Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Uzun bir zaman kararsız kaldıktan sonra tekrar köprü manyetiğini değiştirmeye karar verdim.Çünkü biraz sert tonlara kaçınca hem ses zayıf kalıyor hem de ötme yapıyor..Dimarzio fast track veya seymour duncan hot rails düşünüyorum. Gitarım Fender Highway strat..Bu manyetik değişiminden sonra strat tonunun eskisi gibi parlak olmamasından korkuyorum o yüzden kararsız kaldım..Sonradan tekrar eski manyetiği takarsam eski tonu yakalama şansım var mı?

Merhaba.Cort G-254 gitarım var.

Sap: Maple (Akçaağaç)
Gövde: Ihlamur
Klavye-Tuşe: Maple
Manyetikler:
sap- Mighty Mite MMSB(S)
orta- Mighty Mite MMSB(S)
köprü- Dimarzio DP 212 Eric Johnson Signiture(H)

Daha güzel clean ton elde etmek istiyorum.Acaba texas special neck ve mid manyetik modifiyesi ile bu mümkün olur mu? Ya da önerebileceğiniz başka neck-mid (S-S) manyetik var mı? Teşekkürler

fasttrack tarzi single gorunumlu humbucklerimsi seyler nekadar yeterli....üstteki arkadasn sorusunu biraz daha genisletmek amaciyla ,,,

birde emg sa yada s ler var onlar single karakterli mi ?

dah onceki gitarımda koprude seymour duncan invader (sh 8 ) kullanıyordum benzer tonlar için yada heavy thrash için onerebileceginiz manyetik nedir?
birde sh8 i bu gitara takmam için manyetigin vida yerlerini torpuletsem yeterli olur mu

phanomania demiş ki:
dah onceki gitarımda koprude seymour duncan invader (sh 8 ) kullanıyordum benzer tonlar için yada heavy thrash için onerebileceginiz manyetik nedir?
birde sh8 i bu gitara takmam için manyetigin vida yerlerini torpuletsem yeterli olur mu
Heavy-thrash için köprüye emg 81 derim.Ama bildiğim kadarıyla aktif emgler en iyi verimi maun gövdeli gitarlarda veriyormuş.O bakımdan gitarının özellikleri de önemli.

Arkadaşlar öncelikle benim Ibanez RG320FM gitarım var.Manyetikler yetersiz kalmaya başladı gitarımın manyetik dizilimi H-H bridge e X2N gibi birşey düşünüyorum fakat necke iyi clean tonları alabileceğim ve orta derece de dist alabileceğim bir manyetik arıyorum seymour gibi bir şey sizin önerileriniz nedir?bana X2N hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim
saygılar plaROCK

acil yardım F1 :)

Sap Tipi: Wizard Prestige
Sap: 5 Parça Wizard Prestige
Gövde: Ihlamur ağacı
Fret: Jumbo fret
Klavye: Gülağacı
Pozisyon İşaretleri: Wedge sharktooth
Köprü: Edge proKöprü,bendeki degişmiştir jem serilerindekinden var
Sap Manyetiği: DiMarzio® IBZ
Orta Manyetik: DiMarzio® IBZ
Köprü Manyetiği: DiMarzio® IBZ
Donanım Rengi: CK

sizce bu özellikteki gitara hangi manyetikler gider trash - black - death metal için ama şöle legatoları pickleri gerçekten iyi yansıta bilecek bi manyetik arıyorum benim aklımda emg kerry king seti kfk 85/81 singel orta mayetigede emg sa modellerini düşünüyorum ekipmanım saglam amfim marshall jcm 2000 dsl 401 pedallarım e.h metal muff cry baby daha da var nese anlatabilmişimdir inşallah derdimi :) lütfen yarım edin :cry:

GHOST87666 demiş ki:
acil yardım F1 :)

Sap Tipi: Wizard Prestige
Sap: 5 Parça Wizard Prestige
Gövde: Ihlamur ağacı
Fret: Jumbo fret
Klavye: Gülağacı
Pozisyon İşaretleri: Wedge sharktooth
Köprü: Edge proKöprü,bendeki degişmiştir jem serilerindekinden var
Sap Manyetiği: DiMarzio® IBZ
Orta Manyetik: DiMarzio® IBZ
Köprü Manyetiği: DiMarzio® IBZ
Donanım Rengi: CK

sizce bu özellikteki gitara hangi manyetikler gider trash - black - death metal için ama şöle legatoları pickleri gerçekten iyi yansıta bilecek bi manyetik arıyorum benim aklımda emg kerry king seti kfk 85/81 singel orta mayetigede emg sa modellerini düşünüyorum ekipmanım saglam amfim marshall jcm 2000 dsl 401 pedallarım e.h metal muff cry baby daha da var nese anlatabilmişimdir inşallah derdimi :) lütfen yarım edin :cry:

yada emg 81 / 60 gene orta single manyetige emg sa olabilir yani hangisi uyar sizin vericeginiz önriler benim için önemli hangisiyle daha iyi verim alabilirim gitardan sizin önericeginiz manyetikler hangisidir şimdiden teşekkürler

cvp yokmu arkadaşlar acil lütfen
seymour duncan veyatta dimarzio hangilerini önerirsiniz şöle hayvan gibi dis elde edebilcegim bi manyetik ayrıca cleanlarıda iyi olmasını isterim
h-s-h diziliminde hangisi hangi pozisyonda olması gerektiginide yazarsanız gerçekten cok iyi olur şimdiden teşşlekkürler

GHOST87666 demiş ki:
seymour duncan veyatta dimarzio hangilerini önerirsiniz şöle hayvan gibi dis elde edebilcegim bi manyetik ayrıca cleanlarıda iyi olmasını isterim
h-s-h diziliminde hangisi hangi pozisyonda olması gerektiginide yazarsanız gerçekten cok iyi olur şimdiden teşşlekkürler
neckte dimarizo x2n bridgete paf pro önerebilirim.

halilpazarlama demiş ki:
GHOST87666 demiş ki:

şimdi x2n :S biraz kafam karıstı x2n köprü manyetigi degilmi cailligime verin ama öle biliyom pafpro da sapta olsa bu sefer x2n çıkışı yükse köprüden sapa gecerken seste fark edilir şekilde ses düşmezmi :S tekrar cvplarınız için teşekkürler

neverktulu demiş ki:
GHOST87666 demiş ki:
hayvan gibi dis elde edebilcegim bi manyetik ayrıca cleanlarıda iyi olmasını isterim
Şu an gitarımda emg 81-85 takılı ve daha önce dimarzio dp211-212 manyetiklerini kullandım.Emg'ler distortion,dimarziolar clean'de daha iyidir.
ya aslında benimde aklımda 81 85 varda cleanler iyi degil diye biliyorum acıkcası hiç kullanmadım ama arastırdıgım kadarıyla öleymiş gerçekten cleANler iyi degilmiş benim için celan ama distortion daha cok önemli oldugu için bi karar veriemiyorum Seymour Duncan TB4 JB nasıldır karsısına ne model bi duncan koysak güzel olur

GHOST87666 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
GHOST87666 demiş ki:

şimdi x2n :S biraz kafam karıstı x2n köprü manyetigi degilmi cailligime verin ama öle biliyom pafpro da sapta olsa bu sefer x2n çıkışı yükse köprüden sapa gecerken seste fark edilir şekilde ses düşmezmi :S tekrar cvplarınız için teşekkürler

ters yazmış arkadaş sanırım ;) heralde köprüde paff pro ve sapta x2n facia olur :)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
GHOST87666 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
GHOST87666 demiş ki:

banada öle gelio :D harbiden faciya olur herhalde :LOL:

ters yazmış arkadaş sanırım ;) heralde köprüde paff pro ve sapta x2n facia olur :)

yani niyeti haliyle köprüde x2n, sapta paf pro önermekmiş :)

birini hatırlattı değil mi bu manyetikler? :twisted: (Demir Demirkan tonu, kıyaslayabilirsin hocam aradığın tona göre işte) tabiki tonda çok fazla etken var bunlar en küçük detayları onlara göre ama, sertlik vs. açısından bir fikir verir

Geri