Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

The_Answer demiş ki:
arkadaşlar gitarıma manyetik aldım seymour duncan ikitane....bugün tüneldeki guitar&violin ile konuştum adam ikisini 30a takarım dedi..al tarafi iki lehim değil mi? daha ucuza takcak biyer biliyor musunuz?

valla ben ankarada kıvılcımdan almıştım 2 tane seymour takarmısınız dedim taktılar para istemediler tel falanda almıştım hatta onlarda takıldı hemde ertesi gün aldım

Evet Ankara Kıvılcım'dan alırsanız bedavaya takıyorlar, başka bir yerden alıp da oraya taktırınca da o kadar isteyeceklerini sanmıyorum. Bence sen de ordan daha ucuza takacak birilerini bulabilirsin. Veya forumdan bir iki kişi yardımcı olur belki takarlar.

The_Answer demiş ki:
arkadaşlar gitarıma manyetik aldım seymour duncan ikitane....bugün tüneldeki guitar&violin ile konuştum adam ikisini 30a takarım dedi..al tarafi iki lehim değil mi? daha ucuza takcak biyer biliyor musunuz?

tanıdığın radyo tamircisi varsa ona yaptırabilirsin benim gitarın potlarının değişimi birde bridge manyetiğin lehimi için 2 lira verdim çok ta iyi oldu bende gözümde büyütüyordum nasıl yaptırcam diye çok basit bir şey aslında bilen biri için o yüzden tünelde kimseye kazıklanma etrafında tanıdık elektronikçi radyocu varsa 5 dakikada hallederler

2 tane EMG 81 active pickup aldim,
kendim takmaya calistim olmadi, kutusunun icinde yapim semasi var ama benim gitara uymadi
50 dolara yaptirdim, pickup larin tanesi 100 dolar
ama cok buyuk bi ses degisimi gelmedi kulagima
ses daha guclu ama amfiden cikan gurutltu hala ayni
hafif bi ugultu var, daha onceki pasif pickuplarda ayni sesi yapiyodu
ama seste olumlu bi fark var tabi, EMG sonucta

Jack-- demiş ki:
2 tane EMG 81 active pickup aldim,
kendim takmaya calistim olmadi, kutusunun icinde yapim semasi var ama benim gitara uymadi
50 dolara yaptirdim, pickup larin tanesi 100 dolar
ama cok buyuk bi ses degisimi gelmedi kulagima
ses daha guclu ama amfiden cikan gurutltu hala ayni
hafif bi ugultu var, daha onceki pasif pickuplarda ayni sesi yapiyodu
ama seste olumlu bi fark var tabi, EMG sonucta

Planet Waves jack almayı dene 15-20 dolar gibi bir fiyatı olanlardan.

beyler bende x-6 war bridge e DiMarzio X2N taktım
neck e duncan SH-13 dimebucker almayı düşünüom ama fiyatını hiçbiyerde bulamadım bu manyetiğin bilgisi olan warsa yardımcı olabilirmi

sh13 keskin parlak ve cırtlak tonelu alnico2 tarzı yüksek çıkışlı bişi olması lazım ben de istiyordum ben de bulamadım onun yenire sh11 custom custom aldım

Ozzfish demiş ki:
sh13 keskin parlak ve cırtlak tonelu alnico2 tarzı yüksek çıkışlı bişi olması lazım ben de istiyordum ben de bulamadım onun yenire sh11 custom custom aldım
çıkışını manyetiklerin yüksekliğini değiştirip ayarlarım zaten çıkışı yüksek bile olsa DiMarzio nun 510mw lık canavarından alçak olduğundan sorun yaratmaz diye düşünüyorum ama onu neck e takmak hatamı olur acaba :?:

reflection_91 demiş ki:
beyler bende x-6 war bridge e DiMarzio X2N taktım
neck e duncan SH-13 dimebucker almayı düşünüom ama fiyatını hiçbiyerde bulamadım bu manyetiğin bilgisi olan warsa yardımcı olabilirmi

Fazla kacar. Duncan 59 sap al cok iyi gider. Sonucta dimebag darrel'in kullandigi setup dimebag kopru ve 59 sap.

B;)

kittie demiş ki:
slm lar ibanez s 470 ime dimarzio x2n manyetik aldım eşikteki manyetikle deiştirdim ve manyetiği takarken problem yaşadım eski manyetik olan inf2 nin kablosunda 3 çıkış var ve takılacak yerleri belli kablo renkleri beyaz siyah ve kırmızı dimarzioda ise 5 tane farklı renk wardı beyaz siyah ve kırmızıyı aynı yerlerine taktım ama biri yeşil diğeride tamamen açık olan kablolar dışarda kaldı gitarım şuanda bu durumda ve sizden acil cevap bekliyorum

Benim adima bir arama yap. Gitarlar hakkinda isimli dizinin o kulliyatli sayfalari arasinda dimarzionun renk kodlarini yazmistim. Onu bulursan isin hallolur.

B

ibanex s470 e manyetik

selam arkadaşlar gitarım ibanez s470 grup olarak baya tarz açısından çeşitli müzik yapıoruz yani amacım cleanlarda biraz daha doluluk ve dip humbuckerdaki aşırı tizliği gidermek ne gibi bi manyetik konfigurasyonu önerirsiniz ark amerikaya gidioda gitar getiremiceği için manyetik arıom fellik fellik

Geri