Duyulmadık,bilinmedik filmler

(Her ne kadar benim icin duyulmadik filmler kategorisindense kult filmler kategorisine girmesi gerekiyorsa da...) Evil dead muthistir tabi yawww.... Bruce Campbell muthis oynar uc filmde de... hele ikinci filmde kendi eliyle kapistigi sahnede harikadir... ne zaman izlesem yerlere yatarim...
Ayrica bi sahne vardir ki:
Zombi kadin: I'll swallow your soul! I'll swallow your soul! I'll swallow your soul!
Ash kadinin kafasina shotgun dayar ve...
Swallow this! Bloffff!!!

Of gaza geldim izleyecem ben filmi yine... :D

Evil dead gerçekten müthiştir. Yani şimdi bile korkutabilirir adamı .İkinci filme gelince değişik bir karışımdı ve gayet başarılıydı bence her ne kadar ilk filim kadar olmasada son filme gelince army of the darkness dı sanırım yani hani ikinci filmde komediye hafif bi geçiş yapmıştı bunda ise öyle bir uçmuşki acayip değişik bir komedi izliyor hale geliyorsunuz ama ne yazikki ben korku öğelerinin nerdeyse tamamen yok olmasından çok rahatsız olmuştum.Neyse korku filmi demişken an american werewolf in london(divx) pultrogeist(divx) de iyi seçimlerdir bence.

Burdaki film trafiğine yetişmek mümkün değil,dikkat edinde kaza olmasın :D
Geçenlerde Trt-2 de izlediğim bu filmi yazmak zorundayım(niye ise :roll: )
2000 yapımı "Mutlu Rastlantılar" adlı filmin konusu bilim-kurgu,psiko,komedi ve romantizm arasında gidiyor,hakketten ilginç bir film. Ortada gelecekten günümüze kaçtığını söyleyen bir adam var ama,deli mi veya rol mu yapıyor kestiremiyorsunuz.Görürseniz sakın kaçırmayın...
http://www.imdb.com/title/tt0208196

Trt1 de iki sene önce falan izlediğim bir filmi tavsiye etmek istiyorum.

"The War At Home" 1996

Oyuncular: Emilio Estevez, Martin Sheen, Kathy Bates.

Vietnam savaşından yeni dönen bir gencin harap olan psikolojisini ve ailesiyle -özellikle de babası- ile olan ilişkisini yansıtan bir film.

Çok dokunaklı, ben şahsen çok etkilendim...

Zelenhgorm demiş ki:
Trt1 de iki sene önce falan izlediğim bir filmi tavsiye etmek istiyorum.

"The War At Home" 1996

Oyuncular: Emilio Estevez, Martin Sheen, Kathy Bates.

Vietnam savaşından yeni dönen bir gencin harap olan psikolojisini ve ailesiyle -özellikle de babası- ile olan ilişkisini yansıtan bir film.

Çok dokunaklı, ben şahsen çok etkilendim...

Ahanda ben sanırım bu filmi biliyorum. Muhteşemdir. Bu şey değil miydi, hani çocuk sonunda babayı vurmak için tetiği çekiyordu, silah boştu... Vietnamlıları da hatta babasını görüp durduğu için vurmuştu..?

günahkar rahibeler sanırım magdalene sisters dı orjinal adı gerçekten cok basarılıydı bence yine aynı tarz El Crimen Del Padre Amaro(rahibin günahı diye çevrilmiştir sanırım) de baya iyi bir filmdi tavsiye edilir

Herkes tarafından izlenmiş olma ihtimali bulunmakla birlikte ben de aklıma gelen birkaç filmi yazayım:

Brazil: 1985 yapımı oldukça ilginç süper bir bilimkurgu filmi. Geçenlerde cnbc-e de verdi.

1984: Belki kitabı kadar iyi olmayan ama yine de etkileyici diyebileceğim Orwell’in kitabından uyarlama, ayrıca Brazil’le de benzerlikler taşıyan sert sahneleri olan bir film.

Los Lunes Al Sol: (Güneşli Pazartesiler): Yeni bir film sayılır. 2002 filan. 2003 müydü yoksa. Neyse. İspanya’dan iyi bir drama. Ödülleri filan da var. Mutlaka izlenmeli bence.

Dr.Strangelove: Kubrick diyince ilk akla gelen filmlerden olduğunu sanmıyorum ama bence en iyilerinden. Türüne savaş mı desem kara-mizah mı bilemiyorum doğrusu. Diyaloglar nefis. Yılın 1964 olduğunu da unutmamak lazım.

Amarcord: 70’li yıllardan cesur diyebileceğimiz bir Fellini filmi. Genelinde ve neredeyse tamamında cinselliği çağrıştıran temaları olsa da özü göründüğünden daha farklı olan simgesel anlatımlı bir film.

The great dictator ve Goldrausch: Komediyi pek sevmeyen birisi olsam da oldukça eskilerden bu Chaplin filmleri bir harika gerçekten. Diktatör'ü geçenlerde TRT-2 vermişti.

Blood Simple: Coen sevenler bilir mutlaka. Kesin izleyin.

Midnight Cowboy: Dustin Hoffman ve Jon Voight. Oldukça iyi bir film. Çarpıcı bir sonu var.

Stalker: Bir Andrei Tarkovsky filmi. Yıl 1979 vs.

Bu kadar.

purple_rain demiş ki:
poisongirll demiş ki:
Günahkar Rahibeler diye bi film wardı o da güzelldi izleyen var mı?
magdelene sisters...sinir bozucu bir film...
bence çok iyi bir filmdi.belki sen konusu açısından rahatsızı olmuşsundur ama sinema zaten insanı huzursuz etmeli ve daha duyarlı kılmalıdır.ben çok beğendim filmi.ama sonu biraz basit olmuş onuın dışında film çok iyi.bir de bu olayların yaşanmış olması insanın özünde ne kadar ilkel olduğunu gösteriyor.

"Mackingbird don`t sing" diye bir film vardi. Bir kizin basina gelen gercek bir hikayeyi anlatiyordu. Kizi dogduktan sonra babasi bodruma haps etmisti...12 yasina kadar sonunda annesi dayanamadi kizi kacirdi ve hastaneye vermisti..kiz hic insanlarla baglantiya gecmedigi icin konusamiyordu..bir pisikoloji ögrencisi ona konusmayi ögretiyor fln..ama sonuc olarak kiz bir kac kelimeden haric fazla birsey konusamiyor..
Bu kizin sayesinde arastirmacilar 12 yasina kadar bir cocugun konusmayi ögrenmedigi taktirde asla konusamicaninin kanatine varmisti...
Bence etkileyici bir filmdi

Birde head in the clouds diye bir film vardi. Ikinci dünya savasinda ve ispanya savasinda oynayan bir film.Öyle etkileyici bir film degil ama iyi iste..fazla tanilmaz.

roman polanski nin 196? larda çektiği "the tenant" (kiracı) da yönetmenin en iyi filmlerinden biri.tabii bu filmde kendi oyunculuğu da gayet iyi.

Birçok film dükkanında aradım ama bulamadım, o nedenle de duyulmadık kategorisine sokmak doğru olacaktır.
"Olağan Şüpheliler" başrolünde Kevin Spacey'in oynadığı muhteşem bir film. Oldum olası konusu alışılmışın dışında, her an her türlü sürprizin (sürpriz derken "böh" yapan korku filmleri gibi değil) olabileceği filmleri severim. Olağan Şüpheliler bu bağlamda kesinlikle tapacağım bir film. Ana karakter olan Türk mafya KayserSoze hasta bir karakter.

deerrudolf demiş ki:
Birçok film dükkanında aradım ama bulamadım, o nedenle de duyulmadık kategorisine sokmak doğru olacaktır.
"Olağan Şüpheliler" başrolünde Kevin Spacey'in oynadığı muhteşem bir film. Oldum olası konusu alışılmışın dışında, her an her türlü sürprizin (sürpriz derken "böh" yapan korku filmleri gibi değil) olabileceği filmleri severim. Olağan Şüpheliler bu bağlamda kesinlikle tapacağım bir film. Ana karakter olan Türk mafya KayserSoze hasta bir karakter.

Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees I mean. That was good. This is shit but, hey, I'm in a police station. 8)

Evet, gerçekten olağanüstü bir yapımdı. Hatta Tarantino'ydu, kıldı yündü bir yana bırakacak olursak '90ların en iyi filmidir bence. Aslında bilinen bir film ama dediğin gibi DVD'si yok ya da o dükkanlara bu filmi sorduğunda, "Maykıl Dudikof'un filmi yeni geldi ondan vereyim mi ağbey?" şeklinde cevaplar alıyor olabilirsin. 2-3 sene kadar önce POSTA gazetesi bu filmin VCD'sini vermişti de eşşeklik edip almamıştım. Siz eşşek olmayın... Gördüğünüz yerde atlayın arkadaşlar. :)

Benim bahsetmek istediğim film, 1-2 sene kadar önce Cnbc-e'de (Tuttuğu altın olsun şu kanalın, allah rızklarını arttırsın.) izleyip de inanılmaz derecede etkilendiğim, 1989 yapımı A Dry White Season. Yönetmen Afrika asıllı bir Fransız: Euzhan Palcy Medeniyetin beşiği, demokrasinin anavatanı (aslında doğrudur da, karıştırmayalım orayı.) dediğimiz İngiltere gibi bir memleketin hükümetinin zamanında Güney Afrika'da ne haltlar yediğini bir bir anlatıyor film. İzlediğimde 1 hafta etkisinden kurtulamamıştım, epey de duygu yüklü bir film. İzlememin sebebi, konuk oyuncu olarak Marlon Brando'nun kadroda bulunuyor olmasıydı. (Performansı da yine her zamanki gibi muhteşemdi "Baba"nın.) Ancak izledikten sonra kafamda başka şeyler canlandı, bu yüzden çok tuttum eseri. Soykırım, insan hakları ihlali gibi konuların üzerinde duruluyor olması, filmi izlemeye değer kılıyor. Bulursanız, kaçırmayın derim. :)

http://www.imdb.com/title/tt0097243/

Jawbreaker demiş ki:
Aslında bilinen bir film ama dediğin gibi DVD'si yok ya da o dükkanlara bu filmi sorduğunda, "Maykıl Dudikof'un filmi yeni geldi ondan vereyim mi ağbey?" şeklinde cevaplar alıyor olabilirsin.

Maykıl Dudikof yine iyiymiş. Ben sorduğumda "Onu bilmiyorum da Tom Kuruz'un Mişin İmposıbıl var abi. Ondan vereyim." diyen oldu.

Cabinet of Doctor Caligari..
2046..
Les Triplettes de Belleville..
The Book of Stars..
Vénus Beauté..
Jacob's Ladder..
Yentl..
Prozak Nation..
Velvet Goldmine..

AntiFa demiş ki:
"Mackingbird don`t sing" diye bir film vardi. Bir kizin basina gelen gercek bir hikayeyi anlatiyordu. Kizi dogduktan sonra babasi bodruma haps etmisti...12 yasina kadar sonunda annesi dayanamadi kizi kacirdi ve hastaneye vermisti..kiz hic insanlarla baglantiya gecmedigi icin konusamiyordu..bir pisikoloji ögrencisi ona konusmayi ögretiyor fln..ama sonuc olarak kiz bir kac kelimeden haric fazla birsey konusamiyor..
Bu kizin sayesinde arastirmacilar 12 yasina kadar bir cocugun konusmayi ögrenmedigi taktirde asla konusamicaninin kanatine varmisti...
Bence etkileyici bir filmdi

Acaba bu filmi nasıl bulacağız ?

Bu başlıkta yazılan tüm filmleri adresleri ile beraber arşiv yaptım,isteyen buradan filmlerin ayrıntılarına bakabilir.Aslında hepsi türkçe olsun isterdim ama geniş bir film arşiv sitesi bulamadım.Bulduğum en iyi diyebileceğim siteler şunlar:
www.beyazperde.com
www.imdb.com (yabancı)
www.4x10.com (türk sineması arşivi )
www.filmkolik.com
www.sinemam.net
Eğer daha iyi siteler bulursanız buraya yazın,iyi olur.Birde eğer arşivde bir hata,eksiklik vs. varsa bana ö.m. atabilirsiniz,ben gerekli düzeltmeleri yaparım.

Geri