Sessiz Kalmak

Aslında cevap vermek bence tamamen bir ego tatminidir,kişisel diyaloglarda...
Cevap vereceğin adama değer verdiğini gösterir,rakibinin senin katından üstün olma korkusunu bastırmak için cevap verilir,susmayı seçen insan rakibe göre ya aptallığından sustu yorumunu kazanır yada ben ezikmiyim hakikaten yorumunu ama 2. yorumu yapacak şahısın egosunun hat safhada olmaması şarttır,2. düşünceyi düşünmeye bile beyni yetemez çünkü,biri ona deseki "2. düşünceye bir göz at bu hakikat olmasın",ona vereceği tepki kızgınlık olur,eğer kendi kendine sorarsa bunu akılcı zekânın egonun üzerine çıktığı durumlarda şahıs aynaya yumruk atar,eli kanayınca "bende var birşey" hissine kapılır,yenildiğini düşünür,iyice saldırır,sonunda kendine eder...

Bazen o kadar çok susmak istersin ki,hiç konuşmamak,sesini herkesten saklamak,duymayı nimet saymalarını beklemek vs.

"Sessiz Kalmak" Neyin karşısında sessiz kaldığınıza bağlı doğruluğu.Ama sessiz olmanın her zaman bir anlamı vardı diye düşünüyorum.

hAni derler ya bazen sessiz kalmak karsıdakine en güzel cevap olur diye
bencede öylee
bazen sessizlik bile insana cok sey anlatır

Sessizliğim
Bir soru karşısında, korkudan
Belki dilimi yuttuğumdan

Sessizliğim
Bir korku karşısında, soruların
Boğazıma kaçmasından

Önem vermediğiniz insanlara karşı sessizliği kullanırsanız çıldırıyorlar. Hem siz gerilmiyorsunuz, hem karşı taraf sinir oluyor. Bundan daha eğlenceli ne olabilir?!!!

Ancak önem verdiğimiz insanlar için bu geçerli değil. İçinizde kalır sonra niye sustum diye. İletişimin sağlanması için iki tarafın da sessiz kalmaması gerekiyor. :LOL:

Ben çok üzerime gidilmediği zaman insanlara cevap vermemeyi seçerim genelde; ama sabır bir yere kadar taştı mı da ettiğim lafın haddi hesabı olmaz. Öyle küfür falan etmem, ama ağır komuşurum. Bir de genelde insanlar benim sözlerime karşı sessiz kalamıyor bu daöyle bir not olsun...

Kendi kendine yetmektir bence sessizlik.İçinin aslında dışarıdan daha harika bi yer olduğunu keşfetmektir.Susunca kendini bişey sanalar olyo ama..kimin umrunda!Bence boşver böyle kalsın...

Sessiz kalırsan, sadece sen bilirsin. Konuşursan yine sadece sen bilirsin. Çünkü seni ne bi dinleyen bulursun ne de anlayan. Çünkü bilmeyip de konuşanların söyledikleri o kadar kolay anlaşılırki dünya hep bilmeyenlerin sözünü dinler. Bilenler ise, bilmeyenlerin itişi ve kakışına rağmen hayatta kalmaya çalışır, ve kendi kendilerine konuşurlar...

İnsan çevresindeki gereksiz insanları gördükçe sesizliğe bürünür bence..Bazen sesiz kalmak en büyük cevap en azap verici intikam alma yöntemidir :LOL: Ki itiraf ediyorum ben bunu hep yapıyorum :oops: Sürekli susmak ve hiç konuşmamak ise kesinlikle bi psikolojik bozukluk hali:p

İşin en pisi de kavga ederken karşıdakinin sessiz kalması, insan doya doya kavga etmek istiyor bazen ...Karşıda suspus durunca tadı çıkmıyor...

''İnsan çevresindeki gereksiz insanları gördükçe sesizliğe bürünür bence..Bazen sesiz kalmak en büyük cevap en azap verici intikam alma yöntemidir''
kesinlikle katılıyorum.bakıyorum insanlara sırf konuşmak için konuşuyor.boş yani..nefret ediyorum ve onlara inat olsun diye susmayı tercih ediyorum.
keşke insanlara konuşma süresi verilmiş olsaydıda şu boş konuşma olayı olmasaydı..
sessiz konuşmakta bence güven eksikliğinden kaynaklanıyor.yenilemeyecek durum olduğunu da sanmıyorum...
bazen susmak en iyi cevap, en iyi sinir, alay etmek yöntemidirrr...

sessis konusmasının sebebinin ses telleriyle alakalı oldugunu sanmıyorum ben cünkü mesafeli devrandınıda belirtiyosun psikolojik nedenlerden dolayı bence ve cözümünü uzmanlardan yardım alarak bulmaya calısmalısınız.

Geri