Sahte Gitarlar

Menace bu. Bunun SG'si de var. Gibson'un "bir heves" çıkartıp, üretmekten vazgeçtikten yirmi otuz yıl sonra da "Ucuza verilmez, haşa koleksiyonluktur bu haaa" denilecek olan modellerinden.

Aaaa! Reca ederim Aykan bey! Siz çok fazla oldunuz!! Adam replik gitar satıyor bi kerem, replika değil! Gitar hem kelepir, hem de tiyatral replik ezberleyip muhabbete bilem giriyor. Bundan buluuzdan nüü metale her ton çıkar kesin!!! Hambakır hatta İiemcii repliklerini bile yalamış yutmuştur mutlaka!! Adamla konuşabilen bir gitar zaten verzatilin tillahı olsa gerektir!! :D

Tünele ara sıra giderim.Alamasamda bakıp deneyip çalması güzel oluyor. :)
Her gidişimde gözüm Epi zakk lp lere takılıyor.Geçenlerde tuşesi gül ağacı ama manyetikleri aktif emg 81-85 olan set gördüm.(Ürün sıfırdı özellikle girdim sordum.2 el olsa modlu vs. dersin geçersin...)

Yeni çıkan plus modelde aktif set var ve klavyesi abanoz.Eskisinde ise hz set var ve tuşesi gül ağacı.Yıllardır böle yani yeni seri çıkana kadar böle idi bu.

Epiphone modellerede dikkat etmek lazım derim artık.Hele iyice suyu çıkan zakk wylde modeline.Camo olanlar yine bi derece desenden anlaşılıyor.Ama bullseye olan modelin canlı piyasada dükkana kadar düşmesi çok düşündürücü.

Epiphone alacaksanız kesinlikle büyük mağazaları tercih edin diyorum, kimseyi ve küçük esnafı kötülemeden...

hem de çiçekli böcekli... 23 Nisana özel galiba 900 tl... satılmazsa 3200 tl yapacakmış kaçırmamak gerek ama para yok.
Evet :) Ben de aynen öyle yazacaktım aslında benden hızlı çıktın, unutmuşum :)

Bunlar 2-3 sene önce çok popülerdi yurt dışında, buralarda göreceğimi hiç düşünmezdim ama gelmiş.. Yaşasın! :)

bu da başlıkta daha önceden custom shop filan yazıyordu.Şimdi replikaya dönüşmüş custom shop 1-2 günde.Fiyatta düşürülmüş kaçmaz... satılmış diyor ama.. :D
En azından değerine yakın bir fiyata gitmiş ne diyeyim..

Arkadaşlar affınıza sığınıyorum. Linklerini verdiğiniz gitarların sahte olduklarını nasıl anladığınızı 3-5 cümle ile açıklarsanız benim gibi bu konuda tecrübesizler için bir fikir verir.Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize :)

Arkadaşlar affınıza sığınıyorum. Linklerini verdiğiniz gitarların sahte olduklarını nasıl anladığınızı 3-5 cümle ile açıklarsanız benim gibi bu konuda tecrübesizler için bir fikir verir.Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize :)
Flower Jem için :
1- Fiyat :)
2- Sonda scalloped perdeler yok
3- Klavye rosewood kalitesi
vs..
Fender için:
1- Fiyat :)
2- Logo
3- Seri no (yeri, font, vs.)
4- String tree
5- Gövde şekli
6- Manyetik yazıları ve modeli
7- Pickguard + sap bağlantısındaki truss rod boşluğu..
vs..

Genelde bahsedilen modelin orjinal özelliklerini netten araştırmak lazım.
Kulanılan aksam kalitesinden(eşik ve potanslar daha bi feri gitmiş gibi duruyor sıfır olsada, manyetikler zaten kafadan çakma)
Boyasına(anlamak zor ama nitro boya ile polyester boyanın birazcık farkını anlayabilmek şart.Fenderler ve gibsonlar genelde nitro selülozik vs. gibi oluyor boyası.Çin mallarında maliyetten ötürü kaliteli bir boya kullanmaları mümkün değil.Genelde polyester atıyolar.) ,
Kafasındaki logo ve marka yazımından(mesela yazı karakter dolgunluğu, orjinali ile aynı hizada olması gerektiğine bakmak lazım.) ,
Klavyesine( abanoz tuşe siyah ve biraz parlak olur. Sahtelerde bu biraz mat gibi ve sanki asetonlu pamukla klavyeye değilse altından gül ağacı tuşe çıkacak gibi geliyor bana hep :) )
...kadar bakınca anlaşılıyor.Çok ilgilendiğiniz bir modelse bir bakışta anlayabiliyorsunuz.Gibson fender ve ibanez jemlerin sürüsüne bereket sahtesi var.Gibson lp custom , goldtop gibi.İbanezden özellikle jemler.Fender artık hemen hemen bir çoğunun sahtesi var.Daha fazla ayrıntıya girmeden bahsetmek istedim.

Almak istediğiniz gitarı rüyalarınızda görecek kadar sayıklayıp araştırmadan almayın sakın.Mümkünse müzik mağazalarında deneyin çalın.Alışverişleri elden yapmaya özen gösterin.
Bunları önerebilirim nacizane sizlere.

Kimse replika , çakma , sahte , birebir , kopya adı altında gitar almasın satmasın demiyorum.Satılan ürünlerde belirtilsin.250$ olan ürüne 1500tl fiyat çekilmesin istiyorum.

Genelde bahsedilen modelin orjinal özelliklerini netten araştırmak lazım.
Kulanılan aksam kalitesinden(eşik ve potanslar daha bi feri gitmiş gibi duruyor sıfır olsada, manyetikler zaten kafadan çakma)
Boyasına(anlamak zor ama nitro boya ile polyester boyanın birazcık farkını anlayabilmek şart.Fenderler ve gibsonlar genelde nitro selülozik vs. gibi oluyor boyası.Çin mallarında maliyetten ötürü kaliteli bir boya kullanmaları mümkün değil.Genelde polyester atıyolar.) ,
Kafasındaki logo ve marka yazımından(mesela yazı karakter dolgunluğu, orjinali ile aynı hizada olması gerektiğine bakmak lazım.) ,
Klavyesine( abanoz tuşe siyah ve biraz parlak olur. Sahtelerde bu biraz mat gibi ve sanki asetonlu pamukla klavyeye değilse altından gül ağacı tuşe çıkacak gibi geliyor bana hep :) )
...kadar bakınca anlaşılıyor.Çok ilgilendiğiniz bir modelse bir bakışta anlayabiliyorsunuz.Gibson fender ve ibanez jemlerin sürüsüne bereket sahtesi var.Gibson lp custom , goldtop gibi.İbanezden özellikle jemler.Fender artık hemen hemen bir çoğunun sahtesi var.Link vericem inceleyin bu siteyi.Daha fazla ayrıntıya girmeden bahsetmek istedim.

Almak istediğiniz gitarı rüyalarınızda görecek kadar sayıklayıp araştırmadan almayın sakın.Mümkünse müzik mağazalarında deneyin çalın.Alışverişleri elden yapmaya özen gösterin.
Bunları önerebilirim nacizane sizlere.

Kimse replika , çakma , sahte , birebir , kopya adı altında gitar almasın satmasın demiyorum.Satılan ürünlerde belirtilsin.250$ olan ürüne 1500tl fiyat çekilmesin istiyorum.
Dediklerin aynen katılıyorum deathskinn ancak istersen linkleri verme :)

Geri