Özlem Tekin

merve_tekinist demiş ki:
Ardentguitarist demiş ki:
Kesinlikle ve kesinlikle yapmaması gereken bir şeyi iki kere yaptı. Resmi sitesinde yöneticiydim ve bıraktım artık. Bu kadın rock yapıyor diye düşünüyordum ama rock yapmakla kalmamalı yaşanmalı. Benim için manken şarkıcılardan hiç bir farkı yoktur. Bir taraftan dizi bir taraftan mankenlik bir taraftan şarkıcılık bir taraftan başka başka şeyler... Yapmak istediği tek şey popülist kültürde gündeme oturmak... Eğer ben bu tür olaylar olduktan sonra hala Özlem seviyorum diyebiliyorsam bu sadece ve sadece subjektif olduğumu, geri zekalı geri zekalı onu tanrı gibi gördüğümü, yaptığı şeylerde illaki mantık arayacağımı gösterir. Ben geri zekalı değilim.
Zaten bu kadar dengesiz olamaz bi insan. Son 5 görüşmemden ilkinde müziği bırakıyorum çünkü dinleyiciye ulaşmak artık çok zor deyip ikincisinde küçük çalışmalar yapacağım deyip üçüncüsünde dizi projelerim var deyip dördüncüsünde sinemayı beşincisinde albüm geliyor diyor. Yok kardeşim albüm malbüm istemiyorum. Eğer çıkacaksa da rock adı altında çıkmasın. Pop albüm çıkarsın. Bu kadar popülist tavırlarda bulunuyorsa albümünde de pop yazıversin. ha bir eksik ha bir fazla. serox !!! sakın savunmaya geçme... Bu konuda benimle tartışmayın !!! bu hareketler rock müzisyenine yakışmıyor !!! Rock bu değildir !!!

serox artık farklı bi gündem olmuş her bişi yazan serox savunma diyor ama ben senin düşüncene hiç katılmıyorum senide tanıyorum yöneticilik yaptıgın dönemden ama Özlemin bi hayat biçimi var bi farklılığı var istediğini yapar istediğini yapmaz o ona kalmış ya ben şunu hiç anlamıyorum Özlemde yetenek var süper bi sesi var süper sahnesi var mükemell şarkı sözleri var birbirinden güzel albümleri var ve resim heykel oyunculuk yetenekleride var ve ıyunculugunu gösteriyor..Ve oynadıgı rollerde süper birlikte rol aldıgı insanlar Türkiyenin en çok seyredilen kişileri Özlem bugüne kadar ne yaptıysa o gündem oldu neden ? çünkü o işi süper yaptıda o yüzden

Eğer ki sence rock sadece bir müzik türüyse seninle hiç tartışmaya giremem zaten. Sadece rock tarihini oku derim bilinçlen derim. rock nasıl yapılırmış gör derim. ve demiş gibi oldum sanırım...

bluesrocknroll demiş ki:
ardent kardeşim hep derim özz hakınnda en doğruları o bilir diye
şöle tek tek sıralama yapsak kimin ne yaptğı ne foto çektirdiği kimseyi ilglendirmez biz müziğini tartışıyoruz ona bakılcaksa hangi santaçının kiminle kaç kere yattığını konuşlumuyor en azıdan özlem içindekileriyle ben buyum diyor saman altından su yürütmüyor..
oyunculuğa gelince yapabilen yapar sonuçta oda bir sanat dalı kötü olan ney yapabilen yapar
biz onu bü yüzden seviyoruz içindikleri haykırabiliyor tüm gerçekliğiyle diğerli gibi susurak faili meşhul işler yapmıyor
hala seboyla kıyaslayabilenler varsa forumda ben bişey demiyorum artık sebop iyi çığlık atıyor özlem iyi böğürüyor sebo böğüremez özlem çığlık atamaz atarlar ama ne akdar güzel bilinmez
tek kelime özgürlük denen bişey var yapabilen yapar yapandan KİME NE yapamayandanda biz ne ?..

Ben özgür değil demiyorum. İnsanların önüne yollar çıkar ve hangisini seçeceğine kendisi karar verir. Sonradan yol değişimlerinde de kendisi karar verir.
Bende diyorum ki daha dün "magazin malı güllü dallı motorlar gibi.." diyen kadın şimdi magazin dergilerinde çıplak fotograflarını veriyor. Bir değişim var ve rock konsepti dışında bir değişim. Ama ben bundan dolayı yargılamıyorum onu. Neden rock yapmıyor artık demiyorum. Rock yapmıyor diyorum... Bu ikisi arasındaki farkı anlayalım lütfen.
Sakın yaptığı rock deme. Rock sözlerle müziği birleştirip bir tını elde etmek değildir.
Kahrolsun rock müziği salt eğlence amacı görenler.
Sanırım bu kelimeyi benden çok duymuşsundur. Çünkü rock eğlence amacı değildir. Yaşam tarzıdır. Kişi seçer veya seçmez. neden seçmedi diye tartışılmaz. Seçti mi seçmedi mi diye tartışılır. Bu saatten sonra Özlem'in rockla ne alakası kalmış ki ? Elektro gitar, bateri, bass bulunan bir grupta vokal olması dışında ? bunlar sence kişiyi rocker yapmaya yeter mi ? eğer yeterse grup 84'te rock yapıyor. Hatta daha uç bi nokta. yalın'da da elektro gitar var, bateri var, bass var. oda rock yapıyor. Günümüz müziğinde neredeyse bütün gruplarda elektro var. hepsi rock yapıyor sizin tezinize göre. Yapmayın arkadaşlar. Rock sadece müzik değildir. Sizin bu tür düşüncelerinizi gördükçe üzülüyorum. destek verdiğim camiadaki insanların düşüncesine bak diye.

Bana Özlem güzel müzik yapıyor deyin. Hiç problem değil. Ama rock yapıyor demeyin. Benim tek tartıştığım nokta bu. Popüler olmaya çalışıyor. Popüler müzik yapıyor demektir. Boşu boşuna tartışmaya gerek yok ki. Herşey görünüyor. Savunmak için savunmayın. Kısır bir döngüye kaptırıyorsunuz işi...

Özlem güzel müzik yapıyor. Ve tarzı ne olursa olsun kendini dinletiyor, bu ilk albümünden beri öyle ki bazen tek bir albümünde bile tarz karmaşası oluyor. Son albümüde buna örnek.

Bu ülkede film çekmeyen şarkıcı, rocker vs. kaldı mı? Neden herkes Özlem Tekine yükleniyor? Ona bakarsanız yıllar öncede yazın öğle saatlerinde kanal d de program sunuyordu, o zamanda severek ve ilgiyle seyrediyorduk...
Demir Demirkan dan Athenaya kadar hemen hemen butun müzisyenlerin filmleri ortalıkta, neden zamanında onlardan bahsedilmedi de şimdi Özlemden bahsediliyor?

Bunun tek bir açıklaması var, çekemiyorsunuz arkadaşlar...

Madem sevmiyorsunuz veya hoşunuza gitmiyor, seyretmeyin, takip etmeyin...

özlemi seviyorum dinliyorum şarkı sözlerini sevmesem de muazzam bir sese sahip. bu arada gerçekten iyi rol yapıyor.

aslında özlem fanlarına hak veriyorum mesela sevdiğim bir sanatcı herhangi bir reklamda ya da dizide görünse ne kadar çok sevinirim..

ama müziğe ağırlık vermesini isterdim özlemin.. yine de içinde varmış oyunculuk ve bunu yapıyor bazen dumur olsam da alışıyorum özlem tekin yani bu :)

Sanırım pepe arkadaşım değinmek istediğim noktaya güzel bir şekilde değinmiş. Nedir bu çekememezlik.

Ardentguitarist arkadaşım onun sitesinde yöneticilik yaparken rockçı olduğunu düşünüyordun da şimdi mi fikirlerin değişti. Bence sen Özlem'in rock tarihini bir araştır derim ben bir arkadaşa nasihatta bulunmuşun benim de nasihatım bu. Özlem Tekin kimsenin yapamadığı rockı sahnede gerçekleştirecek kadar iyi ve mükemmel. Üstüne sahne sanatçısı tanımıyorum.

Evet onun oyunculuk gibi yönleri var. Kötü oyuncuysa hatta küfret ama değil. Bi noktadan sonra da alkışlamayı bilmeli diye düşünüyorum. Beğenmek zorunda değilsin ama saygısızlıkta etmek zorunda değilsin hakkın yok zaten. Onu sevenlere saygı duymak zorundasın en başta. Özlem Tekin kesinlikle bir rock sanatçısıdır. Sahnesini bilenler bilir!!!

PepeLePew demiş ki:
Özlem güzel müzik yapıyor. Ve tarzı ne olursa olsun kendini dinletiyor, bu ilk albümünden beri öyle ki bazen tek bir albümünde bile tarz karmaşası oluyor. Son albümüde buna örnek.

Bu ülkede film çekmeyen şarkıcı, rocker vs. kaldı mı? Neden herkes Özlem Tekine yükleniyor? Ona bakarsanız yıllar öncede yazın öğle saatlerinde kanal d de program sunuyordu, o zamanda severek ve ilgiyle seyrediyorduk...
Demir Demirkan dan Athenaya kadar hemen hemen butun müzisyenlerin filmleri ortalıkta, neden zamanında onlardan bahsedilmedi de şimdi Özlemden bahsediliyor?

Bunun tek bir açıklaması var, çekemiyorsunuz arkadaşlar...

Madem sevmiyorsunuz veya hoşunuza gitmiyor, seyretmeyin, takip etmeyin...

Evet kim kalmadı ki ? Petek Dinçöz var mesela aynı camiadanlar.

serox demiş ki:
Sanırım pepe arkadaşım değinmek istediğim noktaya güzel bir şekilde değinmiş. Nedir bu çekememezlik.

Ardentguitarist arkadaşım onun sitesinde yöneticilik yaparken rockçı olduğunu düşünüyordun da şimdi mi fikirlerin değişti. Bence sen Özlem'in rock tarihini bir araştır derim ben bir arkadaşa nasihatta bulunmuşun benim de nasihatım bu. Özlem Tekin kimsenin yapamadığı rockı sahnede gerçekleştirecek kadar iyi ve mükemmel. Üstüne sahne sanatçısı tanımıyorum.

Evet onun oyunculuk gibi yönleri var. Kötü oyuncuysa hatta küfret ama değil. Bi noktadan sonra da alkışlamayı bilmeli diye düşünüyorum. Beğenmek zorunda değilsin ama saygısızlıkta etmek zorunda değilsin hakkın yok zaten. Onu sevenlere saygı duymak zorundasın en başta. Özlem Tekin kesinlikle bir rock sanatçısıdır. Sahnesini bilenler bilir!!!

Rock nedir bana bunun izahını yapar mısın ?
Magazin dergilerinde soyunan bir kişiden bahsediyoruz. Ben önceden rock yapıyor demiştim çünkü gidip çıplak pozlar vermemişti. Neye alkış tutuyum çıplak pozlarına mı ? Özlem'in sahnesinide biliyor ve güzel olduğunu söylüyorum. Benim seninle mutabık olmadığım tek yer rock konusu. Rock nedir? nasıl yapılır? neler anlatır? nasıl yaşanır? bunları söylesene bana.
Yarın bir gün playboy dergisinde soyunacak bir kişi benim gözümde. Belki direk oynar... Özendiği kişi sanırım Paris Hilton...

Bence çok acımasız konuşuyorsun bir insanı bi kalemde sildiğine göre. Bazen tercihlere saygı duymak gerekir. Dinlemiyorsan tamam dinleme ama saçmalama da. Rock yapıyor anlamıyorsan anlamıyorsundur anlatamam işim olmaz...

sorduğum soruya cevap verememen Özlem'le sorduğum sorular arasında bir ilişki olmamasından. Özlemle Petek'i aynı kefeye koyarım. Çünkü ortak nokta çok.
Eğer ki sorduğum sorulara cevap verebilirseniz buyrun. Yok veremiyorsanız ya sorun öğretiyim veya cevaplayım yada boşu boşuna tartışmayın...

Gerçekten saçmalıyorsun. Sorup öğrenecek birşeyim yok senden. Petek Dinçöz'le ayna kefeye koyan kişiye heleki hiçbir şey soramam ben! Hiçbir gerçekçi düşüncen yok. Sadece konuşuyorsun! Bu andan sonra Özlem Tekin dinlememen hayırlı olacaktır belkide. Hem Öz bunları ne kadar takıyordur ki!!! Müzik diyorum Lütfen Müzik...

Hala rock'ı sadece müzik olarak değerlendirmeye devam et sen. Zaten başka bişey olarak göremezsin. boşuna uğraşma. Kapasiteni zorlama...
Ben söylediğim hiç bir şeyi ispatsız sunmam. Hepsine teker teker ispat gösterebilirim. Peki sen ?
Kimi dinleyip kimi dinlemeyeceğime sen karar veremezsin bunu bil !!!
Ben bu kadar Özlem'in müziğinin iyiliğine her hangi birşey demezken sen gelip hala benim müziğine bişey dediğimi düşünürsen bu da senin kapasiteni gösterir.

Ben bildiğim kadarıyla gerçekten çok mutluyum. Çok gördüm ben rockı bilirim diyenleri!!! Ama olsun saygı duyarım bildiğin rockla yaşa sen! Ama asla onun sitesinde yönetici iken şimdi popçu ve magazin parçası diyişini unutma! Hep aklına getir.

Ardentguitarist demiş ki:
Hala rock'ı sadece müzik olarak değerlendirmeye devam et sen. Zaten başka bişey olarak göremezsin. boşuna uğraşma. Kapasiteni zorlama...
Ben söylediğim hiç bir şeyi ispatsız sunmam. Hepsine teker teker ispat gösterebilirim. Peki sen ?
Kimi dinleyip kimi dinlemeyeceğime sen karar veremezsin bunu bil !!!
Ben bu kadar Özlem'in müziğinin iyiliğine her hangi birşey demezken sen gelip hala benim müziğine bişey dediğimi düşünürsen bu da senin kapasiteni gösterir.

Sende Rock'ı sadece giyinmek olarak algıla. O zaman Emy Lee Death Metal, Avril ise Black Metal yapıyor...

Sen Özlem Tekin'in Resmi web adresinde çalıştığına göre, Özlem Tekin ile konuşma fırsatın buradaki hemen herkesden fazladır. Derdin varsa git onunla yüzyüze hallet, burada millete boy gösterme. Burada Biz Özlem Tekin Fanlarını uğraştırma...
Onu her haliyle kabullendik, o şekilde seviyoruz ve ne yaparsa yapsın sevgimiz, ilgimiz devam edecek...

Pepecim ellerinden öpüyorum. Kendisini ben de tanıyorum teknist.com forumlarından azçok! Madem bu kadar değiştin bir zamanlar onun en iyi rockçı olduğunu düşünüyordun (Tabiki insanların düşünceleri değişebilir) şimdi de düşünmüyorsun bu sorunu Öz ile paylaş. Burada sadece ortalığı karıştırmak istiyor. Kabullenmek gerekir.

SONSUZA DEK ÖZ...

Birincisi ben Özlem Tekin'i Volvox'tan beri tanıyorum. Özlem'in rock yapmadığına dair yazdığım ilk yazımda Özlem'le son 5 görüşmemi anlattım.
İkincisi serox kapasiteni yine gösterdin. Ben resmi sitesindeki yöneticilik görevimi iptal ettiğimi söyledim.
Üçüncü pepelepew sende dahil olmak üzere bana rock ne demektir açıklayamıyorsunuz. Gelip birde benim rock ile ilgili düşüncelerimi bilmeksizin yargılama. Üzerimdeki elbiselerle rock alakasızdır. Şu an üzerimde koyu mavi bir t-shirt var ve bu rockla hiç bir alakası olmayan bir ayrıntıdır. Ben rock müziğin giyimle alakalı olduğuna dair hiç bir şey dememişken sen gelip böyle bişey dediğimi düşünerek böyle bir cevap vermişsen bu da senin kapasiteni gösterir.
dördüncü siz zaten objektif olmadığınızı yazmışsınız. tartışmak için değil kısır bir döngü için yazıyorsunuz bütün yazılarınızı. subjektif bir bakış açısıyla neyi doğru görebileceksiniz ki ? bir yere sadece bir pencereden bakılmaz.
Neyse size çıplak resimlerle, magazin malı güllü dallı şarkıcınızla mutluluklar diyeyim.
Objektif olamayan, bütün mesajlarıyla kapasitenin asgariliğini sergileyen, rock'ı rok yazacak kadar küçük gören, rock'ı sadece notalar ve sözün birleşimi sonucu oluşan bir müzik gören düşüncelerle biraz zor işiniz...

Geri