Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Sevgili @OsmanBurak dan Ibanez JS1000 aldım, adam tutturdu ucuza verecem diye zar zor arttırdım fiyatı...Gitarı al sende kalsın birkaç ay, beğenmezsen geri verirsin, beğenirsen öder alırsın felan dedi...Sonra kalktı bir de kahveleri ısmarladı...Artık size bırakıyorum alışveriş yapar mısınız, yapmaz mısınız? ;)

Kendisine buradan da aleni ve büyük bir teşekkür sunuyorum...

Sevgiler ve saygılar..

Vay be 150 tl kalmıştı almam için, hayırlı olsun size kısmetmiş.. :)

Noluyor, :cautious:

Sevgili @sacthres ve @hackeiommi biz, sizi yalnız bırakalım...:LOL:

Sevgiler ve saygılar...

Sonra bu forumda faşizm var mı yok mu diye tartışılıyor. Bildiğin art niyet faşizmi var işte, yetişin agalar! Bir amfi yüzünden bize edileni görüyor musunuz? :D
Adam evli neyin olmasa olabilirdi belki bir şeyler de, maalesef medeni durum tutmuyor be abi. Bizde yuva yıkmak kişisel ahlakımıza aykırı ;)

Sen bekar mıydın bakim? :smuggrin::ROFLMAO::ROFLMAO:

@sacthres ile amfi takasına girdik. Girmez olaydım. Niye mi? Yolladığı Blackstar HT-1R amfi az önce elime ulaştı. Ha Do-Re'den almışım ya adamdan, farkı yok. Kabloların bile naylonu mevcut yahu. O kadar temiz. Şimdi korkuyorum, ya adam benim yolladığım amfiyi beğenmezse diye. Beğenmemek hakkıdır hani :)

Kısacası bu adama güvenin, ne diyorsa onu yolluyor. Umarım benim amfi hakkıyla işine yarar.
Ankara'da öğrenciyken (Vay bee ne çabuk geçmiş zaman :( ) @sacthres 'ten Laney Cub Head almıştım bana verdiği amfi de sıfır gibiydi. Faturası, kutusu falan hepsini yanında verdi. 1-1.5 saat konuşmuştuk valla sohbeti de çok keyifliydi, en son benimle aynı yurtta kaldığı falan çıkmıştı ortaya. Ehehe otobüs durağına kadar amfiyi taşımama bile yardım etmişti o derece. Ben de kefilim çok iyi insandır. :) Bu arada abi reverb'ünü beğenmiyordun ya amfinin FX Loop'tan TC Electronic G-Sharp girip halletim o işi en ucuzu yollusundan. :D

Bu arada @OsmanBurak ile bir alışverişimiz olamadı ona yanarım. :D

Ankara'da öğrenciyken (Vay bee ne çabuk geçmiş zaman :( ) @sacthres 'ten Laney Cub Head almıştım bana verdiği amfi de sıfır gibiydi.

O Cub Head'i adam gibi kullanmak kısmet olmadı bana. Ne zaman param oldu, amfi piyasadan yok oldu. Metal'in dahi üstesinden gelir diyorlardı, bir türlü öğrenemedik nedir ne değildir.

Sorma o @OsmanBurak denilen vatandaşı. O da parasız zamanımıza denk geldi, yoksa aklımda AlNiCo II'li Seymour Duncan alış verişi vardı. Lonestar Strat ilanı da açmış 1750'ye, fiyatı bir an 1300 okudum, inme iniyordu neredeyse :D

O Cub Head'i adam gibi kullanmak kısmet olmadı bana. Ne zaman param oldu, amfi piyasadan yok oldu. Metal'in dahi üstesinden gelir diyorlardı, bir türlü öğrenemedik nedir ne değildir.

Sorma o @OsmanBurak denilen vatandaşı. O da parasız zamanımıza denk geldi, yoksa aklımda AlNiCo II'li Seymour Duncan alış verişi vardı. Lonestar Strat ilanı da açmış 1750'ye, fiyatı bir an 1300 okudum, inme iniyordu neredeyse :D
Abi Cub Head cidden güzel marangoz&ben yapımı İngiliz V30 yüklü kabinimle kullanıyorum çokça memnunum. Reverb biraz dandik ama FX Loop olayıyla o iş çözülüyor zaten. :)
O LoneStar daha ilanı yokken bana varacaktı, @OsmanBurak aklımı çeldi sen benim gitarımı alma bak başka gitarlar var deyip deyip en sonunda Thin Skin '54 RI'yi aldırdı. Kendi gitarlarını satmamak için bir insan ancak bu kadar uğraşabilir. :D Ankara'ya gidince yüzsüzlük yapıp arayacağım ama kurtuluşu yok. :D

Abi Cub Head cidden güzel marangoz&ben yapımı İngiliz V30 yüklü kabinimle kullanıyorum çokça memnunum. Reverb biraz dandik ama FX Loop olayıyla o iş çözülüyor zaten. :)
O LoneStar daha ilanı yokken bana varacaktı, @OsmanBurak aklımı çeldi sen benim gitarımı alma bak başka gitarlar var deyip deyip en sonunda Thin Skin '54 RI'yi aldırdı. Kendi gitarlarını satmamak için bir insan ancak bu kadar uğraşabilir. :D Ankara'ya gidince yüzsüzlük yapıp arayacağım ama kurtuluşu yok. :D

Uğra uğra, çayını kahvesini sömür biraz :)

Metal tarzı kotarabilmek gibi bir durumu var mı Cub Head'in? Bir de V30'larla nası merak ettim. Kendi hoparlörleri ile biraz karanlık geliyordu tonu bana.

Ankara'da öğrenciyken (Vay bee ne çabuk geçmiş zaman :( ) @sacthres 'ten Laney Cub Head almıştım bana verdiği amfi de sıfır gibiydi. Faturası, kutusu falan hepsini yanında verdi. 1-1.5 saat konuşmuştuk valla sohbeti de çok keyifliydi, en son benimle aynı yurtta kaldığı falan çıkmıştı ortaya. Ehehe otobüs durağına kadar amfiyi taşımama bile yardım etmişti o derece. Ben de kefilim çok iyi insandır. :) Bu arada abi reverb'ünü beğenmiyordun ya amfinin FX Loop'tan TC Electronic G-Sharp girip halletim o işi en ucuzu yollusundan. :D

Çok sağolasın güzel sözlerin için sevgili @kogan. Memnun kaldıysan ne mutlu. İnan bana dün gibi geliyor, o kadar oldu mu yaa? Mezun oldun demek, öğrenciyken diye geçmiş zaman konuştuğuna göre. Çoluk çocuk da yapmışsındır belkim. :D

Şaka bir yana, sevgili @kogan da sorun çıkartmadan, taa Eryaman'lara üşenmedi geldi, beni üzmedi yormadı. Hoş sohbetiyle, zevkli bir alışveriş yapmamızı sağladı sağolsun, 10 numara bir arkadaşımız. Reverb işine de çok sevindim. Laney değil, Fenderler hariç, ben bir türlü amfilerin kendi reverblerini oldum olası sevememişimdir zaten. Bende reverb olarak senin yaptığın gibi TC Electronics G-major kullanıyorum şahane oluyor.

Metal tarzı kotarabilmek gibi bir durumu var mı Cub Head'in? Bir de V30'larla nası merak ettim. Kendi hoparlörleri ile biraz karanlık geliyordu tonu bana.
Metal? :D Ben? :D Ne desem yalan olur. Dolu dolu, etli bir gain var ama onu söyleyebilirim objektif bir yorum açısından. Ben clean'ini falan seviyorum. Belki biraz daha clean headroom olsa daha çok sevebilirdim, blues çalanlar tarafından "sweetspot" olarak anılan hafif kırılmış tona geçiyor biraz ses verince ama o sesi çok güzel veriyor. Çat diye Gilmour tonları falan çıkıyor amfiden o derece. BJ alsam mı diye düşündüm de Laney yetiyor bana, Urfa'ya kadar taşıyacağım öğretmenlik hayatımı renklendirmesi için şahsını. :D Vintage tonlarını falan seviyorum yani, benim tarzıma cuk oturan bir amfi. Metal kısmını @sacthres bilir ama. :)

Buna ben de cevap vereyim. Laney Cub evet biraz koyu renkli amfiler. Gerçi overdirve ile tiz boost yapılabiliyor. Ama kullandığım o sınıftaki en etli ton veren amfilerden biriydi. Böyle kütür kütür geliyordu, hele ki blues tonları veya crunchlar muhteşemdi. Benim şahsi kanaatim pedal kullanılsa dahi, amfinin karakteri pek metale uygun değil. Uğraşşsan elbet güzel işler çıkarır ama, bence en güzeli overdrive ile kullanıp blues, rock, hard rock için uygun bir amfi.

Çok sağolasın güzel sözlerin için sevgili @kogan. Memnun kaldıysan ne mutlu. İnan bana dün gibi geliyor, o kadar oldu mu yaa? Mezun oldun demek, öğrenciyken diye geçmiş zaman konuştuğuna göre. Çoluk çocuk da yapmışsındır belkim. :D

Şaka bir yana, sevgili @kogan da sorun çıkartmadan, taa Eryaman'lara üşenmedi geldi, beni üzmedi yormadı. Hoş sohbetiyle, zevkli bir alışveriş yapmamızı sağladı sağolsun, 10 numara bir arkadaşımız. Reverb işine de çok sevindim. Laney değil, Fenderler hariç, ben bir türlü amfilerin kendi reverblerini oldum olası sevememişimdir zaten. Bende reverb olarak senin yaptığın gibi TC Electronics G-major kullanıyorum şahane oluyor.
Abi 1 yılı geçti ben senden bu amfiyi alalı. :) İşte atandım, çocuk çoluk falan... Yok ya çocuk yok abi n'aptın sen, çocuğu taşımak için gerekli hardcase ihtiyacımı henüz gideremedim. :D :D Mezun oldum, ama cidden garip bir şekilde uzamadı ve de şubatta atandım işte. Eryaman'a geldiğim gün hava bir garipti yahu, çok tırsmıştım dönüşte ıslanırım diye. Amfiyi alıp çalamadan, doğrudan dolaba koymak içime çok oturmuştu hatta kabini yaptırana kadar birkaç ay daha çalamadım. Sonra atanma falan derken tertemiz duruyor hala. :) Ne diyeyim geldiğimde sana da bir haber veririm, biliyorum yoğunsun da gelip ses çıkarmasam kötü hissederim valla. :)

Buna ben de cevap vereyim. Laney Cub evet biraz koyu renkli amfiler. Gerçi overdirve ile tiz boost yapılabiliyor. Ama kullandığım o sınıftaki en etli ton veren amfilerden biriydi. Böyle kütür kütür geliyordu, hele ki blues tonları veya crunchlar muhteşemdi. Benim şahsi kanaatim pedal kullanılsa dahi, amfinin karakteri pek metale uygun değil. Uğraşşsan elbet güzel işler çıkarır ama, bence en güzeli overdrive ile kullanıp blues, rock, hard rock için uygun bir amfi.

Teşekkürler :)

Reci ederim. Bu arada ben senin Valbee ye geçen bir Keeley Mod Ds-1 takayım dedim. Şok geçirdim, şokkk. Alet şimdiye dek Boss ds-1 ile en iyi uyum aldığım amfi oldu, çokkk enteresan. Elimde lamba manyağı Peavey Rockmaster da var, oturmuş Ibanez Valbee ve Boss Ds-1 ile takılıyorum düşün. Tabi 12" celestion v30 la çalıyorum kendi hoparlörü ile değil de. Sen o alışverişte benden feci kazık yedin yani, Valbee daha güzel bence. :D

Reci ederim. Bu arada ben senin Valbee ye geçen bir Keeley Mod Ds-1 takayım dedim. Şok geçirdim, şokkk. Alet şimdiye dek Boss ds-1 ile en iyi uyum aldığım amfi oldu, çokkk enteresan. Elimde lamba manyağı Peavey Rockmaster da var, oturmuş Ibanez Valbee ve Boss Ds-1 ile takılıyorum düşün. Tabi 12" celestion v30 la çalıyorum kendi hoparlörü ile değil de. Sen o alışverişte benden feci kazık yedin yani, Valbee daha güzel bence. :D

Yapma yahu? İyi de o amfi benim ne Analogman ne de Spina DS1'i beğenmediydi. Dedim "DS1 düşmanı herhalde". Aksine de, özellikle Analogman ve bazı lambalı amfilerle geçinemeyen Ibanez Tube King senin Blackstar'da güzel gidiyor.

Vay arkadaş, feleğin yaptığı çaprazlamaya bak! Kazıksa da böyle olsun gari :D

Antalya'dan @sibumi ile hızlı bir alışveriş gerçekleştirdik. Kendisi beni iş yerinde ağırladı. Bir adet GR-20 satın aldım. Çekinmeden alışveriş yapabileceğiniz,güvenilir ve hoşsohbet biri. Teşekkür ediyorum kendisine bir kez daha buradan.

Geri