Sahte Gitarlar

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...cok-temiz-99-jackson-kelly-ke2-83713749/detay 1700 liraya Bolt on,japonlardan üstün olan meksika yapımı Jacskon KE2 almak isteyen var mı?
Galiba Atalay'ındı bu gitar bir kaç önceye kadar,1000 tl'ye satıyordu ve KE3 olması lazım modelinin,sıfırları 1600 liraya falan gidiyordu.Japon yapımı.Satmaya çalışan kişi ne içmişse artık.

Bu arada Friedman da meksika Jackson kullanılıyormuş haberiniz olsun,asdadasfd.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...cok-temiz-99-jackson-kelly-ke2-83713749/detay 1700 liraya Bolt on,japonlardan üstün olan meksika yapımı Jacskon KE2 almak isteyen var mı?
Galiba Atalay'ındı bu gitar bir kaç önceye kadar,1000 tl'ye satıyordu ve KE3 olması lazım modelinin,sıfırları 1600 liraya falan gidiyordu.Japon yapımı.Satmaya çalışan kişi ne içmişse artık.

Bu arada Friedman da meksika Jackson kullanılıyormuş haberiniz olsun,asdadasfd.

"Beyaz manyetiğin Dave Mustaine'in gitarından söküldüğüne yalvar yakar inanmış" adam, diğer şeylere neden inanmasın ki :)

adamlar aşmış artık dave falan ortamlara girip adamların manyetiklerini alıyorlar, bize daha laf düşmez...

şurada bir jackson buldum ama sanki usa yapımı değil gibi foto çok uzaktan sanki bu niyet yüzünden çekilmiş gibi."made in usa" yazısı için çok kısa bence orada professional yazıyor ki bu da made in japan oluyor :D ama fiyat iyidir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-jackson-usa-82999424/detay
Dostum bu gitar bu forumdan satıldı hatta western poplar gövdesi abanoz klavyesi var.Buradan satıldığı rakam da 1700 tl gitar gerçekten made in USA boyası falan custom shop tu galiba gitar Türkiye'de tekti .Hatta floyd rose sistemi değiştirilmişti başka orjinaliyle diye biliyorum.Bunun dışında skalası da farklıydı bu gitarın sapının.

şurada bir jackson buldum ama sanki usa yapımı değil gibi foto çok uzaktan sanki bu niyet yüzünden çekilmiş gibi."made in usa" yazısı için çok kısa bence orada professional yazıyor ki bu da made in japan oluyor :D ama fiyat iyidir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-jackson-usa-82999424/detay

http://turkrock.com/threads/11477/
Hatta satan arkadaş da buradan sattı o gitarı eski ilanı ve linkleri buradadır.

o kadar da eşsiz bir gitar değil.Custom shop da değil.rr5 lerde filan da gördüm bu boyayı.o dönem fusionların seri üretim rengi tıpkı kırmızı ya da siyah gibi.Ama grafikli grubuna giriyor galiba.Yani nasıl şimdiki o rengteki gitarlar custom shop değilse bu da değil.Gitar fr siz ve bolt on olduğu için bana fiyatı fazla geldi almamıştım.

Bulunduğum şehirde ( Sivas ) Adınıda veriyorum mağazanın lanet olsun ! Bestegâh müzik market Esp kh2 yi vitrine koymuş önün geçerken sabah gözüme ilişti. Akşama doğru uğradım bi baktım oda ne ben çin malıyım replikayım diye anırıyor gitar. Köprüsünden manyetiklerin renginden logosundan ve hatta klavyede kullanılan gül ağacından dahi anırıyor ÇİN MALIYIM 200-250$ ım diye... Adamla gırgırına pazarlığa giriştim 2000 € den 1800 € kadar indi. Düşüneceğim dedim ayrıldım. Ve hala düşünüyorum nasıl rezil etsem diye. Bi tanede Esp lespaul custom vardı gövdesinde spider logolu Onun fiyatı 1600 € ye indi ne dersiniz :D

Bulunduğum şehirde ( Sivas ) Adınıda veriyorum mağazanın lanet olsun ! Bestegâh müzik market Esp kh2 yi vitrine koymuş önün geçerken sabah gözüme ilişti. Akşama doğru uğradım bi baktım oda ne ben çin malıyım replikayım diye anırıyor gitar. Köprüsünden manyetiklerin renginden logosundan ve hatta klavyede kullanılan gül ağacından dahi anırıyor ÇİN MALIYIM 200-250$ ım diye... Adamla gırgırına pazarlığa giriştim 2000 € den 1800 € kadar indi. Düşüneceğim dedim ayrıldım. Ve hala düşünüyorum nasıl rezil etsem diye. Bi tanede Esp lespaul custom vardı gövdesinde spider logolu Onun fiyatı 1600 € ye indi ne dersiniz :D

tükeciti hakem heyetine ihbar da bulunabiliyorsun galiba.Şu böcekli fırınları da ihbarla basıyorlardı galiba.Bu adamın yaptığının pidenin içinden hamam böcüğü çıkmasından farkı yok.

o kadar da eşsiz bir gitar değil.Custom shop da değil.rr5 lerde filan da gördüm bu boyayı.o dönem fusionların seri üretim rengi tıpkı kırmızı ya da siyah gibi.Ama grafikli grubuna giriyor galiba.Yani nasıl şimdiki o rengteki gitarlar custom shop değilse bu da değil.Gitar fr siz ve bolt on olduğu için bana fiyatı fazla geldi almamıştım.
Valla ltd nin ya da ibanezin birçok modelinden daha tercih edilesi bir gitar.Forumda 2000 küsürlere kore ve japon gitarlar satılıyor. 1500 lere meksika fenderler satılıyor :D 2100 tl ye sadece amerikan gitar alıyorsun.Usa fusion fazla bulunan bir seri değil.Boya ise özel bu girafikleri bütün aletlerde zaten bulamazsın(lightning sky deseni gibi) bulsan da düz seriden üzerine fark verirsin. Bu alette ağaç desen üzerindeki ağaç artık kullanılmıyor 15 yıldan beri aşağı yukarı.Fusionlarda belli bir tarih sonrasından dolayı mıdır nedir basswood kullanılıyor.

lighting sky bulsam yaşatmam zaten de benden önce yaşatmayacak insan da çok :) bu modelin oyle sevini de yok galiba.Hatırlıyorum bu gitar taaa formun eski php formatından beri sürünüyordu.1500 tl fenderi amcasına satsın o.Benim satılık başlıkta neyin ne hakettiği gayet net.Sıfır gitarın değeri %15 arttı diye (hem de daha abd yeni arttı) sen elindeki 10 yıllık döküntü gitarın değerini arttıramazsın.Sana ne oluyor derler adama... hadi kur arttı dedin zamladın gitarı da diğeri çok komik daha 5-6 ay önceden herkes 1200-1100 liraya h 1001 ltd m 1000 ec 1000 leri kapış kapış alıyordu.Bugün de çok bir farkı yok.1500 üstü ltd deluxeler satılmıyor 1400 üstü japon jacksonlar gibi...

lighting sky bulsam yaşatmam zaten de benden önce yaşatmayacak insan da çok :) bu modelin oyle sevini de yok galiba.Hatırlıyorum bu gitar taaa formun eski php formatından beri sürünüyordu.1500 tl fenderi amcasına satsın o.Benim satılık başlıkta neyin ne hakettiği gayet net.Sıfır gitarın değeri %15 arttı diye (hem de daha abd yeni arttı) sen elindeki 10 yıllık döküntü gitarın değerini arttıramazsın.Sana ne oluyor derler adama... hadi kur arttı dedin zamladın gitarı da diğeri çok komik daha 5-6 ay önceden herkes 1200-1100 liraya h 1001 ltd m 1000 ec 1000 leri kapış kapış alıyordu.Bugün de çok bir farkı yok.1500 üstü ltd deluxeler satılmıyor 1400 üstü japon jacksonlar gibi...
Kurtlu baklanın kör alıcısı hesabı hocam misal şu var bu gitardan eminim Türkiye'de bir tane var ismi cismi belli zaten direkt bu gitarın hiç olmazsa 200 tl indirimi var kafadan konuşmadan bilmemek lazım adam sadece ismi jackson olduğundan fiyatı artırmış.Fiyatı halâ ebay deki eşdeğer gitarlardan kur çevrilince 300 ile 1000 tl arasında fark var buradaki daha ucuz.Zamanında elemanla pazarlık yapmıştım bayağı bir ama tabi anlaşamamıştık.Alana hayırlı olsun bizimki zenginin malı züğürdün çenesi diyaloğu oldu :D Ama hakikaten böylesi de bulunmaz hint kumaşı :)Lightning sky lar çok daha tuzlu zaten en son sahibinde biri 3500 tl gibi bir rakamla sattı rr dı o gitarda pre fender döneminden.Sırf o renk için siyah renk güzel bir bass gitar aldım o da jackson 'ın nadir güzel aletlerindendir.Bir yer buldum aynısını dövme olarak yaptıracağım gitarıma :) Olunca sonuçları burada da yayınlarım.

O zaten birkaç aydır muallâk olan birşey millet elindekini ne kadar yüksekten geçirirsem kârdır diye düşünüyor.Sırf o kafalar yüzünden elindekini urada satmaktan vazgeçen forum üyeleri tanıdım

Geri