Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

slm arkadaslar aklıma takılan birşeyi paylaşmak istiyorum..bc.rich avenge sob aldım,kasa ıhlamur sap akçaağaç.ben bu gitara emg 85 taktım.sordugum herkes emg 85in ıhlamurda verimsiz olcagını soyledi ama ben suana kadar aldıgım tondan cok memnunum.içinizde ıhlamur gövdeye emg takan bu tadı bilen ve nasıl sonuc aldıgını anlatıcak biri wrasa cok sevinirim,teşekkurler..

backtothefuture demiş ki:
slm arkadaslar aklıma takılan birşeyi paylaşmak istiyorum..bc.rich avenge sob aldım,kasa ıhlamur sap akçaağaç.ben bu gitara emg 85 taktım.sordugum herkes emg 85in ıhlamurda verimsiz olcagını soyledi ama ben suana kadar aldıgım tondan cok memnunum.içinizde ıhlamur gövdeye emg takan bu tadı bilen ve nasıl sonuc aldıgını anlatıcak biri wrasa cok sevinirim,teşekkurler..
Dostum açtığın başlığada yazmıştım,burada da yazıyorum :) söylenenleri bi kenara at,eğer sen duyduğun sesten memnunsan olay orda bitmiştir.ki memnun olduğunu söylüyorsun,bence hala ''ıhlamurda emg nasıl olur'' sorusuna yanıt arama.sen yapmışsın ve memnunsun,demekki sana göre güzel oluyormuş,tadını çıkarta çıkarta çal işte be hocam ;)

plaROCK demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar,
Artık kesin olarak rg imin pickuplarını değiştirmeye karar verdim.
Öncelikler çaldığım tarzlar:Children of bodom,bullet for my valentine,iron maiden,joe satriani,john petrucci ve steve vai.
Biraz karışık metal çaldığım grubum var fakat enstürmental sevdiğimden dolayı çalıyorum her tarzı.
İstediğim olay simdiki pickuplarımda bulamadığım gain yırtıcılık ve harmoni yani enstrumenttallerde falan melodiyi belirten.
EMG kesinlikle istemiyorum seymour duncan ve dimarzio tercihimdir
bana neck-bridge tavsiyesi belirtirseniz sevinirim
bu arada blues ve jazz da çalıyorum yani her telden:D
GİTAR:IBANEZ RG320 FM
Saygılarımla,
plaROCK

arkadaşkar ibanez s 470 gitarım var hakkında heryerde cok güzel şeyler duyabileceğiniz bir gitar ama verdiği ses beni cıldırtıyor manyetikler cok hassas en ufak sesi bile alıyor ve buda inanılmaz bir gürültü yapıyor.
manyetiklerimi değiştirmek istiyorum
daha cok children of bodom ve metallica tarzı yani death ve thrash metal le ilgileniyorum
solo tonlarını iyi alabileceğim aynı zamanda rifleri canavar gibi olan manyetik önerirmisiniz.
şimdiden teşekkürler

manyetikleri neredeyse gitardan içine soktum :D
denemediğim şey kalmadı
Jack değiştirdim amfiyi değiştirdim efekt aleti kullanım ya aklınıza gelebilecek herşeyi denedim sonunda manyetiklerden kaynaklandığına inanmaya başladık
şimdi manyetik değiştirmek istiyorum ama acaba aynı sorunu yaşarmıyım

arnatuile demiş ki:
arkadaşkar ibanez s 470 gitarım var hakkında heryerde cok güzel şeyler duyabileceğiniz bir gitar ama verdiği ses beni cıldırtıyor manyetikler cok hassas en ufak sesi bile alıyor ve buda inanılmaz bir gürültü yapıyor.
manyetiklerimi değiştirmek istiyorum
daha cok children of bodom ve metallica tarzı yani death ve thrash metal le ilgileniyorum
solo tonlarını iyi alabileceğim aynı zamanda rifleri canavar gibi olan manyetik önerirmisiniz.
şimdiden teşekkürler

ne güzel abi cayır cayır harmonik alırsın işte :D aktif manyetik kullananlar ne yapsın :D bence sorun manyetikten kaynaklı gibi gözükmüyor.hele ibanez s470 gibi bir gitarın manyetiklerinin bu kadar çıldırtıcı olduğunu zannetmiyorum.ibanez firması genelde her yola gelebilecek manyetikler kullanır gitarlarında.

cıkmıyo be abi cıksa eyvallah dicem
ibanezin kendi manyetikleri
pedal yada prosessor kullandıgımda bile fark ediyo
arkadasımda aynı gitarın emg 81-85 manyetik takılı halde gitar canavar gibi benim gitar cok sönük kalıyor yanında
harmonik sesleri berbat solo atılmıyo
riff lerde sadece gürültü var neredeyse...

arnatuile gitarını setup'ından ve aldığı tonlardan memnun olduğun bir arkdaşının setupıyla dene.. eğer gitarında hala aynı sorun varsa ondan sonra manyetik değiştirmeyi düşün bence..

illa değiştireceksen ve CoB, Metallica tarzı bir şeyler çalmak istiyorsan emg almanı tavsiye ederim. Köprüye bir adet 85, sapa da 89 tavsiye ederim mesela :)

denedim :) pek bişey değişmedi
oyüzden istiyorum manyetik değiştirmeyi
ama herkesin yaptıgı gibi emg 81-85 set değilde biraz farklı birazda canlı olsun diye farklı bi manyetik istiyorum
Seymour Duncan tercihimdir
ama güzel olacaksa emg + seymour duncan da olabilir İlla set olmasına gerek yok
Tafsiyeleriniz nedir? :)

arkadaslar emg hz manyetiiğim var manyetiğin çerçevesi kırıldı. bende emg 81 almak istiyorum aldığımda manyetik çerçevesi de içinden çıkıyor mu çıkmıyıorsa bunların orjinalleri oluyor mu mesela emg 81 in çerçevesi diye mesela

Arkadaşlar elimde Custom Custom var.. Biraz daha sertleştirmek istiyorum.. Aradaşta Alnico 2 Pro var onu alabiliirm şuan.. Aph C.C dan yeterince sert midir? Başka ne önerirsiniz?

ya arkadaşlar bu manyetiklerin yükseklikleri nasıl ayarlıcaz. Bi kural varmı yada ölçüleri köprü manyetigi asagıda olursa sert dist., sap manyetigi asagıda olursa saglam clean varmı bu şekilde bi ölcütü kendime göre ayarladım ben ama çift hambucker lı gitarımı köprü manyetik asagıya, sap manyetigi yukarı cektim??? formül dogrumu acaba

köprü manyetiğini yukarı kaldırırsan kada keskin,daha tizli,ve dolayısı ile daha coşkulu bi drive alırsın.ama manyetiğin pasif manyetik ise beraberinde getireceği dip gürültüsünüde hesaplamak zorundasın malesef.sap manyetiğini de yukarı kaldırdığında çok daha fazla baslı bi ses almış olursun,aynı dip gürültü bundada yine söz konusu tabi.sapta güzel clean için (kendi görüşüm) manyetiği alçaltmak en iyisi.ama tondan götürüsüde olcaktır mutlaka.

bende gsa60 var onu elden cıkarıp malum param olmadıgı için grg170dx alıp 2 tane emg takmayı düşünüyorum sizce nasıl olur bu gitarın clean tonlarının iyi olmadıgını biliyorum zaten böle death metal doom metal yapmıyorum klasik metal yapıyorum gothic yapıyorum fikirlerinizi bekliyorum:)

Geri