Purple Rain

Purple Rain

Tarz: Klasik Rock

Grup Elemanları

Bass Gitar : Umut Yegül
Davul : Çağrı Yalçın
Gitar + Vokal: Tunç Apatay

Grubun kısa özgeçmişi
Purple Rain grubu yaklaşık 2 yıl önce Deep Purple ve Rainbow parçalarını coverlamak amacıyla kurulmuştur. Grubun o günkü kadrosunda Davulda Solitude grubundan Özgür ve Melatonin grubunun basçısı Burak yeralmaktaydı...daha sonra vokalde Tushe'nin vokalisti sevgili Gökhan ve davulda şu anda Cin Seddi grubunda beraber çaldığımız Ufukla bir süre devam etti... 1.5 sene boyunca Sinema bar, Biberon Bar ve Yolcu Barda sahne aldı.....şu anda ise 3 kişi olarak tekrar faaliyete geçmiştir..

İlk olarak 12 Mayıs Cumartesi Gazi Üniversitesi Müh-Mim Fakültesi Şenliklerinde sahne alacağız...Rock seven herkesi konserimize bekliyoruz.

Evet Purple Rain 15 Mayıs 2005 Pazar Günü Yolcu Rock Bar'da
rockarock2.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
afiş şık olmuş beğendim...eline sağlık...konser repertuarımızı da ilerleyen günlerde burdan bildiririm....ya da süpriz olsun....?

VII. Geleneksel Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dondurma Şenliği

YER: Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bahçesi - Maltepe/ANKARA

12 Mayıs (Ücretsiz)

12.00 Açılış-Madalya Töreni
12.45 Kent Orkestrası
14.00 Akla Zarar
15.00 Eşli Dans Gösterisi
15.30 Beyaz Gürültü
16.30 Crew
17:30 Red Handed
20.30 NEV (Giriş:10 YTL)

-------------------------------

13 Mayıs (Ücretsiz)

12.00 Hazırlık Rock Topluluğu
13.30 Mehteran Gösterisi
14.30 Black Tooth
15.30 Kara Leke
16.30 Suck-R
17.30 Nightshot
18.30 Sınıf 64
19.30 Gryllus
20.30 Melatonin

14 Mayıs (Giriş:10 YTL)

13.00 Purplerain
14.00 The Aliminium Co.
15.00 Kaotik
16.00 Tushe
17.00 Cin Seddi
18.00 440
20.30 KURBAN

Üstte de belirttiğim gibi;
ilk gün amatör gruplar ücretsiz, Nev Konseri 5 YTL,
ikinci gün tamamen ücretsiz,
üçüncü ve son gün ise Müzik Festivali kapsamında okula giriş 10 YTL...

Biletler için: Gazi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Dost Kitabevi...

Not: Konserlerin hiçbirinde yaş sınırı yoktur...

jokermg'ye teşekkürler....beni hatırlar belki....yolcuda Blackout'da çalıyordum...sizden sonra çıkıyoduk cumaları...sonra sizin basçınızla aynı anda askere gittim..hatta askerlik sırasında arka arkaya denk gelmiştik...ilginç bi rastlantı....

sevgili macbeth......ok...rainbow ,deep purple diyince klasikler eskiler akla geliyor ama kendimi yaşlıymışım gibi hissettirdin....:)......

bu arada 14 mayısdaki bahar şenliği ve 15 mayısdaki yolcu konserlerindeki repertuvarımızı yakında burdan bildircem...diğer gruplardan barlarda ve konserlerde pek çalınmış ve popüler olmayabilir ama herbiri çok kaliteli....ne de olsa çaldıklarımızın çoğu Ritchie Blackmore, R.J.Dio eserleri.....

Tapatay demiş ki:
sevgili macbeth......ok...rainbow ,deep purple diyince klasikler eskiler akla geliyor ama kendimi yaşlıymışım gibi hissettirdin....:)......

bu arada 14 mayısdaki bahar şenliği ve 15 mayısdaki yolcu konserlerindeki repertuvarımızı yakında burdan bildircem...diğer gruplardan barlarda ve konserlerde pek çalınmış ve popüler olmayabilir ama herbiri çok kaliteli....ne de olsa çaldıklarımızın çoğu Ritchie Blackmore, R.J.Dio eserleri.....

Dio: The God Of Rock :)
Sağlam konserler olacak. Purple Rain yağacak :) Bekliyoruz.

Tapatay demiş ki:
jokermg'ye teşekkürler....beni hatırlar belki....yolcuda Blackout'da çalıyordum...sizden sonra çıkıyoduk cumaları...sonra sizin basçınızla aynı anda askere gittim..hatta askerlik sırasında arka arkaya denk gelmiştik...ilginç bi rastlantı....

Hatırladım tabii :)
Seni Cin Seddi'nde görünce biraz şaşırmıştım.

Sana ve grubuna başarılar diliyorum :)

teşekkürler...
bu arada bu klasik parçaları çalmaktan inanılmaz hoşlanıyorum..olayın heyecan veren boyutu çalarken söylemek olacak ve bu benim ilk vokal deneyimim olacak....biraz zor bir yerden başladık galiba:) iki iş aynı anda nasıl olacak hep beraber görecez....

Repertuar şu an için Rainbow ağırlıklı....keşke sadece Rainbow olsa ama her parça olmuyor işte...çalarken söyleyemediğim o kadar çok parça var ki...inşallah yakında olur.....yolcu sahnesini de özlemiştim....Görüşmek üzere ..LONG LIVE ROCK'N ROLL

Günümüz artik classic rock a rabet yok ama siz bazılarının tercihisiniz;
Başarılar albumunuzu en kısa zamanda bekliyoruz;;;

başarı dilekleriniz için teşekkürler....ama bu grup bi albüm veya beste amacıyla kurulmuş bi grup değil...
bu arada insanlara müzik diye ne sunarsanız onla yetinmek zorundadırlar...ben bu tarz müziği keşfeden insanları çok şanslı ve ayrıcalıklı görüyorum...böylece neyin güzel ve kaliteli olduğunu apaçık görebiliyor(uz)lar.
her zaman için LONG LIVE ROCK'N' ROLL....
bir gün classic rock tekrar eski günlerine dönecektir....çünkü güzel olan ve olması gereken bu...:)

Geri