Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Holy_Bastard demiş ki:
Keremmm adlı dostumun forumdan DOD Distortion pedalını sattığını gördüm. Msn'den tonlarının nasıl olduğunu sordum , bir baktım fırlayıp gidip kargoya vermiş , döndüğünde bana referans numarasını söyledi pakedin :) Sağolsun varolsun dedim , ertesi gün şu saatte eline geçecek dedi kargo. Beklemeye başladım , ama kargo bir kaç dakika geç geldi :D Ama o sürede de beni mağdur etmemek ve canımın sıkılmasını önlemek için youtube'dan video linkleri vermeye başladı. Hizmetinde sınır yok yani :)

Pedalın kalitesine gelince , söylediğinden çok daha iyi bir pedalla karşılaştım , ayrıca içine yepyeni pil koymuş sağolsun :) Kargolama işini ise o kadar iyi yapmış ki , paket istanbul'dan marmaris'e gelene kadar (iş dolayısıyla marmaris'teyim) onunla top niyetine oynasalar bile pedal'a tek gram zarar gelmezmiş :)

Sonuçta pedalı satın aldım , parayı ise daha yatırmadım , haftaya yatıracağım... Kerem dostuma ise bana böyle güvendiğinden dolayı çok teşekkür ederim :) Onunla alışveriş yapmak müthiş bir zevk :) Kesinlikle hiç güvensizlik duymadan alışveriş yapabilirsiniz :) Ben gözüm kapalı kefil olurum :)

Helal olsun vallahi, bu kadar yıkama yağlama Turkrock tarihinde görülmedi, çok başarılı :)

Hellhound demiş ki:
Holy_Bastard demiş ki:
Keremmm adlı dostumun forumdan DOD Distortion pedalını sattığını gördüm. Msn'den tonlarının nasıl olduğunu sordum , bir baktım fırlayıp gidip kargoya vermiş , döndüğünde bana referans numarasını söyledi pakedin :) Sağolsun varolsun dedim , ertesi gün şu saatte eline geçecek dedi kargo. Beklemeye başladım , ama kargo bir kaç dakika geç geldi :D Ama o sürede de beni mağdur etmemek ve canımın sıkılmasını önlemek için youtube'dan video linkleri vermeye başladı. Hizmetinde sınır yok yani :)

Pedalın kalitesine gelince , söylediğinden çok daha iyi bir pedalla karşılaştım , ayrıca içine yepyeni pil koymuş sağolsun :) Kargolama işini ise o kadar iyi yapmış ki , paket istanbul'dan marmaris'e gelene kadar (iş dolayısıyla marmaris'teyim) onunla top niyetine oynasalar bile pedal'a tek gram zarar gelmezmiş :)

Sonuçta pedalı satın aldım , parayı ise daha yatırmadım , haftaya yatıracağım... Kerem dostuma ise bana böyle güvendiğinden dolayı çok teşekkür ederim :) Onunla alışveriş yapmak müthiş bir zevk :) Kesinlikle hiç güvensizlik duymadan alışveriş yapabilirsiniz :) Ben gözüm kapalı kefil olurum :)

Helal olsun vallahi, bu kadar yıkama yağlama Turkrock tarihinde görülmedi, çok başarılı :)

Yalan olan bir kısmı da yok ama. Bana msn den tonlarını sordu kayıt falan varmı dedi bende direkt yolliyim sana dene beğenirsen alırsın dedim çünkü Cenk i tanırım ve güvenirim. Konuştuktan sonra çıktım kargoya verdim. Normalde kargolar yaklaşık 1günde gittiği için tahmini bir zaman söyledim ayrıca bu arada msn den muhabbet ediyorduk kargoyu beklerken ve birkaç ismail yk video su yolladım isteyen varsa onlarada yollarım linkini :)

Pedala pil de koydum paketleme işini ise sağlam yaptığımı düşünüyorum pedalı önce şu üstü hava kabarcıkları olan naylonlar vardırya(onları patlatması çok zevklidir :)) onlara sardım sonrada kutunun içini gazete kağıtlarıyla doldurdum ve pedalı da en ortasına koydum ki bir zarar gelmesin. ayrıca üstüne de kırılabilir etiketi yapıştırtırdım.

Parayıda haftaya yatırcağını söyledi bende tamam sen canını sıkma dedim.

Şimdi burda benimle ilgili iyi bir yorum yapmış ki zaten buranın amacı iyi ve kötü yorumlarımızı yazmak ama hiç yıkama yağlama olsun diye fazladan abarttığı bir kısım varmı?

Yalan veya abartı vardır demedim ama gelip de herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmak bana tuhaf geliyor.Hepimizin vardır alışveriş sayesinde tanıdığımız sağlam insanlar ya da dostluk kurduklarımız.Sonucunda daha da memnun kalınan alışverişler de vardır mutlaka.Ama bu başlığın amacı karşıdaki satıcının iyi veya kötü olması başlıktaki gibi.Yani her detayın aktarılması gereksiz, fazlası da benim fikrime göre yağlamaya giriyor.Holy_Bastard da alınmasın bu yazdıklarıma.Tebessümle okuduğum bir mesajın ardından dikkat çekici geldiği için yaptığım yorumun yanlış anlaşılması ve ciddiyete binmesi üzerinedir bu yazdıklarım.

Hmm belki yağlama olarak görülebilir dışarıdan bu yazdıklarım , ama açıkçası şaşırdım biraz :) Çünkü hiç de yıkama yağlama amacı yoktu içimde , inanın hiç yoktu hem de :) Ben sadece bana bu kadar fazla kolaylık sağlamış ve kıyak yapmış bir dostuma içimden gelenleri yazdım bir karşılık olarak. Sonuçta her gün böyle iyi insanlarla karşılaşmıyorum. Kerem ile aramda hiç yıkama yağlama gerektirmeyecek kadar da sağlam bir arkadaşlık ilişkisi var zaten. Hellhound arkadaşım , tabii yazdıklarında bir artniyet olduğunu kesinlikle düşünmedim zaten , ama başta da söylediğim gibi şaşırdım böyle bir şey görmeye. Zaten kendin de söylemişsin 'senin fikrine' göre yıkama yağlamaya girdiğini , o yüzden problem yok bence , çünkü kesinlikle öyle düşünmüyorum. Yine de öyle yapıp gereksiz yer işgal ettiysem özürdilerim...

okulumdan tanıdığım fakat yaz tatili nedeniyle kendi evlerine giden lichking23 ve biskuwi_etu'den birer adet emg manyetik aldım. Hiç bir sorunla karşılaşmadım, sağolsunlar manyetikler son derece güvende olacak şekilde kutulanmış. Bana böyle güzel varlıkları sattıkları için çok teşekkür ediyorum :) kesinlikle güvenebilirsiniz, ikisinede kefil olurum

İlker arkadaşımızdan ( iqo ) boss me-50b bass processor u aldım.. Alet sıfırdan farksızdı dediği gibi ;) kendisine çok teşekkür ediyorum, forumda yeni şuan 4 msj ı olsa gerek :D ama güvenilir insan ;)

Arkadaşlar ben Kıvılcım müzikte yaşadığım bi olayı anlatmak istiyorum. Güya muhabbet kurduğumuz Türkay adındaki elman'a pedal ayrıttım telefonla ve almaya gittiğimde pedalı inceledim ve bana 2. el bi pedal kakalamaya çalıştığını anladım. Bunun üzerine 2. elde kartla satamayacağını düşündüğüm için kredi kartı uzattım, bana kart verme diye kıvırmaya başladı. Bende bir daha Kıvılcım'a girmedim bu olaydan sonra. Sizide bilgilendirmek istedim, umarım dikkatli davranırsınız. İyi günler.

bu şekilde biyere varamazsın, bence git kıvılcıma sikayette bulun .. orası oole 1 2 kişinin elinde değil . peşini bırakma olayın ;) hakikaten yanlaırna kaldıkca devam edeceklerdir. burda mağazalardan şıkayet etmeye başlarsak ohoooo hangibirinden başlamalı ?

mecmast dostumla yine alışveriş yaptım yine beni benden aldı... sonuna kadar güvenebileceğiniz bir insan, öyle anlarda kritik noktalarda alışveriş yapyıorm ki işi çıkıp o gün o saatte dediğini yapmasa hayatımda büyük değişiklikler olabilecek durumlara geliyor :D:D ama hiç dediğinden dakika sapmıyor ona burdan takdir be tebriklerimi yolluyorm

Okumasi iyi hos ta, kimse bu bilmem kac sayfanin listesini tutmuyor millet.

Modlar size bir zahmet (bana eziyet :LOL: ) bu yazilanlarin bir listesini cikartin da bari onca yazilmis sey bir cok sayfa altinda ezilip gitmesin. Zira bu dizinin asil maksadi o...

B ;)

İstatistiğe vuracak olursak ancak %2-3 gibi bir rakama tekabul eder alış verişten memnun kalmayanların oranı.Onun dışındakiler ise zaten bu forumda sıkça rasladığımız kişiler.Bence birinin çok alışveriş yapmış olması da çok sağlam adam olduğunun kanıtı değildir.Yani böyle bir liste yapmak bence bir işe yaramaz, birkaç sayfa sonra ise güncelliğini zaten yine kaybeder.Ben kendi alışverişlerimi karşı taraf yazmadıkça yazmıyorum mesela, eminim böyle yapan bir çok kişi de var.Yani bence başlığın asıl amacı aradaki çürükleri tespit etmek.Bunun için de listeye gerek olduğunu düşünmüyorum.Eğer ebay gibi yüzdelik orana vurulan feedback sistemimiz olsaydı durum farklıydı tabi.

Başlığın amacı aradaki çürükleri tespit etmek demişsin ki bencede öyle ama o zaman ''Alışveriş yaptığınız kişiler hakkında kötü yorumlarınız'' tarzında bir başlık daha işe yarar olmazmıydı? Tabi bu sadece benim fikrim..

Bence dedim.Dileyen her alışverişini yazsın.Benim buraya bakmaktaki amacım memnun kalınmayan alışverişleri değerlendirip kendimce alışveriş yapmayacağım adamları seçmek.O yüzden başlığın değişmesine gerek yok.

Yanlış anlaşılmasın bende sadece bu benim fikrim dedim :) başlık değişsin gibi birşey söylemedim sadece o tür bir başlıkta aradaki çürükler 46sayfada aranmaz birkaç sayfada biter diye bir düşüncemi belirttim. Hatta ben iyi yorumlarında yapılmasından yanayım..

bi satışta iyi ve kötü yönler bir arada olabilir. Alet güzeldir sağlamdır ama satıcı o kadar kolaylık göstermemiş olabilir alıcıya vs. Bu yüzden her ikisininde tek bir başlık altında toplanması gerek bencede. Alıcı neye önceli veriyorsa ona dikkat ederek kimden alışveriş yapıp yapmayacağına önem verdiği yönlere bakarak dikkat eder böylece. Yanlış anlama KeReMmM arkadaş amacım muhalif olmak değil, kendi önem verdiğim şeyi söyledim sadece :) bugün baya görüş ayrılığına düştük galiba seninle :)

arkadaşlar forumdan daha önce hiç bir bişey almadım,tavsiyeler üzerine 2. ele ekipmanlara yöneldim.uzun zamandır forumda rg serisi ibanez arıyordum.bi kaç irtibata geçtiğim arkadaş oldu bazılarıyla hala görüşüyorum.
fakat ytse_jam nickli Emin Vural adlı arkadaşımızla irtibata geçtiğimden beri konuşmaları bana pek güven vermemişti.
izmirde yaşıyorum ve istanbula gelip gitarı denemek gibi bir lüksüm yoktu bu aralar,ben de öğrenciyim bir çoğunuz gibi,okulla ilgili halledilmesi gerekn durumlar vardı.
neyse istanbula gelemediğim için araya kerem arkadaşımızı soktum,her zaman yardımcı olduğu gib ibu konuda da yardım etti bana.gitarı denerim sana durumunu izah ederim dedi saolsun.gerekirse parayı bana verirsin,ben arkadaştan alırım gitarı dedi.hatta bu emin adlı arkadaş kerem'in arkadaşının arkadaşı çıktı.bu durum olaya daha samimi ve güvenilir bir durum kattı doğal olarak ve ben gitarı ciddi ciddi almayı düşünmeye başlamıştım ki bu akşama kadar!
aşağıdaki konuşma eminle benim aramda geçti,samimiyetine güvenerek para mevzusunu açmak için acele etmemiştim keşke etseymişim,çünkü bu arkadaş hem zamanımı boşa harcattı hem de tanışmayı hiç istemeyeceğim bir kişi daha oldu bu forumda!
not: benim nickim "bats in my head"

.--------------------------------------------------------------------.
| Session Start: 09 Ağustos 2006 Çarşamba |
| Participants: |
| bats in my head... (jedaynayt@hotmail.com) |
| ...yspace.com/eminvuralselcukozturkband (eminvural@hotmail.com) |
.--------------------------------------------------------------------.
[01:03:06] (8) l www.my: selam ,
[01:03:09] (8) l www.my: gitar için son durum nedir
[01:03:15] bats in my h: slm abi
[01:03:22] bats in my h: son durum kereme bağlı
[01:03:26] bats in my h: onla görüştüm
[01:03:34] bats in my h: en kısa zamanda denicem dedi
[01:03:36] bats in my h: ona göre
[01:03:39] bats in my h: ya alcm
[01:03:41] bats in my h: ya almıcm
[01:03:47] bats in my h: ztn söylemiştm önceden
[01:04:13] bats in my h: yani değişen bişey yok
[01:04:41] (8) l www.my: cuma günü denemezse , srvye bırakacam gitarı
[01:04:49] (8) l www.my: fiyat artar orada
[01:04:54] bats in my h: bak ok
[01:04:57] bats in my h: cumaya kadar
[01:05:01] bats in my h: kesin gelr
[01:05:11] bats in my h: konuşcm nla
[01:05:13] bats in my h: onunşa
[01:05:14] bats in my h: la
[01:05:20] bats in my h: yazamadım pardon:)
[01:05:24] (8) l www.my: peki
[01:05:37] bats in my h: abi ben de yalan yok
[01:05:44] bats in my h: sana şöyle söylicm
[01:05:55] bats in my h: ilanda 599 dolar demiştn
[01:06:08] bats in my h: bi sn
[01:06:38] (8) l www.myspace.com/eminvuralselcukozturkband konuşmadan
ayrıldı.
[01:06:47] bats in my h: dolar oldu 1,47
[01:06:55] bats in my h: 880 civarı yapıyo
[01:07:00] bats in my h: ytl
[01:07:07] bats in my h: bnde 800 ytl var
[01:07:20] bats in my h: 50 ytl hdd yi satacam
[01:07:24] bats in my h: sattım yani
[01:07:29] bats in my h: borcu var arkadaşn
[01:07:31] bats in my h: onu verck
[01:07:47] bats in my h: 850 ytl senn için uygun mudur?
[01:08:05] (8) l www.my: değildir
[01:08:12] bats in my h: peki ne düşünüosun
[01:08:17] (8) l www.my: 900 ytl
[01:08:20] bats in my h: abi bak
[01:08:26] bats in my h: 599 dolar yazmışın
[01:08:31] (8) l www.my: 16000 dü
[01:08:33] (8) l www.my: dolar
[01:08:37] (8) l www.my: neredeyse
[01:08:42] (8) l www.my: her neyse
[01:08:53] (8) l www.my: pazarlık yapmıyorum,
[01:09:02] bats in my h: bak abi
[01:09:15] bats in my h: ben orda 900 ytl yi görmedim hiç bir zmn
[01:09:20] bats in my h: yalan mı?
[01:09:23] bats in my h: söyler msn?
[01:09:30] bats in my h: 599$ diyosan
[01:09:36] (8) l www.my: =)
[01:09:37] bats in my h: ve bir kuruş inmem diosan
[01:09:39] (8) l www.my: iyi geceler
[01:09:45] * (8) l www.myspace.com/eminvuralselcukozturkband şu anda
Çevirimdışı
[01:09:46] (8) l www.myspace.com/eminvuralselcukozturkband konuşmadan
ayrıldı.
------------------------------------------------------------------------------------
ve bu da verdiği ilanın linki

http://www.turkrock.com/ftopic45552.html

bakın arkadaşlar hiç kimse saf değil bu forumda!
fiyat konusunda böyle sorun çıkaran ve resmen dolandırıcılık yapan bu kişinin gerek kendi kullanıcı profilinden gerekse açacağı yeni bir profilden www.turkrock.com domain'i altında faaliyet göstermesini istemiyorum.
modetör arkadaşlara ve forum yöneticilerine duyurulur.

P.S : ben elimden geldiğince sakin bir dille yazmaya çalıştım ama sanılmasın ki bu sakinliğim bi dahaki alım satım aktivitelerinde devam etsin :evil:

Geri