Charvel / Jackson Başlığı

Entonasyon ayarı değilmiş :) meşgul ettiğim için de özür dilerim :oops: Teller eskimiş.. Laylaylom'a götürdüm telleri değiştirdiler sorun kalmadı :) Ama Ibanezler'in köprülerini çok sevdim çok kibar şeyler ya :D

Bi' sorum olacak.. Benim köprü teller takıldıktan sonra yaylar fazla gerginmiş gibi iyice içeri girdi (arched top olmasına rağmen) .. Arkadaki yayları biraz gevşetip düzeltsem entonasyona falan etki eder mi ki bu ??

Bi' sorum olacak.. Benim köprü teller takıldıktan sonra yaylar fazla gerginmiş gibi iyice içeri girdi (arched top olmasına rağmen) .. Arkadaki yayları biraz gevşetip düzeltsem entonasyona falan etki eder mi ki bu ??

Neye göre düz ama :) ? Arched topta kestiremiyorum onu.. Manyetiklere paralel mi ? Yoksa bulunduğu yerin eğimine paralel mi olacak :p ? Bulunduğu yerin eğimine göre paralel olursa manyetiklerle çakışıo doğrultu.. Manyetiklere paralel olursa fazla kalkık duruyo' :D

müsamere-ül kakalak

fuckinick demiş ki:
-evet sony ile panasonic arasındaki ilişki ile jack ile cort arası ilişki aynı zaten sana da hiçbirşey demiyorum..............................

-Bu senin fikrin,gitar ve elektronik piyasası hakkında ne kadar engin (!) bilgi dağarcığın olduğunu daha iyi anladım şimdi.Bu arada Panasonic çok ciddi şekilde elektronik malzeme üretir,hiçbir dalda Sony'den aşağı kalır yanı yoktur.Bunu da söylemeden edemicem.İyi günler.

neye gore mi duz? yukaridan bakinca duz goruncek iste. eger bu halde manyetiklere degiyorsa manyetiklerin vidasini sık.en rahat boyle calarsin gitari..

2. fotoda floyd roseun yere paralel değil dikkat edersen içeriye doğru girmiş.onu gitara paralel hala getirmelisin bunu da gitarın arkasındaki yayları ya sıkarak yada gevşeterek halledeceksin bakarsın hngisiyse =)

Gevşettim oldu şimdi :) Ama o yayların takıldığı yer bulunduğu yere paralel olmazsa entonasyon sorunu olur mu onu merak ediyorum :? ?? Bi de değiştirince klasik gitara ilk tellerin takıldığı gibi oluyo' devamlı akord kaçıyo' uyuz oldum :D

abi entonasyon lafını kim soktu kafana senin yahu hep entonasyondan bahsediyorsun =)

entonasyon olayı senin floydunun yeri değil floydundaki saddleların yerleri ile daha çok ilgili.floydunun paralel durması ise sapı zorlamamak için.paralel durmadığı zaman ekstra gerilim uyguluyorsun sen sapa.

yeni tel olduğu için bir süre kaçar akordu merak etme bence.
entonasyona kafayı taktıysan al gitarı murat sezene götür herşeyini yapsın.lay lay dakiler yapamaz onu adam gibi bence.

Abi ondan değil ya.. Uyuz oluyorum kıllanıyorum 12. perde tutuyo' 24. perde tutmuyo' bazen.. Ertesi gün hepsi tutmaya başlıyo' ne iştir anlamadım :D Ama bi'daha lafını etmicem alakası olmadığını anladım :LOL: Laylaylom'a tel almaya gitmiştim.. Gezcektik arkadaşla.. Biz takarız dediler ben de bıraktım gitarla gezmiyim diye :p Taktılar sağolsunlar :)

beyler delirmek üzreyim, bana bir çare.
kaç kere bahsettim etrafta hatırlayamıyorum. Thrash-Power metal çalıyorum.
Aklımda Ibanez'in
-s470
-s520ex

modelleri var. Sonra music123e girip bakınmaya başladım Jacksonlara. 40 yılda bir gitar alıyorum iyi birşey alayım istiyorum. Şunlar gözüme çarptı:
-RR3 Randy Rhoads
-RX10D (ilkiyle ne farkı var tam anlamadım görünüşten başka,ama bunun tipi daha hoşuma gitti)
-DXMG
-KE3 (tip olarak hayalimin gitarıdır,pek de pahalıdır)

Şimdi bu gitarlar hakkında yazan özelliklerinden başka birşey bilmiyorum.Hangilerini önerirsiniz,Türkiye'de ne fiyatlarda bulunurlar,Ibanezlerle karşılaştırıldığında nesi iyi nesi kötü vs. anladınız işte :)

S serisine baktığına göre arched top falan mı arıyo'sun özellikle ? Eğer öyleyse benim kullandığım DKMG var çok da güzeldir kendisi :p eğer ille de arched top olmasın diyo'san DKMGFF var çok güzel inlayleri var :) DXMG MG serisinin ortalama kalitesinden biraz daha düşük diye biliyorum ben :?

bende gitar alıcam aksışlarına girmiştim

en iyisi gidip dene herbirini öyle karar ver uzaktan böyle şusu iyi busu iyi demekle olmuyormuş onu anladım.

RR3 ve KE3ikiside çok güsel gitarlar..Ancak ben RR3 tercih ederim şekil durumuyla..Bende de DX10DFS var acaip de memnunum gitarımdan..

ChatKing demiş ki:
S serisine baktığına göre arched top falan mı arıyo'sun özellikle ? Eğer öyleyse benim kullandığım DKMG var çok da güzeldir kendisi :p eğer ille de arched top olmasın diyo'san DKMGFF var çok güzel inlayleri var :) DXMG MG serisinin ortalama kalitesinden biraz daha düşük diye biliyorum ben :?

Niye daha düşük abi DXMG? :LOL:

Ben olsam söylediklerinin içinden DXMG'yi alırdım Dorlin :)

Geri