Charvel / Jackson Başlığı

hmm
ya o kadar para verdikten sonra dengesiz ve kolay hasar alan bir gitar sahibi olmak...
valla gitara başladığımdan beri (daha doğrusu bu gitarı gördüğümden beri) hayallerimin gitarı olmuştu,en sevdiğim gitarlardan biriydi.Ama bunları duyunca resmen soğudum gitardan.

Görende gitar kendiliğinden hasar alıyor sancak :D dikkat etmezseniz her gitar hasar alır ya.Denge problemi çözülebilir gibime geliyor.Bir arkadas askı yerini değiştirmişti.

Eldrun demiş ki:
Görende gitar kendiliğinden hasar alıyor sancak :D dikkat etmezseniz her gitar hasar alır ya.Denge problemi çözülebilir gibime geliyor.Bir arkadas askı yerini değiştirmişti.

Evet ben de anlamadım kolay hasar alan ne demek?

Her bir gitar için hasar alma katsayısı belirlensin gitarlar ona göre satılsın bence bundan sonra! :LOL:

valla gitar geleli aylar oldu ben hala bi yere çakmadım bakalım yakında bu gitarla da koridolarda koşmaya başlayınca anlayacam ne kadar sağlam olduğunu

genç arkadaşlara uyarı:sakın wasp dinlerken gitarı boynunuza takıp koridorlarda koşmayın :LOL:

ben bi lay lay lom'u biliyorum satan ( ordan da ne alınır ne denenir :LOL: ) SSK işhanında .. veya planet music gibi alım-satım ile uğraşan gitar satan dukkanların ellerine 2. el jacksonlar geçio belki orda bulursun.

DaveMustaine_64 demiş ki:
Eldrun demiş ki:

Evet ben de anlamadım kolay hasar alan ne demek?

Her bir gitar için hasar alma katsayısı belirlensin gitarlar ona göre satılsın bence bundan sonra! :LOL:

Valla Kellylerin kolayca hasar alabildiği konusuna kesinlikle katılıyorum ben.Ayakta çalarkene askılık koptu ve gitar yere düştü,manzara dehşetti,saatte 500 yapan araba duvara çarpmış gibi bi görüntü oluştu gitarda sağ üst sivri ucu komple koptu,manyetik kapaklarında kırılmalar meydana geldi,evlat acısı gibi koyduğunu hatırlarım.kırılan kısmı japonla yapıştırdım,çok belli olmuyor hasar aldığı ama bütün bunların basit bir düşme sonucu olmasına inanmak güç :cry:

Abi çok geçmiş olsun ama bunun senin hatan olduğunu belirtmeden edemeyeceğim :) Mutlaka kaliteli askılar mümkünse kilitli askılıklar kullanmalısınız özellikle kelly gibi ağır gitarlarla :)

Andac demiş ki:
ben bi lay lay lom'u biliyorum satan ( ordan da ne alınır ne denenir :LOL: ) SSK işhanında .. veya planet music gibi alım-satım ile uğraşan gitar satan dukkanların ellerine 2. el jacksonlar geçio belki orda bulursun.
Teşekkür ettim. Alacağım zaman yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum zaten. Alacağım modeli denemek için zaten.

Kelly lerin gövdeleri büyük değil ki hatta ufak bile duruyor ama hasar alıyor her tarafı sivri olunca ve vucudunun dışında durduğundan sağa sola kesin giriyor alet.Böle heykel gibi çalman lazım yaklaşık olarak yada geniş bir alanda olman lazım odada çok tehlikeli. Denge olayıda askıyı çaprazlayarak yada sağ kolu gitara dayamak suretiyle biraz çözülüyor ama bir strat gibi durmasını beklemeyin.

dorlin demiş ki:
bu jackson kelly (ke3) için nette okuduğum yorumlarda herkes gitarın çok çabuk hasar aldığını söylüyor.Doğru mudur bu?
Bir de sap-gövde dengesizliği varmış sanırım,ayakta çalarken sapı havada tutmanız gerekiyormuş.Hiç kullanan oldu mu?
arkadaşım kelly serisinden bir tek bu zamana kadar ke1 ve ke4 deneme fırsatım olmadı...şimdi gitarı ilk aldığında denge olayı çok kötü...ama napıyoruzzz?..hemen gitarın sapının vidalarından birini söküyoruz..tavsiyem üst sağ vidayı yada alt sağ vidayı sökmeniz...sonra askı vidasını bunlardan birine kaydırmak...bu işlemden sonra gitarı nasıl asarsan as dengede kalıyor.. ancak yere düşen penayı alırken denge bozuluyor...

sivrilik olayına gelince, kelly'nin kuyruk kısmı diğerlerinden farklı olarak yukarı kalkık, ve kv-rrlerde olduğu gibi kolunun arkasında kalan alanda kaldığı için dikkat etmeyip çarpabiliyosun...bu bir chevrolette impalayı kullanmaya benzer...uzun aracı kullanmayı öğrenirken, park ederken önce çarparsın...ben kelly'mi kullanılmış aldım vesivri yerlerini çocuk çarpmış, ama sadece kozmetik....yani düşürüp gövdeyi kırana hayret ediyorum...azmetmişiniz walla kırmak için :D
otururken çalmak da çok rahat..rr'ler yada kv'ler gibi bacak arana almak zorunda kalmıyorsun...

kısaca japon kelly kullanacaksan, dende için vidayı aşağı takacaksın...birazda dikkat edeceksin...sonra uçuşa geçeceksin...jın jın jın jın....

:twisted:

benim dediğim de o
yani kendiliğinden hasar almıyor tabii ki gitar ama hasarlara karşı daha zayıf olabiliyor. mesela zamanıdna bir bronze warlockum vardı, gitarın her tarafı dökülüyordu. Sonra esp mh-50 aldım, tank gibi gitar,en ufak hasarı yok. bunda sanırım şeklin etkisi büyük ama hadi bunlar kellye vs.ye göre ucuz gitarlar ama o kadar para verip de her an birşey olma paranoyasına sahip olmak düşündürüyor :)
denge olayını anlamadım.. görüntü olarak belli olmuyor mu hiç?

Bende RR Performer var denge olayı sağ kola kalıyor yani uzun olan kısım kolunuza dayanıyor. Bir çok kişi klavyeyi kaldırmak gerekiyor sol elle diyor ama. Bir tek sağ kolun alta dayanıyor ona da alışılıyor bi kaç haftada.

Ben performer rrmi alalı 1-2 ay oluyor. Fakat hala özelliklerini tam bilmiylrıum satan çocuk da bilmiyordu :LOL:
performer hakkında arama yaptım ama ihç birşey bulamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim. gövde sap ağacı falan :\

Ben rr almak istiyorum. Kasa hoşuma gidiyor. Kullanan arkadaşlar iyi-kötü yanlarını söylerlerse iyi olur. Bir arkadaş denge olayı falan demiş mesela. Kullanışlı mı rahat mı? Şimdiki gitarım ibanez. Oturarak rahat çalınıyor. Acaba rr kasayla zor olur mu? Şİmdiden teşekkürler.

dorlin demiş ki:
denge olayını anlamadım.. görüntü olarak belli olmuyor mu hiç?
arkadaşlar... gitarın arka kısmındaki strap vidasını söküp sapın altındaki yere taktığınız zaman,gitarı ayakta çalarken, elinizle, ayağınızla kaldırmak zorunda kalmazsınız...gitarı 45 derecelik açıyla serbest bıraksanız bile sapı aşağı düşmez...ben böyle kullanıyorum..genelde strat asa dışındaki tüm kasaşarda böyle sorunlar olabilir...kelly'de işe yarıyor...rr'lerde de olabilir...deneyin;)

şekil budur... 8)

wild_child demiş ki:
Ben rr almak istiyorum. Kasa hoşuma gidiyor. Kullanan arkadaşlar iyi-kötü yanlarını söylerlerse iyi olur. Bir arkadaş denge olayı falan demiş mesela. Kullanışlı mı rahat mı? Şimdiki gitarım ibanez. Oturarak rahat çalınıyor. Acaba rr kasayla zor olur mu? Şİmdiden teşekkürler.
RR kasalar ile oturarak çalım daha zor.. çünkü dizinin üzerine koyabileceğin oval bir kısımı yok...eğer bir klasik gitar ayaklıgı varsa, tek ayağını bunun üzerine koyup yükseltirsin, rr'ler en rahat böyle çalınır oturarak...

wild_child demiş ki:

Oturarak çalmak için askı takman gerekiyor. Ben askıyı geçirip oturarak çalabiliyorum. Normal kasalar kadar rahat olmasa da öle çok zorlayan bi tarafı da yok. Zaten al karşına bi ayna oturarak çalmak istemeyeceksin :)

Alexi Laiho eğitim videosunu izlediydeniz görürsünüz v kısmını bacak arasına alıyor kısa ucu aradan aşağı uzatıyor uzun kısmıda bacağın üstünden uzatıyor.Yalnız bir ayağını biraz yukarda tutuyor.Aslında pozisyon klasik gitarcılarınkine benziyor.

Geri