51 PromiL(Rock) - Ankara

ozgur196 demiş ki:
Arkadaşlar 51PromiL bundan sonra her Cuma 20:00-00:00 arası I.V Rock Bar'da sahne alacaktır.Ayrıca 51PromiL Ocak ayı Konser programı şöyle::

5 Ocak -- Gazi Anadolu Lisesi Kış Şenlileri
6 Ocak -- I.V Olağan Bar programı
7 Ocak -- İstanbul Bronx Bar
8 Ocak -- Tekirdağ Paşa Bar
14Ocak -- Bursa Çaçaron Bar

Tüm konserlerimize hepinizi bekkliyoruz..

helal olsun iyi ilerliyorsunuz

dün cok güzel bir gün gecirdim.
önce cekes-zibidileri garagede dinledim sonra rockV.I da osiris- the kabak tadı ve staff ın 50 dakika sahne hazırlanmasından sonra sizleri 1 saat rotarla yani saat 23:00 de dinlemege başladım. demolarınızı dinlemiş ama canlı performansınızı dinlememiştim.tahmin ediyordum ama bu kadar iyi olacagınızı beklemiyordum.(gerci kulakları cınlasın göktug sizleri cok övüyordu)
telefon gelince konser sonunu bekliyemeden cıkmak zorunda kaldıgım için inanın üzüldüm.
hepinizi kutlarım..
görüşmek üzere......
YOLUNUZ ACIK OLSUN..

ben de dün gece İ.V deydim gayet hoş , güzel bir ambiyans yaşandı... sevgi dolu bir gece geçirdik (şahsım adıma)..gün be gün daha da iyisi olacak umarım...

emeği geçen her kimselere teşekkürler...

architect demiş ki:
dün cok güzel bir gün gecirdim.
önce cekes-zibidileri garagede dinledim sonra rockV.I da osiris- the kabak tadı ve staff ın 50 dakika sahne hazırlanmasından sonra sizleri 1 saat rotarla yani saat 23:00 de dinlemege başladım. demolarınızı dinlemiş ama canlı performansınızı dinlememiştim.tahmin ediyordum ama bu kadar iyi olacagınızı beklemiyordum.(gerci kulakları cınlasın göktug sizleri cok övüyordu)
telefon gelince konser sonunu bekliyemeden cıkmak zorunda kaldıgım için inanın üzüldüm.
hepinizi kutlarım..
görüşmek üzere......
YOLUNUZ ACIK OLSUN..

sevgili architect,

50 dk. sahne hazırlanması bizden kaynaklanan bi sorun değildir.Sahnenin çok dar olması bizden önceki grupların sahnelerine rotarlı başlaması sonucunda bizlerde geç hazırlanabildik (bir çok barda verdiğimiz konserlerde en fazla 10 ve ya 15 dk içerisinde hazırlıklarımızı tamamlamışdık), ...hatta "51 promil sahneye çok geç çıkmaması içinde performansımızı erken bırakdık ki o güne ayarladığımız repertuarımızdan 5 parçayı çalmadık..."...51 Promili tebrik ederiz...Yılbaşından sonra her cumartesi IV rock Barda görüşmek üzere...

Saygılar&Sevgiler...

Staff grubuna hiç bir kastımız yoktu. Benim ailevi problemlerimden dolayı (ki dayağımı da yedim inanmayana istediği gün istediği yerde şişik kaşımı gösterebilirim) sahne saatinde sahnede olmamız gerekiyordu. Bunun için özür dilerim ki bu dün saatlerce konuşuldu.

Sahnede 50 dk kalmanızın sizden kaynaklanan bi problem olmamasında da haklısınız ama bir noktaya parmak basamadan geçemicem.. Şu ana kadar hiç organizasyon yapmadım ama şunu bu işin içine 1-2 ay girmiş her insan bilir: Organizasyon planı yapılırken grup başına bir süre ayrılır (örnek: Grup başı 15 dk soundcheck 1 saat sahne). Ve bu ayrılan süreyi değerlendirmek tamamıyla sahnedeki gruba aittir. O 1 saat 15 dk nin isterse 1 saatini soundcheck alır 15 dk çalar iner; isterse 5 dkda ışık hızıyla soundcheckini alır sonra da 1 saat 10 dk sahnesini alır.

Bu konserde ortalama 1.15 dk verilmişti yanlış bilmiyorsam gruplara. Siz bunun 50 dksını soundchecke kullandınız. Tamam bu konuda sizin hiç bir suçunuz yok ama sizin 50 dknızın gitmesi demek kendi sürenizden 50 dk yediniz demektir. Hiç bir şekilde hiç bir grubun hesabı başkasına kesilmemelidir. Aksilik mi? olur aksilik her grubun başına gelebilir. Bizim de çoğu konserimizde soundcheckimiz çıkan aksiliklerden dolayı uzun sürdü ama biz bizden sonraki grubun saatini 5 dk bile geciktirmemek için elimizden geleni yaptık çünkü bizde çıkan sorunlar sadece bizi irdelemelidir diye düşünüyoruz. 1 insanın başının ağrıması 2 insanın başının ağrımasından ya da gerginleşmesinden iyidir.

Ve grup staffın "Hatta.. "51 promil sahneye çok geç çıkmaması içinde performansımızı erken bırakdık ki o güne ayarladığımız repertuarımızdan 5 parçayı çalmadık..." demesi sadece onlar hakkındaki görüşlerimi değiştirdi.. Yaklaşık 12 tane parça çaldınız ve siz "5 parça çalamadık" diyorsunuz..

51 Promil 7 parça çalmıştır (yanlış hatırlamıyorsam)..

"Rabbena hep bana" en fazla 2 adım götürür.. Rabbimden daha uzun adımlar atmanızı diliyorum..

ya tamam zaten tartışılıcak bişiy yok ortada. 4 grup çıkan bi organizasyonun 18:00 kapı açılış baz alınırsa soundcheck in 14:00 da başlaması gerekir. Fakat bu tarz organizasyonlarda sahneye çıkıp sesini açtırıp yada kıstırıp başlatmak gerekir. Herneyse uzatmaya gerek yok. Sevgiler.

arkadaşlar özür dileyerek bi konuda cevabımızı vermek istiyoruz...

sevgili Aneifkenoib arkadaşım....

Soundcheck nedir? bunu biliyomusun nedir soundcheck?

ben açıklayayım...

Soundcheck, grup sahneye çıkdığında enstrumanların ton ayarları ve
ses seviyelerinin bunun yanında vokalin mikrofon ayarlarının mikser
üzerinde yapılmasıdır...bu ayarlara göre bar kolonlarından çıkan
seslerin enstrumanların ses seviyesine göre dengelenmesidir...
(ki soundcheckler özgür196 arkadaşımızın dediğini gibi konserden çok önce yapılması gerekmektedir...)
yanlışım varsa düzeltiniz...acele yazdığım için yanlışlar olabilir ama genel olarak buraya kadar anladık...

biz sahnede senin deyişinle 50 dk kaldıysak (ki en fazla 30 dkmız geçdi) bu işte onun
%80 lik bölümünde sahneye yerleşmekle geçdi...ziller sığmadı amfilere tam yer bulamadık
amfilere takılan mikrofon kablolarının uzunluk olarak kısa olması ki en büyük sorunda
buydu baya bi vakdimizi aldı...yani 15 dk da o sahneye sen o ekipmanları yerleştirebilirsen
helal olsun...ama biz grup olarak değil belki ama kişisel olarak(ayrı ayrı gruplarda)
bir çok yerde konser + program yapdık ve hiç bir zaman böle bir problemle karşılaşmadık...
ve biz en fazla 5 dakika yukarıda tanımınıda yapdığım soundcheck'i yapabilik...
bu arada ailevi problemlerden dolayı üzgünüm ama bunu sadece bize yükleme hem yukarıda belirtiğim
nedenlerden dolayı hemde bizden öceki grupların çıkış saatlerinin sarkmasıyla ilgili bi problem bu,
müzik için herkes fedakarlık yapar herkes özveride bulunur ama bu türlü tartışmlarda lütfen bunları
öne sürmeyelim...

bu arada 12 parça çaldığımız sölenmiş...üzgünüm ama sadece 9 parça çaldık...

işte çaldığımız parçalar;

1. placebo-bulletproof cupid
2. garbage-why do you love me
3. guano apes-pretty in scarlet
4. default-deny
5. guano apes-dodel up
6. cranberries-hollywood
7. anouk-nobodys wife
8. guns and roses-sweet child of mine
9. neil young-keep on rocking in the free world

Saygılar&Sevgiler...

Arkadaşlar görünen o ki Ocak'tan itibaren aynı sahneyi ayrı günlerde de olsa paylaşıcaz.Bu organizasyon geçti gitti.Hatalı olduğumuz yer varsa grubum adına özür dilerim.Hepinize başarılar..

Arkadaşlar, lütfen bu tartışmayı daha fazla uzatmayalım, bunun kimseye faydası yok! Kimse "keyfî" nedenlerle soundcheck süresini uzatmadı. Veya -yine- keyfî nedenlerle sahnede gerektiğinden "az" kalmadı... veya... veya... veya...
Bu tür organizasyonlarda sarkma, gecikme, "rötar" her zaman olur, ancak bu seferkinin nedeni sahnenin olağandan daha küçük olmasıydı, yani kimsenin suçu yok programın aksamasında... Staff kendine verilen sürede -ne yazık ki- aslında hiç uğraşmamaları gereken bi problemle, "sahneye sığmak"la uğraştılar! Yani -yine söylüyorum-; keyiflerinden uzamadı o süre... Tıpkı Selman arkadaşımızın hiç istemediği halde eve gitmek zorunda olması gibi...
Dolayısıyla böyle bi tartışmaya hiç gerek yok! Çünkü tek problem var ortada; sahnenin darlığı! Gruplarla, kişilerle alakalı hiçbir problem yok! Bu yüzden lütfen birbirinizde suç aramayın, suçlu yok!
Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı ve birkaç problem dışında çok da güzel bir organizasyon geçirdik! Bunun keyfine varalım, rica ediyorum!

Ayrıca IV'deki programlarınızda da başarılar diliyorum...
Ve hepinize teşekkür ediyorum!
:)

Böyle aksaklıklar herzaman olabilir..Hiçbi grup ya da kişinin elinde olan bişi yoktu..neyse önemli olan iyi bi konser olması ve iyi vakit geçirmekti...Ben çok eğlendim ki sanıyorum ordaki çoğu insan eğlendi...Amfi içinde grubum adına teşekkürlerimizi iletiorum..
Başarılar,sevgiler,saygılar size..

ya arkadaşlar bırakın böle şeyleri olur normaldir...ben çook eğlendim o gece hatta nerdeyse zorla indirdiler beni sahneden bıraksalar sabaha kadar çalardım ben orda... :D biz müzik yapıyoruz ve kimbilir kaç kere daha aynı sahnelerde olacağız..ben herkezi çok seviyorum "insan" olsun yeter :D "İV de bossanova saatleri" adında bi program yapcam ben üstüne canım 51lerimle de çalacağım zaten ooh mis mis...

Saygılar sevgiler.... ;)

P.S: Ama n'olur birileri bana soundcheck'i öğretmeye kalkmasın...Saygılı olalım lütfen işi bilgi yarışması tadında "hava atmaya" sürükleyeceksek bende bişeyler yazmak isteyeceğim çünkü...

bundan çıkakarılacak bir çok şeyden birisi belki de herkes gereken uzunluktaki "jack"ını yanında getirmesi daha hayırlı olur.....

ayrıca "soundcheck" ile ilgili bir takım anlaşmazlıklar var sanırım... bir sorununuz olursa "Zuhal Müzik-Seslendirme" bölümüne gelirseniz her zaman yardımcı olabilirim...

bu arada "Bossanova"nın dediği gibi "İ.V'de bossanova saatlerini" sevdim ben.. her ne kadar anlamasam da gitardan bastım bir kaç akor, sevgi dolu çaldık bir kaç eser.... elektrik yalıtımında ve alkış desteğinde bulunan komşu gruplara da teşekkürler....

51PromiL I.V Bar programına Ocak'tan itibaren başlayacaktır..6 Ocak ilk program tarihidir.Bu Cumartesi ise Staff la beraber I.V Rock Bar'da sahne alıcaz.Saat 19:30 gibi sahnedeyiz.Hepinizi bekliyoruz :)

Arkadaşlar iki grup arasında her ne yaşandıysa geri de kaldı...Bu cumartesi sizlerle aynı sahneyi paylaşmak bizlere mutluluk vericekdir. Her iki grup içinde güzel bir gece olması dileği ile...
iyi çalışmalar...

Saygılar&Sevgiler...:)

Arkadaşlar 51PromiL bu haftasonundan itibaren her Cumartesi I.V Bar'da sahne alıcak.19:30 da başlayacak olan program saatler 23:00 e yaklaşana adar sürücek.Bizden sonra da Staff sahne alıcak.Herkesi cumartesileri bekliyoruz..

Arkadaşlar 51PromiL bu haftasonundan itibaren her Cumartesi I.V Bar'da sahne alıcak.19:30 da başlayacak olan program saatler 23:00 e yaklaşana adar sürücek.Bizden sonra da Staff sahne alıcak.Herkesi cumartesileri bekliyoruz..

Arkadaslar biraz gecikmis bir yazı oldu şu an yazdıgım ama...

gercekten o gece orda bulunmaktan büyük mutluluk duydum.. Güzel bir performansla geceye damganızı vurdunuz... Tebrikler!!! :)

Diğer gruplarda başarılıydı!!! ama tabi sizin yeriniz benm için ayrı (ilk defa dinleyip tanışmama ragmen) :D Umarım ki sizlerle tekrar buluşabilirim kim bilir belki birlikte ayrı gruplarda aynı sahneye cıkarız :p

Hepiniz birbirinizden yeteneklisiniz biraz daha calışmayla bu işi götürebilicek kapasite sahibisiniz!!! Başarılarınızın dewamını diliyorum...

Görüşmek üzere!!!

Geri