Charvel / Jackson Başlığı

abiler acil yardıma ihtiyacım var.almanyadan jackson wrmg getirtmeyi dusunuyorum.bunu ordaki bir akrabam aracılığıyla getirtecem.tabi simdi ona net olarak hangi siteden hangi modeli alacağamı söylemem lazım.şimdi siteleri dolaşırken http://www.thomann.de/de/search_dir.html?sw=jackson+wrmg&x=10&y=11
wrmg bf
wrmg cb
wrmg bk
diye ceşitlerle karsılastım.bunların özelikleri nelerdir bileniniz varmı.
bunların gövdeleride değişik.ben alder almayı dusunuyordum ama bunların bazıları basswood yazıyo.bana bu modellerden hangisini önerirsiniz ve almanya için bildiğiniz iyi bir site varmı

zilayer demiş ki:
abiler acil yardıma ihtiyacım var.almanyadan jackson wrmg getirtmeyi dusunuyorum.bunu ordaki bir akrabam aracılığıyla getirtecem.tabi simdi ona net olarak hangi siteden hangi modeli alacağamı söylemem lazım.şimdi siteleri dolaşırken http://www.thomann.de/de/search_dir.html?sw=jackson+wrmg&x=10&y=11
wrmg bf
wrmg cb
wrmg bk
diye ceşitlerle karsılastım.bunların özelikleri nelerdir bileniniz varmı.
bunların gövdeleride değişik.ben alder almayı dusunuyordum ama bunların bazıları basswood yazıyo.bana bu modellerden hangisini önerirsiniz ve almanya için bildiğiniz iyi bir site varmı
muhtemelen yanlış yazmışlar, wrmg'lerin gövdesi alder.ayrıca o üç model aynı sadece renkleri değişik, model sonundaki harfler de renk kodları.

internet sitesine gelince almanya ile ilgili fazla bilgim yok ama thomann.de önerilir genelde.

DaveMustaine_64 demiş ki:
Eğer imkanın varsa biraz daha bekle, yeni japon Jacksonlar dağıtılmaya başlandı. Yenilerinde Emg 81/85 olacak :) Ayrıca daha fazla renk seçeneği var diye biliyorum...
renk seçeneğini ayrı tutarak 2006 jacksonların pek de bi numarası olmadığını düşünüyorum.

misal olarak;
472$ olan siyah dk2 2006'da 649$,
629$ olan wrmg 809$ oldu.
yenilenen bütün pro ve mg serisi bu oranlarda zamlandı.eski wrmg'yi ele alırsak mesela, ondan çıkan emg-hz'leri 100$'a satıp, 200$'a 81/85 taksak yine aynı hesap oluyor.80$ da cebimizde kalıyor :) ha bir de köprü var tabi ama zaten jt-580lp kötü bi köprü olmadığından ve de upgrade edilmiş halinin 80$ fark yaratacağını düşünmediğimden ben çok da sevinemedim yeni modellere :)

benim için 2006 modellerin tek güzelliği bütün modellerde siyah hardware kullanılacak olması, zira kromu hiç sevmem :D

o zaman ben yeni jacksonları beklemem zaten jazladan 200 dolar vermek gibi bi lüksüm yok. ama sitelerde bazı wrmg lerin gövdeleri için basswood yazması korkutuyo beni bi yanlıslık olacak diye .bazı sitelerde de poplar ,erle falan yazmış . sanırım erle almancada alder e karsılık geliyoda(yanlış biliyosam söyleyin) poplar noluyo ? wrmg lerin hepsi japon üretimi midir? bi kere jackson alcaz yanlış yapmayalım

o zaman ben yeni jacksonları beklemem zaten jazladan 200 dolar vermek gibi bi lüksüm yok. ama sitelerde bazı wrmg lerin gövdeleri için basswood yazması korkutuyo beni bi yanlıslık olacak diye .bazı sitelerde de poplar ,erle falan yazmış . sanırım erle almancada alder e karsılık geliyoda(yanlış biliyosam söyleyin) poplar noluyo ? wrmg lerin hepsi japon üretimi midir? bi kere jackson alcaz yanlış yapmayalım

jackson süper pişman olmassın :p. benim bildiim hepsi japon oluyo mg lerin. gövde ağacı da hepsinde standart olur. güvenilir bi siteden mesela jacksonguitars.com dan özelliklerini görebilirsin.

ya ben bu jacksonu katogorisinde dünyadaki tüm gitarlardan daha güzel buluyorum tam amerikan işi bunun üzeri kadınlı, kızlı gitarları var custom shop çok güzel onlar ya biyerlerde görürseniz haber verin bana alırım kesin varımı yoğumu satıp

gogostar demiş ki:
zilayer demiş ki:
...poplar noluyo ?...
Kavak...
Ya poplar demişken SL-1 lerdeki poplar body ne zaman alder a döndü ? daha oncede sordum cvp alamadım ( 96 kataloğunda polpar mesela ama ne zaman bu değişiklik yapıldı kafamı çok kurcalıyor şu sıralar , takıntı oldu :kafaat .. Zannedersem verdiği ton ,yapısı v.s gibi özellikleri benzer ama kullanımı, işlenmesi,maliyet gibi yönleride var bu değişikliğin sebeplerinden herhalde(..bilemiyorum..)( bi iki jackson baktımda 96-97-02 yılarında çıkmış çözemedim yinede ) şöyle bi seri olarak 97-03 arasındaki kataloglarını bulsam da baksam :D

cavernosum demiş ki:
Eğer imkanın varsa biraz daha bekle, yeni japon Jacksonlar dağıtılmaya başlandı. Yenilerinde Emg 81/85 olacak :) Ayrıca daha fazla renk seçeneği var diye biliyorum...
renk seçeneğini ayrı tutarak 2006 jacksonların pek de bi numarası olmadığını düşünüyorum.

misal olarak;
472$ olan siyah dk2 2006'da 649$,
629$ olan wrmg 809$ oldu.
yenilenen bütün pro ve mg serisi bu oranlarda zamlandı.eski wrmg'yi ele alırsak mesela, ondan çıkan emg-hz'leri 100$'a satıp, 200$'a 81/85 taksak yine aynı hesap oluyor.80$ da cebimizde kalıyor :) ha bir de köprü var tabi ama zaten jt-580lp kötü bi köprü olmadığından ve de upgrade edilmiş halinin 80$ fark yaratacağını düşünmediğimden ben çok da sevinemedim yeni modellere :)

benim için 2006 modellerin tek güzelliği bütün modellerde siyah hardware kullanılacak olması, zira kromu hiç sevmem :D

Abi nerden baktığını bilmiyorum şu anda evde de değilim ama benim yeni katalogdan baktığım kadarıyla yanlış hatırlamıyorsam 100 dolar gibi bir fark vardı, hatta dk-2lerde 70 dolardı. Gidince tekrar bakarım.

Yalnız şunun farkında olmak lazım, senin yapabildiğin bu basit hesabı Jackson firması da yapabilip hesaba katmıştır :)

Andac demiş ki:
gogostar demiş ki:
zilayer demiş ki:
...poplar noluyo ?...
Kavak...
Ya poplar demişken SL-1 lerdeki poplar body ne zaman alder a döndü ? daha oncede sordum cvp alamadım ( 96 kataloğunda polpar mesela ama ne zaman bu değişiklik yapıldı kafamı çok kurcalıyor şu sıralar , takıntı oldu :kafaat .. Zannedersem verdiği ton ,yapısı v.s gibi özellikleri benzer ama kullanımı, işlenmesi,maliyet gibi yönleride var bu değişikliğin sebeplerinden herhalde(..bilemiyorum..)( bi iki jackson baktımda 96-97-02 yılarında çıkmış çözemedim yinede ) şöyle bi seri olarak 97-03 arasındaki kataloglarını bulsam da baksam :D

Bu daha önce de konuşulmuştu, Poplar'ın aldere göre bir eksiği yok, yani sunta ile maun arasındaki fark gibi bir şey yok. Ton olarak çok yakın olduklarını ayırd etmenin çok zor olduğunu söylüyor herkes...

Abi nerden baktığını bilmiyorum şu anda evde de değilim ama benim yeni katalogdan baktığım kadarıyla yanlış hatırlamıyorsam 100 dolar gibi bir fark vardı, hatta dk-2lerde 70 dolardı. Gidince tekrar bakarım.

Yalnız şunun farkında olmak lazım, senin yapabildiğin bu basit hesabı Jackson firması da yapabilip hesaba katmıştır :)
ben genelde yurt dışı fiyatlarında musiciansfriend'i baz alırım zira diğer büyük online sitelere göre daha makul bir site.

http://www.musiciansfriend.com/product?sku=511668

mesela şu anda siyah dk2 649$ görünüyor, eskiden 472$ idi. skulls desenli dk2 939$ görünüyor, o da 735$ idi.

tabii ki her modelde aynı oranda zam söz konusu değil ama en az zamlanan model yine 100$ zamlanmış.

Bu daha önce de konuşulmuştu, Poplar'ın aldere göre bir eksiği yok, yani sunta ile maun arasındaki fark gibi bir şey yok. Ton olarak çok yakın olduklarını ayırd etmenin çok zor olduğunu söylüyor herkes...

Açıklama için saol Berkay :D da fark olmadığını biliyorum , bunlar hakkında yazılar okumuştum. sadece merak ettiğimden sorma ihtiyacı duymuştum .poplar denilince yazma ihtiyacı duydum jacksonın kaç yılında bu değişikliğe gittiğini merak etmiştim .. pek de önemli değil yani merak tan soruyorum bende :mrgreen: :D Bu arada jackson konusunda yazdıkların dopdolu oluyor bilmediğim şeyler ogreniyorum 8) , yeniden teşekkürler. :)

selamlar arkadaşlar...
gitarımı modifiye etmek istiyorum ve aranızda mutlaka her konuda olduğu gibi bu konuda da olaya hakim birileri vardır diye düşündüm :D
gitarım jackson js30 dinky..2005 yapımı
biliyorum pek sevmiyosunuz bu gitarı ama ben yinede çok sevdiğimi belirterek manyetik modifiyesi önerilerinizi almak istiyorum..çünkü çok yakın bi zamanda modifiye etmem gerekiyo
öncelikle nasıl tonlar istediğimden bahsedeyim.genellikle basları ağır basan tonlardan hoşlanıyorum,yani kulağımı doldursun tonlarım.hani biçok kişide vardır ya sinek vızıltısı gibi ses öyle olmasın :) sustain tabi genelde kasayla ilgili ama eğer manyetiğin de bi katkısı olcaksa sustaini ii olan tercihimdir. stok manyetikleri sanki çok gürültülü,daha temiz ve berrak tonlar verirse sevinirim..
bide ankaralılar bilir,kenan abimiz seçerken outpularına dikkat et manyetik değiştirdiğinde dünyan değişmesin demişti:) nesine bakıcam açıkçası tam olarak bilmiyorum şimdi:)

bütcem 170-180 dolar civarında.makul çözümler sunarsanız çok sevinirim,bide gerçekten manyetik modifiyesinden sonra ohh be işte buymuş dicek miyim merak ediyorum :roll:
ankarada bana uygun fiyatlı biyerler söylerseniz de ii olabilir,seymour+dimarzio nasıl olur acaba?(emglere el değmiyo)
bekliyorum yorumlarınızı...

Bende de js30 var bende düşünmüştüm manyetik değiştirmeyi ama değmez bence parayı biriktir elinde tut ilerde satarsın daha iyi bişey alırsın.Gitar hakkındaki bazı yorumları bende anlamıyorum.Tamam çok iyi değil ama yerin dibine de sokulacak kadar değil.

haklısın ilginç yorumlar dolaşıyo ortalıkta :)
valla ben başka bi gitar almaya karar vermiştim,ki fiyatı bunun iki katı kadardı,valla deneyip vazgeçtim anında..bence fiyat-performans oranı baya iyi bi gitar..sahnede de çok kullandım çok da memnunum hiç başımı ağrıtmadı bugüne kadar...
ben yinede tavsiyelere açığım :LOL:

Andac demiş ki:

Açıklama için saol Berkay :D da fark olmadığını biliyorum , bunlar hakkında yazılar okumuştum. sadece merak ettiğimden sorma ihtiyacı duymuştum .poplar denilince yazma ihtiyacı duydum jacksonın kaç yılında bu değişikliğe gittiğini merak etmiştim .. pek de önemli değil yani merak tan soruyorum bende :mrgreen: :D Bu arada jackson konusunda yazdıkların dopdolu oluyor bilmediğim şeyler ogreniyorum 8) , yeniden teşekkürler. :)

Ben teşekkür ederim abi :)

Virtuose, gitarları 2 farklı açıdan değerlendirmek lazım;

1.si üretim kalitesi
2.si sahibinin isteklerine uygunluğu.

Yani ben çıkıp abi ben sunta gitarlardan tam istediğim tonu alıyorum diyorsam, kaliteli maunların ne kadar tok ve net ses verdiklerini konuşmanın bir anlamı yok. Ama herhangi bir endüstri ürününde olduğu gibi gitarın da belirli parametrelere göre üretim kalitesi oluyor :) Senin gitarın bu parametrelere göre çok üst seviye bir gitar olmayabilir ama eğer sen gitarının rahatlığını, görünüşünü çalımını seviyorsan sorun yok. Tek sorunun tonlarıysa, manyetiklerini değiştirirsin. Bu arada sağda solda gördüğün gitarları denersin, eğer tonlar istediğin gibi olursa ne güzel. Olmazsa bakarsın bir gün kendi gitarından daha çok sevdiğin bir gitar bulur ona yönelirsin.

Manyetiklerle ilgili olarak da sana tavsiyem direk bir manyetiğe yönelmektense aklında birkaç model belirleyip. Alıp denedikten sonra aldığın fiyata en kolay satabileceğin manyetikle denemeye başlaman olacaktır. Bir manyetiğin ne kadar iyi ne kadar istediğin gibi olduğunu biraz da senin kulağın belirler. Yani belki alacağın manyetik başkaları için yeterli seviyede temiz ses vermiyordur ama senin için verebilir. Gitarına da bağlı tabii ki bu.

Benim sana ilk aşamada tavsiyem seymour duncan'ın tb-4, tb-5, tb-11, tb-6 manyetikleri olacak köprü pozisyonu için. Ayrıca Dimarzio X2N, super distortion, tone zone steve's special gibi manyetikler de iyi sonuç verebilir köprü pozisyonunda. Bu manyetikleri araştırıp hangisinin sana göre olduğuna karar verebilirsin.

Sap manyetiğini de alacağın köprü manyetiğine göre seçersin. Kenan usta çok büyük ihtimalle ondan bahsetmiştir. Yani mesela bir Dimarzio X2N takarsan köprüye, sapa takacağın orta seviyede outputu olan bir manyetik onun yanında zayıf kalacaktır gibi :)

katilinek demiş ki:
Bende de js30 var bende düşünmüştüm manyetik değiştirmeyi ama değmez bence parayı biriktir elinde tut ilerde satarsın daha iyi bişey alırsın.Gitar hakkındaki bazı yorumları bende anlamıyorum.Tamam çok iyi değil ama yerin dibine de sokulacak kadar değil.

Abi yine eğer fabrikadan çıkan bir ürün olarak bakarsak gitara, gitarın kalitesi, kalite standardı gibi şeylere de bağlıdır. Hindistanda üretilen gitarlarda bu çok düşük seviyede. Yani aldığın bir js serisi gitarın gayet iyi bir gitar olma olasılığı varken, gayet kötü bir gitar olma olasılığı da var, hem de daha fazla oranda :) Onun için bazı insanların elindeki js'ler yerin dibine sokulacak kadar kötü ama senin elindeki iyi olabilir...

Geri