Lambalı Amfi Problemi

yeni aldığım mini rectifier 25 watt + 1*12 mesa recto kabin ile ilgili sıkıntım var.Drive channel de gaini köklediğim konumda bile yeterli distortion alamıyorum.O rectifier in bol midli güçlü gain i yerine cılız hacmi olmayan bir gain geliyor anfiden.Lambalı kafa +kabin kullanan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.Sorun ne olabilir?.Şunu da belirtmek de yarar var.Anfi sıfır ve lambaları aynı kuvette yanıyor gibi gözüküyor.Belki anfinin sesi budur diyeceğim ama bir sürü video sample lar izledim internetten mikrofonlamasız adam gain i full köklememsine rağmen benim aldıgım soundla arasında dağlar kadar fark var.Gerçekten bu kafa kabin kombinasyonu benim hayalimdi.Ama şu an her şeyden bıkmış durumdayım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dedeiğiniz mantıklı ama adamların beni kale alması için iyi bir kayıt yapmam gerekiyor onlara göndermek için.Kablolar derken 8 ohm kabinim var onu anfinin 8 ohm speaker ına giriyorum.Çevirici kullanıyorum.çünkü alet 110 voltta çalışıyor.500 watt a kadar destekli bir çeviricim var.İçini açıp bakmadım lambalara onu da yaparım.Şöyle de bir durum var anfinin clean katı ses iyi geliyor treble bass pressence settings lerde oynama yaptıgımda ses buna iyi cevap veriyor.Ama dediğim gibi channel 2 da yani gain de açıkası treble bass gain vesayre de sese çok etki etmiyor.Gaini full köklediğimde crunchy bir ton alıyorum.Ben kesinlike bir sorun olduğuna inanıyorum.Eğer yoksa gerçekten bir sorun mini rectifier 25 watt olmamış.Benim bu anfide analog distortion pedal desteksiz olarak cayır cayır gain almam gerekiyor.Ama şayet böyle deilse bunun yarı fiyatına gider daha güçlü kafa alır onu kullanırım.

dediğiniz gibi bir ses kaydı olsa fiki yürütülebilir. yakınlarınızda bir stüdyo varsa rica etseniz cüzzi bir miktar karşılığı sample kaydedebilir kısa sürede aklınızda olsun. ya da yakınlarda do re müzik varsa yine rica ederek ellerindeki mini rectoyla yan yana deneyebilirsiniz.dinlemeden görmeden fikir yürütmek zor.

Kayıt olsun olmasın, Mesa gelen mesajlara mutlaka cevap verir. [email protected] adresinde Marcus Daniel(Customer Service)'e mesaj atabilirsiniz. 110-220 v çevirici kullandığınıza göre aleti Türkiye distribütörü Do-Re'den almamışsınız sanırım. Do-Re'nin Tünel'de teknik servisi var, ürününüzle ilgilenebilirler, bir görüşün isterseniz. Bu arada, kafa kabin aranda jakları aynı olduğu için standard gitar kablosu kullanılması yanlışlığına düşülüyor bazen. Normal gitar kabloları bu power çıkışı sinyali taşımak için yeterli değildir. Özel hoparlör kablosu kullanıyor musunuz Planet Waves PW-CSPK-25 gibi mesela?
Umarım problem çözülür.

Kayıt olsun olmasın, Mesa gelen mesajlara mutlaka cevap verir. [email protected] adresinde Marcus Daniel(Customer Service)'e mesaj atabilirsiniz. 110-220 v çevirici kullandığınıza göre aleti Türkiye distribütörü Do-Re'den almamışsınız sanırım. Do-Re'nin Tünel'de teknik servisi var, ürününüzle ilgilenebilirler, bir görüşün isterseniz. Bu arada, kafa kabin aranda jakları aynı olduğu için standard gitar kablosu kullanılması yanlışlığına düşülüyor bazen. Normal gitar kabloları bu power çıkışı sinyali taşımak için yeterli değildir. Özel hoparlör kablosu kullanıyor musunuz Planet Waves PW-CSPK-25 gibi mesela?
Umarım problem çözülür.

kablo derken bunu kastetmiştim.yine de eliniz yatkınsa lambaları tekrardan söküp takın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ilginiz için teşekkürler.Do-re ye götürdüm bi sorun yok bunda bizden almadın zaten diyip işin içinden çıktılar.Oysaki onlardan da kabin almıştım neyse...Speaker cable yaptırdım tünel de kaliteli malzemeden ondan da olduğunu düşünmüyorum.Olmadı bir stüdyo ya rica ediyim.Ben hala pre-amp lambalarında sorun oldugu kanısındayım ama emin olamıyorm.Umarım bir sonuç alırım.tek isteğim bilir kişinin bana arkadaş bu anfi sağlam bir sıkıntısı yok ya da var demesi.Ondan sonra ben de önüme bakarım bir şekilde.

temiz kanalda sıkıntı yoksa trafoda, güç lambalarında, pi lambasında, v1 lambasında sorun yoktur, aynı sorunu birkaç gün önce yaşadım. v3'ü değiştirdim, drive kanalından tekrar ses aldım.
isterseniz v2 v3 v4 lambalarını sırayla yeni bir taneyle değiştirip deneyin (mini rectifier'da 5 preamp lambası vardı sanırsam).

Geri