Stüdyo kulaklık öneri.

Gerçi etymotic tavsiye etmemin sebebi, sesi kaynaktan geldiği gibi tipatip vermesiydi. Ideal bir monitör yapan da bu. Emin değilim ama Shure lar biraz bas karakterli diye biliyorum.

Baya eski bir kulaklığa benziyo piyasada yok gibi üstteki yazdığım kulaklıklarla kıyaslasak sonuc ne cıkar acaba.

tünelde akalın müzikten almıştım ben. fiyat/performans olarak çok başarılı bir kulaklık. araştırmana değer diye düşünüyorum, aynı fiyatta bir kaç akg kulaklık dinledim aynı kulvarda değiller zaten, akg nin bu kulvardaki kulaklıkları çok daha yüksek fiyatlara satılıyor. yukarıda bahsettiğiniz kulaklıkları dinlemedim, tabi ki shure kalitesine diyecek lafım yok ama equaiton almadan önce yaptığım araştırmada oluşan şahsi fikrim, sennheiser, akg, shure gibi firmalar marka değerlerini de satıyorlar ürünlerinin yanında yoksa çok kaliteliler diyecek lafım yok. kondenser mikrofon alırken de aynı durum söz konusu olmuştu bende rode u tercih etmiştim. kağıt üzerinde özelliklerine dayanarak test edebilmeniz ve diğer kulaklıklarla mukayese edebilmeniz şöyle bir başlangıç linki vereyim size

http://www.akalinmuzik.com.tr/content.php?id=465

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tünelde akalın müzikten almıştım ben. fiyat/performans olarak çok başarılı bir kulaklık. araştırmana değer diye düşünüyorum, aynı fiyatta bir kaç akg kulaklık dinledim aynı kulvarda değiller zaten, akg nin bu kulvardaki kulaklıkları çok daha yüksek fiyatlara satılıyor. yukarıda bahsettiğiniz kulaklıkları dinlemedim, tabi ki shure kalitesine diyecek lafım yok ama equaiton almadan önce yaptığım araştırmada oluşan şahsi fikrim, sennheiser, akg, shure gibi firmalar marka değerlerini de satıyorlar ürünlerinin yanında yoksa çok kaliteliler diyecek lafım yok. kondenser mikrofon alırken de aynı durum söz konusu olmuştu bende rode u tercih etmiştim. kağıt üzerinde özelliklerine dayanarak test edebilmeniz ve diğer kulaklıklarla mukayese edebilmeniz şöyle bir başlangıç linki vereyim size

http://www.akalinmuzik.com.tr/content.php?id=465

Cevap için teşekkürler. önce biraz inceleyip seçenekler arasına alacağım. Şuan elimde superlux hd681 kıytırık bi kulaklık var tiz seslerden boğuluyor kulaklık.

Armatür sürücülü in-ear-monitor'ler iyi bir tercih olur. Driver sayısının fazla olması da bir avantajdır, tiz ve bas sesleri ayırt etmek kolaylaşır, sesler birbirine karışmaz. Marka olarak westone'a ve shure'a bakabilirsiniz. Shure SE-535 kullandım birkaç ay boyunca, sıfır fiyatına bakacak olursak fiyat-performans kulaklığı sayılmasa da gayet iyi bir kulaklık -ben daha ucuza 2. El almıştım bu arada-, kablosu değişmesi büyük bir avantaj, ki değişmese bile oldukça kaliteli bir kablosu var (yeterince kalın ve çelik yeleklerde kullanılan kevlar malzemeden üretilmiş yanlış hatırlamıyorsam.). Alt serileri de aynı şekilde tercih edilebilir. Westone'a gelince westone 3 modelini deneme fırsatım olmuştu, aynı şekilde ses kalitesi ve ayrımı oldukça iyi ancak kablosu için aynı şeyi söyleyemiyorum -tamamen kişisel, kablosunu beğenenler de var- ince, değişmeyen ve sarımlı bir kablosu var, zamanla sarımları açılabiliyor deniyor forumlarda.

Cevap için teşekkürler. önce biraz inceleyip seçenekler arasına alacağım. Şuan elimde superlux hd681 kıytırık bi kulaklık var tiz seslerden boğuluyor kulaklık.

Ben de bir süredir Superlux 681 muadili olan Samson SR-850 kullanıyorum, ona nazaran nispeten daha dengeli bir kulaklık, fakat tiz kısmındaki yükseklik yine var. Buna bir forumda çözüm bulmuşlar, ufacık bir devre ile 8khz civarındaki boost, kayda değer bir şekilde azaltılıp dengeli bir duyum elde ediliyor ;) Henüz denemedim, fakat yapar yapmaz yazarım ;)

Ben de bir süredir Superlux 681 muadili olan Samson SR-850 kullanıyorum, ona nazaran nispeten daha dengeli bir kulaklık, fakat tiz kısmındaki yükseklik yine var. Buna bir forumda çözüm bulmuşlar, ufacık bir devre ile 8khz civarındaki boost, kayda değer bir şekilde azaltılıp dengeli bir duyum elde ediliyor ;) Henüz denemedim, fakat yapar yapmaz yazarım ;)

Cevap bekliyorum.

Valla üşenmemek elde değil :) aslında defalarca lehimlememe rağmen sürekli bağlantı kablosunda kopukluk yaşıyorum, bu kulaklık gözümde felç durumda. Shure srh440 alıyım diyorum keşke deneme fırsatım olsa srh440 ı , kulaklık hakkında bilgin varmı acaba ?

Valla üşenmemek elde değil :) aslında defalarca lehimlememe rağmen sürekli bağlantı kablosunda kopukluk yaşıyorum, bu kulaklık gözümde felç durumda. Shure srh440 alıyım diyorum keşke deneme fırsatım olsa srh440 ı , kulaklık hakkında bilgin varmı acaba ?

Aynı kulaklığı benim de alasım vardı, fakat mixaj için pek önerilmediğini duydum, o yüzden vaz geçtim. Param olursa, AKG K721 MKII alacağım yurt dışından, 150$ gibi fiyatlar var, onun dışında kulaklığa daha da fazla yatırmam :)

Bende linkedin de böyle bir konu başlığına denk gelmiştim Audio-Technica ATH-M50 ve Beyerdynamic DT 770 PRO nin en fazla tercih edilen kulaklık olduğunu gördüm, ATH-M50 gerçekten kaliteli bir ürün kendimde kullanıyorum, ve aldığın ses kaliteside gayet orantılı abartılı değil.

Bende linkedin de böyle bir konu başlığına denk gelmiştim Audio-Technica ATH-M50 ve Beyerdynamic DT 770 PRO nin en fazla tercih edilen kulaklık olduğunu gördüm, ATH-M50 gerçekten kaliteli bir ürün kendimde kullanıyorum, ve aldığın ses kaliteside gayet orantılı abartılı değil.

ath-m50 yi incelemedim kablosu çıkarılıp takılıyormu acaba? bu kablo olayı çok kez başıma dert olmuştur nasıl yaparsam yapayım kulaklıklarımın kablosunu kırmayı başarmışımdır o yüzden kablonun çıkarılıp takılması benim için çok önemli.

Geri