Sahte Gitarlar

Açıklayabiliyorum. Ülkemizde mağazada satılacak her gitar yaklaşık %90 (+%5/ -% 20) oranında vergi yüzünden pahalanır. Sırf kdv + ötv %40, gümrük, kargo gibi masrafları saymasanız bile verilen fiyat uygun. Fiyat artışının sorumlusu dükkânlar değil devlet. Bu zamana kadar Türkiye'den hiç gitar satın almadım bu sebepten dolayı. Bu ülkede yerli bir marka olmadığı sürece bu fiyatlar böyle olacak, tartışmak anlamsız. Sahte ESP konusuna gelirsek, dediğiniz gibi sahte gitar ile orijinal gitarı ayırt etmek pek zor değil, neden orijinal ESP/LTD sahipleri zan altında kalsın ki? Yoksa siz de o sahte ESP satıcılarından mısınız?

Bende bir ESP kullanıcısıyım ve bu beni rahatsız ediyor. Aynı şekilde Orjinal kullacılarda rahatsız ediyordur. 50$lık sahte gitarları satılıyor diye ortalıktaki tüm ESP kullanıcısını zan altında bırakman hoşuma gitmiyor.

Bence art niyetli, mide bulandırıcı ve rahatsız edici bir başlık.

Başlıkta Sahte ESPLER diye açıp. bir tane örnek altında ESP dışında her marka hakkında yazıyorsunuz. 15 sayfa doldurulup insanların zihnini bulandırıyorsunuz.

Bu durumda bu başlıkta SAHTE çünkü bir tane ESP gitardan bahsediyor, gerikalan Gibson, Fender... anlatıyor.

Budurumda sende sahte gitar satanlar gibi, sahte başlıkçısın ve bence onlardan farkın yok.

Bende bir ESP kullanıcısıyım ve bu beni rahatsız ediyor. Aynı şekilde Orjinal kullacılarda rahatsız ediyordur. 50$lık sahte gitarları satılıyor diye ortalıktaki tüm ESP kullanıcısını zan altında bırakman hoşuma gitmiyor.

Bence art niyetli, mide bulandırıcı ve rahatsız edici bir başlık.

Başlıkta Sahte ESPLER diye açıp. bir tane örnek altında ESP dışında her marka hakkında yazıyorsunuz. 15 sayfa doldurulup insanların zihnini bulandırıyorsunuz.

Bu durumda bu başlıkta SAHTE çünkü bir tane ESP gitardan bahsediyor, gerikalan Gibson, Fender... anlatıyor.

Budurumda sende sahte gitar satanlar gibi, sahte başlıkçısın ve bence onlardan farkın yok.

Yalnız forumda başlık editlenemiyor öyle bir sıkıntı var. "Bende bir ESP kullanıcısıyım ve bu beni rahatsız ediyor. Aynı şekilde Orjinal kullacılarda rahatsız ediyordur." 2. cümle her ne kadar tarzanca olsa da buradan çıkan anlam sizin de bir ESP kullanıcısı olduğunuz, ancak kullandığınız ESP'nin orijinal olmadığı...

Bütün formları geziyorum. Şuan sadece satılan bir tane ESP var.

Rica edicem aşağıya ilanları ekleyin. nerdeymiş sahte ESP'ler.

Bana sahteci muamelesi yapmayın, bence sizlerde Pera'cısınız o zaman :)

o zaman fendercilerin de gibsonciların da rahatsız olması gerek.Her ne kadar başlık esp dese de ağırlık bu gitarlarda haa zaten sadece başlık değil içeriğini de okuyorsunuz öyle değil mi? 1 den fazla esp gitar var taramamışsınız 15 sayfalık başlığı.Hem rahatsızlığınız niye anlamadım size karşı çıkan herkes peracı mı oluyor? Ben size sahteci mi muhabetti yaptım.Bundan sonra gelecek mesajlar belli.Mydukkan dan alışveriş yapmayın adlı başlıkta da böyle olmuştu.Bana hakaret ediliyor vs deyip konuyu kapattırmaya çalışacaksınız.Ama bu sefer bu kadar yararlı bir başlığı çakkala çukkala yetirtecek değiliz.Herkes öğrensin hangisi sahte hangisi gerçek hangisi overpriced...

Yalnız forumda başlık editlenemiyor öyle bir sıkıntı var. "Bende bir ESP kullanıcısıyım ve bu beni rahatsız ediyor. Aynı şekilde Orjinal kullacılarda rahatsız ediyordur." 2. cümle her ne kadar tarzanca olsa da buradan çıkan anlam sizin de bir ESP kullanıcısı olduğunuz, ancak kullandığınız ESP'nin orijinal olmadığı...

Ben orjinal ESP kullanıyorum. Benim rahatsız olmamın sebebi gitarımın değerinin düşmesine sebep olacağı ve gitarımı satmak istesem durduk yerde ispat etmeye çalışmak, japonyaya yazı yaz. Yok gitarın orasına bakalım, buraya gösterelim, manyetikler orginal mi? Sen gözün gibi baktığın gitarına, dünyanın parasını vermisin, birisi bu şekilde davranması benim zoruma gidiyor.
Siz ortalık sahte ESP kaynıyormuş havası yaratıyorsunuz.
Bu bahsettiğiniz gitarlar varsa, nerdeyse aşağıya ekleyin. Gösterin bu ilanların. ESPLER diyip 17 sayfa başka markaları tartışınca, tüm formda ya ne kadar konuşuluyor demekki çok ESP varmış diye düşünecek.

Hocam durumun ESPler diye geçmesinin nedeni başlığın değiştirelememesi, anlamadınız galiba. Konu sahte bir ESP gitar üzerine açıldı, sonra altında başka gitarlar da paylaşılınca sahte gitarlar konusuna dönüştü, ancak başlık değiştirilemediği için bu şekilde kaldı. " ESPLER diyip 17 sayfa başka markaları tartışınca, tüm formda ya ne kadar konuşuluyor demekki çok ESP varmış diye düşünecek." Bu şekilde düşünenler sadece başlığı okuyup ona göre yorum yapan yüzeysel elemanlar, genelde bu tipler ESP almaz, boşverin.

o zaman fendercilerin de gibsonciların da rahatsız olması gerek.Her ne kadar başlık esp dese de ağırlık bu gitarlarda haa zaten sadece başlık değil içeriğini de okuyorsunuz öyle değil mi? 1 den fazla esp gitar var taramamışsınız 15 sayfalık başlığı.Hem rahatsızlığınız niye anlamadım size karşı çıkan herkes peracı mı oluyor? Ben size sahteci mi muhabetti yaptım.Bundan sonra gelecek mesajlar belli.Mydukkan dan alışveriş yapmayın adlı başlıkta da böyle olmuştu.Bana hakaret ediliyor vs deyip konuyu kapattırmaya çalışacaksınız.Ama bu sefer bu kadar yararlı bir başlığı çakkala çukkala yetirtecek değiliz.Herkes öğrensin hangisi sahte hangisi gerçek hangisi overpriced...

Ben sahte gitarların açıklanmasına birşey demiyorum. Başlığın değişmesini istiyorum.
"Sahte gitarlar" diye başlık açılsa bence sakınca yok. "ESPLER" kısmı beni rahatsız ediyor.

Biz bu başlık değiştirme hadisesini daha başlarda konuştuk, genel bir başlık olsun sahte gitarlar için diye. Değiştiremiyoruz. Burada kızsanız bile yapılabilecek bir şey yok. Belki moderatör arkadaşlar rica ederseniz düzeltilebilir, bilmiyorum.

Hocam durumun ESPler diye geçmesinin nedeni başlığın değiştirelememesi, anlamadınız galiba. Konu sahte bir ESP gitar üzerine açıldı, sonra altında başka gitarlar da paylaşılınca sahte gitarlar konusuna dönüştü, ancak başlık değiştirilemediği için bu şekilde kaldı. " ESPLER diyip 17 sayfa başka markaları tartışınca, tüm formda ya ne kadar konuşuluyor demekki çok ESP varmış diye düşünecek." Bu şekilde düşünenler sadece başlığı okuyup ona göre yorum yapan yüzeysel elemanlar, genelde bu tipler ESP almaz, boşverin.

işte tam olarak hepimiz bunu anlatmaya çalışıyoruz.ESP alacak parası olan insanlar ki bu 2000-3000 tl arası bir para yapıyor Türkiye gibi bir yerde piyango iddaa vs gibi bir yerden çıkmazsa kolay kazanamıyor.İnsanların 1 aylık maaşı... o yüzden bu başlığın tüm sayfalarını okur.Gerisi de zaten hikayedir...

Nasıl 1 tane esp var yahu bir siteye endexlimi bu işler? Ben sadece bi kaç sayfa önce bi dükkanda 2 adet sahte esp olduğundan bahsettim. Ve ayrıca konunun içeriği ESP gitarlar değil konu başlığı değiştirilemediği için öylece kaldı. Konu açıldığından beri takip ediyorum bir gibson bir fender kadarda olmasada azımsanmayacak kadar sahte esp var gönlünüz rahat olsun.

Nasıl 1 tane esp var yahu bir siteye endexlimi bu işler? Ben sadece bi kaç sayfa önce bi dükkanda 2 adet sahte esp olduğundan bahsettim. Ve ayrıca konunun içeriği ESP gitarlar değil konu başlığı değiştirilemediği için öylece kaldı. Konu açıldığından beri takip ediyorum bir gibson bir fender kadarda olmasada azımsanmayacak kadar sahte esp var gönlünüz rahat olsun.

Bu başlık altında bir tane sahte ESP ilanı var. O gitarıda sahtesini gerçekten ayır edemeyen, gerçek ESP çalmayı hak etmiyor.O ilanda;
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...h-2-ntb-kirk-hammett-signature-74256555/detay

Birde Sivas'ta 2 tane gördük diye bir ibare var. ne resmi var, nede ispatı.
Bütün bu başlık altında görülebilen sahte başka ESP yok. ESP dışında diğer tüm markalar var.

Bu başlık altında bir tane sahte ESP ilanı var. O gitarıda sahtesini gerçekten ayır edemeyen, gerçek ESP çalmayı hak etmiyor.O ilanda;
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...h-2-ntb-kirk-hammett-signature-74256555/detay

Birde Sivas'ta 2 tane gördük diye bir ibare var. ne resmi var, nede ispatı.
Bütün bu başlık altında görülebilen sahte başka ESP yok. ESP dışında diğer tüm markalar var.

mutlufelsefe
Sanırım bir okuma sorunu var.. Daha da önemlisi hedef şaşırtma problemi olabilir..
Birkaç tane daha ekliyorum:
Aktif
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...m-24-perde-turkiye-de-enderdir-83417418/detay
Pasif
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...rer-custom-elektro-gitar-75149839/pasif-ilan/

Yine buldukça hep beraber ekleriz sen sıkma canını..

Senin bu yukarıda yazdıklarının tamamı maalesef savunduğun şeyle uymuyor. Bu konu başlığının buradan kaldırılması için yaptığın çalışma takdire şayan.. Ancak sanırım kaldırılmayacak zira burada bilgi paylaşımı yapmaya çalışıyoruz, diyoruz ki "paranızı böyle gitarlara yatırmayın, kazıklanmayın". Bu ESP gitarlar olduğu gibi diğer markalar için de geçerli..

Madem sende gerçek bir ESP kullanıcısısın bu başlığı desteklemen lazım, kösteklemen değil. Bu kadar ısrarcı olunca artık kafa bulandırmaya başladın; başta takılmak için yazmıştım ama galiba harbiden ilerideki bazı şeyler için zemin hazırlıyorsun. Ayıp edersin bence..

Ayrıca birşey daha söyleyeyim, bu gitarların dış sitelerde yığınlarca linki var. Nasıl sahte Gibson, Fender, Ibanez gitarlar son dönemde güzel ülkemde ayyuka çıktı, ESP'lerde de bir artış var (ve tekrarlıyorum İzmir ilinde acayip bir yığılma var bu konuda, maalesef dükkanlar dahil).

Arkadaşlar,
Konu başlığının değişimi için ben başvuruda bulundum. Sağolsun yöneticimizde değiştirdi.
Bu başlık altında her marka Sahte Gitarı tartışabiliriz. Bende görürsem eklerim.
Ben birçok gitar,pedal, prosesör, manyetik aldım sattım. Birçoğuda bu form üzerinden oldu.
Sahte bir mal almak ve belki yıllarca kullanıp sonra bir şekilde sahte olduğunu öğrenmek, büyük bir hayal kırıklığıdır.

Zaten bütün formun, bütün gitaristlerin birleştiği sorun, aradığı tonu yakalayamamaktır. Orjinal bir ürün niyetiyle kullandığı, Sahte bir ürünle yakalayamadığını öğrenmesi korkunç birşey.

Şuan satın almak için bir Amerikan Fender Strat bakıyorum. Kafamda o kadar çok soru işareti var ki anlatamam. Gitarın sapını ayırayım, seri nolarını Amerikaya göndereyim. Manyetiklerini sökeyim, acaba manyetiklerin kapakları değiştirlmişmidir? Gitarın klavyesini bir şekilde sahteliğini çözdük ama gövdeyi anlayabilirmiyiz? Acaba ucuz bir gitar gövdesine sap montajı yapmışlar mıdır?

Geri