Charvel / Jackson Başlığı

Tekrar merhabalar :),

Jackson rr3 kullanmışlar varsa aramızdan memnuniyeti nedir ?

V kasa olarak rr3 e alternatif bir model varmı ?

Ebaydan gitar almış arkadaşlar varsa gümrükte sorun olurmu ? Bu gümrüğe gitme olayı alıcının olduğu şehir de mi yoksa belli noktalarda mı ?

Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Motorhead_ demiş ki:

Ebaydan gitar almış arkadaşlar varsa gümrükte sorun olurmu ? Bu gümrüğe gitme olayı alıcının olduğu şehir de mi yoksa belli noktalarda mı ?

Motorhead_ demiş ki:

Selamlar.

Jackson rr3 kullanıyorum. Yurtdışındaki tanıdığım aracılığıyla getirtmiştim o yüzden gümrük & ebay konuları hakkında bilgim yok.

Gitara gelince. Şu ana kadarki deneyimime göre bekleneni veren iyi ve kaliteli bir gitar. Hep söylenen klişe lafları söyleceğim, tarzın thrash, death vs ise bu gitar güzel bir amfi ve / ya prosesörle oldukça güzel tonlar vermekte. Köprü sistemi licensed floyd rose, akord kaçırdığını hiç görmedim. Tremolo kolunu çok kullanmadım, çok asılınca sertliğini yitirebiliyor. İşlevi haliyle devam ediyor ama dediğim gibi kol biraz gevşiyor gibi.

Çalma konusunda başta çok tereddütlüydüm. V kasa zorlayabilir demiştim ama V kasanın alt kısmında küçük çıkıntıyı sağ bacağının altına alıp V'nin dibini oluşturan kısmı iyice sağ baldıra oturtunca oturarak çalması inanılmaz kolaylaşıyor. öyle ki, bu şekilde çalmaya alışınca strat kasa bir ibanezi ilk başta çalamamıştım :)

Paranın hakkını verecektir. Ancak Türkiye'den, hele ki sıfırını 1500 ytl civarında, alırsan biraz garip gelecektir. Ancak bu gariplik, yurtdışı fiyatıyla Türkiye fiyatını karşılaştırdığın çoğu müzik ürününde karşına çıkacaktır.

Soruyu cevapladım, şimdi bir soru da ben sormak istiyorum:

Bu gitarda manyetik değişikliği yapma amacım olsa, köprüye x2n takmak istesem, sapa da x2n takmak çok mu absürd kaçar ? Bu durumda sapa takılabilecek, pasif, solo tonları için ideal, ve en önemlisi bridge -> neck switchini yaptığımda x2n'ün yüksek çıkışına nazaran soluk kalmaması için nispeten yüksek bir çıkışı olan manyetik tavsiyeniz nedir ?

Teşekkür ederim dms...Yardım etmek isterdim fakat manyetikler hakkında fazla bilgi sahibi değilim yanlış yönlendirme yapmak istemem...

x2n takılı bir rr3 kullandım birkaç ay. absürd bir durum değil bence eğer sert müziklerden hoşlanıyorsan. sapta da hatırlamadığım bir dimarzio vardı. daha yumuşak bir manyetikti. geçişte tabiiki volume düşüşüğ oluyordu ama çok da umrumda değildi çünkü sadece cleanlerde o manyetiği kullanıyordum ve clean tonumun çıkışını ona göre yüksek tutarak dengelemniştim olayı.

Slaytanic demiş ki:
x2n takılı bir rr3 kullandım birkaç ay. absürd bir durum değil bence eğer sert müziklerden hoşlanıyorsan. sapta da hatırlamadığım bir dimarzio vardı. daha yumuşak bir manyetikti. geçişte tabiiki volume düşüşüğ oluyordu ama çok da umrumda değildi çünkü sadece cleanlerde o manyetiği kullanıyordum ve clean tonumun çıkışını ona göre yüksek tutarak dengelemniştim olayı.

RR3'ün köprüye x2n taktığımızda sapa paf pro taksak nasıl olur ?

Veya soruyu şöyle genelleyelim.

köprü'deki x2n'in altında kalmayacak , sapa yüksek çıkışlı pasif manyetik ne önerirsiniz ? aslında aklıma bazen şu geliyor.

sololarda sap manyetiğine geçiyoruz, clean tonlarda da sap + köprü ortak gidiyor (genek kullanım). Solo için köprüdeki x2n'e sadık kalsak, hiç sap manyetiğine dahi girmesek nasıl olur acep ? Bu tür sorular yüzünden geceleri uyuyamıyorum.

http://cgi.ebay.com/NEW-LTD-Jackson...ryZ33044QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

RR3M :)

1e6c_1.JPG

Arkadaşlar yurt dışından jackson almayı düşünüyorum fakat gümrük te ne kadar vergi gelir ?650-750 $ civarı sitelerde(gitar)...

rr3 almayı düşünüyorum ebay veya başka bi siteden önceden alış veriş yapmış arkadaşlar yardım edebilirmi ?

yardımlarınız için teşekkürler...

Fiyat/performans açısından mı kaliteli bi model diye biliyorum...

Sana göre kötü olan yanı varmı varsa ne/neler?

hayır artısında eksisinde değilim ben olayın. yurt dışından getirecek birisi yoksa gümrük mümrük çok para harcarsın. değmez. forumda 800-900 liraya gidiyor rr3ler. al temiz bir tane olsun bitsin.

evet arkadaşlar bu jackson'lar ne alemde? nerelerde. neredeyse 1 yıl olacak. geçen sene bu vakitlerde açılmıştı bu mevzu ve uzun süredir bahsedilmiyor. bi ses bi soluk ;)

LLL battı paralar hesaplara taksitle yatmaya başladı...Genel olarak LLLzedeler bu konudan bahsetmek istemiyor haliyle 1 sene enayi yerine konulduktan sonra...Ancak hazırlıklı olun çok güzel Jackson resimleri yakında burada olacak :)

Geri