Origam (Metal) - Ankara

Heyttt bee bakmayalı neler olmuş neler bitmiş grupta :)

Şenliklerin fix ismi olmuş çıkmış Origam :) ;)

Bu arada bende enstrümandaşım Bronx' a benim yokluğumda Origam' a yaptığı yardım ve desteklerden ötürü kendi adıma çok ama çok teşekkür etmek istiyorum.

Haydi bakalım 28' inde ard arda sahne alacağız :twisted: Allah' ın dediği olur artık ;)

exsaddam demiş ki:
konserde yine alison hell olur umarım sabırsızlıkla bekliyoruz.23 nisanda annihilator dinlersem çocuklar gibi bayram yapacağım :p

23 nisan'da alison hell yok ki :( Origam 23 nisan konseride yer almıyor ama 28 nisan ve 4 mayıs'ta , hacettepe ve odtu'ye gelirsen bayram yapabilirsin :twisted:

CelestialEra demiş ki:
Heyttt bee bakmayalı neler olmuş neler bitmiş grupta :)

Şenliklerin fix ismi olmuş çıkmış Origam :) ;)

Bu arada bende enstrümandaşım Bronx' a benim yokluğumda Origam' a yaptığı yardım ve desteklerden ötürü kendi adıma çok ama çok teşekkür etmek istiyorum.

Haydi bakalım 28' inde ard arda sahne alacağız :twisted: Allah' ın dediği olur artık ;)

Ne demek abi asıl benim için şerefti ve belirttiğim gibi Origam'ın seçilmesine çok da sevindim.Herşeyden önce ben teşekkür ederim sayende hem bi tecrübe oldu hem bi eğlence hem de ormanda ayı da kördük kirpi de :D

Kemal özledik be adamım...

Eskişehir'den sonra bir kere ancak görüştük...

Hacettepe ve arkasından Odtu'de bize destek verecek olan süpriz bir arkadaşımıza daha şimdiden teşekkürlerimiz iletiriyoruz...

Valla askerlik işlerini hallettik geldik işte Anıl' cığım, yavrum, çıtırım :) :D

bende özledim sizleri valla billa İzmir' in yaban ellerinde :) :p

Bende tekrar Bronx' a teşekkür ediyorum. Origam' ı çaresiz(!) :) durumundan kurtardığı ve yardım ettiği için. Ayrıca en yakın stüdyo provasında gelip izlemek isterim sizleri :) bakayım şöle tam bir dinleyeyim, neler oluyor, nasıl oluyor ;) davul çalarken insan çok da dikkat edemiyor nede olsa :) :p

Haydin koçerolar 23 Nisan' da,28 Nisan' da ve 4 Mayıs' ta görüşmek üzere ;) Cross The Line.... !!! :twisted:

CelestialEra demiş ki:
Valla askerlik işlerini hallettik geldik işte Anıl' cığım, yavrum, çıtırım :) :D

bende özledim sizleri valla billa İzmir' in yaban ellerinde :) :p

Bende tekrar Bronx' a teşekkür ediyorum. Origam' ı çaresiz(!) :) durumundan kurtardığı ve yardım ettiği için. Ayrıca en yakın stüdyo provasında gelip izlemek isterim sizleri :) bakayım şöle tam bir dinleyeyim, neler oluyor, nasıl oluyor ;) davul çalarken insan çok da dikkat edemiyor nede olsa :) :p

Haydin koçerolar 23 Nisan' da,28 Nisan' da ve 4 Mayıs' ta görüşmek üzere ;) Cross The Line.... !!! :twisted:

Tamamen haklısın abi.Ben de diyorum sanki yanlış çalıyorlar diye ama davul çalarken anlaşılmıyor hep benim yanlışlarımı söylüyorlar onlar grup olmuş benim üstüme geliyorlar.Çok baskı var çok :D :D :LOL: :p

Görüşelim abi allegro 4-5 c.tesi , zaten görüşmemiz lazım seninle de ;)

Bronx demiş ki:
Tamamen haklısın abi.Ben de diyorum sanki yanlış çalıyorlar diye ama davul çalarken anlaşılmıyor hep benim yanlışlarımı söylüyorlar onlar grup olmuş benim üstüme geliyorlar.Çok baskı var çok :D :D :LOL: :p

Görüşelim abi allegro 4-5 c.tesi , zaten görüşmemiz lazım seninle de
;)

Merak etme Mert ( yanılmıyorsam adın Mert' di eğer değilse özür dilerim :oops: ) Bu kifayetsizler hep böle. Kendileri hata yapar sonra davulcuya dönüp "ohaa olm ohaa akordunu düzelt" gibi şeyler derler :) :D düşün yane artık o derece olay :LOL: :D :LOL:

Valla bende gelip bi izlemek, dinlemek ve de görüşmek istiyorum. Hayırlısı bakalım cumartesi uygun olabilirsem 4' de Allegroya gelirim ya da olmadı stüdyo sonrası haberleşir bi yerde oturur konuşuruz. ;)

Haydin haberleşiriz ;)

hoop şş !! Noluyo lem Ankara davulcular odasına döndürdünüz topici ehehu

Kemalim gelirsen berhudar oluruz bekleriz efem özlettin zaten kendini görüşmek üzere :evil:

NECROMANCER demiş ki:
hoop şş !! Noluyo lem Ankara davulcular odasına döndürdünüz topici ehehu

oluyo öyle şeyler arada,davulcu davulcuyu çeker :) ben de katılayım mesela eke eke :mrgreen:

28 martta hacettepe rock fest'de origam ile aynı sahneyi paylaşmak güzel.Böyle kaliteli gruplar şenliklerimizin attendance'ını artırıyor ve bizi sevindiriyor.Yüksek experience point'ler beni bekliyor yine...Kısmet olursa next level mertebesine de erişiriz işallah. :LOL:

Origam'a da buradan başarılar diliyor ve 28 martta kampüsümüzde eğlence,neşe,müzik,headbang dolu bir gün olsun diyorum.bangır bangır gitar,davul,bas sesleri eksik olmasın diyorum.yer yerinden oynasın diyorum.gruplar sıra sıra seyirciyi coştursunlar diyorum.daha ne diyeyim :D

eveeet beklenen gün geldi çattı .. kafaları koparma zamanı bugünnnnn !!!!! :twisted:
herkeşleri bekliyoruz efendim ...

Not: Kafasına güvenmeyen yerinde otursun paşa paşa izlesin konseri :LOL: kopan kafalardan müessesemiz sorumlu deildir :LOL:
(çok geyik oldu bea) ;)

ben cok begenmedim hacettepe konserinizde sizi. ne kadar ses sistemi iyi olmasada enstrumanlar arasında uyumsuzluk oldu . vokalinde sesi cok cızırtılı geldi .. yinede elinize saglık

beğenmemekte haklısın kötüydü çünkü ...
çok talihsiz bi konserdi havaya giremedik hiç bi şekilde birbirimizi sahne içinde duyamadık farklı bi davulcuyla çalmanın da sıkıntılarını çektik vs. bunlar olabilecek şeyler ve hatta bi gruba tecrübe kazandıracak şeyler ancak kötü sonuçlar da doğuruyor ilk defa dinleyenlerin gözünde kötü bir grupmuşuz gibi göründük en çok içime sindiremediğim şey de bu ...
Umarım 4 Mayıs Perşembe günü ODTÜ'de bu tarz sorunlarla karşılaşmayız ki hiç sanmıyorum ve kötü olduğumuz düşünen kitle sadece hacettepe'de kalır ...

katakomb_d, saolasın zaman ayırıp görüşlerini paylaştığın için. Fakat bu konserde Origam için bir çok olumsuzluk vuku buldu. İlk olarak bas gitar ekipmanıyla ilgili ( grup ve elemanlardan kaynaklı değil altyapıyla ya da sistemle ilgili ) sorunlar oldu ve bunların düzeltilmesi epey zaman aldı. Tabi bu olayda (düzeltme işlemi) Origam' ın normal çalma süresini yedi. Grubun morali en baştan düştü bu durumla.

Bunun dışında saolsun Mert arkadaşımız benim hem askerlik olayı için erken sevk dilekçesi verme olayımdan ötürü İzmir' e gittiğim sürede katılınan 1 konser seçmesinde eşlik etti Origam' a ( seçme sonucunda da Origam konsere seçildi), hem de aynı gün ve de arka arkaya 2 grupla çıkmam pek iyi olmayacağı için bu konserde Origam' da benim yerime davulları üstlendi. Sonuçta kendisinin Origam' la ve çalınan parçalarla uzun vakit geçirememsinden ötürü bazı aksaklıklar oldu. Bunun üzerine birde bahsettiğim teknik sorunlar yüzünden grubun süresi kısılınca, organizasyonu gerçekleştiren arkadaşlar yandan sürekli zaman darlığını ve acele etmelerini hatırlatınca moraller daha da düştü. Yanılmıyorsam 5 parça çalındı sadece ve sahneden indirildiler!!! ( Kimse kusura bakmasında bu olayıda hiç haklı bulmadım, en azından 1 parça daha çalmalarına izin verilmeyliydi! )

Yani Origam' ın davulcusu olarak diyebileceğim şudur ki. Bugün gerçekten Origam için lanetli bir gündü sahnedeyken malesef.

Ama bu olumsuzluklara rağmen doğal hakkın olarak beğenmeme fikrin yanında elinize sağlık dediğin içinde çok teşekkür ediyorum ben. Gösterilen emeğe, çabaya, zamana ve herşeye saygı gösterdiğin için teşekkürler ;)

Umarım 4 Mayıs' da ODTÜ' ye gelirsin ve bu sefer davullarda benim olduğum Origam' ı beğenirsin :) :D ;)

Tekrar saolasın görüşmek üzere...

Murat ve Kemal sağolsunlar fazlasıyla anlatmışlar geride kaldı çok şükür bu lanetli konser (yannış anlaşılmasın bizim için ) :LOL: umarım odtüde herşey yolunda gider ve gerçek origam sahnede olur!!! :evil:

kemal çok şeye açıklık getirmiş,kafamda birçok soruyla tıkladım çünkü origam forumuna.ama şunu da demeliyim ki kemal olsa tabi çok farklı olurdu.mert arkadaşım biraz daha az deneyimli,kendinden biraz daha az emin çaldı.kötü müydü? hayır. ama kemal kadar aktif ve mukavemetli de değildi.sonuçta origam için tam da yargıya varmak üzereyken bu hataya düşmedim ve başka bir gün başka bir yerde sizi ful hazırlanmış görmek üzere bu düşüncelerimi gömdüm.ama şunu da söyliyeyim ki hürock üyeleriyle münakaşaya girmenizi hiç ama hiç yakıştıramadım.orada her grubu maksimum seviyede sahnede tutmaya çalışan,grupları kollayıp menfaatlerini düşünen,her aksaklığı tez elden düzeltebilmek için bir battalion rodi çalıştıran,ama aynı zamanda seyircinin de menfaatini düşünen bir topluluk size "5 şarkıdan sonra inmeniz gerekiyor" dediğinde onlara "hayır abicim inmiyorum bi şarkı daha çalcaz" diye karşı çıkma lüksünüz yok.boynunuz kıldan ince.amatör gruplar olarak bize bir şarkı çaldıktan sonra çıkmayın deseler de bu tüm şenliklerin menfaatineyse yapmak zorundayız.orda gitaristiniz eren'e de anlatıyordu duydum dedi ki "abi ton ayarlıyacam diye felan geciksek tamam da sorun bizden kaynaklanmadı niye erken inmek zorundayız".e ama sorunun ses sisteminden kaynaklanması,zaten programı sarkmış şenliklerin daha da geç saatlere sarkması tehlikesini bertaraf etmez ki?ama bas amfisi ama zırt amfisi ama mikser sorun çıkarmış farketmez.eğer siz bir şarkı daha çalarsanız bazı insanlar son otobüslerini birkaç dakika farkla kaçırabilirler.neyse bunlar derin konular,her şenlikte vuku bulabilcek şeyler,daha da derinleştirmeyelim.bence hürock görevlileri görevlerini mükemmele yakın bir çabayla ifa ettiler,tebrik etmek gerekir.çok zor bir iş.
origam'a ilerideki projelerde başarılar dilerim,şenliklerimize geldikleri,çaldıkları ve renk kattıkları için teşekkürederiz,ayrıca ses sisteminin cenabetliği için de özür dileme isteği peydah oldu bende,gerçekten büyük şanssızlık,amfi gidici olduğunu belli etti bizim sıramızdayken de.size patladı.bize de patlayabilirdi,eternal dreams'e de patlayabilirdi ne biliyim geldi durdu size patladı.baya üzüldüm bu olaya ama ne yalan söyliyim yerinizde olmak istemezdim :)
ilerde başka organizasyonlarda görüşmek dileğiyle.

Geri