Charvel / Jackson Başlığı

sağolasın abi cevapladığın için sorumu :)
haklısın tabi sonuçta bunlar ticari ürünler ve parasına göre kalite değişir ama çok güzel anlatmışsın eğer seni tatmin ediyosa kimsenin bişiy demesi bişiy değiştirmez..
yanlız seymour duncan sitesinde tb serisi bulamadım başka adları da var ben mi bilmiyorum yoksa? tonlarını en azından netten dinleseydim iyi olurdu sanırım..
kafamda şu soru netleşmedi tam olarak: yani output seviyeleri yakın olsun diyoruz da bunu nerden anlicam tam olarak?yani özelliklerinde hangi değere bakarak bunu söyleyebiliriz?set alsam tamam sorun olmaz da farklı manyetikler takarken insanın aklına geliyo bu soru...
son bi soru: ankarada bu manyetikleri en ucuza nerden alırım?

virtuose demiş ki:
yanlız seymour duncan sitesinde tb serisi bulamadım başka adları da var ben mi bilmiyorum yoksa? tonlarını en azından netten dinleseydim iyi olurdu sanırım..
kafamda şu soru netleşmedi tam olarak: yani output seviyeleri yakın olsun diyoruz da bunu nerden anlicam tam olarak?yani özelliklerinde hangi değere bakarak bunu söyleyebiliriz?
tb'nin açılımı trembucker olup floydrose'lu gitarlar içindir, sitede bulamaman normal. Yapman gereken mesela tb4 arıyorsan sh4, tb6 arıyorsan sh6 modeline bakmak.

http://www.seymourduncan.com/compareTones/matrix.asp

Mesela bu sayfada her manyetiğin direnç katsayıları, mıknatıs özellikleri, bass/middle/treble değerleri var. Bunlardan faydalanabilirsin.

www.dimarzio.com

Burdan da istediğin DiMarzio manyetiğe bakarak output değerini, bass/middle/treble değerlerini öğrenebilirsin.(flash ile yapıldığı için tam link veremiyorum) :)

arkadaşlar kararsız kaldım

RR5 mi?
RR5_Rhoads_md.jpg

GÖVDE:
USA KAVAK
FINGERBOARD:
GÜL AGACI,ROCK MAPLE BOLT ON SAP, 24 FRET 34" SCALE 1 5/8" ESIK
ÖN MANYETIK:
Duncan Design JB102N
ARKA MANYETIK:
Duncan Design MM101
TREMOLO:
JB340 GÖVDENiN ALTINDAN VE ÜSTÜNDEN TEL TAKILABiLiR
PREAMFi:
9 VOLT AKTiF BEQ3
RENKLER:
SiYAH,KOYU MAVi, TRANS KIRMIZI, TRANS FiL DiSi
METALiK KIRMIZI, BEYAZ, TRANS MAVi

LISTE FIYATI: 740 €

RX10D mi?
RX10D_Rhoads_md.jpg

GÖVDE:
USA KAVAK
FINGERBOARD:
GÜL AGACI,ROCK MAPLE BOLT ON SAP, 24 FRET 34" SCALE 1 5/8" ESIK
ÖN MANYETIK:
Duncan Design JB102N
ARKA MANYETIK:
Duncan Design MM101
TREMOLO:
JB340 GÖVDENiN ALTINDAN VE ÜSTÜNDEN TEL TAKILABiLiR
PREAMFi:
9 VOLT AKTiF BEQ3
RENKLER:
SiYAH,KOYU MAVi, TRANS KIRMIZI, TRANS FiL DiSi
METALiK KIRMIZI, BEYAZ, TRANS MAVi

LISTE FIYATI: 857 €

RR3 mü?
RR3tr.jpg

GÖVDE:
ALDER ÜSTÜ FLAMED MAPLE
FINGERBOARD:
GÜL AGACI,BOLT ON MAPLE SAP, 24 FRET 25,5" SCALE 1 11/16" ESIK
ÖN MANYETIK:
Duncan Design HB103N
ARKA MANYETIK:
Duncan Design HB103B
TREMOLO:
FLOYD ROSE JT 580LP CIFT KILIT TREMOLO
RENKLER:
SiYAH, K. MAVi, TRANSPARAN MAVi, KIRMIZI

LISTE FIYATI: 949 €

RR5, ama orda RR5'in altında yazan spec'ler doğru değil. RR5 neckthrough, SD JB+Jazz manyetiklidir, booster sistemi yoktur, Yurtdışı satış fiyatı 1100$ civarındadır. Burda hiç görmedim, duymadım.

Bu başlığa biraz geç dadandım ama olsun, dadanmışken tam dadanayım. Benim şahsi kanatimce jackson piyasadaki çalımı en rahat, titreşim düzeyi en yüksek ve sesi en doğal gelen gitardır. Şekiller de çok hoştur.

1994'ten beridir sürekli olarak Jackson çaldım. Geçmişte sahip olduğum ve çaldığım modeller ve taktığım manyetikler:

Concept JDR-94 (Dinky - Seymour Livewire)
Concept JRR-94 (Randy Rhoads - Jackson stock manyetik)
Performer PS-4 (Dinky - Emg 81 set)
Professional KV-3 (King V - Duncan Design)
Professional KE-3 (Kelly - Seymour JB + Jazz)
USA Select KE-1 (Kelly - Seymour JB)

Kelly'leri hala kullanıyorum. King V'yi yakın bir arkadaşa sattım, ama kayıtlarda hala kullanıyorum. Genel olarak kaliteleri çok iyi. Son dönem japon modeller hariç, kullanılan malzemeler de çok kaliteli. Sadece jackson stock manyetikleri sevmiyorum, keza duncan design'lar da çok başarılı değil. Bana en iyi hizmet eden kombinasyon SD JB ve Jazz. Aslında Invader denemek istiyorum bi ara ama...

Bu arada, V gitarların oturarak çalımı hiç te zor değil! Sağ bacağınızı V'nin içine yerleştirin! Sizce neden jack yeri V'nin üst iç kısmında? Bazı alt seri modellerde Jack alt kısımdadır, yani tarif edilen şekilde çalarken bacağınıza batar, ama demokrasilerde çözüm tükenmez! Pipo jack alın!

Jackson Charvel

herkese selam, Jackson Charvel kullanan varmı? -tam olarak Jackson Charvel Stratocaster strat cx 291 modeli. öğrenmek istediğim tonları nasıldır, klavyenin rahatlıgı, sesin kalitesi. bu gitar 300$ edermi?
resmide var ama bilg. cok anlamaıyorum, yukleyemedim:)
şimdiden teşekkürler-önceki mesajı yanlıs baslıga yollamısım
serkan

Yurt dışından sıfır Jackson almamı mı önerirsiniz yoksa buradan 2.el 99 ve öncesi bir Jackson mu? (sabit köprü tercih ediyorum) fiyat olarak 700-750$ olabilir.

Eldrun demiş ki:
Yurt dışından sıfır Jackson almamı mı önerirsiniz yoksa buradan 2.el 99 ve öncesi bir Jackson mu? (sabit köprü tercih ediyorum) fiyat olarak 700-750$ olabilir.

99 öncesi olunca noluyor ki?

Bence Türkiye'de 2. el JAckson piyasası çok kötü, yani burdan almaya karar versen de bulamazsın birşeyler gibi geliyor bana. (özellikle de sabit köprü :LOL: ) Ben olsam yurtdışından alırdım...

amerikan king-v dave mustaine sig. sahibiyim tek kelimeyle muhtesem bu avatarımdaki naturel olan bilirsiniz ztn fender oncesi, su anki amerikanlara tas cıkartır bence , ayrıca floyd rose yerine kahler sistemi war.. gitarımda begenemedigim tek bir nokta yok bunu acık yureklilikle soliyebilirim :) manyetikleri agacı isciligi en ince ayrıntısına kadar...

slm arkadaşlar...ya jackson almayı düşünüorum ve dxmg ya vuruldum...dxmg olan varmı ve nasıl bi gitar..sanırım laylaylomda 920 euro.ama alcaım zaman indirim olabiliomu...yada daha ucuza nerde bulabilirm..yardımcı olursanız sevinirm..

artık benimde bir jacksonum var gerçektende jackson bi yaşam tarzı gitarı elime aldıkça içim bi farklı oluyo :D
ben js30 kelly aldım ilk laylaylomdan alcaktım ama yurtdışından 215 dolara bulunca bekledm bi ay daha

Geri