Sahte Gitarlar

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-gk2-guitar-synth-ibanez-pedal-76484702/detay
günün bombası. aria pro 2 series js gitar+roland gr1 g2+ibanez la metal+ibanez trashmetal+ibanez session man gr1 hariç minimum 30 senelik bir set. kozmetik olarak zaten içler acısı ki pedallar büyük ihtimalle bakımsızlıktan oksitlenmiştir. Toplam degeri şu aletlerin 1000 lirayı bulmaz. yazik günah ya.
Bu adamın bu şekildeki tek ilanı değil diğer ilanları da aynı şekilde :D

Gibson Goldtop'ı satan kişinin satış geçmişine baktım da; adam onlarca çin malı sahte Gibson satmış. Millet de; çok memnun oldum diye görüş bildirmiş. Hatta birkaçı "hayallerim gerçek oldu" diye yazmış :) Çin malı sahte Gibson'ların en pahalısı zaten 500 dolar :) Adam burada millete 400-500'e aldığı gitarları 900-1000 liraya çakıyor. Ama, alıcı yorumlarını okuyunca "bu millete müstahak" demeden edemedim.

Diğer olay biraz farklı. Studio serisi bir gitarı Custom diye çakmak en hafif tabiriyle şerefsizliktir. Gitar zaten fotoğraflarda "ben Custom değilim" diye bağırıyor. Custom serisi gitar almak isteyen biri, bu oyuna gelmez diye düşünmek istiyorum...

Gibson Goldtop'ı satan kişinin satış geçmişine baktım da; adam onlarca çin malı sahte Gibson satmış. Millet de; çok memnun oldum diye görüş bildirmiş. Hatta birkaçı "hayallerim gerçek oldu" diye yazmış :) Çin malı sahte Gibson'ların en pahalısı zaten 500 dolar :) Adam burada millete 400-500'e aldığı gitarları 900-1000 liraya çakıyor. Ama, alıcı yorumlarını okuyunca "bu millete müstahak" demeden edemedim.

Ben de onu belirtmiştim daha önce, bu curet denilen şahsı uzun süredir takip ediyorum adam dünyanın sahte gitarını sattı. O yorumları yazanların çoğu da gitarları farklı yerlerde satılığa çıkartıyor bir süre sonra :) Şu an bu başlık altında ifşa edilen gitarların bir kısmı zamanında bu adam tarafından satılmış gitarlar.. Tam bir yalan rüzgarı durumu :D

Ben de onu belirtmiştim daha önce, bu curet denilen şahsı uzun süredir takip ediyorum adam dünyanın sahte gitarını sattı. O yorumları yazanların çoğu da gitarları farklı yerlerde satılığa çıkartıyor bir süre sonra :) Şu an bu başlık altında ifşa edilen gitarların bir kısmı zamanında bu adam tarafından satılmış gitarlar.. Tam bir yalan rüzgarı durumu :D

O zaman bu cüretli arkadaşımız yolunu baya baya bulmuş :) Neyse, Bundan sonra olayı ne kadar gündemde tutarsak o kadar kâr. 2-3 kişiyi bile kurtarsak iyidir. Ben zaten bu sahte gitar olayının bugüne kadar tartışılmamış olmasına şaşırıyorum. Eminim, büyük! gitar mağazalarında yüksek kar uğruna sahte gitarlar satılmıştır. Yolum düşerse Kızılay'daki müzik mağazalarında satılan Gibson/Epiphone Les Paul'lere göz atacağım. Umarım orijinal çıkarlar :)

Neyse arkadaşlar, şu gitara bir bakar mısınız sizce sahte mi? Bana sahteymiş gibi geldi. Ama tam emin olamadım.
http://s320.photobucket.com/albums/nn358/bowerz666/Epi Les Paul Custom Ebony/

yaşar genç üstadı yoklamak için yazdığım bi mesajdan gelen cevap :D adamı çözmek için bi sözlük lazım valla :D

benim attığım msj :)
''
merhabalar. yeni açmak üzere olduğum ses kayıt stüdyom için referans monitörlerine ihtiyacım var ilanınızdaki ürün gerçekten çok iyi fakat yüksek fiyatlı olduğu için kredi kartımda okadar para çıkmaz parayı ptt yada banka havalesi şeklinde yollasak olurmu (tabi aramızda güven oluşursa). yanlız yarısını peşin gönderebilirim kalan yarısını ürünü teslim aldığımda verebilirim. siz nasıl bi ödeme kolaylığı yapabilirsiniz acaba birde fiyatta birşeyler yapma imkanı olurmu? detaylı bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler dilerim..''

gelen mesaj:

şu anda üzülerek cevap veriyorum ücretin tamamını istemek zorundayım önümüz temmuz ayından sonra 0/060 ücreti alacağım amerikadan yasal gümrüklü sipariş üzerine en geç 21 günde adresinizde olur .newyorkta olsaydı 10 günde elinizdeydi amerika içi önce nwyorka gelecek aracı kargo şirketi teslim alıp ucağa koyacak bir hafta böyle ilk aşamada newyorktan havayoluyla 16 cı gün istanbul gümrüğünde işlemler resmi gümrük müşaviriyle başlatılıyor.eğer tüm ücreti pşin gönderebilirseniz .hala ürün satılmamış.400 dolar daha fiyattan inerim.rizikolu indirim yapıyorum detaylı bilgi vereceğim anlaşırsak .konu çok uzun.1600 dolara adrese teslim olur güvenmeye gelince adresim belli bafra ilçe tarım müdürlüğünde memurum .41 yıllık .karar verdiğinde detaylı güvence sağlarım 65 yıl sahtekarlık devlette yapmadıkda şimdimi intihar olmazmı .konuşmak görüşmek üzere .05426136447-bafra ilçe tarım müdürlüğü 03625431091/132. temmuz 28de emekli oluyorum.istesemde erken olamam zaten selam.teşekkürler.

hasta oldum adama ya :D

sahibinden.com sahte gitarları kaldırmıyor sanırım. birkaç tane ben de ihbar ettim ama kaldırılmayınca görsem de sallamıyorum.sadece müzik ürünleri değil türlü türlü sahte alet edevat dönüyor bu sitede. çok dikkatli olmak lazım.

Geri