A.B.E.S. - Ankara

Bu arada yorumlar için çok teşekkürler her zaman bekleriz,beğendirebildiysek kendimizi ne mutlu :)

Ve sevgili medusa sizi gelmediğiniz için kınıyor ve haftaya kafaları koparmak uzere bekliyoruz efendim...

Selamlar, Cuma gecesi grubunuzu ilk defa izledim, gayet iyi çaldığınızı düşünüyorum özellikle gitarist baya iyiydi. Ayrıca şarkı seçiminiz de çok güzel ancak ortada belirgin bir vokal problemi var bana göre. Vokal yapan arkadaşın sesi hoş aslında ama "Herşeyi Yak"ı bile tam olarak söyliyemiyen bir kişi vokal olmamalıdır bence. (bu hafta için bi mazereti varsa bilemem :) ). Grubun önceden 5 kişi olduğunu ve vokal ayrılınca gitaristlerden birinin vokal yapmaya başladığını biliyorum ama bence kaliteli bir vokaliste ihtiyacınız var. Basçı da fena söylemiyo ve 2si beraber şu an için durumu idare ediyolar ancak iyi bir vokal grubun gerçek kimliğine bürünmesini sağlıycaktır bence. Şu açıdan şanslısınız ki acele etmenize gerek yok, şimdilik ciddi bi sorun deil, gerçekten iyi birini bulana kadar arama şansınız var. Ancak kaliteli bir vokal de olursa o zaman sahne performansınız baya bir yükselir.
Yine de herşeye rağmen kaliteli Numetal çaldığınız için teşekkür ederim :D NuMetal Forever :deli

selamlar,

shadyRR, güzel yorumun ve eleştirilerin için çok teşekkür ederim... grubun vokali olarak bişeyler yazmak istedim, kendimi savunma anlamında değil ama... öncelikle birçk eksiğim olduğunun ben de farkındayım ve bunları kapatmak için çalışıyorum, fakat eleştirinden anladığım kadarıyla daha çok çalışmam gerekiyor... senin de bahsettiğin üzere grup 5 kişiden 4 kişiye düşünce vokaller benim üzerime kaldı.. ama 5 kişiyken de playlistin yarısında ben vokal yapıyordum.. çift vokal gibiydik yani... daha sonra grup arkadaşlarım benim vokal yapmam konusunda ısrar ettiler ve ben de biraz istemeden de olsa bu işe bulaşmış oldum :p çok büyük bir sorumluluğum olduğunun farkındayım.. hem seyirciyle iletişimi kurmam hem de daha önce çok amatörce yaptığım bu işi kıvırmam gerekiyordu... son 5 ay içinde iletişim konusunda çok yol katettiğimi düşünüyorum... fakat vokal konusunda daha önümde çok yol var farkındayım...

"herşeyi yak" ile ilgili eleştirinde de yerden göğe kadar haklısın.. şarkıyı orjinal tonunda söylemekte zorlanıyorum... farklı bir tona denemeyi düşündük ama gitarlar pek izin vermedi buna :) yani çok alternatif bir tuning'e geçmek gerekti.. o da program arasında çok zaman kaybı anlamına geliyor... aslında pek keyifle çaldığımız bir parca da değil "kendini yak" çok yakında da çıkarıcaz playlistten (hatta bu hafta çıkarsak mı?? :twisted: ) sana katılmadığım tek nokta ""Herşeyi Yak"ı bile tam olarak söyliyemiyen bir kişi vokal olmamalıdır bence." kısmı... herşeyi tam olarak söyleyebilmek zorunda olduğumu sanmıyorum... fakat haklı buluyorum yine de... tam olarak söyleyemediğim bir şarkıyı playlistte bulundurmamalıyız :) bunun yanında pek mazeret olarak kabul edilmemesi gerekse bile söylemeden geçemeyeceğim bir monitör problemi var ki anlatsam sayfalar sürer :) neyse.... ;)

numetal konusunda da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz... çaldığımız parçaların (herşeyi yak hariç) hepsini çok severek çalıyoruz ve bu da performansımıza ve sahnemize yansıyor... seyirciden gelen elektrikle birleşince bunlar program bitiminde kimsenin kolunu kaldıracak hali kalmıyor grupta :) neyse biraz fazla uzadı galiba... tekrar eleştirin için teşekkür ederim kendi adıma... tekrar görüşmek üzere...

çok teşekkür ederim kendi adıma sevgili ShadyRR yorumun için, ayrıca çok da güzel bi eleştiri yazmışsın bi teşekkür de onun için..hatalarımızı düzeltebilmek için farketmek gerekiyo önce,bu şekilde yapılan eleştiriler de çok faydalı oluyo bu yüzden...
misal bi daha herşeyi yak çalmayız heralde artık :p euheuhe nası bi hata düzeltmekse bu da..ama gerçekten anılın da dediği gibi sevdiğimiz parçaları çalmak performansımızı artırıyor bence de..ve her geçen gün daha çok çalmayı sevdiğimiz parçalar ekliyoruz :) bu hafta da 1-2 sürpriz var gibi...

gecen hafta keşfettik sizi 2 haftadır gelioz bırakamadık, haftaya gelemiicez die şimdiden üzüldük keşke baska bi yerde daa cıksanısda bisde gelsek... neese bu gecede çoook eglendik alla sizden razı gele :)

Selamlar umarım siz de en az benim kadar eylenmissinizdir. Muhteşem jestiniz için cok teşekür ederim ama annem evde yalnız olduğundan program bitmeden kalkmak zorunda kaldım, ve jestinizi duyunca keşke daha 10 dakika kalsaymısım diye pişman oldum dogrusu ;) . Bu arada cidden dinlemeyeli baya ilerlemişsiniz ozellikle Ekrem inanılmazdı :D Batunun da şarkı söylediğini ilk defa duydum hiç fena diildi doğrusu, tahmin etmezdim :eek: .. Anila diyecek yok zaten 8) (bu adam sahneye yakısıyo) bu arada ufaklık senin fotokopin (demekki kız olsaymıssın ortalığı toz duman edermişsin)
Kendinize çok iyi bakın ve tam gaz devam:)

vala agrılar sızılar icinde dinlemeden edemedim son 1 saate yetişebilsemde valla cok kızdım kendime aaaaaaah ah Serkan bu hallere düşücek adammıyız biz ühühühüh
ekRAM cim eet performansın benimde gözüme çarptı
bide tuvalette batunu basları manyak duyuluyo az daha paçama işiyodum
çok kral grupsunuz lan haftaya 8 de garajdayım anasını satim
aynı zamanda çok kral arkadaşsınız
sevgi ve saygılar

Dun guzel bi program oldu :) gelen herkese teşekürler...

Sevgili ''İpeeeek'' bu hafta olmaz,bi sonraki hafta olur :). Her zaman bekleriz...

Sevgili ''Allura'' En sonunda gelebildiğine çok sevindik :) .Keşke biraz daha kalabilseydin aynı sahnede tekrar ''Voltron'' olucaktık bi sureliğine.

Perfomans konusuna gelince sen ilk studyolarda ki halimi çok iyi hatırlıyosundur :D...Bi şeyler yapmaya çalışıoruz işte.Grup olarak herkes kendine ve gruba bişeyler eklemeye çalışıyor...

Tekrardan sana herşey için çok teşekkürler seni seviyoruz

Sevgili ''Maresalx'' (lan bu çok resmi oldu be :) )

Abi aman diğim bizim programlarda senin başına gelmeyen kalmadı geçen haftada burundan olcaktın :) Dikkat et kendine Cancım...

Bu arada paçana işemen hala olası bi durum.Batu biraz tel katili olduğu için arada benimde iç organlarımı titretiyor walla :D

Son olarak gelen,dinleyen,beğenen,beğenmiyen herkese teşekkürler...

Sevgiler&Saygılar

ahh can aaahhh...bana yanlız çığırttın lambaya püf de'yi..nese dur daha çok söyleriz bu seferlik affediyom :p sen bi kendine gel de gerisi mühim diil

sevgili ipeeeeek, başka biyerde daha çıkma imkanımız yok şimdilik malesef..ama her cuma garage'dayız, bu cuma olmaz haftaya olur ama di mi :)

zöhre seni de görmek güzeldi,saol yorulmların için..

güzel bi cuma gecesini daha geride bıraktık arkadaşlar..biz herzamanki gibi yine çok eğlendik..gelen dinleyen herkese teşekkürler haftaya bekliyoruz :)

ya arkadaslar bişi sorcam bi ara sizle garage da cıkan zıwana die bi grup vardı noldu ??? cok begenmiştik sizlede ii gidioodu ara sıcak misali ama su an millet ac mı kalıoo sızemı abanıoo anlamadım neyse bilgilendirirseniz sevinrm başarılar saygılar

spider_in_mud demiş ki:
ya arkadaslar bişi sorcam bi ara sizle garage da cıkan zıwana die bi grup vardı noldu ??? cok begenmiştik sizlede ii gidioodu ara sıcak misali ama su an millet ac mı kalıoo sızemı abanıoo anlamadım neyse bilgilendirirseniz sevinrm başarılar saygılar
Egede sular ısınıyor sevgili seyirciler !!! :twisted: :p

İyi dileklerin için çok teşekürler...

Bizdende Redhanded'a sevgiler ve Başarılar.Umarım bizde birgün sizi dinleyebiliriz,ama program saatlerimiz çakışıyor sanırsam...

Sevgiler&Saygılar

iki haftada bu kadar mı bağımlılık yapar bi grup... sahne performansınız çok güzel playlist harika... daha önce dinlemek isteyip de dinleyemedim şarkıları çalıyorsunuz çok mutlu ciddi anlamda kopuyorum hatta mesela geçen haftanın son bölümünü hatırlamıyorum :))) muhteşemsiniz tek kelimeyle... ayrıca çok da şirinsiniz :))))

bu hafta biz gelemicektik işte siz de çıkmayacakmışsınızz :) üzüldüm desem yalan olur :) çok bencilim :D sizi de her yerde bulurum ve her yerde takip ederim benden kaçmaazzz ;)

hımmm eet yakısıklıdır bizim cocuklarımız aplası sıpalar cokta sirinler :) ama işte bole arada bi gıcık oluoolar ki aman diim benim onları dınlııcek en uygun zamanımda onlar cıkmıoolar ....
ANIL . BATU. EKREM . SERKAN KÜSTÜÜÜM SİZE.. :p :p
napıcam ben izinde bosa gitti

Geri