Solo çalımı için hangi pena

Monster_YGT demiş ki:
ya ben jazz 3 leri küçük olduğu için sevmiyorum büyüğünü almaya gittim yokmuş ibanez aldım bende ! bilmiyorum ya pena işte :D

Bende vardı büyüğü 2 doğum günümdede gitarist bir arkadaşım hediye etmişti. Nerden buluyordu bilmiyorum :D Bir ara msnden sorayım. Ama artık o penayı kullanmayalı uzun zaman oldu sanırım bundan sonrada kullanmam.

ben 0.35 kullanıyodum ilk başlarda sonra sololarda tuşe sorunu sezdim hızlanınca bazı sesler arada gümbürtüyte gidiyordu sonra bu durumdan kıllanıp 1.00 lik kullanmaya başladım bununlada rifflerde zorlandım

sonuç olarak;
soloda kalın,rifflerde ince pena :D

ErenimooO demiş ki:
ben 0.35 kullanıyodum ilk başlarda sonra sololarda tuşe sorunu sezdim hızlanınca bazı sesler arada gümbürtüyte gidiyordu sonra bu durumdan kıllanıp 1.00 lik kullanmaya başladım bununlada rifflerde zorlandım

sonuç olarak;
soloda kalın,rifflerde ince pena :D

İşte ortası 1 mm ile 1.5 mm arası en ideali :D 1 mm kullanıyorum şuan nedense 2 mm eski penama göre rifflerde daha rahatım :) Tabi tahminimce ben onu 1.5 mm filan çıkarırım yakında öylede kalır.

Pirinç ve titanyum pena kullanıyorum. bzen granit te süper oluyor. Amerikada ve Brezilya da satıyorlar, Türkiyede yok. İnternetten sipariş veriyorum. Metal penanın metal tellere çarpması harika oluyor.

1mm olandan vazgeçtim penanın burgulu tellerde sürtme sesi çok fazla çıkıyor. 2mm biraz daha kasıyor ama ses çok daha iyi geliyor.

Jazz III gercekten heycan verici bir pena çalarken :) Başka pena kullanamıyorsun sonra, ama metal pena da denemek istiyorum cidden, nasıl temin edebiliriz "Atalay" yurt dısı olanagımız yoksa?

Jazz III acilen tekrar temin etmem gerekiyor. Bende çok memnundum o penadan ama kullanmayalı 1 yıl oldu. Benim şöyle bir problemim var penayı fazlamı çapraz tutuyorum bilmiyorum ama ince penalarda mi ve la tellerinde palm mute yaptığımda alternate pickinglerde penanın tele sürtme sesi çıkıyor. Şu an kullandığım 2mm penada bu sorun yok. Jazz III kullandığımda da yoktu. Bu yüzden o penadan getirtecem tekrardan. Ve sanırım benim kullandığım XL idi.

jazz III güzel penadır özellikle küçük olanlar (üzerlerinde xl veya boyutla ilgili birşey yazmıyor) çalarken elinde sanki pena yokmuş hissi vermesi çok rahat hissettiriyor beni. kliması bozuk stüdyolarda ter içinde kaldığın zamanlarda elinden kaymamasıda bir başka güzellik :D

Atalay demiş ki:
Pirinç ve titanyum pena kullanıyorum. bzen granit te süper oluyor. Amerikada ve Brezilya da satıyorlar, Türkiyede yok. İnternetten sipariş veriyorum. Metal penanın metal tellere çarpması harika oluyor.

Siparişlerinizin maliyeti ne oluyor öğrenebilirmiyim

Titanyum penaların yarattığı aşıntı plastikten fazlamı oluyor birde:S

abi duyumlarla iş yap tabiki , ama sağdan soldan gelen duyumlarla değil.amfiden/gitardan gelen duyumlarla.küçük penayla rahatmısın,istediğin tonu alıyormusun,problem bu.bırak başkaları için ölü ton olsun o.eğer sen memnunsan boşver bu gereksiz duyumları ;)

slaughter_semih demiş ki:
arkadşlar bnmde birsorum olacak,bn jazzIII kullanmaktaydm ve bitakım yerlerde küçük pena tuşeyi öldürür diye duydm ve steve vai kullanmaktaym şu an,duyumum doğru mu?
Andy Timmons ve Eric Johnson da kullanır Jazz ııı abi . Dedigin gibi şeyin olması zor.

bunları konuşmak çok saçma abi herkesin belli bi alışkanlığı var. mesela ben 2 yıldır aynı penayı kullanıyorum. penanın halini görmelisiniz hertarafı eridi yamuk yumuk bişey. ama ben çok rahat ediyorum o pena ile. sonuçta en iyi pena alışkın olduğun penadır

Eskimiş penalarda ritmler bile zorluyor.

Solo için vazgeçilmezim, küçük Jazz III idi ama ritmler ve soloda tam uyum için Jazz III XL kullanıyordum gayet sağlam.

Onun dışında Ibanez'in Offspring penası ve pembe Steve Vai penası da şaheser gibi sololarda. Hatta Jazz III'ten daha verimli.

Tonda biraz farkediyor, bilmeme bana mı öyle geliyor ama, Jazz III daha toplu daha yuvarlak sound veriyorken, Ibanez daha sanki tizli, daha testeremsi sesler çıkartıyor. Üçünü de denemek faydalı olur diye düşünüyorum.

Geri