Charvel / Jackson Başlığı

DaRtH_ErLiK demiş ki:
SchismetaL demiş ki:
DaRtH_ErLiK demiş ki:
SchismetaL demiş ki:
DKMGT mi aldım.bugün itibariyle bende bi jackson ailesinden olduğumdan dolayı çok mutluyum ve artık distribütörlük gelmesini istemiyorum haha :D böyle daha değerli ve güzel :)
Gule gule kullan kardes :) Iyi secim yapmissin valla.
Ben de DKMGT ile EX400 arasindaydim gecenlerde. ESP'nin 400 serisini Endonezya'ya tasidigini duyunca son Kore mali olanlardan alayim dedim. EX400 cok guzel ama hala dusunuyorum bazen "yanlis mi yaptim" diye, neyse gecti artik.

KoRnoManiac demiş ki:
hayırlı olsun dostum :)
güle güle kullan gitarını

teşekkürler arkadaşlar :)
dostum bende ec400 ve viper400 alcaktım belki ama deneme şansım olmadığından ve kore olduğundan kıllandım ve dkmgt deneyerek aldım.
dipnot: askıyı tutan demirdeki vida yalama yapmış, çıktı çalarken uçuyodu elimden.. bu yalama olayını nasıl giderebilirim ilgilenirseniz ÇOK sevinirim. teşekkürler

Kore mallarinda sorun yok kardes, benim C-1 Classic de kore mali, en cok rahat ettigim gitar o :)

Vida icin daha once de dedikleri gibi kurdan/kibrit copu en iyi cozum.
Vidayi cikart, icine delik boyunca 1-2 parca kurdan koy, vidayi geri tak.

Baska bir cozum buyuk vida kullanmak.

Eger bu cozumleri begenmezsen marangozlarda olan bir madde varmis, deligi doldurup sonra yine ayni vidayi takiyorlarmis, adini bilmiyorum, ona bakabilirsin. ama kurdan en iyi cozum gibi :)

Aydınlatmalarından dolayı teşekkür ederim. bu gitarı alabilmek için yazın başından beri 1tl 1 tl kısıp briktirdim arkadaşlarım oraya buraya giderken ben mal gibi oturdum. kısaca cok zor oldu biriktirmem. şimdi gidipde kibrit çöpü koyup baştan sağma iş yapmak oturup ağlanacak bi durum... zoruma gidiyor. Gıcık oldum, gitara dokunmuyorum moral bozukluğundan. neyse konu dağıldı, pardon.

Aydınlatmalarından dolayı teşekkür ederim. bu gitarı alabilmek için yazın başından beri 1tl 1 tl kısıp briktirdim arkadaşlarım oraya buraya giderken ben mal gibi oturdum. kısaca cok zor oldu biriktirmem. şimdi gidipde kibrit çöpü koyup baştan sağma iş yapmak oturup ağlanacak bi durum... zoruma gidiyor. Gıcık oldum, gitara dokunmuyorum moral bozukluğundan. neyse konu dağıldı, pardon.

Kardes, o kadar buyutecek bir durum yok bence ya. Kurdanin bastan savma cozum oldugunu hic sanmiyorum. Harmony Central'de bir arama yaparsan en cok tavsiye edilen cozum oldugunu gorursun.
Yada dedigim gibi bir marangoza gidip soracaksin, icini bir madde ile doldurup, kuruduktan sonra ayni yere vidayi geri takiyorlarmis. Buyuk ihtimalle gitar tamiri yapan yerler de bilir.

Elinde canavar gibi bi gitar var, gicik olmak yerine calmana bak sen :)

Bir de ben kullanmadim ama galiba Schaller'in locking straplock'lari biraz daha buyuk bir vida kullaniyormus. Schaller straplock sorustur, onu takinca tam gelebilir simdiki delik (bundan emin degilim, iyi arastir derim).

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Kardes, o kadar buyutecek bir durum yok bence ya. Kurdanin bastan savma cozum oldugunu hic sanmiyorum. Harmony Central'de bir Arama yaparsan en cok tavsiye edilen cozum oldugunu gorursun.
Yada dedigim gibi bir marangoza gidip soracaksin, icini bir madde ile doldurup, kuruduktan sonra ayni yere vidayi geri takiyorlarmis. Buyuk ihtimalle gitar tamiri yapan yerler de bilir.

Elinde canavar gibi bi gitar var, gicik olmak yerine calmana bak sen :)

Bir de ben kullanmadim ama galiba Schaller'in locking straplock'lari biraz daha buyuk bir vida kullaniyormus. Schaller straplock sorustur, onu takinca tam gelebilir simdiki delik (bundan emin degilim, iyi arastir derim).

Öncelikle konu dağıldı özür dilerim özel mesajla da DaRtH_ErLiK arkadaşımla mesajlaşabilirim ama faydalı bilgi olduğundan buraya yazmaya uygun gördüm. Strap locksları araştırdım, aslında straplocklu gelen yeni amerikan fender çalmıştım çok güzel bişeye benziyodu. ama ben metalcore çaldığım için sahnede coşma olayından kaldırıp vurmak, savurmak gibi.. :D çıkar mı diye bir endişe oluştu çünkü kancalı bişey. Ama aslında bu straplock, askının çıkmaması için yapılan bir ürün.. Ve youtubenin altını üstüne getirdim straplockslu videolara baktım. Dediğin şey doğru çıktı: http://www.youtube.com/watch?v=je8ugizYkEI&feature=related
Adam 2.00 saniyede Ernie Ball gitarın deliği dar geliği için matkapla delip büyültüyo. inşallah benim büyüklükte böyle bişeydir de tam oturur. Tabi güvenliyse alırım, bir de İzmir'de bulabilcek miyim acaba :D

Merhaba Jackson yoldaşları, bugün yeni bir haber daha aldım kıvılcım müzik'ten (Tüneldeki). Kıvılcım Müzik Jackson'un distribütörü değilmiş, sadece Fender'i getirdikleri için insanların Jackson'unda distribütörlüğünü yaptığını düşündüklerini söyledi. An itibariyle Jackson'un TR distribütörü yokmuş :S 1-2 ay'a kadar belli olur dediysede ben kulak asmadım zaten, Netice itibariyle ben şunu sorayım, Kadıköy'de TNTMüzik adlı mağaza jackson'u siperiş üzerine getiriyormuş, peki fiyat, kargo, gümrük ve kar baz alınığında buradan getirtmek sizce karlımı? Alacamda artık SL1'i. ;)

hacktorr demiş ki:
Merhaba Jackson yoldaşları, bugün yeni bir haber daha aldım kıvılcım müzik'ten (Tüneldeki). Kıvılcım Müzik Jackson'un distribütörü değilmiş, sadece Fender'i getirdikleri için insanların Jackson'unda distribütörlüğünü yaptığını düşündüklerini söyledi. An itibariyle Jackson'un TR distribütörü yokmuş :S 1-2 ay'a kadar belli olur dediysede ben kulak asmadım zaten, Netice itibariyle ben şunu sorayım, Kadıköy'de TNTMüzik adlı mağaza jackson'u siperiş üzerine getiriyormuş, peki fiyat, kargo, gümrük ve kar baz alınığında buradan getirtmek sizce karlımı? Alacamda artık SL1'i. ;)

Ya aslında bana sorarsan.. türkiyeden ''0 km'' jackson almak çok mantıksız .. çünkü alıcıya çok iyi bindiriyolar.. kargosuyla gümrük cart curt baya bi tuzlu oluyo.. Amerikadan bi tanıdıa getirtmek en mantıklısı 0 jackson olayında.. fikrin değişirsede 0 gibi soloistler var forumda ;) :D

o değil de bu doların artması ile ikinci el fiyatları artmalı mı sizce. hem jacksonlar az bulunmaya basladı malum 0ları yok dolar olmus 1600 sanki 800 900 e satılan jacksonlar değersizmiş gibi geliyor amerika fiyatlarına göre

evet arttırmalı :evil: .. bencede aslında Jacksonlarımızın fiyatlarını arttıralım :evil: .. şaka bi yana 0 ıda yok .. bide herkesin kafasın jackson deyince böyle rr kv ke falan geliyo tabi dk i görünce beğenmiyolar.. satılmıyo kanımca .. ki dk2 rr3 ke3 tarzı gitarlardan kat kat iyidir... bulmuşta bunuyorlar diyebiliriz :D :D :D :evil: ...şahsen kendimden biliyorum.. en son dk2 skulls aldım :D

2.el fiyatları için üzerinde modifikasyon yok ise amerika fiyatlarının aşşağısında verilmesine karşıyım. :D

Onun dışında 97..... ile başlayan ID numaraları 97 yapımı mı olmakta?

ben jacksona mail attım bu konuda dedim ki; ya türkiyede distribütör yok gitar bulamıyoruz ve ayrıca çok ta pahalı fln.gelen cevaba bakın musiciansfriend.com dan al gerizekalı adam olsaydı beklre miydi herkez? bende sinir oldum bi daha atmadım mail fln.

hacktorr demiş ki:

Bundan bir kaç ay öncesine kadar aynı firma distribütör bizdik demişti. Kulaklarımla duydum. Musicianfriend den al demeleride firmanın ayıbı tabi ki.
Jackson gün itibariyle alternatifleri epey olan bir gitar, bende almak için az sıkıntı çekmedim ama neticesinde ibanez ve esp sahibiyim gayette tatmin edici.
Jackson maalesef distribütör konusunda sorunlu bir firma.
İbanez ve esp ise her istediğiniz modeli getirtecek distribütörlere sahipler.
Şahsi fikrim jackson alıncaya kadar (ki jackson çok severdim hala da severim) Türkiye'den ibanez ve esp almaya bakın. Emin olun daha az zahmetli olacaktır ve sizi üzmeyecektir. :)

soulwalker demiş ki:
hacktorr demiş ki:

Bundan bir kaç ay öncesine kadar aynı firma distribütör bizdik demişti. Kulaklarımla duydum. Musicianfriend den al demeleride firmanın ayıbı tabi ki.
Jackson gün itibariyle alternatifleri epey olan bir gitar, bende almak için az sıkıntı çekmedim ama neticesinde ibanez ve esp sahibiyim gayette tatmin edici.
Jackson maalesef distribütör konusunda sorunlu bir firma.
İbanez ve esp ise her istediğiniz modeli getirtecek distribütörlere sahipler.
Şahsi fikrim jackson alıncaya kadar (ki jackson çok severdim hala da severim) Türkiye'den ibanez ve esp almaya bakın. Emin olun daha az zahmetli olacaktır ve sizi üzmeyecektir. :)
Gelde onur bunu şimdi jackson severlere anlat :) gidip alırlarmı sence esp-ibanez :)

Evet arkadaşlar bir aracı sayesinde 2400 $'a (belki biraz pazarlık yapabilirim bu aldığım ilk fiyat.) 2008 Jackson SL1 Soloist - Black fiyatı aldım. Herşey dahil yani gümrük shipping vs. Sizce bu fiyat nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim? Ama samimi yorumlar alayım arkadaşlar. Yani bu ürünü sanki kendiniz alacakmış gibi yorum yaparsanız daha etkin olacağı kanısındayım ;) Yorumlar ve öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum.

hacktorr demiş ki:
Evet arkadaşlar bir aracı sayesinde 2400 $'a (belki biraz pazarlık yapabilirim bu aldığım ilk fiyat.) 2008 Jackson SL1 Soloist - Black fiyatı aldım. Herşey dahil yani gümrük shipping vs. Sizce bu fiyat nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim? Ama samimi yorumlar alayım arkadaşlar. Yani bu ürünü sanki kendiniz alacakmış gibi yorum yaparsanız daha etkin olacağı kanısındayım ;) Yorumlar ve öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum.

dolar bu kadar yüksekken değer mi sence? temiz 2. eller bulabilecekken.

Üstteki arkadaşa katılıyorum.Black Ghost Flames grafikli SL1'i ikinci el 1136 dolara aldım ebay'den.Çok da temiz.Bu kadar düşük bir fiyata olmasa da 1500 doların altında bulabilmen oldukça muhtemeldir.Ayrıca ikinci el almayı ciddi şekilde düşünürsen elimden geldiğince yardımcı olurum.

Geri