Charvel / Jackson Başlığı

Ben KV-2 nin fretboardını henüz hiçbir gitarda görmedim. Bana o kadar rahat geliyor ki parmaklarım "klavyenin virtual hızı" na yetişemiyor. Yani ne kadar isterseniz o kadar hızlı çalabiliyorsunuz. Ve halen notalar çok rahat çıkıyor. "Daha hızlı çalabilirsin arkadaşım" modunda bir klavye. Herkesin Jackson'u hayırlı olsun.

kv-2yle ke-2nin klavye olarak bi farkı var mı ? neck ebatları ve gövde bağlantı yerleri bile aynı çünkü

ben sl1i kv2den daha iyi buldum genel performans olarak klavyesi daha kalın ama beni daha çok sardı gibi.Aslında bu usa jacksonlarda bu farklılıklar üst perdelerde pek belli değil kendini alt perdelerde belli ediyor.Gitarın şeklinden ve bu bağlantı yerinden dolayı

bi de dk1lerden kimse bahsetmiyor herkes soloist peşinde :D ama eskilerden bazı gitaristler saık bolt on kullanıcısı onu yan bilgi olarak da vermek lazım :D

dkların kötü olduğunu kesinlikle sanmıyorum...zira japon dk'lar bile gayet iyiyken... ama ebayda bile dk1'e çok ucuz olmadığı sürece rabet eden yok... sebebini 22 perde olmasına bağlıyorum....aslında garip, japonları bile 24'ken amerikanı neden 22 yapıyorlar anlamış değilim....

dk1ler de 24 perde ama pek bolt on tercih eden yok sanırım,ince klavye severlere avantaj sağlıyo çünkü en ince usa klavye dk1 de.Artı farklı manyetikleri var bu farklılıklara rağmen pek kimse rağbet etmiyor sanırım ama ben amerikada fln sevenleri olduğunu düşünüyorum.

Bolt on ibanezlere dünya para dökmek yerine dk1 almak daha mantıklı geliyor bana açıkcası

rastansaga demiş ki:
@rock-the-boy, @anti-social o avatarı ilk @Dave_Mustaine kullandı değiştirin bakayım :)
evdekinin fotosunu çekene kadar bunlan idare ediyorum :D benim headstock soloist hem dave'in ki kv1 :D lsrleri var üstünde ya da ben öyle görüyorum :D

öbür gitarı satmadan da bi fotoğraf çekinmek lazım :D ikisyle aslanlar gibi

virtuose benzerliğe bak s420ve dx10d aradım pahalı geldi bende js30 aldım.Tek sorunu manyetikleri güçsüz geliyor bana processörden açmak gerekiyor 505 kullanınca ses bozuluyor.Sustaini yetmiyor bazen buda manyetikten heralde param olursa emg yada seymour çakacam.

Dk1 ler bi ara 22 perde üretilmiş olabilir eskileri çünkü bende ebayde epey bi dk1 gördüm 22 perde diye geçen. Hatta bazıları kozmetik sorunlarıda olduğu için 700-800$ a düşmüştü fiyat olarak. Almak lazımdı aslında sonuçta usa jackson napar eder adam edersin :)

O değilde Kevin Bond diye bi amca kendine signature yaptırmış saptaki jackson yazısı kırmızı. çok hoşuma gitti ya , bi de sharktooth inlayleri kırmızı yaptırıp custom bi jackson yaptırıcan harika olur heralde :)

Kaish demiş ki:
arkadaşlar bu yekbare nin avantajı nedir dk-2 ,kv-1 ve kelly nin klavyeleri aynı sanırım?
yok aynı değil dk2 daha ince,ama daha rahat olduğunu sanmıyorum ince diye.Daha önce de dendiği gibi tüm dinkyler bolt-on o noktada da ayrılıyor.

Yekpare de denemez aslında ya necki ayrıca gövdenin içine ekliyorlar bir şekilde,yani gövdeyle bütünleştiriyorlar.Durumuna göre tellere karşı direnç olsun diye 3-5-... parça da olabiliyor bu neck olayı natural finishli basslarda hemen farkedersin o parçaları zaten çizgi çizgi.Bunun avantajı da güzel sustain :D bi de alt perdelerde rahatlık

Prelektro demiş ki:
O değilde Kevin Bond diye bi amca kendine signature yaptırmış saptaki jackson yazısı kırmızı. çok hoşuma gitti ya , bi de sharktooth inlayleri kırmızı yaptırıp custom bi jackson yaptırıcan harika olur heralde
o gitar bence japonlar içinde en iyi gitar ama çok hmmmmmmm...nası denir satanik bi gitar :LOL: .ok kaliteli ama gerçektende daha mülayim bişey olsa alınası bişey.Kırmızı shark fok gibi olur parana yazık bence. :LOL:

katilinek demiş ki:
virtuose benzerliğe bak s420ve dx10d aradım pahalı geldi bende js30 aldım.Tek sorunu manyetikleri güçsüz geliyor bana processörden açmak gerekiyor 505 kullanınca ses bozuluyor.Sustaini yetmiyor bazen buda manyetikten heralde param olursa emg yada seymour çakacam.

sana da hayırlı olsun katilinek kardeşim :metal
abi bizim setuplarda benziyo galiba :seytan bende de 707 var :) crate GT65 amfi bi de...ama ben sustain konusunda bi sorun yaşamıyorum çok fazla,ilginç bi şekilde o dandik zoomdan da acayip tonlar alıyorum millet öyle bakakalıyo :dans
ama tabiki haklısın stock manyetik biraz zayıf kalıyo amerikaya giden biriniz varsa yakında bi emg yada seymour kapıversin bana :roll: tabi hallederiz arada komisyon filan ;)

yanlız hangi model aslında kararsızım :? gitarın ağacını filan biliyosunuz ne gider ya arkadaşlar bu alete?? bi ara dimarzio+seymour düşündüm ama iyi araştırman lazım filan dedi kenan abi(ankaralılar bilir) outputları farklı oluyomuş switch değiştirdiğin anda dünyan değişir valla dedi :zombi

bilgisi olan varsa yorumlarını esirgemesin şu jacksoncudan :taptim

Slaytanic demiş ki:
svr müzikte çok çok uygun fiyata kv-1 var kaçırmayın
para olsa... :( hem de korinaydı sanırım en sevdiğim kv1 rengi

virtuose sen çak seymour tb-4leri alder gövdeyle acaip güzel sesler çıkarıyor,ama single varsa senin gitarda bişey söyleyemem bende iyi bir neck single arıyorum çünkü

Geri