Özlem Tekin

ya varya bu hatunun yaptığı müziğin tarzını boşuna tartışmayın.yok çünkü..kafasına göre yapıyo bişiler ama sıkıcı..
istediğiniz yorumu yapabilirsiniz solediklerime ama napiim bence böle..
ayrıca sebnem ferahla karşılastırıp durmayın artık cünkü gerek yok!çünkü onların arasında uçurum var..sonuçlar ortada zaten..konusmaya gerek yok :LOL: :LOL:

:LOL: Böyle bir kıyaslama yapılamaz.Heavy Metal dinleyen biriyim şahsen,rock nadiren dinlerim ama.Şebnem Ferah ile Özlem Tekin'i karşılaştırmak gereksiz...İkisi de farklı ve seven sever...

Birde bırakın artık bu tarz muhabbetini,albümünü beğendin mi?Beğendiysen al,gerisini boşver.Metallica bile tarz değiştiriyor,Özlem Tekin niye değiştirmesin!!

Enterfaith demiş ki:
:LOL: Böyle bir kıyaslama yapılamaz.Heavy Metal dinleyen biriyim şahsen,rock nadiren dinlerim ama.Şebnem Ferah ile Özlem Tekin'i karşılaştırmak gereksiz...İkisi de farklı ve seven sever...

Birde bırakın artık bu tarz muhabbetini,albümünü beğendin mi?Beğendiysen al,gerisini boşver.Metallica bile tarz değiştiriyor,Özlem Tekin niye değiştirmesin!!

tek kelime işte budur....

Enterfaith demiş ki:
Aslında diyorum ki Özlem Tekin,Black Metal yapsa,çok süper bişi çıkar ortaya diyeceğim ama biraz uçmuş olucam galiba...
bu düşüncene aynen katılıyorum Hatta underground grup kitlesine hitap edecek bir albüm yapsa Albüm de bu b.ktan müzik piyasasından habersiz olsa, kendisiniden bir black veya melodic death metal albümü ya da demo şeklinde bir kaç şarkının olduu bir albüm bekliyorum keşke yapsa
Ayrıca hiç de uçmamışsın, düşüncene katılıyorum...

dün frekanstaki röportajını izledim
önceki albümde öyle hissediyodum pop yaptım bu kez daha sert duygular vardı içimde bu çıktı filan dedi
yani nasıl isterse öyle yapıyo her zaman aynı şeyi yapıyım demiyo ama aynı tarzı da yapıyım demiyo :?

Özlem Tekin
Türk Rock müziği açısından büyük bir şanstır.
Sadece kendi albümlerini bırak abi Volvox yeter be.
Türk Rock nasıl bu seviyeye geldi.
Eğer bi Özlem bi Şebo bi Demir olmasaydı ne yapacaktık biz.
Tarz konusuna gelince Enterfaith son noktayı koymuş galiba başka ne denebilir ki bu sözün üstüne?

Haber ekleyelim:

Öz'ümüz yine 5te5'te. Ama bu kez PowerturkTV'de..

Her hafta 1 sanatçı ve onun 5 klibi bu programda. 5 klibi arka arkaya izleme şansını kaçırma.

Bu haftanın konuğu Özlem TEKİN. Cumartesi 10:00 ve pazar 19:00'da PowerturkTV'de. Bu haftanın klipleri ise: Değmez, Yazmamışlar, Cinayet, Yar Bana Varmadı, Biri Var...

ne özlemi ne şebosu be..şebnem ferah ve özlem tekin bana önceleri solcu olup sonradan göbekli kapitalist adamlar gibi geliyor..rock'bock gibi biseye katılıyorlar..falan filan özlem tekin katılmadiki ona diyeceksiniz evet ama başka b.klara katıldı..yahu eski oldukları icin idealistligin karın doyurmadıgnı biliyorlar..paranın 13-18 yas grubuna hitab eden parcalarda oldugunu biliyorlar..:)..ben hic degerli birsey bulmuyorum arkadaslar onlarda :)

Caledion demiş ki:
Özlem Tekin ini simdiye degin yaptigi müzige bi Sebnem Ferahla kiyasladigimda ben de çok sicak bakmiyordum açikçasi. Ama Tekin'in müzikal tarihi boyunca rock müzik adina az da olsa çabalarini yapmaya çalistigi seyleri ve projelerini görmezlikten gelmek de olmaz. Tamam belki biçogunuz birak ya rock'un yükselis trendine girdigi bugünlerde Özlem'in piyasa yapma çabalari diyceksiniz. Ben bu görüslere katilmadigimi belirtip hemen sunu da ekliyeyim:

Türkiye'de müzik endüstrisi denilen unkapanivari az gelismis organizma bugünlere degin sanatçilardan onlarin kullandigi tuvalet kagidina kadar hesap soruyordu. Simdi baktigimizda Özlem olsun Sebnem olsun kendi grubuyla kendi produksiyonuyla çalisma albüm yapma sansini yakalamis durumdalar. hatta Özlem'in geçen bi TV röportajinda altini çizdigi gibi "sahnedeki performansi birebir albüme yansitma" sansini yakalamis durumdalar. Bu anlamda simdi hepimiz madalyonunu diger yüzünü görme sansini yakaladik. Ve bu gerçekten geriye döndürülmeyecek iyi ve olumlu bir süreci baslatti. Simdi herkes gördü ve biliyor: insanlarin playback müzige karni tok.

O nedenle yapilanlari edilenleri gelmisiyle gelecegiyle kafalarda iyice oturtup ona göre söylemler olusturmaliyiz. Özlem'in tüm yaptiklarini ve bundan sonra yapabilme ihtimali bulunan seyleri parça parça görürsek eger sanatini ve tarzini oturtamamis bir insan olarak çikar karsimiza ki bu da 90 sonrasi Türkiye'de rockun temel taslarindan biri olan bi insana yapilacak çok büyük bi haksizliktan baska bisey olamaz bence.

işte açıklanması gereken..
ben şeboist bi waandaşım ama ikisi arasında bi rekabet falan yaratmıom sati buna gerek yok..ama ben özlemn yaptuklarına baktıımda geçmiş+gelecek özleme şu son albümüde olmasa rock çı bile diyemiicem ya tarzını piyasaya göre ayarlıo son albümünü beenmedim diil ama özlem bnm gözümde hiç de kaliteli diil bence şeboyla karşılaştrmaya bile değmez

Özlem Tekin bu akşam 00:00'da Rock_Live konseri çerçevesinde İzmir'de bir konser veriyor.Bu konser Dream Tv'den canlı yayınlanacak.Belki yine bir parçayı metale çevirebilir,ilgiyle izleyeceğim...

özlemi şeboyla karşılaştıranlar var bence kesinlikle şebo! çünkü rock şebnemn yaptığına denir. özlem tekinin son albümü diğerlerine göre daha sert ve daha iyi bence ilk rock albümü.mesela bi laubali şarkısı vardı kim buna rock diyebilir ki?ama bunları özlem tekini sevmediğimden demiyorum sadece şu son albümüne kadar rock yapmıyordu bence ama ilk albümü de güzeldi...

Geri