Eflatun

ya evet purevolume sitesi arada zortluyor.başka bir yere koycaz galiba şarkıları (zaten yeni düzenlemede var onlarıda koycaz)ama o zmana kadar dinlenmesi ve indirilmesi için bilgisayarla içli dışlı sevgili bateristimiz Tolga nın yeni bir link vermesi için dua edelim :roll:

ee hiç haber yokmu arkadaşlar konserlerden filan :?: kadınlar şarkısının yeni hali de güzel olmuş bu arada eski hali tabii ayrıda bu da güzel olmuş ;) konseri haberi bekliyorum sizden artık ona göre yani herkese bahsettim millet sizi izlemek için benden haber bekliyor :LOL: .başarılar... ;)

ya ne yazık ki şu anda kesinleşmiş bir konser haberi veremiyoruz ki malum üni. öğrencisiyiz final dönemi fln.. bir de bu aralar yeni kayıtlar düşünüyoruz o yüzden konser için biraz daha bekletebiliriz :cry: Ama bizi yakında bir ankara kanalında ( ismini daha vermiyorum :)) görebilirsin haberin olsun..

selamlar herkese, bilhassa tolga kardişe,

yav arkadaşlar bence kadınlar 2nin altyapısı gayet orijinal olmuş, ama ben bir türlü vokallerle bağdaştıramadım, bir kere akorları tutmuyor. Kadınlar şarkısının orijinal hali gayet doyurucu ve oturaklı bir kompozisyondu bence, bütün sadeliğiyle....

bide sen ve ben üzerinde daha çok durulması gereken bir çalışma, vokaller gayet kaliteli ve fakat biraz daha ilgiyi özeni hakediyor.

total toplamda bence son derece umut verici bir grup Eflatun, başarılar

yakında görüşmek üzere.......

Düşüncelerin ve yazdıların için teşekkürler ... KADINLAR konusuna gelince :arrow: Aslında şarkı bir kere kaydedildi ve bitti ( 1. halin düzenlemelerini SEKSENDÖRT yaptı bizde çok beğendik tabii .ve öyle kaldı ) sonra şarkının bizim çaldığımız haliyle birde kaydedlim dedik(çünkü bir soryn çıktı tabii bu arada şarkyla ilgili) yani EFLATUN düzelemesiyle kaydedilsin istedik ve de öyle kaydedildi ama biz İSTANBULA a geleceğimiz için SEKSENDÖRT te o sıra kendi kayıtlarını yaptığı için" ki bu arada bir amatör grubun daha demosunu hazırlıyorlardı" çok fazla vokaller üzerinde durulmadı yani öylesine FATİH şarkıyı söyledi ve onlarda kaydetti .(hatta toplam 3 kere söyledi şarkıyı )
Yani bu yeni düzenleme "AMAN ŞÖYLE GÜZEL OLSUN AMA BÖYLE OLSUN "diye değil sadece birden yapılmış , normalde anlaştığımız şarkı sayısının üstüne çıkılarak tamamen OKAN ve TUNA nın iyi niyeyitle kaydedilmiş (ki yapmak zorunda değillerdi) bir düzenleme .Akor tutmama olayını anlamadım :?: ama neyse sen tutmuyor diyosan öyle olsun ;)
Şarkı hakkındaki yorumların bizim için çok değerli güzel yorumların için tekrar teşekkürler
Kendine çok iyi bak ...

bassam demiş ki:

yav arkadaşlar bence kadınlar 2nin altyapısı gayet orijinal olmuş, ama ben bir türlü vokallerle bağdaştıramadım, bir kere akorları tutmuyor. Kadınlar şarkısının orijinal hali gayet doyurucu ve oturaklı bir kompozisyondu bence, bütün sadeliğiyle....

bide sen ve ben üzerinde daha çok durulması gereken bir çalışma, vokaller gayet kaliteli ve fakat biraz daha ilgiyi özeni hakediyor.

"kadınlar" şarkısı için haklı olabilirsin ama bence" sen nerde ben nerde "(şarkının asıl adı bu herhalde çünkü purevolumede böyle yazıyor ) bence bu kompozisyonda oturmuş bence vokalin sesi böyle şarkılarda belli olur ve böyle tek piyanoyla kayıt yapmak her grubun harcı değildir (amatör demiyorum sadece ) eğer bol enstrümanlaı bir çalışma olsaydı bir şekilde onlar ön plana alınır ve vokal kapanır yada vokaller 5 kere söyletilir r üstüste koyulurdu filan hepimiz biliyoruz bu hileleri :LOL:
ama tek piyano ve tek vokal iddalı ve sade .tabii kim biliyor bunu belki 2000 kişi belki 3000 kişi :cry:
birde
Bence EFLATUN da şeytan tüyü var çünkü toplasanınz ben 5 konserlerini bile görmedim ama gayette iyi tanınmaktalar nasıl oluuyor bu konuda hiçbir fikrim yok :roll:
Tamam iyisiniz o konuda tamamım ama iyi olupta hiçkimse tarafından bilinmeyen birsürü grup varken sizin nasıl bu kadara çok bileniiz oluyor vede bilen herkes böyle "AAAAA ŞU HİÇBİR KONSRE ÇIKMAYAN GRUP "diye sanki bir efsaneymiş gibi bahsediyor anlamıyorum

bassam demiş ki:

"kadınlar" şarkısı için haklı olabilirsin ama bence" sen nerde ben nerde "(şarkının asıl adı bu herhalde çünkü purevolumede böyle yazıyor ) bence bu kompozisyonda oturmuş bence vokalin sesi böyle şarkılarda belli olur ve böyle tek piyanoyla kayıt yapmak her grubun harcı değildir (amatör demiyorum sadece ) eğer bol enstrümanlaı bir çalışma olsaydı bir şekilde onlar ön plana alınır ve vokal kapanır yada vokaller 5 kere söyletilir r üstüste koyulurdu filan hepimiz biliyoruz bu hileleri :LOL:
ama tek piyano ve tek vokal iddalı ve sade .tabii kim biliyor bunu belki 2000 kişi belki 3000 kişi :cry:
birde
Bence EFLATUN da şeytan tüyü var çünkü toplasanınz ben 5 konserlerini bile görmedim ama gayette iyi tanınmaktalar nasıl oluuyor bu konuda hiçbir fikrim yok :roll:
Tamam iyisiniz o konuda tamamım ama iyi olupta hiçkimse tarafından bilinmeyen birsürü grup varken sizin nasıl bu kadara çok bileniiz oluyor vede bilen herkes böyle "AAAAA ŞU HİÇBİR KONSRE ÇIKMAYAN GRUP "diye sanki bir efsaneymiş gibi bahsediyor anlamıyorum

ahahaa hadi ya iyiymiş valla buda ben sevdim kadınalrın yeni halini sen nerde ben nerde bir bayan vokalle söylense daha iyi mi olurdu ?? galiba aman güzel işte deşmeyin fazla sonuçta demo .albümü bekleyelim bence .

bir arkadaş hep bahsederdi sizin bir şarkıdan dinlemek nasip oldu sonunda demonuzu.yani ne diyim çooook fazlaca güzel şarkılarınınz yani bir amatör grubun sahip olamayacağı kadar güzel.(özellkile durma zmanı değil uçuruyor çok dinleyince ;)
yani anladığım kadarıyla albüm çıkacaktır yakında başarılar dilerim hepinize ;)

Şimdi o zaman ben biraz bilgi veriyim :LOL: grubun basisti ÇAÐLAR Tribal Enfeksiyon grubunda gitar çalmaya devam etmekle birlikte EFLATUN da artık olmayacak .
exe grubunun garip dağılışından sonra eski exe basisti SAMET büyük ihtimelle EFLATUN da bas çalacak artık (hoş geldi sefa geldi ;) )
Sonra yeni şarkıların kayıtlarına başladık . (güzel olacağa benziyolar :LOL: .atcaz sepete ...
Son olarakta yakında çıkacak bir toplama albümde EFLATUN dan da bir şarkı olması kuvvetle muhtemel.(14 grup 14 şarkı gibi bir proje ve içinde birsürü birsürü tarz var(mış) albüm kaç basılır nerelerde satılır bilinmemekte :roll:
Bakalım görelim saygı sevgi ...

teheeey benim ismim geçmiş burada, meraba arkadaşlar, bakalım bundan sonra bir terslik çıkmassa EFLATUN la beraber çalıyoruz.....

Öncelikle Çağlar kardeşe çok selam, umarım gruba ve bana karşı bir kırgınlığın yoktur.

en kısa zamanda görüşmek üzere, ben dönüp sepete gidecek şarkının kayıtlarını yapayım bari:)

yuman demiş ki:
bir arkadaş hep bahsederdi sizin bir şarkıdan dinlemek nasip oldu sonunda demonuzu.yani ne diyim çooook fazlaca güzel şarkılarınınz yani bir amatör grubun sahip olamayacağı kadar güzel.(özellkile durma zmanı değil uçuruyor çok dinleyince ;)
yani anladığım kadarıyla albüm çıkacaktır yakında başarılar dilerim hepinize ;)

benimde içimemi doğdu ne albüm çıkacaktır yakında dedim albüm haberi geldi :LOL:
tabii ben sadece size ait bir albüm demiştim ama :roll: ;)

bu arada şarkıalrın indirilmesine niye izin veriyosunuz ki anlamadım .tamam bend eindirdim ama albüm çıksada alırım yani ama indirlimesine izin vermek çok iyi bir fikir değil gibi geldi bana ama yazık olmasın şarkılara anlamında dedim. :?
neyse başarılar...

Geri