Çocukluk Korkularımız

Çocukken, korktuğunuz çok sayıda şey var mıydı?

• Her çocuk gibi korktuğum şeyler vardı tabi ki, ama abartılacak kadar da değil.

Oylar: 0 0.0%
  • Pek de yoktu. Çok az şeyden korkardım, onlar da bahsetmeme dahi gerek olmayacak önemsiz şeylerdi.

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    1,266
Clive Barker ın, orjiinal adı "Candyman" olan korku filmi. 3 kez şeker adam deyince geliyodu (Beterböcek gibi :) ) Spoiler olmayayım şimdi, ama zamanına göre çok iyi bir film.

Ya eskiden etkiliyormuş, ben geçen eski video kasetleri ayıklarken buldum da, "ulan bu muymuş ödümü koparan şey" diye bayağı bir dalga geçtim kendimle...

:) :D

Bütün topic sayfalarını inceleyemedim ama bir zamanlar (80'lerin sonuna doğru) Türk çocuklarının hayatını kaydıran bir çizgi film vardı.
Hem de TRT'de... :( :!: :arrow:

Fransız yapımı bir pisikopatlık örneği CLEMENTINE...
Annesi yoktu, ayakları sakattı ve tekerlekli sandalyedeydi, I. Dünya savaşı sıralarında gösteri uçuşları yapan pilot bir babası vardı, Maymut isimli olmadık şekillere giren ve Clementine'i öldürmek isteyen alevden bir adam vardı (işte en korkunç olanı ve çoğumuzun o yaşta hayatını kaydıran bu karakterdi), Clementine'i koruyan saçları değişik renklerde -yanılmıyorsam bir yarısı MOR RENKTE- olan Hemera diye uçan kürede gezen bir büyücü kadın vardı.

Offf.... Mesajı yazarken daha tüyleri,m diken diken oldu. Acaip büyülü bir atmosferi vardı o çizgi filmin.
Fransızlar ne psikopattı diyeceğim ama ya o sansür dönemlerine rağmen yayınlamayı kesmeyen TRT'ye ne demeli.

Olmaz olsun öyle çizgi film. 78-79 doğumlu olanların çoğuna CLEMENTINE diye bir sorun isterseniz. Herkesin söyleyecek bir dolu sözcüğü vardır. Hatta daha bu yaz tatilde tanıştığım elemanlarla yaptım muhabbetini.

Şimdi olsa şimdi bile korkarım valla. :roll:

Evet Arda, Clementine bizim kuşağa epey psikopatlık aşılamıştır zamanında. Müziği bile ayrı psikopattı be. Ben gerçi 81 liyim, ama hatırlıyorum yani :)

Karanlıktı korkum eminim her çocuğun genellikle korkusu bu olurdu.Odada nesneleri gölgeleri canavarlara felan benzetirdim ne garip ya çocukluk...

DamnationGame demiş ki:
Fransız yapımı bir pisikopatlık örneği CLEMENTINE...
Annesi yoktu, ayakları sakattı ve tekerlekli sandalyedeydi, I. Dünya savaşı sıralarında gösteri uçuşları yapan pilot bir babası vardı, Maymut isimli olmadık şekillere giren ve Clementine'i öldürmek isteyen alevden bir adam vardı (işte en korkunç olanı ve çoğumuzun o yaşta hayatını kaydıran bu karakterdi), Clementine'i koruyan saçları değişik renklerde -yanılmıyorsam bir yarısı MOR RENKTE- olan Hemera diye uçan kürede gezen bir büyücü kadın vardı.

Hoca 83'lüyüm ama hayal meyal hatırlıyorum, zaten hatırladığım şeyler de bu çizgi filmden çok korktuğum, yine de çok merak ettiğim...

Betty Boo diye bir çizgi karakter vardı, biz bütün mahalle kızlarıncanak annelerin kırmızı rujlarını ve saç maşalarını afırtmıştık.
Kendimizi Betty Boo sanıyor olmamız, Benim KENDİMİ Fame dizisinde yaşıyor sanmamdan daha küçük çaplı bir fiyasko tabi. Kış vakti, valizlerden çıkardığım mayolarımla evin içinde yaptığım resitallerin bu güne dek süren yankıları; Alev Adam ve Yakkarii! ile birleşince Costanzavari bir geçmişe neden oluyor ki, evlerden uzak.. Seneler sonra karşılaşılan komşu, aile dostu gibi şahısların ellerinde belgelerle (20 sene saklamışlar lan fotoğraflarımı! dur şu kız büyüsün de rezil edelim deyi) Boo'luğumu kanıtlayışları, kişiliğime yediğim en ufak darbedir, ben gerisini allaha havale ediyorum.

bir de garip bir film vardı.Adı yeraltı canavarı mıydı neydi yada onun gibi birşeydi.ben de onu izledikten sonra kısa bir süre kucakta gezmiştim,koltuktan koltuğa atlamıştım falan...

Kevin Bacon'ın başrol oynadığı, geçen yıla kadar zırt pıtr star kanalında gösterilen, minnoş bir abd kasabasındaki önce deprem sanılan 3 dev sürüngenin milleti çatılara çıkardığı filmi mi diyorsun? 8 yıllık filan o film. Bi daha versinler, bi daha izlerim 8O
Yerden yüksek oyunu gibi..

silent_guitar demiş ki:
Kevin Bacon'ın başrol oynadığı, geçen yıla kadar zırt pıtr star kanalında gösterilen, minnoş bir abd kasabasındaki önce deprem sanılan 3 dev sürüngenin milleti çatılara çıkardığı filmi mi diyorsun? 8 yıllık filan o film. Bi daha versinler, bi daha izlerim 8O
Yerden yüksek oyunu gibi..

Nasıl oldu bilmiyorum (tahmin ediyorum :? ) benim yolladığım mesajı silent_guitar yollamış gibi oldu. ben attım yav bunu. Coraline. Şimdi düzelir umarım.

en büyük korkum ezan sesiydi, ayrıca gece cami falan görmeye dayanamıyordum. birde yaklaşık bir ay boyunca devamlı tekrarını gördüğüm bir rüya vardı(elbetteki korkunç), kimseyle paylaşmamıştım gördüğümü ama bazı geceler uyumak istemiyorum artık diye ağlıyordum :?

bir de birara fotoğraf çektirmemeye takmıştım babam fotoğraf makinesini eline alınca bir garip oluyordum fotoğraf çekkilcek ben öyle sabit bie şekilde kalıcam sanıyordum..çocukluk işte

Saadettin Teksoy denen bi vatandaş vardı ben 6-7 yaşlarındayken korkuturdu beni. Kendiliğinden kapanan kapının arkasında ayak gördüğüne inandırarak beni yatıştırmaya çalışırdı ablam. :LOL:

tinklebell demiş ki:
en büyük korkum ezan sesiydi, ayrıca gece cami falan görmeye dayanamıyordum. birde yaklaşık bir ay boyunca devamlı tekrarını gördüğüm bir rüya vardı(elbetteki korkunç), kimseyle paylaşmamıştım gördüğümü ama bazı geceler uyumak istemiyorum artık diye ağlıyordum :?
ezan sesi benimde çocukluk kabusumdu bi dönem sürekli sabah ezanından bir iki dakika önce hiç bi neden yokken uyanırdım ortalıkta hiç ses olmazdı sonra bi ezan sesi acayip korkardm nedenini bilmiyorum ama sabah ezanları hala ürkütür beni çocukluktan kalan bişey sanırım...

Geri