Charvel / Jackson Başlığı

Tune o matic istiyosan sana tavsiyem , yurtdışından jackson slsmg alman. Soloistlerin tüm özelliğini taşıyor hemen hemen , işte abanoz klavye , yekpare falan. Manyetikler işte bi değişmesi lazım. Sonra inanılmaz güzel bi gitarın olur forumda Norton_Antor var ona sorabilirsin oda yeni aldı.

Floyd rose kullanmam ben diyosan gidipte floyd roselu bi gitar alma kesinlikle , bende laf olsun diye floyd roselu bi gitar aldım jackson dkmg , memnunum ama tremolo kolunu hiç kullanmıyorum. Floyd rosesuz alsam mesela hem sustaini fazla olan hemde tel yüksekliği daha düşük olan bi gitarım olucaktı iyide olucaktı yani.

Aynı şekilde jackson dkmgt var , dkmg nin floyd rosesuz olanı şu an srv müzikte bi tane var sanırım azcık fiyatı pahalıydı ama (orjinal hardcasede var) onu düşünebilirsin . Ama slsmg cidden güzel bi tercih bence

Abi Kelly, R.Rhoads yada Warrior istemiyorum.Ayrıca laylaylom aşırı pahallı satıyormuş.Az bir ihtimal yurtdışından getirme ihtimalim var fakat kesin olmadığı için pek bir şey diyemem. Bana 2.el bir Jackson lazım.

Manyetik dizilimini Soloist modellerde HSS olarak görüyorum genelde.(soloist alabilsem keşke :D ) HH ile HSS arasında nasıl farklar olur.

Edit: @Prelektro SLSMG yi zaten gördüğüm günden beri gözüme kestirdim fakat bütçe yetmiyor.

Soloistlerin tüm özelliklerini taşıyor demişsin hemen hemen.SLSMG Soloist değil mi zaten?Kafam karıştı biraz.

Eldrun demiş ki:
Abi Kelly, R.Rhoads yada Warrior istemiyorum.Ayrıca laylaylom aşırı pahallı satıyormuş.Az bir ihtimal yurtdışından getirme ihtimalim var fakat kesin olmadığı için pek bir şey diyemem. Bana 2.el bir Jackson lazım.

Manyetik dizilimini Soloist modellerde HSS olarak görüyorum genelde.(soloist alabilsem keşke :D ) HH ile HSS arasında nasıl farklar olur.

Edit: @Prelektro SLSMG yi zaten gördüğüm günden beri gözüme kestirdim fakat bütçe yetmiyor.

Soloistlerin tüm özelliklerini taşıyor demişsin hemen hemen.SLSMG Soloist değil mi zaten?Kafam karıştı biraz.

Evet slsmg soloist zaten, "soloist mg" yani prelektro usa'lerden bir farkı yok demek istemiş anladığım kadarıyla. Gerçekten manyetik takviyesi ve belki tuner değişimi ile çok çok iyi hatta bana göre mükemmel bir gitara sahip olabilirsin eğer slsmg alırsan kendine. Nortın arkadaşımızın slsmg'si var ama bilmem satmayı düşünüyor mu onunla irtibata geç istersen :)

Evet öyle demek istemiştim usa bi soloistten farkı yok yani. Slsmg ler japon yapımı oluyor çünkü. Alım-satımda celephais var , sana ikinci el slsmg bulabilir belki uygun fiyata. Onun dışında dkmgt düşünebilirsin

Yanlız black sharkfin/maple klavye diyince direk ibanez taklidi bi jackson geldi aklıma. Ibanezinde öyle bi modeli vardı hatırlıyorum maple klavye üzerine sharktooth inlayli :)

jackson yıllardır öyle gitarlar yapıyor zaten :D ama seri yaptımı yapmadı mı bilmiyorum

klavye maple,manyetikler seymour hss daha istiycen ki :D ben alırım valla çok güzel olur o gitar

arkadaşlar floyd sistemli gitar istemeyen arkadaşlarasl1- ve sl2'nin string thru modellere baksınlar...ama para kasar derseniz, o zaman japon slsmg,dkmgt, veya rr5'lere bakın derim...bunlar da custom jacksonlar floyd'suz...
a912114043377312rc.jpg

a912114043377348my.jpg

a912114043377367za.jpg

beyler JS30WR Warrior 'la İbanez RG370DX arasında seçim yapamadım bi türlü. siz ne dersiniz? alt seri jackson alma dicek jacksoncular ama ibanezcilerde alt seri ibanez alma diyor =)

rg370dx i tercih et tabiki ya js30 laylaylom yüzünden etmiyceği kadar pahalı satılıyo ülkemizde. sakın gidip js30wr alma , verdiğin paranın kuruşunu haketmez bana kalırsa. rg370dx in hele 2005 yapımını alırsan tadından yenmez. illa değişik kasa olsun ben warrior istiyom diyosan o senin bilceğin iş ama rg370dx kesinlikle daha iyi bir gitar.

Evet yekpare dedim ya slsmg. Dkmgt nin ikinci elleri yurtdışında 300-400$ arası , kargoyla 500$ a falan alırsın ortalama. Burda şu an srvmüzikte var bi tane orjinal hardcasele beraber 790$ diyor , Türkiye için fena fiyat değil. gerçek sahibini bulsan casesiz anlaşabilir ve daha ucuza alabilirsin çünkü 790$ ın içinde srv ninde karı var.

Prelektro demiş ki:
rg370dx i tercih et tabiki ya js30 laylaylom yüzünden etmiyceği kadar pahalı satılıyo ülkemizde. sakın gidip js30wr alma , verdiğin paranın kuruşunu haketmez bana kalırsa. rg370dx in hele 2005 yapımını alırsan tadından yenmez. illa değişik kasa olsun ben warrior istiyom diyosan o senin bilceğin iş ama rg370dx kesinlikle daha iyi bir gitar.

saol arkadaşım :)

Geri