Charvel / Jackson Başlığı

masterofpuppetsasd demiş ki:
cavernosum demiş ki:
2006'dan itibaren original floyd var :twisted: :LOL:

iyide o zaman özelliklere floyd rose orginal yerine Floyd Rose® FRT-O2000 Tremolo yazmazlardı. :) bak mesela sl1 in özelliklerinde Floyd Rose® Original™ Double Locking 2-Point Tremolo şeklinde geçiyor.ayrıca iki tremolo sistemine yakından bakalım istersen şekil olarak da farklılıklarını görebilirsin ;)

sl3 tremolosu Floyd Rose® FRT-O2000 Tremolo

sl3tremiu3.jpg

sl1 Floyd Rose® Original™ Double Locking 2-Point Tremolo

sl1tremlb3.jpg

Valla haklısın abi, ama acaba ne fark var ki aralarında? Dur hemen bi araştırıyim :D

masterofpuppetsasd demiş ki:
cavernosum demiş ki:
2006'dan itibaren original floyd var :twisted: :LOL:

iyide o zaman özelliklere floyd rose orginal yerine Floyd Rose® FRT-O2000 Tremolo yazmazlardı. :) bak mesela sl1 in özelliklerinde Floyd Rose® Original™ Double Locking 2-Point Tremolo şeklinde geçiyor.ayrıca iki tremolo sistemine yakından bakalım istersen şekil olarak da farklılıklarını görebilirsin ;)

sl3 tremolosu Floyd Rose® FRT-O2000 Tremolo

sl3tremiu3.jpg

sl1 Floyd Rose® Original™ Double Locking 2-Point Tremolo

sl1tremlb3.jpg
Jackson'a bak sen adamı yalancı konumuna düşürüyor :LOL:

Jackson resmi web sitesinde Floyd Rose® FRT-O2000 yazıyor ama ben her yazana inanmam :D Belgeleri sunalım :LOL:

-Jackson/Charvel forumunda SL3 üzerindeki Floyd'un ne menem bir şey olduğunu soran bir vatandaşa, diğer vatandaşın verdiği cevap;

The 2006 SL-3 has an original Floyd. Notice that it says "Floyd Rose®" as opposed to "licensed", so that's the real deal.

....

http://www.jcfonline.com/forums/showthread.php?t=57902

-Burda da vatandaşın biri Original Floyd satıyor ve Mayıs 2006'da aldığı SL3'den çıkardığını belirtiyor.

http://cgi.ebay.com/Real-Floyd-Rose...6645632QQihZ016QQcategoryZ41407QQcmdZViewItem

Gösterdiğin fotoğraflarda bulunan köprüler az da olsa farklı gibi ancak ben hala ısrarla onun original floyd olduğunu düşünmekteyim. Ve daha dikkatli baktığımda farklı sandığım şeylerin de aynı olduğunu gördüğümü düşünüyorum.(Nasıl bakarsan öyle görürsün :mrgreen:)Yukarda JCFonline mensubu vatandaşın da belirttiği gibi bir floyd original değilse lisanslı(licensed) olması gerekir ve bunun da belirtilmesi gerekir. Ancak söz konusu olan FRT-O2000 köprüsünün başında "Floyd Rose®" var. Demekki bu da öz hakiki bir Floyd Rose® ürünü.

Mü acaba? :LOL:

bence biraz da jackson ın satış stratejisi bu.hani "pro serisi ama soloist ulan bu" mantığı var sanki.jt580 vardı eskidende.ama manyetikleri seymour du o zamanlar diğer pro lardan farklı olarak.hepsi seymour duncan lı oldu bu seferde tremolosu gelişti.bence biraz ön planda tutma çabası.

gogostar demiş ki:
Bana lisanslı gibi geldi.

"FRT-O2000" araması yapınca SL-3'ten başka bir sonuç çıkmıyor.

Orijinal Floyd Rose olsaydı üst kısımda Floyd Rose yazardı.

http://www.floydrose.com/bridges.html

Ben biraz araştırdım, üstünde Floyd Rose logosu var, fakat saddlelar ve floyd postları biraz farklı bu bilmemne 2000 adlı köprünün :)

Ebay'de birisinin sattığı Sl-3'ten çıkan floyd rose

Saddle'lara dikkat
63f7_1.JPG

OFR saddle'larına bakın. Sl-3'ünkiler Jackson köprüsü Jt-580'inkilere benziyor :)

floydblkorg.jpg

Burda da floyd posta dikkat
338582.jpg

Öyle işte :)

Atalay demiş ki:
Floyd Rose iyi de en üst modellerine artık Kahler opsiyonu koysalar iyi olur. Onlar da taş gibi tremolo.

katılıyorum...
daha önce ahler kulanmış olmamama rağmen daha üstün özellikleri olduğu görüşündeyim...
bir kere gövdede hayvan gibi bir boşlık olası gerekmiyor kahler için, gövdedeki ağaç oranı azalmıyor...her tel için aralık ayarı olması da çok güzel bir şey..tek dezavantajı görüntü olarak biraz hayvani görünmesi o kadar...

Etiketinde de RR24 yazıyor ama hani RR24'de binding olmayacaktı? Bu ters sharkfinler de nereden çıktı?

SL3'teki köprü ne?

Jacksonda muamma diz boyu. Burdan yetkililere sesleniyorum :mrgreen:

Muamma yok :D Sl3'teki köprü Original Floyd Rose, onun bir versiyonu gibi düşünün. Jackson Sl1 ile Sl2 gibi , 2si de Amerikan Jackson Soloist :)

O linkteki gitar RR24 evet ama o limited edition. Galiba 100 tane var onlardan. Ters sharkfinli ve beyaz bindingli. Normal RR24ler bildiğin sharkfinli :mrgreen: ve siyah bindingli olacak...

Aslında Kahler özellikle o metal kasasının görüntüsü için iyi, yani sağlam tank gibi görünüyor. Bir yandan da Floyd Rose'un bir estetiği var:

396929654_ed0bf8ba52_o.jpg

Kasa ile aynı seviyede ama içe gömük modeli düzgün görünüyor mesela. 8 yıldır KV2'mdeki FL aynen duruyor o kadar ittirip kaktırmama rağmen.

396929648_65a6d8086a_o.jpg

396929652_5b89575c96_o.jpg

Gerçi hiç kurcalamama gerek kalmadı ancak yine de insan bir Kahler'deki daha ince ayar mekanizmasının FL de olmasını istiyor: Tel yükseklik ayarı gibi mesela.

Arkadaslar, zevk renk tabi :) bende acikcasi yukaridaki gitari hic mi hic sevmedim. Bevel olayina oldum olasi uyuz oldum zaten, bence tipini bozuyor.. Tek manyetikte hic guzel durmuyor randy rhoads'da, iki hum cok daha gidiyor tipine. Bence tek artisi 24 perde olmasi. Sahsi gorusum, Jackson zaten en guzel modellerini standard olarak uretiyor, SL1, SL2H, RR1, KV2, KE2, WR1 vs... Bu aletlerde begenmedim hic bir sey yok, sadece Jackson headstock biraz daha agresif hale getirelebilirmis diye diyorum, bazi Carvin'ler (eski Carvin'ler, Ibanez vari headstock'lu Carvin'ler degil) daha keskin hatlara sahipler :roll:

carvinheadam5.png

Bide yukarida arkasinda made in japan damgasi olan Jackson'in headstock'una bakin, obez..

Reeve demiş ki:
Arkadaslar, zevk renk tabi :) bende acikcasi yukaridaki gitari hic mi hic sevmedim. Bevel olayina oldum olasi uyuz oldum zaten, bence tipini bozuyor.. Tek manyetikte hic guzel durmuyor randy rhoads'da, iki hum cok daha gidiyor tipine. Bence tek artisi 24 perde olmasi. Sahsi gorusum, Jackson zaten en guzel modellerini standard olarak uretiyor, SL1, SL2H, RR1, KV2, KE2, WR1 vs... Bu aletlerde begenmedim hic bir sey yok, sadece Jackson headstock biraz daha agresif hale getirelebilirmis diye diyorum, bazi Carvin'ler (eski Carvin'ler, Ibanez vari headstock'lu Carvin'ler degil) daha keskin hatlara sahipler :roll:

carvinheadam5.png

Bide yukarida arkasinda made in japan damgasi olan Jackson'in headstock'una bakin, obez..

Jackson'ı sevip de headstock'tan şikayet eden bildiğim ilk kişisin abi JAckson'ı JAckson yapan 3 şeyden birisi headstock tasarımıdır. Carvin'in falan o headstocklarının hepsi Jackson headstock'ı meşhur olduktan sonra yapılan bir nevi taklitlerdir :)

esp nin 30. yıl kataloğu vardı bende. espnin de headstokları jacksonınkiyle aynıymış bir ara (82-86 yıllarında. 88 gibi falan da bugünkü bildiğimiz esp headstockları çıkmış...) sonra jackson o şekli sharkfinler gibi tescillettirip falan bu iki şekli hiç bir markaya yar etmemiş:)

Yok abi Jackson headstock'lari bence en guzel headstock, yalniz uc kismi cok az daha keskin olup headstock'un kalinligi biraz daha inceltilseymis daha bi havali olurmus, birde bilmiyorum katilir misin ama bir Jackson headstock'u bir baska Jackson headstock'una uymayabiliyor, yani cok az da olsa daha keskin duruyor bazilari, ornegin benim eski performer'im..

buarada biraz abuk gelecek ama gecen sakizi cigneyip en uc kismina yapistirip sekil verdim, yani biraz daha keskinlestirdim, sonra siyah gazli kalemle :) tukuruk kuruduktan sonra :) siyaha boyadim orayi :) sanki headstock'un devami gibi duruyodu :) ama tabi denemek icin yaptim nasil duracak acaba diye :) gulmeyin :D

bu resimdeki rr24ün rengini zerrece sevmedim, boyle dümdüz siyah bence hic de güzel bişey değil... her türlü cizik, parmak izi vs resmen tek tek gözükür..görünüşü de hoş olmamış bence..

Geri