Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

kabloya uygun direçte(kalınlık sarım malzeme alakalıdır) bir kablo(-lar) iyi bir şekilde özenle lehimlenip bant ile sarıldıktan (kablolar ayrı ayrı)sora aluninyum folyo ile bir tur sarıp üzerinden tekrar bantlayarak güzelcene blendaj yapılmış olunarak kullanılabilir. ben daha önce bu şekilde yaptım ve kullandım, sonuçtan rahatsız olmadım. önemli olan iş bu dolmalaşacak bölümü iyi hesab edip gitarın pickup cavity de bırakmaktır cunku kalınlaşan kablo gitar içindeki deliklerden geçmez eklenecek kablo buna göre ölçülüp biçilirse daha uygun olur.

siyatha demiş ki:
RG 2570'e köprüye emg 81 sapa da 85 taktım , lakin ince E telinde 12. perdeden sonra ses cılızlaşıyor drive'ını kaybediyor , bu durumu nasıl giderebilirim ? Teşekkürler.

Manyetikle alakalı değildir, gitarın ayarları ile alakalı bir hadisedir bu. Büyük ihtimalle ince mi 12den sonra sapa değiyordur ve ondandır. Sap ayarı veya bir kalın tel setine geç, bundan büyük bir ihtimalle kurtulursun.

B

Ginoobili demiş ki:
İyi günler forum ahalisi sorum şu: eğer bir manyetiğin kablsou aşırı kısaysa ( 5 cm. falan ) bu manyetiği gitara takmamız için gereken hamle nedir? kablonun değişme ihtimali varmıdır? yada ek yapılma ihtimali?

Çok rahat ekleyebilirsin. Garanti olsun diye lehim kullan, ve de elektrik tape ile izole et.

B

snnP demiş ki:
arkadaşlar strat ile emg single coil manyetiklerin uyumu hakkında bir fikri olan varmı gitar tonları sertlik açısından ne durumda oluyor bide hotrails in bridge deki durumu ne oluyor. teşekkürler

Çıkış farklarından dolayı ve de iki setin de alakasız potanslar kullanmasından dolayı, bu aygıtlar birbirleri ile uymaz. İki jack kullanıp hala aynı gitarda bu aletleri barındıranlar var ama sanırım o teknik seviyenin ne olduğunun farkında değilsindir şu an...

B

Unleash_Berke demiş ki:
Ibanez RG620 sapta paf pro, köprüde ise TB-4 var. Saptaki Paf Pro performansından çok memnunum falan köprü manyetiğimin performansı beni tatmin etmiyor, fazla cılız geliyor ve değiştirmeyi düşünüyorum. Yüksek çıkışlı tizi çok aşırı olmayan, dolgun ve hacimli ton alabileceğim bir köprü manyetiği önerileriniz ne olur?

Duncan Invader.

B ;)

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Benim gitarım s-s-h diziliminde. Volume ve tone potları var. Yalnız nasıl lehimlersem lehimleyeyim olmuyor. İnterntetteki bir iki şemaya baktım. Bu dizilime uygun yok. Manyetiklerin beyaz kablolarını anahtara bağladım. Sonra siyah olanlarını ve humbucker ın hem siyah olanı hem de üstünde plastik olmayayını volume lehimledim. Sonra volumden bir tane anahtara bir tane de tone potuna lehimledim. Sonra tonu da jack girişine. Ama çalışmıyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Resimlerden çok bir şey anlaşılmıyor ama yine de koyayım dedim. Biraz daha iyi anlaşılsın diye.

http://img19.imagevenue.com/img.php?image=09330_01_122_731lo.jpg
http://img200.imagevenue.com/img.php?image=09342_02_122_499lo.jpg

ibanez rx ...(japon malı) gitarımı modifiye etmek istiyorumda manyetik takviyesiyle.
orta seviye modifiye olarak hangi manyetikleri tavsiye edersiniz.
dizilimi h-s-h
ve merak ettigim bi soru da sonucta agac cok onemli yapıcagım manyetik takviyesi ne kadar ise yarar.? daha once portakal kasasından yapıldıgını duydum birinden bu aletin ama sonucta japon malı olmasıda ilginc:)))

JILINRIMEE demiş ki:
ibanez rx ...(japon malı) gitarımı modifiye etmek istiyorumda manyetik takviyesiyle.
orta seviye modifiye olarak hangi manyetikleri tavsiye edersiniz.
dizilimi h-s-h
ve merak ettigim bi soru da sonucta agac cok onemli yapıcagım manyetik takviyesi ne kadar ise yarar.? daha once portakal kasasından yapıldıgını duydum birinden bu aletin ama sonucta japon malı olmasıda ilginc:)))

bu alım satım olaylarında sana yazılanların aslı nedir? Eğer sen gerçekten bu işi yaptıysan bu forumda nasıl bizlere soru sorabiliyorsun adam biraz
utanır.

DrB demiş ki:
snnP demiş ki:
arkadaşlar strat ile emg single coil manyetiklerin uyumu hakkında bir fikri olan varmı gitar tonları sertlik açısından ne durumda oluyor bide hotrails in bridge deki durumu ne oluyor. teşekkürler

Çıkış farklarından dolayı ve de iki setin de alakasız potanslar kullanmasından dolayı, bu aygıtlar birbirleri ile uymaz. İki jack kullanıp hala aynı gitarda bu aletleri barındıranlar var ama sanırım o teknik seviyenin ne olduğunun farkında değilsindir şu an...

B

sanırım sorum yanlış anlaşıldı ben ayrı ayrı sormuştum emg single coil ile stratın birarada olması nasıl bir sonuç doğuruyor

başka bir sorum hotrails stratta nasıl bir karakter yaratıyor teşekkür ederim cevap için şimdiden...

1527 güzel gitar fakat sabit köprülü bişey istiyorum.Schecter C-7 hellraiser alıcaktım amerikadan akslik falan oldu alamadım.Jackson DK7 war o da güzel ama türkiyede yanına yaklaşılmıyo tabi-O yüzden yaptırmaya karar verdim gibi

Bende bir les paul goldtop var ve üzerinde sopabar p90 manyetikler var. Bunların yerine gövde üzerinde oynama yapmadan başka humbucker takmak mümkün mü? Türkiyede p90 tipi manyetik bulmak zor malum :(

Dostlar selamlar.Elimde Fender Stratocaster Fat Mexico var.Hss dizimi.

Gitarimın biraz daha sert karakter kazanmasini istiyorum.Özellim hum manyetigi degiştirmek amacm.Neler önerirsiniz.

Geri