Melatonin(Heavy Metal/Thrash)-Ankara

Ben eleştiriyi kaldırabilecek biriyim. Biliyorum ki Melatonin elemanları da eleştiriyi kaldırabilecek insanlar. Hatta biz eleştiri alabilmek için yırtınan insanlarız. Düzgün eleştiri yapılmadığı için zamanında dergileri, forumları da eleştirmiş insanlarız.
Aynı şekilde eleştiriyle, bilinçli ve planlı bok atmayı da ayırt edebilecek insanlarız. Sen bir metal grubuna "istek şarkı çalmadı. kapasitesi yetersiz heralde" dediğin zaman bunun adı eleştiri değil hazımsızlık olur. Bu hazımsızlık da üç kuruşluk camianın kendi içinde bin parçaya ayrılmasına sebep olur.
Eleştiri yap. En acımasızını yap. Biz (ben ve Melatonin elemanları) bunu istiyoruz. Vokale yetersiz de, gitarı beğenmiyorsan beğenmiyorum de. Ama bunu öyle yap ki samimi olduğun anlaşılsın. Eleştirin işe yarasın.

Mike demiş ki:
bi de bu kadar saçmalıktan sonra özür dileyerek Onur' un doğum gününü kutluyorum...iyi ki doğdun Onur ellerinden öpüyorum...bugun gelemedik kusura bakma sebebini Gökhan biliyo... :)
Teşekkür ederim canım kardeşim, kusur ne demek düşünmeniz yeterli. Yalnız bi ara görüşsek , özledik muhabbetinizi :). Bir de, ben de hatırlatayım dedim Melatonin 26 Ağustos Pazar günü saat 19.00'da Barışarock Mavi Duman sahnesinde. Bekleriz...

krmz demiş ki:
junkcan demiş ki:
metalgamer demiş ki:
junkcan demiş ki:
Konser yok mu, izleyelim? kafaları kopartalım. stay heavy icabında...
ula can adamlar barışarock'a çıkıyor sen konser yok mu diyosun tüüü rezil ilgisiz seni

ankarada olsun konser :)
barışarock da ankarada olsun bundan sora :LOL: :LOL:
zaten bi adam gibi festival izleyemedik

barışarock olmasın mümkünse hiç.
poser bebelerin doldurduğu bir festival. rock'n coke'a alternatif ancak böyle olunur zaten, çoğunluğu poser ve solcu özentisi bebelerin izlediği festivalle olunur.

junkcan demiş ki:
krmz demiş ki:
junkcan demiş ki:
metalgamer demiş ki:
junkcan demiş ki:
ula can adamlar barışarock'a çıkıyor sen konser yok mu diyosun tüüü rezil ilgisiz seni

poser bebelerin doldurduğu bir festival. rock'n coke'a alternatif ancak böyle olunur zaten, çoğunluğu poser ve solcu özentisi bebelerin izlediği festivalle olunur.

sosyal faşo ağa :)

Burank demiş ki:
junkcan demiş ki:
krmz demiş ki:
junkcan demiş ki:
metalgamer demiş ki:
junkcan demiş ki:

sosyal faşo ağa :)

nerenden uyduruyorsun bunu sayın emo goddess :)
sanki benden farklı düşünüyormuşsun gibi bir de bana faşo demişsin :D

Selam,

Ben Ülkü. Foruma biraz geç de olsa bakmış oldum. Bilseydim akşam çıkacağınızı gelmeye çalışırdım. Umarım güzel olmuştur konseriniz.

Onur Abime, Burank Abime özelliklen selam eder saygılarımı sunarım.

Yaşasın Melatonin !! :p

selamlar
umuyorum barışarock iyi geçmiştir(ummaktan öte biraz da olsun biliyorum :) ) başarılarınızın devamını ailecek dileriz :)
pm: ayrıca albüm için de en iyi dileklerimiz sizinle.

zaten hangi birimiz de birazcık olsun melatonin dinler değiliz ki efenim ;)
saygı ve esenlikler

can amma da faşo oldun harbi,bu arada poser ne demek keşke onu da açıklasaydın(valla billa bilmiyorum).
hacı dedelerimizin yadigarı anadolunun bağırından kopup gelmiş tıraş metal yapan melatonin'in barışarock performanslarını merak ettik doğrusu.İstanbula gidip de konseri izleyen yokmudur.Herkes benim gibi parasız pulsuz mu....

circe demiş ki:
Selam,

Ben Ülkü. Foruma biraz geç de olsa bakmış oldum. Bilseydim akşam çıkacağınızı gelmeye çalışırdım. Umarım güzel olmuştur konseriniz.

Onur Abime, Burank Abime özelliklen selam eder saygılarımı sunarım.

Yaşasın Melatonin !! :p

abiymiş! hıh!! ufal da cebime gir beağ!

arkadaşlar bu arada gelen gelemeyen herkese çok teşekkür ederiz bu yorumlar bizi çok mutlu etmekte. gönül isterdi ki festivalde aksilikler bizi biraz az bulsaydı ama öyle bir olasılık olmadığının farkındaydık zaten. neyse bi dahakine daha "uzun" bir programda görüşmek görüşmek görüşmek dileğiyle.

İstanbul da bir daha konseriniz olursa inşallah ordayım.

Abi dediysek alışkanlık babında. Saygı ve hörmet icabı. Netekim Can "Abime" ve Umut "Abime" de selam eder saygılarımı sunarım.

Hastasıyım Melatonin'in!!

metalgamer demiş ki:
can amma da faşo oldun harbi,bu arada poser ne demek keşke onu da açıklasaydın(valla billa bilmiyorum).
hacı dedelerimizin yadigarı anadolunun bağırından kopup gelmiş tıraş metal yapan melatonin'in barışarock performanslarını merak ettik doğrusu.İstanbula gidip de konseri izleyen yokmudur.Herkes benim gibi parasız pulsuz mu....

Barışarock ta Melatonine baygı bi haksızlık yapıldı gibi.. 5 şarkı erken indirildiler(!)anlam veremediğim bi soğukluk vardı seyirciyle aralarında..umut abinin baştan sona bitmek bilmeyen enerjisi dışında pek hareket edemediler!!yada hoplayıp zıplamalarına izin verilmedi..bunların cevaplarını kendileri daha iyi bilirler ben bilemiyorum...

Türkçe parçaya az yer vermeleri dezavantaj oluşturdu..Can abi 'bu şarkı şuna' dedi..millet bön bön baktı.. One ı çalarak büyük risk aldılar ama çokta kötü sayılmazdı bence..sadece Onur abi bir yerde biraz tekledi gibime geldi...

Finali 'Küçük İsmail' ile yapmaları büyük sempati kazandırdı..çadırıma gidene kadar onlarca kişi 'KüÇüK ismaiiiiiill' diye ortalıkta geziyordu...

Ben Hail and Kill ve Master of Puppets bekliyordum..hasrettim kendilerinden dinlemeye ama olmadı..sağlık olsun...

Sevgili Gürsel, yazdıklarına şöyle cevap vereyim,
One 9 parçalık bir playlistin 4. sırasındaydı ve konserde de belirttiğim gibi playlist'teki tek cover'dı. Yani "ulan kimse coşmuyo bari bunu çalalım"
demedik. Zaten özel olarak çalışıp çaldık, bir riske girdiğimizi düşünmüyorum, çalamayacak olsak hiç kalkışmazdık.
Sahnede kimse bizim hareketlerimize karışmadı, karışsalardı zaten çalmazdık. Sahnede istediğimiz gibi davrandık yani. Hoplayıp zıplamaktan ne kastettiğini anlamadım ama biz yeterince hareketli bir sahne olduğunu düşünüyoruz aşağıda da belirteceğim şartlar altında.
Türkçe bestemiz sadece Küçük İsmail isimli çerez parçadan ibaret, bestelerimizi daha önce hiç dinlememiş bir seyirci kitlesinin anlamaması çok normal. Ancak oraya çıkıp herkesin bildiği parçaları çalmaktansa kendi ürettiklerimizi çalmak daha mantıklıydı bence. Ama işte o kitlenin hak ettiği "Küçük İsmail"dir. Çünkü kolay algılanabilir sözleri ve basit bir yapısı var.
Barışarock bizim için hayalkırıklığı oldu açıkçası. Eşit sahneler olacağını sanıyorduk örneğin. Karşımızda az sayıda dinleyici olması da moralimizi bozmuş olabilir ve One'ı bitirdiğimizde yapılan "son şarkı" ikazı da can sıktı. Ankara'dan gelip, diğerine göre uyduruk olan sahnede az sayıdaki seyirciye sadece 6 şarkı (uzun süren ısrarlarımızla son iki şarkı koparabildik) çalabilmek bizi üzdü.
Kimse bu sayfada rock'n'coke barışarock tartışması yapmasın gidin o başlıklarda tartışın. Hele tanımadığınız insanlar hakkında hiç yorum yapmayın, Melatonin ile ilgili yorum yapacaksanız, buyrun yapın biz de cevap verelim.
Sevgiler...

CaMoKa demiş ki:
Bu arada bi arkadaş galiba Fuckn Coke a gedip kazıklanmış..acısını Barışarock a laf atarak çıkartmaya çalışıyor galiba...Oranın bu sene bir halk eğitim merkezine dönüştürüldüğünden habersiz atıp tutuyor burada..alternatifi olamaz dediğin festivale git Dersim nedir diye bir sor bakalım kaç kişi cevap verecek...Pozcu dediğin insanların yüzde 90 nında en azından Dersim bilinci oluştu..Bilinçsiz insanları bilinçlendirmeye yönelik bir alan olduğunu malesef kavrayamamışlar varmış buralarda..yazık...

Canım benim bu ülke Dersim'i bilmekle kurtulmuyor? Siz öyle kurtaracağınızı sanıyorsunuz. Rockn Coke'a da gitmedik, onunla sidik yarıştıran Barışarock'a da. Türk bayrağı ile festivale gidenlere saldırıldığını da biliyoruz Barışarock'ta... Siz sevgili Amerikan güdümlü solcular, Amerikan büyükelçisinin arkasında İstanbul sokaklarında yürüyerek vatan kurtarıyorsunuz sanırım.(ne zaman yürüdüğünüzü istersen özel mesaj ile anlatırım) Özel mesaj at, vereyim sana msnmi oradan derdini anlat. Çok şey öğrenebilirsin, geç kalmış sayılmazsın.
Fuck'n Coke diyerek de sanırım asi olduğunu sanıyorsun. Ben Rock'n Coke'a baştan beri karşıyım ve Barışarock'ın da duruşunu beğenmiyorum. Evet uzak çevremden gidenleri görüyorum ve poserların orada olduğunu biliyorum. İstersen poser'ın ne demek olduğunu da buyur, msnde anlatayım sana. Poserlık'tan "Dersim'i bilmemeyi" anlıyorsan, doğru yoldasın devam et.
Dersim bilinci oluşması da süpermiş, sizden zaten vatan millet bilincinin oluşmasını beklemek yanlış olurdu.
Melatonin forumlarını kirletmeyelim, özel mesajdan bana ulaşabilirsin.

Not: Bugünkü konumuz "Dersim Bilinci", insanlara bu bilinci vermek birincil görevimiz olmalıdır. Dersim'i bilmek vatan kurtarır, Türk bayrağına saldırmalıyız, vatan, millet bilincimizi kaybetmeliyiz ama Dersim bilincini her daim korumalıyız, çok önemli bu konu, lütfen üzerine eğilin. Rica ediyorum.

Soranlar için edit: "Dersim bilinci: Tunceli'nin eski adının Dersim olduğunu bilmek"

Geri