Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Hazır görmüşken yazayım.

1.Geçenlerde wastinglove ile takas gerçekleştirdik, sağolsun çok pratik güvenilir bi alışverişti. Teşekkürler.

2.1 ay önce falan mistreated4u 'dan zoom g3 aldım, dediğinden daha temiz bir cihazdı. Ona da teşekkürler.

3.Epey önceden, zencikapici 'dan manyetik seti almıştım. Ona karşı saygısızlığımda olmuştur, ama kendisi gayet duyarlı bi insan. Ayrıca teşekkürler.

4. Yaz aylarında aloneman02 'ye manyetik seti satmıştım. Sorunsuzdu o da, teşekkürler.

5. Geçenlerde dsprd26 ile takasımız gerçekleşti, sorunsuz. Onada teşekkürler.

6. Yine yaz aylarında Komikhocuk dan M Audio ses kartı almıştım, kendiside güvenilir. Teşekkür ederim.

7. Geçen yaz falan AtAvratStrat nickli Batu abidende strat almıştım. Onada teşekkür ederim.

8. gilmor nickli Tufan'la da takasımız olmuştur geçmişte onada teşekkürler.

Güle güle kullan :)

Hazır görmüşken yazayım.

1.Geçenlerde wastinglove ile takas gerçekleştirdik, sağolsun çok pratik güvenilir bi alışverişti. Teşekkürler.

2.1 ay önce falan mistreated4u 'dan zoom g3 aldım, dediğinden daha temiz bir cihazdı. Ona da teşekkürler.

3.Epey önceden, zencikapici 'dan manyetik seti almıştım. Ona karşı saygısızlığımda olmuştur, ama kendisi gayet duyarlı bi insan. Ayrıca teşekkürler.

4. Yaz aylarında aloneman02 'ye manyetik seti satmıştım. Sorunsuzdu o da, teşekkürler.

6. Yine yaz aylarında Komikhocuk dan M Audio ses kartı almıştım, kendiside güvenilir. Teşekkür ederim.

7. Geçen yaz falan AtAvratStrat nickli Batu abidende strat almıştım. Onada teşekkür ederim.

Estafrullah .saygisizlik degil yanlis anlasilma diyelim

Hazır görmüşken yazayım.

Sana da teşekkürler Aegnor..

Zartarxis nickli Onurcan arkadaşım ile mxr 10 band eq alışverişini hızlı ve sorunsuz gerçekleştirdik. Son derece memnun kaldım, kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

Gürkan Zengin ile duvara monte sehpa ve mızıka alışverişini bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Kendisinin de, benim de çok yoğun dönemlerimiz olmasına rağmen hiçbir aksaklık olmamıştır. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

Evren Kardeşim Güle güle kullan.

DİKKAT ÖNEMLİDİR ...

Bu sitede herkes beni az çok tanır, birçoğunuz siteden bir çoğunuz da Kurtalan Ekspres, Gür akad, Cem köksal, Objektif, Electric circus, Prot royal gibi guruplardan tanır. 2003 yılından beri bu sitede sayısız alışverişlerim ve yardımlarım olmuştur. Hatta çoğu zaman çıkar gözetmeksizin şehir dışındaki arkadaşların malzemelerini de buradaki arkadaşlara teslim ederim. Bu güne kadar kimseden en ufak bir şikayet almadım kimsenin de kalbini kıracak bir davranışta bulunmadım. Ancak, Geçen gün aşağıda nicki ni belirteceğim arkadaşla bir takas gerçekleştirmek üzere sözleştik. uzun mesajlaşmalardan sonra bana 1 adet rg 350 1 adet line6 pod xt live göndereceğini belirtti, neyse sözleştiğimiz gün ben kargoyu çıkardım, arkadaş okulda olduğu için sözde kargoyu çıkaramamış, iyi dedim hadi yarın olsun. Ertesi gün pedalı bana gönderdiğini ama gitarı görmeden kendi gitarını göndermeyeceğini belirtti, aslında bu kargoyu geç gönderdiğinde şüphe etmiştim ama yine de işimi şansa bırakmak istemedim ve kargo teslimatını durdurup gitarı kargoya vermediği takdirde kendisine kargoyu teslim etmeyeceklerini belirttim. Neyse nefes nefese telefonumu açtı ki muhtemelen gitar yanında değildi eve gidip gitarı aldı muhtemelen banada akabinde bir mesajla "abi gitarın sapını desteklemek için malzeme arıyorum gibi saçma bir msj attı. Kargoyu teslim edince bende gönderdiğim gitarı arkaşa teslim ettirdim. Ertesi gün ilk gönderdiği pedal kargosu geldi... içinden pod xt live çıkacak ya kargonun haydeee, 1 adet ph-2 üstünden kamyon geçmiş, 1 adet de sabun çıktı ve bir notebook adaptörü çıktı. Hadi pedal çalışsa biraz su serpilecek yüreğime. Yok kardeşim çalışmıyor. He bu arada arkadaşın verdiği kimlik numarasının da sahte olduğunu öğreniyorum. Hadi dedim gençtir daha aradım bir kaç defa açılmadı sonra uyuyorum ayağına telefonu açtı. Vay efendim göndediğim gitarın tremolo kolunu tutan yay bağlantılarının orda bir çatlak varmış da bunların başına geleceğini biliyormuş ta ondan böyle bir haraket yapmış da. neyse sinirlenmiyorum ya genç bunlar olur böyle diyorum hatasının farkında ya düzeltir. ara ki bulasın...

Gitar geldi, Kargoyu teslim eden arkadaş abi içinde bişey sallanıyo ya dedi açtım baktım. bir adet Rg 350 ex, sapı kırık... sövsen ne fayda ...

ah be güzel kardeşim göndediğim gitar sana yar olacak mı? Benim yetiştirdiğim onarca öğrencinin bunca kişinin emeği, hakkı var o gitar üstünde, ne denir ki...

@atlantigueab22

Adı : Feyyaz SAKALLIOĞLU

Giresun Bulacak ikametinde... Kesinlikle alışveriş yapmayın başınız ağrımasın.
http://turkrock.com/members/96474/

Geçmiş olsun Bülent Aga! Bir de liseli ha? Bulup ibretlik etmek lazım aslında! İki kuruşluk akıllarıyla kendilerini ne halt sanıyor acaba bu tip liseli veletler!? Yerinde olsam gözünün yaşına bakmam, direk adli kovuşturma başlatırım! Gitsin, gelsin, mahkemelerde sürünsün de biraz hayat dersi alsın!

müzisyen insanın aklının bu tür çakallıklara çalışmayacağı kanaatindeyim. bir kuştan ödünç aldıkları beyinle iş çevirmeye kar etmeye çalışıyorlar. çok yazık olmuş. size geçmiş olsun ama karşı tarafın kaybı daha fazla bence. tam karakterinin oturacağı kimlik bulacağı bir yaştayken yanlış yolda. umarım hatasını farkeder. tekrar geçmiş olsun .

2. El alisverislerde ozellikle takaslarda bu tur olaylarin yaptirimi nedir?
Gitar icin kargoda kirildi dese elden ne gelir.benim basimda amfi sorunu var.ayni boyle bir velet.neler yapmak lazim

Eskiden bu tarz olaylarda kimse ilgilenmezdi fakat şu sıralar nedense akıcı bir ilgi var..

Hatta şöyle ki, yurtdışındaki alışverişlerinizde yaşadığınız problemlerde bile nedense ilgi alaka aşırı artmış durumda..

Yani öyle ben kazıkladım, internetten nasılsa yüzünü görmem etmem diyemez hiç kimse..

Hemen anlatayım,

Bir Silver Jubilee macerası devam ederken tamda Bayram tatiline çıkmadan 1 hafta önce satıcı ile anlaştık, Giritten gelecek kargo Hellenic Transport 4 gün içerisinde kapımda olması gerekiyor.. Bayram geldi, ben yurtdışına gittim gelen giden yok.. Geçen hafta geri geldim hala gelen giden yok, bu sırada yurtdışında iken ha bire mail atıyorum geri dönüş yok..

Gelir gelmez önce İş Bankasına telefonla, ertesi günü de internet sitelerinden dilekçe ile harcama itiraz formunu doldurdum..

Normalde 20 gün içerisinde dilekçe işleme giriyormuş fakat, Manisa Organizedeki İş Bankasından çalıştığım şirketin nufusunu kullanarak diyeyim dilekçemin verdiğim gün işleme konulmasını sağladım, ertesi günde kargo şirketinden mail geldi yok öyle olmuş böyle olmuş gümrükte kalmış diye.. ( anladığım kadarı ile Yunanistandaki Alpha Bank hesaplarını bloke etmiş )

E ben paramı istedim sonuçta ortada ürün yok, gümrükten çıkarmı çıkmaz mı belli değil... Ve 2 iş günü sonra param geri geldi..

Yani hani dolandırılıyormuydum, yoksa kargo şirketi acemi idi de gümrüğü mü hesaplamamıştı, benden daha fazla bir şeylermi istedi ( Daha doğrusu kargo demiyim courier hizmeti ) bilmiyorum ama çatır çatır aldık parayı..

Hani bu biraz farklı para yok sonuçta ortalıkta ama bir telefon numarası var, kargoyu gönderidiğiniz isim ve adres var.. Hani en kötüsünden dolandırıldığınızı belirten bir dilekçe ile savcılığa başvurursanız geç te olsa adalet yerini bulur..

Bu tarz olaylar genelde 1-2 sene içerisinde çözümleniyor..

Fakat hani o çocuğa yazık olur, sicili bozulur, daha lisede henüz 18 değilse birde ıslah evi çok zordur...

Nedense bizim insanımıza bu tarz olaylar yaşamadan gerçek olamayacakmış gibi geliyor.. Yahu hiç adam dolandırıyor diye insan hapse atılırmı diye düşünüyorlar...

Gerçi oda doğru genelde ilk suçta tazminat la kurtulabiliniyor.. Ama hani paran varsa, iyi bir avukat tutmalısın anca öyle yani..

Gerçek bu, dışarıda gerçek bir dünya var ve ikinci bir şans yok..

Yani o dilekçeyi siz verdikten sonra siz vazgeçsenizde '' Devlet '' vazgeçmiyor ve geç olsa da adalet yerini buluyor..

Burada diğer bir yandan en önemli nokta bu tarz olayların peşini bırakmamak.. Hani süreç uzunda olsa her dolandırıcı bir şekilde ceza alırsa, her ne kadar bu cezalar bir kişinin belkide bütün bir hayatını alt üst edecekte olsa, diğerleri için caydırıcı ve namusu ile çalışıp para kazanan insanların kandırılmasının, kolay yoldan insanları kandırarak para kazanmanın meziyet olmadığının ve suçların cezasız kalmayacağının bir göstergesi olacaktır..

Eskiden bu tarz olaylarda kimse ilgilenmezdi fakat şu sıralar nedense akıcı bir ilgi var..

Hatta şöyle ki, yurtdışındaki alışverişlerinizde yaşadığınız problemlerde bile nedense ilgi alaka aşırı artmış durumda..

Yani öyle ben kazıkladım, internetten nasılsa yüzünü görmem etmem diyemez hiç kimse..

Hemen anlatayım,

Bir Silver Jubilee macerası devam ederken tamda Bayram tatiline çıkmadan 1 hafta önce satıcı ile anlaştık, Giritten gelecek kargo Hellenic Transport 4 gün içerisinde kapımda olması gerekiyor.. Bayram geldi, ben yurtdışına gittim gelen giden yok.. Geçen hafta geri geldim hala gelen giden yok, bu sırada yurtdışında iken ha bire mail atıyorum geri dönüş yok..

Gelir gelmez önce İş Bankasına telefonla, ertesi günü de internet sitelerinden dilekçe ile harcama itiraz formunu doldurdum..

Normalde 20 gün içerisinde dilekçe işleme giriyormuş fakat, Manisa Organizedeki İş Bankasından çalıştığım şirketin nufusunu kullanarak diyeyim dilekçemin verdiğim gün işleme konulmasını sağladım, ertesi günde kargo şirketinden mail geldi yok öyle olmuş böyle olmuş gümrükte kalmış diye.. ( anladığım kadarı ile Yunanistandaki Alpha Bank hesaplarını bloke etmiş )

E ben paramı istedim sonuçta ortada ürün yok, gümrükten çıkarmı çıkmaz mı belli değil... Ve 2 iş günü sonra param geri geldi..

Yani hani dolandırılıyormuydum, yoksa kargo şirketi acemi idi de gümrüğü mü hesaplamamıştı, benden daha fazla bir şeylermi istedi ( Daha doğrusu kargo demiyim courier hizmeti ) bilmiyorum ama çatır çatır aldık parayı..

Hani bu biraz farklı para yok sonuçta ortalıkta ama bir telefon numarası var, kargoyu gönderidiğiniz isim ve adres var.. Hani en kötüsünden dolandırıldığınızı belirten bir dilekçe ile savcılığa başvurursanız geç te olsa adalet yerini bulur..

Bu tarz olaylar genelde 1-2 sene içerisinde çözümleniyor..

Fakat hani o çocuğa yazık olur, sicili bozulur, daha lisede henüz 18 değilse birde ıslah evi çok zordur...

Nedense bizim insanımıza bu tarz olaylar yaşamadan gerçek olamayacakmış gibi geliyor.. Yahu hiç adam dolandırıyor diye insan hapse atılırmı diye düşünüyorlar...

Gerçi oda doğru genelde ilk suçta tazminat la kurtulabiliniyor.. Ama hani paran varsa, iyi bir avukat tutmalısın anca öyle yani..

Gerçek bu, dışarıda gerçek bir dünya var ve ikinci bir şans yok..

Yani o dilekçeyi siz verdikten sonra siz vazgeçsenizde '' Devlet '' vazgeçmiyor ve geç olsa da adalet yerini buluyor..

Ovv geçmiş olsun.Ebay den bile bunu yapmaya yelteniyorlardı.3 hafta bekledim adamı sonra ebay e rapor, 2 saat içinde geri ödedi hehe :) Hocam siz banka transferi mi yaptınız yoksa paypal ile mi ödeme yaptınız.Bank transferi en güvensiz yoldur o açıdan sordum.Banka transferine rağmen paranız geri geldiyse şanslısınız :)

Ovv geçmiş olsun.Ebay den bile bunu yapmaya yelteniyorlardı.3 hafta bekledim adamı sonra ebay e rapor, 2 saat içinde geri ödedi hehe :) Hocam siz banka transferi mi yaptınız yoksa paypal ile mi ödeme yaptınız.Bank transferi en güvensiz yoldur o açıdan sordum.Banka transferine rağmen paranız geri geldiyse şanslısınız :)

Ben bankadan swift ile işlem yapmıştım, fakat hani benim işlem yaptığım hesap '' şirket '' olduğu için yırttık.. Bende öğrenmiş oldum, dediğin de haklısın..

En mantıklısı Paypal..

Geri