadaşlara inandık ama yanlış yaptık işte.Bu türk rock döneminden sonra Haluk un sert albüm yapması ihtimalleri bırakın düşünülemez bile.Elfida ve Akşam üstü gibi iki slow klip gelmiş ki Albümde yer alan hareketli parçalarda var bunlara klip çekilmesi gerekirken popülerizme tam kendini 0 ladı..Eski albümlerine bakacak olursanız en azından bir klip hareketli olurdu şimdi sertlik kıyamında hiçbirşey kalmadı..Haluk un eski albümlerini dinliyorum artık öyle bir beklentimde kalmadı benim için eski bir efsaneydi diyebilirim ama şimdi herşey çok değişti...Ha sinirim filan kalmadı ilk anda çok kızmıştım yeni kitlesiyle kendisine başarılar dilerim Saygı duyarım..Ne yapalım kendi yolu..

Bu mesajıma cevap nitelikli bir mesaja karşılık bir cevap yazamayacağımı çünkü formu takip etmediğimide iletmek isterim...son dönemin üzerimde yarattığı etkiyi aktarmak için ve sesi soluğu çıkmayan eski efsanevi sanatçının neler yaptığını merak ettim..Tabi Neyleyim şarkısını dinledikten sonra ama şimdi nerde o ruh..

Sana klip çekimi konusunda hak vermiyorum

Şu yüzden hak vermiyorum.. Bu albüme baktıgımda neredeyse her bir şarkıya klip çekilebilir bir kıvam var..

Elifda'ya klip çekilmesi normal çünkü şarkının slow'luğundan ziyade gerçekten güzel bir şarkı

Akşamüstü'ne bir klip çekilse bundan güzeli olamazdı zaten.. Çünkü klipte çok çeşit konular ele alınabilir.. Buraya iki tane sevgili koyup da klip çekilebilirdi. Ama akşamüstü klibini izlediğimde şarkısı sözünün güzelliğini ya da sound'u unutup direk bazı sözlerin kliple çok güzel örtüşmesi beni cezbediyor..

Haluk'u n yerinde olsaydım.. İlk önce Töre'ye çekerdim.. Çünkü töre şarkısı Haluk Levent'i Haluk Levent yapan şarkı türlerinden bir tanesidir... Ta Bosna şarkısından tutunda her albümde koymuş oldugu protest şarkılara bir örnektir...

Fakat protest şarkılaara klip çekme özelliğini en son Kamyoncunun Türküsü ile son bulmustu..

Kral Çıplak Corc Buş gibi şarkılara klip çekilmeliydi ve zamanı geçmeden de Töre'ye klip çekilmeli...

Her zaman aşk şarkısı yazılır her zaman sert müzik yapılır ama her zaman protest şarkılar tam zamanına göre yazılmaz... En güzel klip corc buş yazıldıgı zamanda corc burş şarkısı olabilirdi... O yüzden zaman kavramı da çok öneml..

Umarım Haluk görüyordur bu durumu

Sana klip çekimi konusunda hak vermiyorum

Şu yüzden hak vermiyorum.. Bu albüme baktıgımda neredeyse her bir şarkıya klip çekilebilir bir kıvam var..

Elifda'ya klip çekilmesi normal çünkü şarkının slow'luğundan ziyade gerçekten güzel bir şarkı

Akşamüstü'ne bir klip çekilse bundan güzeli olamazdı zaten.. Çünkü klipte çok çeşit konular ele alınabilir.. Buraya iki tane sevgili koyup da klip çekilebilirdi. Ama akşamüstü klibini izlediğimde şarkısı sözünün güzelliğini ya da sound'u unutup direk bazı sözlerin kliple çok güzel örtüşmesi beni cezbediyor..

Haluk'u n yerinde olsaydım.. İlk önce Töre'ye çekerdim.. Çünkü töre şarkısı Haluk Levent'i Haluk Levent yapan şarkı türlerinden bir tanesidir... Ta Bosna şarkısından tutunda her albümde koymuş oldugu protest şarkılara bir örnektir...

Fakat protest şarkılaara klip çekme özelliğini en son Kamyoncunun Türküsü ile son bulmustu..

Kral Çıplak Corc Buş gibi şarkılara klip çekilmeliydi ve zamanı geçmeden de Töre'ye klip çekilmeli...

Her zaman aşk şarkısı yazılır her zaman sert müzik yapılır ama her zaman protest şarkılar tam zamanına göre yazılmaz... En güzel klip corc buş yazıldıgı zamanda corc burş şarkısı olabilirdi... O yüzden zaman kavramı da çok öneml..

Umarım Haluk görüyordur bu durumu

Haluk Levent i eleştirmeyi bırakıp onu paranoya bir şekilde karalayan insanlar gün gelecek diyecek ki ben yıllarımı bu insanı karalamakla geçirdim elime ne geçti..Onun hakkında kara kara formlar yazmak yerine sosyal faaliyetlerimi gerçekleştirsem içimde hayat güneşi doğardı gibisinden laflar söyleyecektirr...

Ama Haluk u karalamayı hayatta kendine amaç bilmiş bir insan (terim biraz basit olacak ama) zaten boş insandır..Yani sana burada para bağlamıyorlardır heralde günlük mesaj başına 5 ytl diye..

:=)))) görünen köy kılavuz istemez boşverin! herkes rahatına keyfine baksın... neyin ne olduğu belli açıktır. bir insan haluk leventin kardeşi olmaktan bile utanıyorsa bunun üstüne bişey denmez denilemez!!! utanmayanlar utansın...

biraz zor ama bakalım görücez çıkcakmı çıkmayacak mı... programlarada bu aralar kolay kolay çıkamaz çıkamaz zaten! nedeninide bilen biliyordun:=)) herkes keyfine rahatına baksın!

Geri