Özlem Tekin

outofexile demiş ki:
kime göre beğenmediğimi söylesem kıyaslama yapmayın dersin madem istiyosun söylim mesela bence can kırıklarının yanında uyduruk kalıyor yani her şarkısı demiyorum bikaç şarkısı diyorum ayrıca beğenmek zorunda olduğumu da sanmıyorum sonuçte evet kurbanın çilekeşin şebnemin albümleri çok daha iyi bence bu albümü bu kadar abartmayın sadece eğlenceli öyle çok kaliteli değil bence... herkes beğenmekte ya da beğenmemekte özgürüdür dimi
çok haklı...zaten yıllardır bi tarz oturtamamış bi insandan ne beklersinizki...

kimsenin kin kustuğu falan yokki yani özlem tekine isteyen istediği eleştiriyi yapar noluyoki sana anlamadım kimsenin burda şebnem ferahı övdüğü yoktu sen sordun kime yada neye göre kötü diye yok müzikten anlamıyomuşuz yok boş konuşuyomuşuz o zaman çok dolu konuşan sen a)şık şarkısının insanı düşünderen derin(?) anlamlı sözleriyle ufkunu aç cinayette de özlem tekinle karşılıklı göbek at

tekinist demiş ki:
Şebnem ferah sevenlerin özlem tekin forumuna gelip kin kusmalarnı anlamak elde değil, nedir alıp veremediğiniz anlamıyorum...
burası herkese açık bi forum ve isteyen benimsediği fikri yazmakta özgürdür...ayrıca kin kustuğum flnda yok çünkü özlem tekin'e karşı bi kinim yok gerçekten...sadece sanatını doğru dürüst icra edemediğine inanıyorum...

Özlem Tekin ini simdiye degin yaptigi müzige bi Sebnem Ferahla kiyasladigimda ben de çok sicak bakmiyordum açikçasi. Ama Tekin'in müzikal tarihi boyunca rock müzik adina az da olsa çabalarini yapmaya çalistigi seyleri ve projelerini görmezlikten gelmek de olmaz. Tamam belki biçogunuz birak ya rock'un yükselis trendine girdigi bugünlerde Özlem'in piyasa yapma çabalari diyceksiniz. Ben bu görüslere katilmadigimi belirtip hemen sunu da ekliyeyim:

Türkiye'de müzik endüstrisi denilen unkapanivari az gelismis organizma bugünlere degin sanatçilardan onlarin kullandigi tuvalet kagidina kadar hesap soruyordu. Simdi baktigimizda Özlem olsun Sebnem olsun kendi grubuyla kendi produksiyonuyla çalisma albüm yapma sansini yakalamis durumdalar. hatta Özlem'in geçen bi TV röportajinda altini çizdigi gibi "sahnedeki performansi birebir albüme yansitma" sansini yakalamis durumdalar. Bu anlamda simdi hepimiz madalyonunu diger yüzünü görme sansini yakaladik. Ve bu gerçekten geriye döndürülmeyecek iyi ve olumlu bir süreci baslatti. Simdi herkes gördü ve biliyor: insanlarin playback müzige karni tok.

O nedenle yapilanlari edilenleri gelmisiyle gelecegiyle kafalarda iyice oturtup ona göre söylemler olusturmaliyiz. Özlem'in tüm yaptiklarini ve bundan sonra yapabilme ihtimali bulunan seyleri parça parça görürsek eger sanatini ve tarzini oturtamamis bir insan olarak çikar karsimiza ki bu da 90 sonrasi Türkiye'de rockun temel taslarindan biri olan bi insana yapilacak çok büyük bi haksizliktan baska bisey olamaz bence.

slm millet özzz bi tanesin sen ya arkadaşlar özzz şebo tartışması nie yapılıo anlamış deilim 2side iiler zaten aynı gruptan gelmiş 2 eleman 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0 çok ii değmez,cinayet,gezegenx,belki,dene,a)şık favorilerim...
AYNADA KENDİNİ GÖRMELİSİN AHHH SEN CİNAYET SEBEBİSİN!...

her albümde farklı bişeyler yapmayı seviyor bu bir tarzdır tarzını oturtamamış dienlere
piyasa isim dienlere ise herşeyden para çıkarmaya kalkardı konserlerinde remix albümünü dağıtmazdı piyasaya sürer parasını yerdi üstelik öz albümünü yaptığın da öle bi tarz dünyada ve türkiyede trend miydi sorarım size

başları okumadın heralde kimse gelip şebnem süper özlem berbat demedi kendi fikrimizi söyledik sonra bazı arkadaşlar işte kime göre beğenmediğimizi sorunca bi de şebnem dedik ayrıca orda yazan isim sadece şebnem değildi kurban çilekeş de yazmıştık ama sadece şebnem olay oldu galiba gerçekten şebnemin özleme karşı ezici bir üstünlüğü var..

ben şebnem ferahın istikrarlı gidişatının özlem tekin üzerinde bir üstünlük şeklinde yorumlanmasını doğru bulmuyorum. şebnem ferah müziğinde belirli formüller kullanarak ilerleyebilir , özlem tekin de farklı formüller deneyerek her albümünde bizi şaşırtıyor ki bu bence daha orjinal, zaten özlem hemen hemen her röportajında bangır bangır bağırıyor "ben aklıma eseni yaparım" diye, bu da onun müzikal kimliği...

site adı kullanarak nefret edilme olayı falan yok böyle bişey.site geneli kimseyi hedef olarak almaz yada empoze etmez bunu üyelere.içindeki şahıslardır ki geneli özlem tekin dinleyen insanlardır.bunu genellikle site yönetiminin yaptığı radyo programlarında istek alan özlem tekin şarkılarından,yayıncının kendi playlistinde bulunan şarkılarda özlem tekin çalınmasından,boardda özlem tekin yorumlarından anlayabiliriz.ama özlem tekin'i sevmeyen insanların şebnem ferah'ın fan kitlesi içinde olması her grubun fan kitlesinin içinde özlem tekin sevmeyen bulunması kadar doğaldır.insanların grup yada site adı altında gidip diğer siteyi karıştırma gibi bişey yapması planlanmış ayarlanmış bişey değil.tekil olarak yapılan,şahsi hareketlerdir bu yapılanlar.

olmuş vede boşuna olmamış dimi ama yıllar önce milletin bir bildiği varmış ki onu rock cı diye tanıtmış herkese bir kere rock ın anlamın öğrenin ona göre konuşun derim ben..
bence özlem tekin'den rock müzik olarak insanlar söz,müzik,altyapı bekliyolar.yani tatmin etmesi bu yolla mümkün gibi insanları.özlem tekin'in son albümü özlem albümleri içinde öne çıkar bu doğru ama piyasa genişlerken özlem tekin'in söz olarak gerilerde kalması insanları olumsuz etkiliyo onun hakkında.ne kadar biz sert müzik dinliyoruz,sertiz iyi müzik istiyoruz desek de türkçe düşünüp,türkçe üzülen,türkçe sevinen,coşan insanlarız.yani ben şahsen özlem tekin'den değmez değil duvaksız gelin istiyorum,herkes şanslı doğmuyor istiyorum.özlem tekin'in sözlerini beğenmedim son albümde.müzik başka telden sözler başka telden gibi geldi bana.türk rock müzik dinleyicisi bence kendi dilinde olan müziği dinlerken derinlik istiyo sözlerde.müzikle eğlendik,coştuk,konsere gittik zıpladık,headbang yaptık ama yok sonrası yok yani.evde alıp burda ne demiş mesaj ne dediğim biraz daha derin yeri geldiğinde mahvedecek,düşündürecek sözler de istiyorum özlemden.belki de bulamadığım içindir onu az dinlemem yada diğer biçok insanı özlem tekin'e tercih etmem.en azından kendi dilimizde olan rock müziği dinlerken oturmuş,düşündüren sözlerle dinlemeyi istemek.bunu istemek hakkımızdır diye düşünüyorum.böyle düşünüyorum kimse katılmak zorunda değil tabiki ;)

Siz onu bring me to life söölerken dinleyin ve altınıza edin gülmekten yetmeyen bir ses (tabi sesini duyabilirseniz) cidden inanılmaz üzüldüm yaa

Özlem Tekin yenilikler getiriyor, bu albümde aldığı risk çok büyük ki tamamen canlı performanslardan oluşuyor, kaliteli, satış kaygısı düşünmeden bir şeyler yapmaya çalışıyor ama diğer tarafdan bakdığımızda kitaplardan bakıp bakıp söz yazarak, bi iki afilli söz ekleyelimde bir kaç tane daha satsın, yıllardır aynı tas, aynı hamam, aynı muhabbetler, nasıl olsa satıyor, dayaaa, buda kolaycılığa kaçmak olur, farklılık risk almaktır, bunuda bazıları alamaz...

tekinist demiş ki:
Özlem Tekin yenilikler getiriyor, bu albümde aldığı risk çok büyük ki tamamen canlı performanslardan oluşuyor, kaliteli, satış kaygısı düşünmeden bir şeyler yapmaya çalışıyor ama diğer tarafdan bakdığımızda kitaplardan bakıp bakıp söz yazarak, bi iki afilli söz ekleyelimde bir kaç tane daha satsın, yıllardır aynı tas, aynı hamam, aynı muhabbetler, nasıl olsa satıyor, dayaaa, buda kolaycılığa kaçmak olur, farklılık risk almaktır, bunuda bazıları alamaz...
derinlikten bahsediyorum kitaplardan söz bulup çok satsın kaygısından değil.derinlik yaratmak,düşündürmek sizin için satmak kaygısıysa gerçekten bişey diyemem buna.saygılar bahsettiğimiz şeyler farklı ;)

ozz tarzı özgürlük başka bişey deilm kafasına göre göre müzik tarzı yaparalan alır ki biz sonuna kadar yanındayızalıcaz almayana zolaal diyecek halimiz yok kardeşim bun tartışması yapılıyorbayadır sıktı artık..

Geri