Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Elimde meksika yapımı fender telecaster var.Tonlarıda daha fazla blues havasına sokmak istiyorum neler önerirsiniz ?? Teşekkürler

Yada daha farklı önerileriniz neler olabilir ..

bildiğim kadarıyla ve de dimarzionun kendi sitesinden araştırdığım kadarıyla, single boyutlu humbuckerlarda örneğin super distortion modelinin çıkışının 325, ama bu modelin humbucker olan manyetiğinin ise 425 olduğunu düşünürsek, gerçek bir humbucker gibi olamayacağını (yani yüzde yüz olamayacağını, yoksa performans olarak gayet iyiler) söyleyebiliriz. ancak single olarak da gayet performanslı bir şekilde çalışabilmeleri ve haliyle single manyetik yuvalarına sığmaları nedeniyle bulunmaz nimettirler :)

arkadaşlar ciddiyim biz dünyanın en pahalı zevklerinden biriyle uğraşıyoruz sesimizi duyan yok neden bukadar sırtımıza biniliyor ya.ytl olarak 118 ytl olan air norton ocak sonuna doğru 140 dolar civarı bir fiyata gelecekmiş ahada fazla olabilirmiş mydukandan baktım 118 ytl aradım fiyat doğru 90 küsür dolar ve yeni gelicek parti 140 dolar gibiymiş sömürülüyoruz okadar sinirim bozuluyorki zaten koca istanbulda tırım tırım gezdim bulamadım birtek kıvılcımmış dimarzioyla ilgilenen başka biyerlerde yok çıkma falanda bulamadım şimdi bu yeni fiyattan alacağım böyle elim mahkum işte ki d sonic gelirmi diyorum bilemem diyo kıvılcımdaki arkadaş e söylüyom işte sipariş veriyim getirt diorum cevap yok bu nasıl iş ya :(

ben kıvılcıma sorduğumda ocak sonu şubat başı gibi getirtebilirim demişti d-sonic için.Laylaylom dışında diğer dükkanlar fiyat konusunda çok abartmıyo bence-vergiler fln yüzünden pahalı oluyo ama laylay biraz fahiş fiyat veriyo o ayrı. .

İyi günler ;

Bende gitarımda manyetik degişimi yapma kararı aldım . Gitarım suan yamaha pasifica 112JL , amfim ise 2-3 haftaya marshall mg30dfx olacak .
Gitarın govdesi yalnıs hatırlamıyorsan sert kızılagac tı .

Calcagım tür genel olarak heavy metal ( İron Maiden , , Saxon , Manowar , Metallica vs. ) ama arada canım sıkılınca blues ta calıyorum . ( Yani clean tonlarda az olsada onemli )

Aktif manyetik mi secmeliyim yoksa pasif manyetik mi ?

Birde gitar pickguard lı oldugu için H-S-S olan düzenide degiştirmek istiyorum ya H-S-H yada H-H yapıcagım tahminim .

Benim düşündügüm sekil su ;

Aktif yada pasif bir EMG - Gitarın kendi S manyetigi - Gene bir Emg yada S gorunumlu bir H .

Yada ,

DiMarzio Cruiser DP187 - gitarın s manyetigi (gayet memnunum.) Seymour Duncan JB Jr

Sizce bu duzenler iyimidir ? Siz ne onerirsiniz.

Bir de seymour duncan' ın STR-1 Vintage Rhythm Tele (Neck) nasıl bir manyetiktir ?

ana konulara sorun bildirilince daha cabuk cevap alınıyormus...

Ama noel baba bana hediyem olan cevabı getirmedi :/ Arayı mı bozduk ne ?

selamlar,
ben de önerilerinizi merakla beklıyorum:
fender enforcer manyetikli (köprü) telecaster ımdan , standart tele tonuna yaklaşmak(!) istiyorum - şüphesiz humbucker olduğu için ne kadar etki yaratabilir -
bu fikirden hareketle nasıl bir humbucker önerebilirsiniz?

Geri