cort x11 x6 farkı

Senin olayın farklı. Washburn x-10'un gövdesi Solid wood body olarak belirtilmiş. O sıkıştırılmış talaş olabilir.

Fakat Cort x-6 nın kesinlikle gövdesi basswood ve sapı maple dır. Çoğu ibanezde(RG lerin yümü mesela) olduğu gibi.

Kesinlikle Cort un kalitesiz ağaç kullanacağını sanmıyorum.

Yukarıdaki foto üzerinden de yorumlarınızı bekliyorum. Bence kesinlikle maple.

abi iyidie sıkıştırılmış talaş olmadığını anlamak içi gitarın head kısmından bi parça bile kestim kesene kadar anam ağladı bildiğin öküz gibi sert ağaç.. böle senin gitarda olduğu gibi göznekleride belli..

Benim x-6 tım yok. "head" ten kastın nedir bilmem ama kastettiğin "headstock" ise boşuna kesmissin. Senin gitarın sapı zaten maple. Sıkıştırılmış talaş olan (veya iddia edilen) gövdesi. Zaten belli bir ağaç olsaydı ismini verirdi Washburn firması. "Solid wood body" dediklerine göre bi iş var.

rastansaga demiş ki:
01 demiş ki:
Cort larında gofret olanları var bütün Cort lar kalite ağaçtan yapılmıyor...

Kusura bakma ama bilmeden konuşuyorsun. Bir ispatın, referansın var mı? Varsa hangi model? Yalan yanlış bilgi vermeyin bilir bilmez.

BAk arkadaşım senin uzun zamandır bir yaran var belli gel bu işi güzellikle halledelim ;)

Al bir cort x-2 tornavida ile kazı gofretmi nedir görürsün bu olay bu kadar basit :)

Eğer herşeyi çok iyi biliyorsan (ukala) buyur sen anlat bizde saygı ile okuyalım...

Olurmu :) ?

Ha bu arada cort falan satan bi yerde çalışmıyorum. :) Sadece bu güne kadar 3 tane Cort aldım ve baya bilgi sahibi oldum araştırarak modelleri hakkında. Yoksa bu derece savunmak aptallık aslında babamın değil sonuçta ama benim tek amacım yanlış bilgi verilmesin, edinilmesin.

rastansaga demiş ki:
Ha bu arada cort falan satan bi yerde çalışmıyorum. :) Sadece bu güne kadar 3 tane Cort aldım ve baya bilgi sahibi oldum araştırarak modelleri hakkında. Yoksa bu derece savunmak aptallık aslında babamın değil sonuçta ama benim tek amacım yanlış bilgi verilmesin, edinilmesin.

Yanlış bilgi veren filan yok nedir senin bu "yanlış bilgi" paranoyaklığın?

Ben zaten anlamadığım konuda yorum yapma gereği bile duymuyorum,çünkü anlamıyorum :) bu olay bu kadar basit...

Her bahsettiğim yazıya şak diye"bilmeden konuşuyorsun,anlamıyorsun" gibi saçma sapan cevapğlar vermek yerine karşıt bir fikir öne sürerek medeni birer insan gibi tartışmayı dene...

Bahsini, ettiğim zaman ukalalık yaoıyormuş gibi oluyor sanki (en azından ben öyle hissediyorum),bugüne kadar kullandığım,denediğim gitarın,alet edavatın haddi hesabı yok...

İşkembe-i kübradan sıkmıyoruz...

YA<dıklarıma itimat eden okur ,dener-tecrübe eder,inanmıyanın keyfi bilir,bu denli güldürücü saçma cevaplara lüzum yok...

rastansaga demiş ki:
Ben halen X-2 nin ve X-6 nın saplarının maple olduğunu iddia ediyorum ve eminim. Vaziyeti kişiselleştirmeye luzum yok. Hakaretini de sabırla yutuyorum.

Güzel kardeşim ben bu aletlerin sapı başka bir ağaçmı dedmi neden anlamadan konuşuyorsun?

Ben gövde ağaçlarından bahsediyorum...

Dedim ya kendini programlamışsın,önüne gelene daha yazılanı anlamadan "bilmiyorsun,anlamıyorsun" gibi cevaplar veriyorsun...

Tamamdır. Bu arada tüm X serisinin gövdesi basswood(ıhlamur ağacı)dur(X-2 dahil). Yine çoğu ibanez gibi. Sadece X-customun american basswood tur.(Sanırım Vai imzalı modellerinde vardı ibanezin sadece)Fakat basswood yumuşak bir ağaçtır(bildiğim kadarıyla) ama gofret değildir.

rastansaga demiş ki:
Tamamdır. Bu arada tüm X serisinin gövdesi basswood(ıhlamur ağacı)dur(X-2 dahil). Yine çoğu ibanez gibi. Sadece X-customun american basswood tur.(Sanırım Vai imzalı modellerinde vardı ibanezin sadece)Fakat basswood yumuşak bir ağaçtır(bildiğim kadarıyla) ama gofret değildir.

İnsanlara "sen bu işi bilmiyorsun" gibi yaklaşımlarda bulunuyorsunda senin bu konulardan bihaber olduğun nasılda ortaya çıkıyor :)

Cort x-2 ni daha doğrusu bütün x lerin sapı mapledir ona zaten itirazım yok-yoktuda...

İyi hoş gövdeside Basswood,basswood olmasına basswood ama bu gofrettir..

Nasılmı,parça ıhlamur ağaçlarını üstüste koyarak (book dalgası Epiphone larda böyle) tutkal ile yapıştırmışlar...

Yani anlayacağın tekparça ıhlamur gövde değil...

Bunu hneden yaptıklarına gelince,diğer gitarların yapımında kullanılan ağaçların artığıyla bu dandik aletlere gövde yaparak gitarı daha ucuza mal ediyorlar..

Bu iş bu kadar basit,sadece Cort yapmıyor daha bir çok firma yapıyor böyle...

Ihlamur olması hiç bir şeyi değiştirmez,zatrenb tek parça ağaçtan yapılmıyor...

Benim önceden beri anlatmak istediğim buydu ama anlamadan saçma cevaplar verdiğin için adam gibi konuşamadık,tartışamadık...

Neyse ,umarım izah edebilmişimdir...

Nocturnal_Supremecy demiş ki:
yaw gofret yada çikolata adamlar güzel sıkıştırmışlar pek bi yamuğu hissedilmiyor :D

Her model gofret değil...

Bir x-2 denk gelmişti bana oda gofretti...

X-2 için genelde gofret denilir ama,onun bile gofret olmayanları var...

Buda Cort ların standart bir üretimi olmadığı anlamına gelir ;)

bak işte osebepten maun iyi kardeşim boşver gerisini ;)
cort kopmuş vaziyete.. zannediyorum orda herifler ellerine geçen her odundan yapıp dağıtıyolar gitarları, masa sandalve artık ne varsa.. :D
ama yinede güzel iş çıkartıyo şerrefsizler.. :)

iskisine kullandım X11 in X6 dan teknik olarak hiç bir farkı yok.Sadece görünüş para varsa X11 al çünkü süper görünüyor

vileshome demiş ki:
bak işte osebepten maun iyi kardeşim boşver gerisini ;)
cort kopmuş vaziyete.. zannediyorum orda herifler ellerine geçen her odundan yapıp dağıtıyolar gitarları, masa sandalve artık ne varsa.. :D
ama yinede güzel iş çıkartıyo şerrefsizler.. :)

HAklısın...

Epiphone larda öyledir mesela,ne bileyim mesela Washburnların çoğu modeli...

Şöyle birt şeyde var bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum(?),zaten bu gitarı alıpta para verecek adam bu özellikleriyle alıyordur,yani bütün hepsini göze alıyordur...

Parasının hakkını veriyormu(?)bence gayet iyi veriyorlar,bu yüzden (benim için) olay bitmiştir...

Saygılar ,sevgiler...

Geri