Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

selam arkadaslar, bendeki manyetiklerden birinin miknatis cubugun arkadan gorulen kismindan bir parca kirilmis. hani miknatis bir yere carptiginda kabuk gibi ince bir parca kalkar ya oyle. butun daire degil de 1/4 daire kadar. bunun sesi tonu cok etkileyecek bir zarari olur mu? degistirmek gerekir mi? benzer bir durumda bilgi/tecrubesi olanlar vardir. sagolun

Arkadaşlar Bende ESP KH-202 var.Klavyeden şundan bundan çok memnunum fakat manyetikleri hiç sevmedim.Üstünde EMG-Hz Pasif manyetiklerden var.Ve ben emg 81 almak istiyorum.ama şöyle bir problem var.Ben bunu nerden bulacağım?Yani sormadığım yer kalmadı.Bi ara zuhal müzik getircekti.Oda yalan oldu.Her hafta uğruyorum bi değişiklik yoq.Hala getireceğiz lütfen bekleyin diyorlar.Yani bunu nerden bulabilirim.Yardımcı olursanız cok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler...

İstanbulda Oturuyorum...

emg manyetiklerin sıfırını ancak yurt dışından tedarik edersin! forumda hazır ikinci el satılıyorken kaçırma. ikinci elini bile bulamazsın kolay kolay.

kaldı ki emg gibi sağlam manyetiklerin ikinci elini gözü kapalı almanda sakınca yok bence. kullanan adam suyun içine soksa bişey olmaz. ancak çekiç darbesi gibi kasıtlı denemelerle canını yakar o manyetiklerin ya da yüksek voltaj filan verir :twisted: emg'lerin zırhı sağlamdır ;)

GIRNATA çok güzel yazmış yukarıda, EMG'ler tamamen izole manyetikler:
81.jpg
81bk.jpg

İçinin zarar görmesi çok zor, diğer manyetiklerin çoğusunda durum farklı. Zarar görmüş bir EMG kendisini belli eder. İkinci resimde gördüğün soketlere dikkat et. Zaten bunlar diğer manyetikler gibi kendinden kablolu değil.
Hazırda ikinci el bulmuşken kaçırma derim, gerçekten alıcıysan...

Abi ciddiyi alıcıyım.Yani para hazır.Yaz sonundan beri öle mal mal yatıyo para :) Hala zuhal müziğin keyfini bekliyoruz.Tamam eleman istanbulluysa bir konusayım.Çok sağolun...

Önemli değil, Zuhal Müzik'in ipiyle kuyuya inilmez, yılda birkaç kere manyetik geliyor, onda da gelen parti hemen bitiyor, peynir ekmek gibi satılıyor, kaç kişi manyetiksiz kaldı... İkinci el olanı dene, beğenmezsen bence tekrar ikinci el bekle, arada Zuhal'e de uğramayı unutma... Kolay gelsin...

tüneldeki zuhal müzik'e bundan belki 4 belki de 5 ay önce emg sormuştum. hala geliyorlar :LOL: ikinci el emg'lerde dikkat edilecek husus manyetiklerin durumundan çok manyetiklerle birlikte gelen elektronik devre aksamının (kablo, potanslar) durumudur. kablonun yıpranmamış olduğuna, potansların işlevini yerine getirdiğine emin olduktan sonra korkma; sorun yaşatmazlar. yakınlardaysan monte etmene de yardımcı olurum ;) aktif emg klubüne bekliyoruz :arrow:

Eywallah sağolasın :) Taksimde oturuyorum.Okulu 10 senede filan bitirecem galiba sırf bu yüzden.Belkide hiç bitmez :D
Şu an memleketteyim.Hatfaya gene dönüyorum istanbula.Gene soracam zuhale.Olmazssa son ihtimal internetten sipariş.Ama nedese çok korkuyorum o işlerden.Bide şu sitelerde kredi kartının numaralarını yazarken arada "Tire" filan vermek gerekiyormu? Yoksa hiç boşluksuz yazayımmı numarayı?

arkadaşlar bende usa fender strat var fakat manyetik gücü beni tatmin etmiyor.daha grunge ve etli tonlara ulaşmak için bir modifikasyon işe yarar mı yoksa satayımmı bu gitarı : (

abiler bir sorum olcak sizlere..Neck için üretilen humbackerları bridge'e monte edersek seste kayıpa yol açarmıyız??Örneğin seymour duncan jb sh4 neck manyetiği bridgede kullanırsak,aynısının bridge versiyonu manyetiğinden farkı olurmu?teşekkürler

arkadaşlar Cort m600 gitarimdan cok memnunum klavyesi şekli vsvs.. Fakat manyetikler istediğim sesi vermede yeterli değil.. Genel olarak high gain solo tonları almak istiyorum ve harmonikleri çok iyi alan bir manyetik olmalı, sololarda falan parlak bir sesi olmalı , mud oluyor sololarda ben ne türlü drive kullansam da şu anki manyetiklerle :evil: , ayrıca aktif manyetik de kullanmak istemiyorum bu yüzden emg tarzı birşeyler düşünmüyorum.. maximum 100 150 dolara nasıl bir kombinasyon elde edersem istediğim sese yaklaşırım sizce...? :? Buarada gitarım H-H.

Yardımlarınız içn şimdiden teşekkurler..

Seymour Duncan SH4 ler naturel ve yüksek gainle iyi sustain verirler. SH13 biraz daha sert ama EMG gibi değildirler. Di Marzio hakkında çok bilgim yok.

Seymour Duncan ya da DiMarzio marka manyetiklerden sert tonları olan ve sustain i iyi olan bridge ve neck trembucker`lar önerir misiniz? İleride single manyetiğimi de değiştireceğim uyumsuzluk yaratmasın istiyorum ve açıkçası emg kullanmak istemiyorum...

akdar demiş ki:
selam arkadaslar, bendeki manyetiklerden birinin miknatis cubugun arkadan gorulen kismindan bir parca kirilmis. hani miknatis bir yere carptiginda kabuk gibi ince bir parca kalkar ya oyle. butun daire degil de 1/4 daire kadar. bunun sesi tonu cok etkileyecek bir zarari olur mu? degistirmek gerekir mi? benzer bir durumda bilgi/tecrubesi olanlar vardir. sagolun

olmaz birşey değiştirmeye gerek yok

hack- demiş ki:
arkadaşlar bende usa fender strat var fakat manyetik gücü beni tatmin etmiyor.daha grunge ve etli tonlara ulaşmak için bir modifikasyon işe yarar mı yoksa satayımmı bu gitarı : (

satılırmı o gitar yav bence köprüye seymour duncan hot rails takıp dene belki aradığın o tarz birşeydir

tesekkur ederim, manyetikleri cok ucuza aldim (yeni) ve cok hos tonlari var, henuz fark edemedigim birsey olsaydi uzulurdum...

2.el de farkli 2-3 takim fender manyetikler buldum, degisik tonlar denemeye niyetliydim.. ama bunun tonu cok hosuma gitti (57/62 fender takim), isteyen de olursa denedikten sonra elden cikaracaklarim icin alim-satim'a ilan veririm zaten...

Sanırım bu soru için en uygun yer burası.

Arkadaş elektro gitara yeni başladı.Pek bir şey bilmiyor.Gitar 2.el bir ESP M-200 2-3 yıllık bir gitar (alalı 2 ay oldu)Şu an 5+1 sistemde çalıyor, amfisi yok.Gitarda Duncan Designed bir manyetik takılı.Tutturdu manyetikleri değiştircem EMG 81/85 alıcam diye ( bir kaç kişi demiş EMG taktınmı süper olur diye) benim fikrim amfiyi önce almasından yana sizce ne yapalım.

Geri