Charvel / Jackson Başlığı

merhaba arkadaşlar.
Burda manyetik ve gitar modifikasyonu ile uğraşmış çok arkadaş var. Vakitiniz varsa tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Benim alder gövdeli bir jacksonum var. Gitarı aldığımda üzerinde duncan desing manyetik vardı. Cleani fena değildi ama distortionu çok boğuk ve cansız veriyordu. Buna sıfır emg 81 aktif taktım, çıkan sesi gene beğenmedim. Çok mid ve mekanik geldi bana. Şimdi yine seymour duncan'a döneyim diyorum. Alder gövde gitara güzel cleanler ve tatlı bir distortion alabileceğim bir manyetik tavsiye edermisiniz bana? Bir yerde 300 usd lik bir whasburn çaldım, o çin malı gitar bile güzel bir distortion ve clean sesi veriyordu =) Ne yapacağımı şaşırdım.

samedii demiş ki:
AceVentura demiş ki:

peki dean in nesi kötü. dean kullananlar memnun değilmi gitarlarından.
belkide signature model kullandıgın için memnunsun sende.
belkide dean lerde sanatcının imzası olmadıgı için hoşuna gitmiyordur. :LOL:
.

adamın imzası benim ne işime yarıcak ben signature gitarım olsun diye almadım özellikleri benim yaptığım müziğe uygun diye aldım.. ayrıca dean gitarlarıda denedim lll de mp600 le karşılaştırdığında dünya kadar fark oluyo eline aldığın zaman gitarı

aranızda dean usa eline alan varmı bilmiyorum ama usa jacksondan kalır yanı yok hatta fazlası var.gerçi şu gitar markası bundan iyi demek saçma çünkü her markanın birbirinden güzel gitarları var.ama ikisinden çok tercihimi usa hamer yönünde kullanırdım.

dean usa fiyatları birazcık yüksek değil mi sence de :) kore modelleri de çaldığım kadarıyla çoğu markanın gerisinde. sapları aşırı kalın ve ton olarak da pek ahım şahım değiller bence.

obican demiş ki:
dean usa fiyatları birazcık yüksek değil mi sence de :) kore modelleri de çaldığım kadarıyla çoğu markanın gerisinde. sapları aşırı kalın ve ton olarak da pek ahım şahım değiller bence.
aynen katılıyorum koresini bilmiyorum ama çin olanı markanın çok gerisinde.usa olanların fiyatı tabiki uçuk ama millet sidik yarıştırıyor diye söyledim. :D

yaptığımız bir araştırmaya göre jackson savunanların %60'ında, peavey efsane amfi diyenlerin %95'inde, mesaaa mesaaaa diyenlerin %98'inde, bir ferrari görünce "eheh arabayı buraya parketmiştim" espriciği yapanların ise %110'luk kesiminde bahsi geçen üründen yok, ayrıca hiç biri bahsi geçen ürün ile 2sn den daha fazla bir yakın temas gerçekleştirmemiş :) bırak yarışsın sidik :)

obican demiş ki:
yaptığımız bir araştırmaya göre jackson savunanların %60'ında, peavey efsane amfi diyenlerin %95'inde, mesaaa mesaaaa diyenlerin %98'inde, bir ferrari görünce "eheh arabayı buraya parketmiştim" espriciği yapanların ise %110'luk kesiminde bahsi geçen üründen yok, ayrıca hiç biri bahsi geçen ürün ile 2sn den daha fazla bir yakın temas gerçekleştirmemiş :) bırak yarışsın sidik :)

Abi yerin dibine soktun milleti :)

jackson arıyorum jackson arıyorum diyenler yüzünden alım satım forumu her cins ve renkten jackson doldu, yüzlerine bakan yok :) bi tane peavey amfi var mis gibi, yok parasına satılacak en son. kısaca mesa diye bilinen dual veya triple rectifier ı görüp deneyen kişi sayısı belli şu forumda zaten vs. örnekler çoğaltılabilir.

konuşurken referans göstermeli insanlar :) "jackson süper gitardır yaa" değil de direk "bende var, arkadaşımda var, şu kadar süre çaldım, şu markaların şu modelleri ile kıyasladım, fiyat ve/veya performans olarak şöyle artıları var" demeyi öğrenmeli :)

obican demiş ki:
jackson arıyorum jackson arıyorum diyenler yüzünden alım satım forumu her cins ve renkten jackson doldu, yüzlerine bakan yok :) bi tane peavey amfi var mis gibi, yok parasına satılacak en son. kısaca mesa diye bilinen dual veya triple rectifier ı görüp deneyen kişi sayısı belli şu forumda zaten vs. örnekler çoğaltılabilir.

konuşurken referans göstermeli insanlar :) "jackson süper gitardır yaa" değil de direk "bende var, arkadaşımda var, şu kadar süre çaldım, şu markaların şu modelleri ile kıyasladım, fiyat ve/veya performans olarak şöyle artıları var" demeyi öğrenmeli :)

Kesinlikle doğru abi.
Mydukkandan ses örneklerine bakıp konuşmak gibi bişe :)
Hatta daha beteri.

arkadaslar sidik yarıştırma lafı eger bizim için kullanılıyorsa inanınki bizim ltd ve dean le sidik yarıştırdıgımız felan yok. ben sadece dean almakdan daha iyidir lafını gerçekten yersiz buldugum için yazdım. bu laf gercekten dean kullanan ve seven insanlar için üzücü olabilir. kimsenin şuphesi olmasın ki ben dean kullanıyorum ve gitarımı gercekten seviyorum. gayette memnunum ama kiseye her modelinin jackson dan yada ibanez den daha iyi oldugunu diyemem. sonucda tek bir gitar üretmiyor firmalar binlerce gitar modeli var.

Geri