JokerMG - İzmir

ÖSS'de şimdiden başarılar genç :)
Yine de ders konusunda bilgi almak istersen (herkes için geçerli)

www.muratgulersoy.com

yada aşağıdaki linke tıklayabilirsin:

http://www.muratgulersoy.com/ders.jpg

Müzik vakit kalırsa yapılacak bir işten bence çok daha önemlidir.
Hayatın tüm sıkıntı ve stresi içinde bir tür zihinsel vaha oluşturur.
Sınavlar vs. derken motoru da yakmamak lazım ;)

Görüşmek üzere :)
Sevgiler
MG

Not: Son şarkım "Silah İstemem" için imzamdaki linke tıklayabilirsiniz.
Yorumları duymaktan mutlu olurum.

Anarshikk demiş ki:
silah istememi dinledim gayet güzel olmuş eline sağlık :) . gitarın tonu ve kaydı çok başarılı bence. başka parçalarını da eleştirmek üzere :) kolay gelsin.

Kardeş kusura bakma, seni arada gözden kaçırmışım :)
Yorumun için teşekkür ederim.
Kapımız her zaman herkesin yorumlarına sonuna kadar açık.

MG

Dinlediğin versiyon hangisiydi bilemiyorum ama ilk kayıtta benim de kafamda soru işaretleri kalmıştı açıkası.

Bir şeyler eksikti ama tam bilemiyordum ne olduğunu.
Sonradan bazı boşlukları farkedip parçayı hafif kısaltarak akustik-elektro atışmasına çevirdim gitar solo kısımlarını.

Hala ufak oynamalar yapmayı düşünmüyor değilim.
Ama yeni bir şarkıya başladığım için ona geri dönmeye fırsat olur mu bilemiyorum.

Şarkı aslında bir tür film müziği gibi şekillendi kafamda. Belki o nedenle dediğin gibi hissettirmiştir sana.
Ayrıca önceden belirttiğim gibi akustik gitar kaydı denemek de bu şarkıyı yaparken amaçlarım arasındaydı.

"Tam" olabilmesi için neler gerektiğine dair öneriler varsa duymak isterim.
Şu anda benim aklıma pek bir şey gelmiyor. Aslında biraz da diğer şarkıya odaklanmış durumdayım.

Dinlediğim versiyon ilki idi.İkincisini de dinledikten sonra eksiklik dediğim şeyin çok kişisel olduğunu ve bir anlamda "Murat, düzelt şu kepazeliği" gibi bi denyoluk içerebileceğini düşündüm.Eksiklik dediğim şey aslında kendi kayıtlarımdaki gibi kaydı, perofrmansı ve orkestrasyonu ilgilendiren bi şey değil, daha çok müzik algısıyla ilgili bir şey.

Sanırım bana "film müziği" gibi bi kategori hatırlatmasının nedeni altyapıda tekrar eden akor sissilesi,kısıtlanmışlık durumu.Kendisinden başka bi şeyi vurgulamaya çalışıyor gibi bi his veriyor bana bu tür parçalar;bir filmin,oyunun,gösterinin parçası gibi.Aslında bazı caz parçalarında da,farklı bir biçimde de olsa, buna benzer bi his yaşadığım için ısınamıyorum o parçalara;tekrar eden ve değişmeyen bir altyapı üstüne orkestradaki her eleman, davulundan zurnasına kadar herkes, muazzam sololar atıyor ve herkes hırsını alınca parça bitiyor.Bu tür parçalarda da müzikten çok orkestra elmanlarıyla muhatab kaldığım için bir türlü parçanın sonunu getiremiyorum.aslında belki bir album tutarlılığı içinde dinlemiş olsam bunu söylemiyor olacaktım.

Bir de öküzlük olarak algılamazsan yine parça ismiyle ilgili bi şikayetim var.Parçanın kendisi son derece tematik bi şekilde tasarlanmış ve mesajını gayet açık veriyor zaten,ismi biraz daha açık uçlu bırakılabilirdi.İsmi de parçayı sınırlıyor biraz.

Evet bugünki icraatın içinden serüvenimiz buraya kadar
Bi dahaki sefere kadar sen sağ ben selamet

Selamet için Bakınız=)

İmza kısmında yer kalmadığından buraya yazılmıştır:
Hidayet ve Selamet akraba evliliği yaptıklarından kıl topu gibi bi garabet dünyaya getirmişlerdir.Eve gelen komşular "ıhhhhh, demokrasi olsun ulen bunun adı" deyi deyivermişlerdir...

Bizim başlığa yaptığınız yorumlar ve desteğiniz için çok teşekkürler.Silah istemem adlı bestenizi dinledim ve çok beğendim.Ayrıca bir parçanın film müziğine benzetilmesi bence onun müzikal açıdan nekadar dolu olduğunu gösterir(günümüzde yapılan saçma sapan dizi müziklerini bu kategori içine almıyorum)

Selam :)

İşte yeni şarkım.
Yine bir çok şey denedim, bir çok şey öğrendim şarkıyı kaydederken.

"Again And Again"

Umarım beğenirsiniz.
Bazı süprizler de var şarkıda ama şimdi söyleyerek dinlerken yönlendirmek istemem. Daha sonra açıklarım.

Dinleyip, yorumlarsanız mutlu olurum.
Sevgiler :)
MG

Not: Diğer şarkılarım web sitemde...
www.muratgulersoy.com

Cesaretini ve azmini kutluyorum Murat.

Son kısımda olan bitenler beni bile şaşırttı,taşa tutmazlar inşallah.

Desperado, sulukule ve mevlevihane sentezi bi eser meydana getirip altına Hotel california pınarları üstüne "soldier of fortune" vocali kondurmak ancak bir ahtapotun yelteneceği bir iş. :)

Daha uygun bi zamanda geri geleceğim,
yerimi sıcak tut.

öncelikle murat abi....
yani ne söylenilebilir ki?
böyle muhteşem kişilikli bir adam
az bulunur duygusallıkta ve bana kendimi tatilde güneşin sıcaklıgını hissettiren 1 parça.
tek kelimeyle muhteşem.
kendisini kutluyorum ve başarılar diliyorum

Selamlar Murat Abi ,
Yeni şarkını henüz dinleyebildim , parça adeta romantik bir akşam yemeği müziği olmuş :) Yalnız sonlarına doğru olan Türk Ezgisini 2 farklı şekilde yorumlamak istiyorum izninle :) ;
1-)Şarkının ilk başladığı gibi devam etmediği için biraz garipsedim elbet fakat söz konusu farklılık olunca MG diyebiliyoruz..
2-)Şarkı sözleri İngilizce ve yurt dışında herhangi bir yerde çalınabilecek potansiyelde , insanlara bu sondaki ezgiyi dinleterek Türk potansiyelini aşılamak sevdirmek için güzel bir girişim olabilir.Bakın bizde ne maharetler var , işte eserlerimiz her yere her parçaya gidiyor ya da bu farklılığımızı her 'yabancı'ya öğretmek dinletmek fikir sahibi olmak için çok güzel bir yöntem.Örf ve adetlerimizden şaşmamışsın :):)

Tebrik ederim içlerinden en sevdiğim bu oldu ve slow'lar bölümünde yerini aldı.

Klasik gitar sololarındaki ufak minicik minnacık geçişleri de görmemezlikten geldim sanma.. ;)

Ellerine sağlık , devamını bekliyoruz

Teşekkürler "Bronx" kardeş :)

Sondaki bölüm sanırım biraz sansasyonel olmuş :)

Aslında orası benim şarkıyı sallama merakımla beraber tam o bölümde ingilizce olarak "Bu acıyı dindirmek için hiç birşeyim yok" şeklinde arabesk bir lafın ardından gelerek olayı vurgulamış da oluyor.

Biraz uzun hava, biraz "oof" çekmek var orada.
Zaten son kelimeyi Müslüm vari söylemeye çalıştım :)

Son dönemde alaturka faaliyetler beni daha çok cezbettiği için şarkılarda bu tarz esintiler olabiliyor.
Biz bu coğrafyanın insanıyız. Başkası olmaya çalışmak bana garip geliyor.

O yüzden kimse en sert parçamda bile böyle şeylerle karşılaşırsa şaşırmasın. Her an herşey olabilir :)

Sevgiler
MG

Kişisel sitemde "Kara Güneş" grubunu desteklemeye başladım. Herkese tavsiye ederim.
Bence söz ve müzikleri çok başarılı.

www.muratgulersoy.com

Sayfanın altındaki logolarını tıklayıp sitelerine ulaşabilirsiniz.

Sevgiler
MG

Bronx a Katılmak İstiyorum İlk Cümlesine Hakikaten Tam Akşam Yemek Yerken Sakin Bir Şekilde Aşkını İlan Edebileceğin Bir Parça Olmuş :oops:

Gruplarımı Kurcaladığımda Tarzını Hiçbir Tarzla Bağdaştıramıyorum...
Biraz Karma Bişeyler Yapabiliriz Aslında ; Grunch , Blues , Jazz Diyebilirim
Tarzını Soran Olursa Ki = Diyeceğim Tek Bişey Var MURAT GÜLERSOY ;)

Bu Şekilde Devam Ettiğin Taktirde Türkiye'ye Farklı Bir Tarz Sergileyebilirsin :twisted:

Murat Başarılar Diliyorum... Yeni Bestelerini Dinlemek Büyük Bir Zevk Vericektir ;)

evsanatcisi demiş ki:
Cesaretini ve azmini kutluyorum Murat.

Son kısımda olan bitenler beni bile şaşırttı, taşa tutmazlar inşallah.

Desperado, sulukule ve mevlevihane sentezi bi eser meydana getirip altına Hotel california pınarları üstüne "soldier of fortune" vocali kondurmak ancak bir ahtapotun yelteneceği bir iş. :)

Daha uygun bi zamanda geri geleceğim,
yerimi sıcak tut.

Bu yorum beni koparttı :)
Teşekkür etmeyi unutmuşum. Daha ayrıntılı yorumu da sabırsızlıkla bekliyorum ;)

Teşekkürler "Organizer" kardeş.
Umarım kendine özgü olabilmeyi başarabilirim.

Bu kadar farklı türleri yeri gelince (kapasitem yettiği kadar) kullanabilmemin sırrı müziği uzun süredir bir bütün olarak görmemdir.

Hiç bir tarza lisedeyken yaptığım gibi (o zamanlar içinde gitar solo olmayan şarkıya müzik demeyecek kadar salakmışım :) ) ön yargıyla yaklaşmıyorum yıllardır.

Bu da benim yaratıcılığıma ve bakış açıma büyük bir zenginlik ve genişlik katıyor sanırım.
Hiç tahmin edemeyeceğim şarkılar farkında olmadan bir sürü şey öğretiyor bana.
O nedenle hiç bir şeyi küçümsemiyorum.

İçinden alabileceğim birşey olmayan gerçekten boş şarkılar hariç herşeyi bulmak mümkün dinleme listemde.
Bu aralar chill-out ve Türk Musikisi en başlarda geliyor hatta.

Tüm bunları uzun uzun yazmamın sebebi de "belki birkaç genç arkadaş zamanında benim yaptığım hataları tekrarlamaz" düşüncesidir.

Umarım işe yarar :)
Sevgiler
MG

Selamlar murat, yine ben,

Aslında eldeki işi tamamladıktan sonra ciddi ciddi oturup tumturaklı bi yorum yapmayı planlamıştım ve indirdiğimden beri de ara ara dinliyorum parçayı ama itiraf etmeliyim ilk dinleyişimden öteye geçebilmiş değilim:sanki milletin ağzını(özellikle de benim) tıkamak gibi bi gaye güderek kaydetmişsin.

Söylenebilecek pek çok şeyi önceden sezdiğin belli.Kayıt konusunda da şu forumda rüştünü ıspatlamış bi kaç kişiden biri olmanda cabası.

Aslında ilk aklıma gelen şeyin açıklamasını kendin yapmışsın.Müzikte çorba ile sentez(kelimeden tiksinsemde herkesin anlayacağı kelime o) arasındaki çizgi bence yapanın olduğu kadar dinleyenin de kulağındadır.Bana müzikte(aslında herşeyde) bayağılık dışında hiçbir şey
antipatik,yanlış ya da kötü gelmiyor ve senin gibi bu "rock" aleminde sözü geçer akçe olacak birinin benzer bi yaklaşım sergilemesi benim için oldukça sevindirici.çünkü genel olarak müzisyenlerle ilgili şöyle bir kanıya varmaya başlamıştım:kendini müziğin belli bir tarafıyla sınırlayan insan evladı total müzk algısını (daha önce var ise) yitirmeye başlıyor ve bazı şeyleri duyamadığı herşeyi kadrajının dışında tutmaya başlıyor.yabancılar müziklerine herhangi bi çeşni katabilmek için yırtınırken biz standart olmuş ne varsa ona tapar bi hale gelmişiz gibi..

Herneyse,şunları yazarken bile halen senin parçayı dinliyorum ve bi süre önce aldığım bi karar dolayısıyla "şurda şu olsa burda bu" gibi benden başka kimseyi ilgilendirmeyecek şeyler söylemeyeceğim.

Parça bence gayet leziz bir parça(mutfak terminolojinisini sevdiğini sanıyorum :D ).herşeyin dozajı iyi.bence en önermlisi melodi ve düzenleme iyi, ama bi kaç şey beni birazcık öte dünyayo düşünmeye sevketti:

Zannımca o arada çalan şey kılasik değil akutik gitar.gayet hos bir partisyon yazmışın ona ama bi tür solo çalan enstrümanların parça da aynı şekilde (belki de kopyalama suretiyle) bir daha kullanılması beni özümü sorgulamaya sevketti.bu kadar iyi çaldığın bi alette bunu yapma yoksa seni kenan evrene emanet ederim.

bende ispanyol hisler uyandıran o alet her ne ise aslında pekçok kişiye hüzünlü gelebilir onun sesi ama bende daha çok kahramanlık hisleri uyandırıyor,biraz tuhaf bi kontrast oluşturuyor:tür değilde his karşıtlığı:eek:bua bigi bi şey beklerdim ben orda(oraya şunu buraya bunu koy yani :D )

alaturka kısımı da sade tutmayı tercih etmişsin ama nedense gönül tok sesli bi enstrüman çekti orda,melodi için değil bası ve davulu desteklemek için hatta ben oraya utanmadan wahwahwah gibi şey bile koyabilirdim(tür değil duygu karşıtlığı :D )

OLDU MU YANİ ŞİMDİ,OLMADI
BELKİ Bİ DAHAKİ SEFERE BAŞARILI OLURUM.

Sağol kardeş :)
Keyifle okudum yorumunu.

Evet ikinci bölümü kes yapıştır yaptım. Ama o melodiyi başka bir enstrumanla çaldırabilirim belki bir dahaki sefere.
Çünkü o (klasik gitar) partisyon benim tarafımdan yazıldı ama sample sesler tarafından çalındı :) Sürprizlerimden biri buydu.
Şarkıda vokalim ve ney kılıklı elektro gitar haricinde canlı çalınmış hiçbir şey yok (bas, akustik, klasik vs).

Bu şarkıda sample sesleri ne kadar gerçekçi kullanabileceğimi denedim aslında.
Diğer sürpriz ise sonlardaki alaturka bölümdü.

Yakında gerçekçi davul yazma konusunda denemeler yapmayı planlıyorum.

MG

Not: Son şarkım "Again and Again" imzamdaki linkte mevcuttur ;)

Geri