Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

nerden başlayacağımı bilmesemde konuyu dağıtmadan anlatmaya çalışıcam.konu memnuniyet yada memnuniyetsizlikler olunca bu forumla alakalı bir sorun yaşamadığımı önce belirteyim.ama benim burada alım-satım yapan arkadaşlara bir kaç tavsiyem olacak.tavsiyeme neden olan şey de şu.şu ana kadar internet üzerinden bir dolu gitar amfi pedal v.s. alıp sattım bu forumun amacına uygun olarak.ama bundan iki hafta önce yaşadıgım bir dolandırılma hadisesi yüzünden pek te sıcak bakmıyorum artık şehir dışı alışveriş olayına.ben bundan iki hafta önce başka bir ikinci el sitesinden bir veledi zina ile(tabirimi mazur görün) bir gitar almak için anlaştım.amacım gitarı alıp.üzerine biraz para koyup satmak ve kredi kartı borçlarımı yatırmaktı.bu yüzden de ilk defa bu kadar gözü kapalı davrandım alış veriş yaparken.çocukla haftalarca mailleştik.telefonlaştık.en sonunda alış veriş olayı için sözleştik.ben arkadaşa gitarın parasının yarısını yollayacaktım.oda bana yolladıgı kargonun gönderi kodunu yollayacaktı.bende kontrol edip paranın geri kalanını yollayacaktım.aynen öyle de oldu.ben kargo şirketine telefon açtım.kargonun durumunu sordum.ve kargonun gönderildiğini ama sistemde bir arıza oldugu için içindekini göremediklerini söyledi.bende haftalarca süren muhabbet sonucu karşımdaki insana güvenip paranın geri kalanını yolladım.sonuç mu?ertesi gün elime ulaşan ve kargo parasını benim verdiğim bir poşet dolusu üniversite hazırlık dergisi geldi :D.geri kalanını tahmin edebilirsiniz.kapalı iptal edilmiş telefonlar.olmayan adresler.yinede o veledi zina(tabirimi mazur görün)yı buldum.ama kendimden 6 yaş küçük ve öğrenci bir adamı en basit mantıkla dövmek,mahkemeye başvurmak suç duyurusunda bulunmak çok da fazla çekici gelmedi.sadece ilk saydıgım mantıklıydı(dövmek :D ).ama o para için iki hafta çalışsamda 200 milyon için ilgilenmem gereken çok çok hayati şeyler varken hayatımdan zaman çalıp para yatırıp bu işin peşinde koşabilecek durumda değilim malesef.benim burada anlatmak istediğim şey şudur arkadaşlar.öyle yada böyle bu gibi adamlar etrafımızda var.ve olmaya da devam edecek.burda olmasa da başka yerlerde.o yüzden şehir dışından alış veriş yaparken daha dikkatli olalım.öncelikle varsa bunu bir tanıdık vesilesi ile halletmeye çalışalım.yoksa ve içimizde en ufak bir kuşku dogarsa bu işten vazgeçelim.ve benim tamamen maddi durumumdan kaynaklanan kar etme amaçlı alım satım işinden mümkün oldugunca uzak duralım.çünkü gerçekten işin ortak paydası müzik.ve ben bu amaçtan saptım :( .
ve arkadaşlar ben diğer alım satım forumlarında oldugu gibi imza kısmına olumlu olumsuz referansların yazılması,yada bu siteden alım-satım yapmış herkesin bu topice beş dakikasını ayırıp memnuniyet yada memnuniyetsizliğini yazması taraftarıyım.öyle yada böyle o kadar işe yarıyor ki.
çok fazla gözlerinizi yormadan bu forumun %99 una güvendiğimi,güvenilmesi de gerektiğini belirtmek istiyorum.ama %1 lik kısımın bi gün sizinde kapınızı çalma ihtimaline karşı kendi adıma yukarda yazdıklarımı düşünüyorum.memnuniyetlerimizi belirtip,memnuniyetsizliklerimizide çok fazla kırıcı olmadan uygun bir dille ve argo cümleler kullanmadan (ben bir kereye mahsus kullandım baştan özür diliyorum :D ) yersiz ve açılan topicin işlevini yitirmesine sebep olmayacak şekilde belirtirsek forumumuzun kaliteli bir şekilde işlemesine en büyük yardımı yapmış oluruz.çünkü burası gerçekten kaliteli bir yer ve kaliteli olarak devam etmesse hiç bir işlevi kalmayacak malesef.yani insanlar kendilerinin almayacağı fiyatlarda enstürman,ekipmanlar satacak,bayağı muhabbetler dönecek.
geleyim işin memnuniyet kısmına :D

cyberknight nickli arkadaşım göktugdan bir adet ibanez gitar aldım.ve parası bende 3 hafta kaldı.bir kere içinden olumsuz bişey geçmediği ve her zaman insanları kendi gibi gördüğü için ayriyeten teşekkür ediyorum kardeşime.umarım herşey istediği gibi olur hep.(ikimizde albüm yaparız :D )

raistlin 17 nickli arkadaşım togaydan korg ax1000g aldım.kendisi ile ilk önce takas düşünmüştük.benim takas için verdiğim amfinin ses çıkışı ile kaç watt oldugunu karıştırmama rağmen işin içinde art niyet aramadı ve gerçekten ihtiyacım oldugunu bildiği için alışverişi gerçekleştirdik.sadece hatırlatırım arkadaş çok pis pazarlık yapar :D

dj fuchs nickli enis arkadaşımla lap top karşılığı gitar takası yaptık saolsun yukarda anlattıgım durumdan dolayı bi olumsuzluk yaşamamam için elinden gelen herşeyi yaptı.gitar ben bunları yazmadan bi saat önce elime geldi.bütün bu olumsuzlukların arasında bi şekilde mutlu oldugum için ona çok teşekkür ediyorum burdan.

bişeyler alıp satmak için msnden görüştüğüm ve samimiyetine inandığım onurbattal,reeve,telecaster52,tsunami,deprem,erotomania ve isimlerini hatırlayamadığım arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum buradan ve memnuniyetlerimi bildiriyorum.çok uzun bi yazı oldu farkındayım kendimi program kapatan sunucu gibi hissettim :D
son olarak teşekkür ediyorum herkese saygılar.(yazabilceğim en uzun mesaj bu sanırım :D )

Başına gelen bu üzücü olayı umarım ne sen ne de bizler bir daha yaşamayız.

bazen_ bu forumda görebileceğiniz en samimi en içten ve her konuştuğumuzda bana "kardeşim" diye yaklaşım gösteren bir insandır.
Fikirlerin ve samimiyetin için ayrıca çok teşekkür ederim.

bazen_ 'e boyle bir yazi yazdigi icin tesekkur ediyorum, aynen dedigi gibi internetten tanistigimiz insanlara temkinli yaklasmamiz gerekiyor.. ben bu forumda su ana kadar on kisiden fazla kullanici ile alis-veris yaptim ve sadece bir sorun yasadim.. o sorunu yasadiktan sonra cok saf oldugumu ve tanimadigim kisilere gereginden fazla guvendigimi farkettim ama bunlarda hayat tecrubesi o yuzden fazla onemsemiyorum.
OnurBattal demiş ki:
bazen_ bu forumda görebileceğiniz en samimi en içten ve her konuştuğumuzda bana "kardeşim" diye yaklaşım gösteren bir insandır.
Fikirlerin ve samimiyetin için ayrıca çok teşekkür ederim.
"bazen_" icin ayni seyleri bende soyluyorum, gercekten cok candan, cok samimi bir arkadas bir kardes.. ona kefilim her konuda ;)

DrB ile Skull yok bu aralar piyasada :) Nereye kayboldular birden?
muazzam bir liste hazırlayıp DrB ye yolladığını yazmıştı. Artık böyle bir liste şart oldu.
Foruma yeni katılan ya da daha önce alım satım forumunda pek rastlamadığımız kişilere güvenmek te zorlaştı. Belki de bu kişilerin çoğu dürüst güvenilir insanlar ama hep aklıma kara listeye giren kişilerin başka nicklerle ortaya çıkmaları ihtimali geliyor. acaba IP takibi falan mümkün müdür? Skull dan rica etsek ilgilenir mi acaba?

zafer666 demiş ki:
DrB ile Skull yok bu aralar piyasada :) Nereye kayboldular birden?
muazzam bir liste hazırlayıp DrB ye yolladığını yazmıştı. Artık böyle bir liste şart oldu.
Foruma yeni katılan ya da daha önce alım satım forumunda pek rastlamadığımız kişilere güvenmek te zorlaştı. Belki de bu kişilerin çoğu dürüst güvenilir insanlar ama hep aklıma kara listeye giren kişilerin başka nicklerle ortaya çıkmaları ihtimali geliyor. acaba IP takibi falan mümkün müdür? Skull dan rica etsek ilgilenir mi acaba?

Sitenin güncellenmesi konusunda problemler olmuştu moderatörler alım-satım bölümüne bağlanamıyordu(yaklaşık 3-4 haftadır). Gördüğünüz gibi işte geldim burdayım, ben bu işte ustayım :p

Neyse gelelim Ip takibi mevzusuna. Bu biraz karışık bir iş. Yani güvenilir değil. Şimdi sebeplerini söylemeyelim ki kullanmasınlar, yoksa bu imkanımız da elimizden gider ;)

Ben iki accountun aynı kişiye sahip olduğundan kesin emin olmak için oturur adamın gönderdiği bütün mesajlara bakarım(üşenmem) Zaten yazı tarzı bile insanı ele verir.
Ip takibi olayı çok işe yaramaz(kesin işe yarayacak olsa bile altından kalkamayız biliyorsunuz)

Ama bazı kişiler göz altında tutuluyor.

Ama en kesin çözümü burada mahcem abi anlatmış. Olay budur. Eğer birisine güvenemiyorsanız bu yöntemi uygulayın. Biraz vaktinizi ve çok az paranızı alacaktır bu işlem ama garanti altında olursunuz. Tavsiyem budur. Ben zaten hiçbir şeyi görmeden, denemeden alma taraftarı değilim. Çok fazla alışverişimde olmadı buradan 2 gitar sattım 1 gitar, 1 amp aldım ve 1'de prosesör sattım :)
Prosesör dışındakilerin hepsini İstanbul içi alışverişler olarak yaptım.

Ip numarası takibi için sıkıştığınızda bana mesaj atın elimden gelen birşey olursa yaparım.

Liste de yakında geliyor, eli kulağındadır...

Skull_KruSher demiş ki:
Ben iki accountun aynı kişiye sahip olduğundan kesin emin olmak için oturur adamın gönderdiği bütün mesajlara bakarım(üşenmem) Zaten yazı tarzı bile insanı ele verir.

ben de bu şekilde yakaladım fender_usa ve heyjoejimi nickini kullanan şahısı. ;) bazen profillere göz atmak çok işe yarayabiliyor.

zafer666 demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:

ben de bu şekilde yakaladım fender_usa ve heyjoejimi nickini kullanan şahısı. ;) bazen profillere göz atmak çok işe yarayabiliyor.

yuh artık bazı sahtekarlar yuzunden istihbaratcı olcaz...

Mesela ben modlarla takışıp sürekli atılan bir adamım bazen üye olurken mail sıkıntısı çekmeye başladım. Hatta artık mail almaya üşendiğimden arkadaşların hesaplarını kullanmaya başlmıştım ve yine bir kaç arkadaş benim yüzümden siteden atıldı taktığımızdan değilde oldu bir kere :) En son kullandığım nick alper aldı arkadaşımın Alpissus nick iydi en son yeniden kendime kullanıcı hesabı açtım. Bu saatten sonra Alpissus nick i ile hiç bir bağım yok haberiniz olsun. Ama yakında kendime 100 tane hesap açıcam Marvell001 Marvell002 diye sayaca bağlıcam olayı(bir daha atılırsamfalan diye). Neden siteden atılıyorum bir kaç tane gıcık olduğum adam var sitede lafı koyuyorum, napıyım dayanamıyorum elimde değil yani. Yani her hangi bir üç kağıdımızı kimse görmemiştir yanlış anlaşılma olmasın. (24 08 2005 itibari ile alpissus nick i ile hiç bir alakam yoktur tüm forum ahalisine duyrulur.)

sevgili berat seni zaten bilen biliyor. :LOL: bir de şu sivri dilin olmasa :!:
güvenilir adamdır marvel daha önce alışverişim oldu kendisiyle.

şu birden fazla nick olayı ile ilgili hala takip ettiğim kişiler var ama artık her seferinde bu adam aslında fender usa ya da heyjoejimi diye belirtmek istemiyorum. kendisinin az önce başka bir nickini daha tespit etmiş bulunmaktayım. bu böyle devam eder bitmez...

geçtiğimiz günlerde tartışmış olduğumuz üyelik sistemi ile ilgili bir fikrim daha var.alım-satım bölümüne ayrı bir üyelik sistemi yapılabilir.bu bölüme kayıt olabilmek için ayrıntılı kimlik bilgileri istenebilir.

zafer666 demiş ki:
sevgili berat seni zaten bilen biliyor. :LOL: bir de şu sivri dilin olmasa :!:
güvenilir adamdır marvel daha önce alışverişim oldu kendisiyle.

Zafer abi napıyım bazen çileden çıkartıyolar ama artık takmıyorum. Bundan sonra biraz daha sakin olmaya çalışıcam. Söylediklerin içinde teşekkür ederim.

fender_usa demiş ki:
sen kendi kredini 0 a indirdin.

Biraz komik olmaya başlamışsın bence sussan iyi olur.

marvell yani berat senle alış verişimiz olsu kardeş
bir aksilik çıktımı söle dediğim gibi yatırdım parayı ertesi gün gitar geldi yazda anlasın bok atanlar

Bende problem çıkmadı o konuda haklısın ben bizzat bir şey yaşamadım. Ama bu ne sana kefil olabileceğim anlamına gelir ne senin çok dürüst bir adam olduğun analmına gelir ne de senin üçkağıtçı bir adam olduğunu gösterir. Yani kısacası sadece benim söylediklerim sana bir şey kazandırmaz. Abicim mantıklı ol burda ben senin hakkında ne söylesem boş çünkü 10 kişiye 1 kişi kalıyorum. Ama tekrar ediyorum ben problem yaşamadım. Ama benim arkadaşlarıma bile kazık atmaya kalkmışsın. Yani adını temize çıkarman çok zor gibi gözüküyor.

Zaten bizim alışverişimizde sen alıcı pozisyonundaydın. Zaten problem çıkması zordu sen parayı çıkarmadan ben gitarı yollamazdım sana. Sen parayı yatırdın ben gitarı yolladım olay bu ama diğer arkadaşların şikayetleri başka özellikle takaslarda problem çıkartmışsın sürekli. Adam sana kargoyu gönderiyor eline ulaşıyor kargo ama sen biraz çocukca bir yalanmı atıyosun atmıyosunda doğruyumu söylüyorsun bilemem ama gitar zonguldak ereğlisine gideceği yerde Konya ereğlisine gitmiş diyorsun sence bu mantıklımı. Bana pek mantıklı gelmiyor ben burdan dünyanın alışverişini yaptım ama kargonun yanlış bi yere gittiğini görmedim(adresi yanlış vermediğin sürece). Birde özellikle farklı isimler dönüyor Mete birkan bircan falan gibi. Birde sürekli kardeşinle ilgili bişiler söylüyosun kardeşim halledicekti falan diye ve herkes anlaşmış gibi aynı şeyleri söylüyor. Burda kusura bakma ama herkes gibi bende sen bir problem olabiliceğini düşünmeye başladım.

Saygılar

Geri