Charvel / Jackson Başlığı

rastansaga demiş ki:
Hiç mi kafanız çalışmaz sizin?

Bak arkadaşım hala forum kuralları dışında hareket ediyorsun, ama hakaret etmeye başladığın için sana cevap vermek istiyorum :)

Atalay demiş ki:
Ucuz gitarın kalitesi bellidir amacı bellidir. Pahalı gitarın da öyle. O zaman cebine veya keyfine göre seçersin. Kimse de seni, ne paran var da Jakcson alıyorsun, ya da paran yok ta Cort alıyorsun diyerek yorum yapamaz. yapsa da kime ne. Cort'un hitab ettiği kitle belli, Jackson'un (çok değişik kalite seçenekleri var ama) belli. Açın konserleri seyredin kaç kişi Cort tercih edip çalmış, kaçı başka gitar seçmiş. Neyin derdindeyiz ki? Burası Jackson ile ilgili bir bölüm olunca Jackson severler Jackson tartışıyor. Ondan gayrısı için başka başlık açın.

Burdaki şeyi nasıl oldu da bir "sınıf kavgası" sırasında söylenmiş bir şey gibi algılandın bilmiyorum? Kim çıkıp da böyle birşey der ki akıl var mantık var??

DaveMustaine_64 demiş ki:
Bunu okuyunca da içimden, "evet abi, haklısın abi" demek geçti, sonra boşver marka kavgasına devam etmek daha mantıklı dedim :LOL:

Norton_Antor demiş ki:
Cort aşağı tabakaya hitap ediyor elbette.ucuz olan şey aşağı tabakaya hitap eder.bunda anormal olan nedir?bu zaten varolan bir kural ve aynı zamanda sonuç değil mi? ben öyle sanıyordum.

Burdaki esprileri de (ironi diyoruz) anlamayan "forum kurallarına aykırı" bir şekilde mesaj yazmaya devam eden sensin ve kafası çalışmayan biziz öyle mi :) Bir dur ve Nortın'ın seninle verdiğin tepkiyle ilgili olarak nasıl dalga geçtiğine bak ondan sonra bunu da ciddiye alıp verdiğin tepkilere bak ve lütfen bundan sonra Cort gitarlarla ilgili sataşcak yer arama :) Anlamadığım şey şu, hiç sevmediğin markaların başlıklarını neden takip ediyorsun? Belki de forumdaki en güzel en bilgilendirici başlıklardan birisiydi bu ama yine aslında "seninle ilgisi bile olmayan" birşeye girip saçmaladığın için başlığın hiç bir özelliği güzelliği kalmadı...

Valla ya bunun markayla ne alakası var doğrudan distrübütörle alakalı birşey değil mi ?? Yurt dışı fiyatları konusunda pek bi fark göremiyorum ben 40-50$ dışında :?

İroni öyle mi? Evet ben de espri yapmıştım zaten anlamadın mı? Aa yaptığım espri gerçekmiymiş yoksa? Üzerine alındığına göre? Ben ciddiye alacağını düşünmemiştim.

Bence bu konuda tamamen haksızsınız...Başlık nedir Jackson...OK....
Bakın arkadaşlar kimse kimseye aşşağı kitle diye laf edemez..Benim Cort un tek sevdiğim modeli var Katana...Jackson un daha fazla....Fender in 1 tane..Gibson ın 2 tane...Yani tercih meselesi olduğundan mı yoksa markasından mı?Gördüğünüz gibi her markanın her modelini sevmiyorum.....Kendime; özellikleri hoşuma giden beğendiğim gitarları alıyorum veya seviyorum...Aaaa bu şu markaymış tamam hangi model olursa olsun istiyorum demiyorum....Sırf markaya para verilmez yazık günah bence....Benim param mı verin naparsanız yapın........Ama marka takıntısı olarak hiçbir yere yol alamazsınız...Yok bu kore yok burda üretildi bu çok dandik.....ki bunu diyenler belki eline almamıştır gitarı...buda çok yanlış....heee şunu soracam başka bi yerden örnek ama....Çin mallarına kötü diyorsunuz değil mi ucuz diyorsunuz? 2 ay öncesine kadar ki hala segmentinde en iisi bir telefon....W800i.....bütün üretimi ÇİN de yapıldı telefonun....Neden?...Sizin mantıkla gidersek abi bu ÇİN malı çok dandik en iisi NOKİA ya gel biz devam edelim 3310 u kullanmaya.....:))))...

Konu biraz saptı ama derdimi anlatabilmişimdir umarım.....

Hayırlı gÜnler....

aman beyLEr geçin bu konuLarı ya..yemişim sony ericssonu ayrıca:p:p(bak Latife ettim aga yanLış anLama)benim sormak istediğim şudur..

Ben bi jackson dx10dfs kullanıcısıyım..Açıkçası manyetikler hakkında bi bilgim yok..Ancak kullandıgım gitarın bildiginiz gibi ustunde duncan designed manyetikler duruyo..Ben ilk gitari aldigimda "abi ben metal dinlerim,metal çalarım.." kafasındaydım.. Şimdi ise biraz daha ruha hitaben yumuşak tonlar eLde etmek istiyorum.. Bu tonları elde etmem icin manyetik degitirmem gerekir mi?(biraz sacma ve cok acemice bi soru oldu kusura bakmayın dedigim gibi manyetik konusunda bilgisizim)manyetik degisikligi bu uzerinde bulunan manyetikten daha ii olurmu?Elimde de sadece bi digitech heavy metal distortion var..Adam gibi bi setup kurmayı düsünüyorum..Onerilerinizi bekliyorum..Saygilar..

Not:Gitarımı seviyorum...:)

trash metalle uğrasan biri olarak jackson her zaman hayalım olmuştur ki artık bir jackson almak istiyorum. bursa da oturduğum için jackson modellerini deneme şansım olmuyor.istanbula tunele gelmeyi dusunuyuyordum ki olaya bak " eniştem amerikaya gidiyor " bu şansı kaçırmak olmaz herhalde. 900 dolar civarı para cıkarabilirim fakat hangi JACKSON ı almalıyım bu konuda yardımınıza muhtacım.Birde enistem gitar işinden hiç anlamaz sizce bu sorun olur mu? yani amerikanlarda turk zihniyetiyle kazık atmaya calısırlarmı ?

lic_x demiş ki:
Bence bu konuda tamamen haksızsınız...Başlık nedir Jackson...OK....
Bakın arkadaşlar kimse kimseye aşşağı kitle diye laf edemez..Benim Cort un tek sevdiğim modeli var Katana...Jackson un daha fazla....Fender in 1 tane..Gibson ın 2 tane...Yani tercih meselesi olduğundan mı yoksa markasından mı?Gördüğünüz gibi her markanın her modelini sevmiyorum.....Kendime; özellikleri hoşuma giden beğendiğim gitarları alıyorum veya seviyorum...Aaaa bu şu markaymış tamam hangi model olursa olsun istiyorum demiyorum....Sırf markaya para verilmez yazık günah bence....Benim param mı verin naparsanız yapın........Ama marka takıntısı olarak hiçbir yere yol alamazsınız...Yok bu kore yok burda üretildi bu çok dandik.....ki bunu diyenler belki eline almamıştır gitarı...buda çok yanlış....heee şunu soracam başka bi yerden örnek ama....Çin mallarına kötü diyorsunuz değil mi ucuz diyorsunuz? 2 ay öncesine kadar ki hala segmentinde en iisi bir telefon....W800i.....bütün üretimi ÇİN de yapıldı telefonun....Neden?...Sizin mantıkla gidersek abi bu ÇİN malı çok dandik en iisi NOKİA ya gel biz devam edelim 3310 u kullanmaya.....:))))...

Konu biraz saptı ama derdimi anlatabilmişimdir umarım.....

Hayırlı gÜnler....

cep telefonu demişsin ama o apayrı bir olaydünyadaki elektronik üretiminin çoğu çin'de yapılıyor.yani üretim bandıdna robot tarzı makinalar tarafıdnan üretildiği için işçilik faktörü daha az etkili onda.

Sl-1 lerin bodylerinde kullanılan ağaçlar ne zaman kavak (poplar) ağacından kızılağaca (Alder) döndü ??
( Geçenlerde 96 yılının jackson kataloğu elime geçti orada polar yazıyodu Sl-1 lerin bodyleri için , acaba hangi yıldan itibaren kızılağaç kullanılmaya başlandı ? :? )

Ya evet o olayı ben de öğrendim ve araştırdım. Bir ara amerikan jacksonlarda gövdede poplar kullanmışlar. Ama sorup soruşturduğumda alder'den çok fazla farkı olmadığını hatta genelde ton olarak farkın ayırd edilemediğini sadece poplar'ın bir miktar daha hafif olduğunu öğrendim. Şöyle ki, bilirsiniz Jackson'ın meşhur bir luthier'ı var Mike Shannon adında o galiba 2001 ya da 2002 yılında kendi imzasını taşıyan "Shannon Soloist" olarak bilinen bir miktar gitar üretti. Baya sınırlı sayıda toplam 60-70 tane var diye biliyorum :) O mesela o soloistlerde poplar kullanmış daha hafif olsun diye...

Bir de şöyle bir şey var, aynı basswood olayında olduğu gibi, eğer aldığınız gitarı üretene güveniyorsanız, o zaman ağacın kalitesinden şüphe etmeye gerek yok. Yani kaliteli olduğu sürece ağacı ve karakteri istediğiniz gibi olduğu sürece ağacın isminin bir önemi yok. Poplar da dediğim gibi alder karakterinde olan bir ağaçmış. Ve eminim Jackson kaliteli ağaçlar kullanıyordur...

Buraya da yazıyım.. Şimdi başta alt 3 telde problem vardı boş telde akord tutarken 12. perdede tutmuyor, 24. perdede tutuyordu :p Biraz oynadım Floyd Rose vidalarıyla.. Sonra sol ile si teli düzeldi.. Ama mi telinde hala problem var dediğim gibi hala 12. perde tutmuyo', 24.perde tutuyo' .. Bunun nedeni nedir :) ?

ChatKing demiş ki:
Buraya da yazıyım.. Şimdi başta alt 3 telde problem vardı boş telde akord tutarken 12. perdede tutmuyor, 24. perdede tutuyordu :p Biraz oynadım Floyd Rose vidalarıyla.. Sonra sol ile si teli düzeldi.. Ama mi telinde hala problem var dediğim gibi hala 12. perde tutmuyo', 24.perde tutuyo' .. Bunun nedeni nedir :) ?

Uzmana görünmeni tavsiye ederim :).Bunu anlayanlar genelde Enstrüman tamircileridir ki bunun diplomalı olanları var.

İtü den enstrüman tamirciliğinden mezun:taksimde mesela yüksel usta var.Büyük ihtimalle yüksel ustadan da bildiğim kadarıyla ya gitarın sap ayarlarıyla alakalı.Gitarın iyi bri marka ve pahalı bir gitarsa kurcalama derim.

Ya sap ayarlarıyla ilgili ya da gitarın fretleriyle ilgili.Fretler erimemişse yüzde doksan sap ayarıyla ilgilidir.

Yüksel ustanın telefonunu veriyorum: -0212 243 08 92-adres- beyoğlu istanbul Tünel erkanıharp sokak no:15

ChatKing demiş ki:
Bence entonasyon.Bu arada itu diplomalı Rıfat ustada var :LOL: :LOL:

RichieSambora demiş ki:
ChatKing demiş ki:

Tanımıyorum nerden_:D Rıfat abimiz kim?:) Söylede bilelim üstad:)

Black_knight demiş ki:
RichieSambora demiş ki:
ChatKing demiş ki:

Tanımıyorum nerden_:D Rıfat abimiz kim?:) Söylede bilelim üstad:)
Bastan soyliim,cok paran varmı?? :D

Geri