Ibanez Başlığı

Arkadaslar, ibanez alırken nelere dikkat etmem gerek? haftaya kadıkoy yada tunelden cok sıkı pazarlıklar sonucu japon bebek 2570 e kavusacagım, ama volume dugmesine kadar icime sinmeden almayı düsünmüyorum, özellikle tüketici kösesinde okuduklarımdan sonra icim cız etti, sorularım sunlar ibanezlerin seri numaraları nerde yazılıdır ve üretim tarihi kılıdır tüyüdür nasıl anlayacagım? edge pro yu denerken ne gibi aksiyonlar yapmam lazım , rezonans a nasıl bakılır?, entonasyon ayarı nasıl anlasılır ?, valla bu böyle olmayacak forumdaki ustadlardan rica etsem bi yarım saat ayıracak birini bulabilir miyim ki acaba....

Şimdi sen onu ibanez 2570 i alıcaksın 1250 dolara falan tam bilmiyorum ama acaba değermi? Aynı kalitede daha ucuza gitar olabilirmi? Olabilir. Adınıda söylüyorum x-custom cort yani. Şuan cort 800 dolar fiyatı. BEnde x-custom var arkadaşata 2570 var baktım sapı direk aynı tramole aynı ibanezin biraz üstünlüü var diyebilirim. Manyetiklerde onda dimarzio var bende seymour duncan. Şimdi 450 dolat gibi bi mebla elinde kalır onunlada güzel bi efektör alırsın. Paşalar gibi çalarsın. Ibanez çok el değiştirio ve fiyatı çok artıo ona göre iyi düşün. AMa ben İbanez manyayğıyım diosan o ayrı tabi :D

penalog demiş ki:
Arkadaslar, ibanez alırken nelere dikkat etmem gerek? haftaya kadıkoy yada tunelden cok sıkı pazarlıklar sonucu japon bebek 2570 e kavusacagım, ama volume dugmesine kadar icime sinmeden almayı düsünmüyorum, özellikle tüketici kösesinde okuduklarımdan sonra icim cız etti, sorularım sunlar ibanezlerin seri numaraları nerde yazılıdır ve üretim tarihi kılıdır tüyüdür nasıl anlayacagım? edge pro yu denerken ne gibi aksiyonlar yapmam lazım , rezonans a nasıl bakılır?, entonasyon ayarı nasıl anlasılır ?, valla bu böyle olmayacak forumdaki ustadlardan rica etsem bi yarım saat ayıracak birini bulabilir miyim ki acaba....

seri no kafanın arkasında yazılır f04.... ise mesela japon 2004 yapımı gitar demek yani f harfinden sonraki ilk 2 rakam üretim yılının son 2 rakamı

köprüye bakarken gitarkilitli iken akorduna bak düzgünse köprüyle 1-2 atraksiyon yap işte ger ve gevşet tekrar kontrol et

entonasyon için boş tel deki nota ile 12.perdedeki notaları karşılaştır
istersen tuner kullan bu noktada amfiye takıp potları çevir döndürürken cızır cızır ediyor mu bir bak
değişik mayetşk pozisyonlarını seç
tellerin yüksekliği sana kalmış birşey istediğine göre ayarlat

Cort x custom alan birini tanıyorum 2 hafta 3. perde freti atmıştı... ibanez manyağı değilim ama jackson ibanez ve esp alabilecek durumum varken cort biraz komik kalıyor (kesinliklikle kendi görüşümdür)

Kerwyn tavsiyen cok mantıklı, ne yazık ki ibanez tutkum mantığımın çok önünde... :) tünelde bana 1600 ytl fiyat verdiler peşin, tuketici köşesine de yazdım ama bir daha sorayım, sizce ne kadar kasmalıyım pazarlık için, tünelde bu işler nasıl yürüyor? 300 ytl kassam şansım var mı? (sonuçta liste fiyatı bile 1600 ytl deil o aletin) daha önce gitar alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim...

The_Bizkit demiş ki:
6 eylul itibari ile 1 adet ibanez Rg7321 sahibi oldum =)

7 telliye alismak 3-4 gunumu aldi sıkı calisarak , neyse gitardan son derece memnunum :D

tavsiye ederim =)

Demek sonunda aldın,hayırlı olsun..
Bence şimdi manyetik araştırmasına gir,gitarına kıyabilirsen "emg707" al derim,yok gitara dokundurtmam dersen "blaze" uygun olabilir..Bunlar benim hoşuma gidenler tabi..

İyi araştır,sana uygun manyetiği bul,sonra çoş :)

powersound cort firmasınında kullandığı bi manyetiktir sana şunu söyleyim aralarında baya fark var gerçi benim ibanezde v7 v8 var bide japon olduğundan yırtıyo biraz. inf yi hiç denemedim ama sonuçta ibz serisi powersound u ibanez üretmiyo. ben bu konuda çok kızdım ibanez e hiç aynı gitara farklı manyetikj takılırmı. bu hatayı cort ta yaptı.yani eğer yeni modellerde eskilerinin sıfırlarına oranla fiyat farkı olmazsa yazıklar olsun.

doğrudur abi biz daha pena tutmayı bilmezken bazıları gibi gitara 400 dolardan fazla para yatırmadık haklısın o berbat gitarı kullandık yıllarca anlımızın akıyla kaydımızada girdik konserimizede çıktık naabarsın o kadar zengin değildik bir gitarı tanınmış olmadığı için almayacak kadar.

sansasyon demiş ki:
Cort x custom alan birini tanıyorum 2 hafta 3. perde freti atmıştı...

Bunu senin mantığın alıyor mu? Benimki almıyor fret nasıl atar? Çakılmış freti sen kendin uğraşsan sökemezsin. Kaldı ki adamların ömür boyu garantisi var. Geri versin gitarı yenisini versinler öyle birşey olduğuna inansak dahi. Bana bu tür şeyler kasıtlı uydurma gibi geliyor ama neyse diyelim. Tam 4 tane Cort aldım şimdiye kadar ben niye hiç problem yaşamadım?

arkadaşım yalanmı söylüyorum şimdi ben burda....

ibanezin floyd rose nu koparan adamda gördüm ama cort a yada ibaneze iftira atmam bana ne kazandıracakki..

ayrıca cortta o problemi yaşayan insan çok sağlam bi amatör grubun gitaristidir hala inanmıyosan özelden mesaj at kim olduğunu söleyim sana...
rastansaga mesajlarını okuyorum bu forumun saygılı bi üyesisin ama senden bir ricam olacak sakın beni nickinin arkasına gizlenerek atıp tutan internet delikanlılığı yapanlarla karıştırma ok?

Tamam canım saolsın. Sadece problem bana biraz garip geldi, sana yalan söylüyorsun demedim. Sadece belki sana aktaran kişi yalan söylüyordur dedim. Eğer o kişiyle konuşuyorsan halen söyle gitarını değiştirtsin çünkü bu tür problemlere karşı Cort un ömür boyu garantisi var.

o dediin arkadaşın şansızmış sadece bende kullanıyorum x-custom ama şuan hiç bi problm çıkmadı allaha çok şükür.

Ayrıca ben cort dedim diye yanlış anlaşılmasın ben reklam falan yapmıyorum. Sadece yardımım olsun diye söylüyorum. Şimdiden kafalarda çıkan bazı soru işaretlerini cevaplandırmak için söyledim bunları.

Müzikle kalın mutlu kalın.!

Geri